Netrukus – Konstitucijos egzaminas: pasirengti žinių patikrinimui galima jau dabar 

Netrukus startuos jau septynioliktąjį kartą Lietuvoje rengiamas Konstitucijos egzaminas, kasmet suvienijantis įvairaus amžiaus Lietuvos piliečius iš viso pasaulio. Dalyvių šiemet laukia specialūs prizai, o konstitucinių žinių patikrinimui pradėti ruoštis kiekvienas gali jau dabar.

Jau spalio 25-ąją visoje Lietuvoje vyks Teisingumo ministerijos rengiamas Konstitucijos egzaminas. Pasitikrinti žinias šiemet kviečiami visi: tiek pirmą kartą egzaminu susidomėję, tiek kiekvienais metais jame dalyvaujantys šalies ir pasaulio piliečiai ir gyventojai. Visus, mylinčius savo šalį ir norinčius dar geriau išmanyti Konstituciją, dalyvauti egzamine skatina Teisingumo ministerija ir iniciatyvos globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Itin didelis piliečių aktyvumas

Teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos teigimu, žmonių entuziazmas dalyvauti Konstitucijos egzamine kiekvienais metais vis didėja. „Per 16 Konstitucijos egzamino gyvavimo metų savo žinias pasitikrino jau apie 450 tūkst. žmonių. Džiaugiuosi, kad egzaminas toli gražu nepraranda savo aktualumo ir šiais metais taip pat laukiame didelio piliečių aktyvumo“, – pažymi E. Dobrowolska.

Teisingumo ministrė priduria, kad Konstitucijos išmanymas neturi amžiaus ribų, todėl dalyvauti egzamine yra kviečiami visi – nuo moksleivių iki senjorų. Be to, atnaujinant žinias apie Konstituciją ir jos vertybes, laimi ne tik egzamino dalyviai, bet ir visa valstybė. „Tegul ši teisinių žinių iniciatyva bus lyg pilietiškumo ir demokratijos olimpiada. Pažindami savo Konstituciją tampame atsparesni nepagrįstoms jos interpretacijoms bei įgauname daugiau jėgų ją ginti“, – pabrėžia ministrė.

Jau galima ruoštis

Pradėti ruoštis artėjančiam Konstitucijos egzaminui galima jau dabar. Egzamino internetinėje svetainėje siūloma išbandyti virtualų treniruoklį – jame pateikiamos 2022 metų egzamino užduotys, kurios leidžia kiekvienam iš anksto pasitikrinti savo žinias. Egzaminas vyks 2023 m. spalio 25 d. nuo 8 iki 15 val. (Lietuvos laiku), jis bus laikomas interneto svetainėje www.konstitucijosegzaminas.lt. Žinių patikrinimą sudarys uždari testo klausimai ir vienas atviras klausimas, o užduotims atlikti bus skirta iki 45 minučių.

Šiais metais bus nominuoti: geriausiai Konstituciją išmanantis moksleivis (pagal klases), geriausiai Konstituciją išmanantis asmuo, vyriausias dalyvis, geriausiai Konstituciją išmanantis pasaulio lietuvis, geriausiai Konstituciją išmanantis studijuojantis teisę ar teisinį išsilavinimą turintis asmuo bei aktyviausia mokykla.

Laimėtojai bus apdovanoti specialiais vertingais prizais. Šiemet nugalėtojams bus dovanojamos 50 eurų nominalo kolekcinės aukso monetos, skirtos Valstybės Konstitucijos 100-mečiui, planšetiniai kompiuteriai, belaidės ausinės, momentiniai fotoaparatai bei išmanieji laikrodžiai. Laimėtojai bus paskelbti per 2 darbo dienas po egzamino. Iniciatyvos organizatorius – Teisingumo ministerija. Globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Informacinis partneris – LRT.

Teisingumo min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vaistininkė: liaudies medicina gali ne tik padėti, bet ir pakenkti

Prasidėjęs peršalimo ligų sezonas ne vieną paskatina imtis papildomų sveikatinimosi priemonių: griebiamės ne tik vaistažolių arbatų, bet ir tradicinių liaudies medicinos receptų. Vaistininkė perspėja, kad derinant liaudies mediciną su įprastomis gydymo priemonėmis svarbu nepamesti saiko, kad besigydydami dar labiau sau nepakenktume. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Giedrės Tautkevičienės, į vaistinę užsukantys neretai klausia, ar saugu naudoti vieną ar kitą liaudies medicinoje naudojamą gydymo būdą. Pasitaiko atvejų, kai žmonės ateina besiskundžiantys įvairiais simptomais, kurių nepavyko įveikti tradicinėmis priemonėmis. „Pavyzdžiui, kilusį kosulį bando

Ligonių kasos primena privalomojo sveikatos draudimo garantijas neįgaliesiems

Mums visiems kartais reikia šiek tiek pastangų visaverčiam gyvenimui gyventi. Tačiau daugiau kaip 220 tūkst. žmonių Lietuvoje neretai tenka labai stengtis, kad pasiektų kitiems paprastą tikslą. Tai – žmonės su negalia, į kurių kasdienybės iššūkius turėtume atkreipti dėmesį. Kaip šiuos iššūkius kasdien gali palengvinti privalomojo sveikatos draudimo garantijos? Draudimas valstybės lėšomis Esminis palengvinimas – privalomasis sveikatos draudimas (PSD). Nedirbantys gyventojai, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais, PSD yra draudžiami valstybės lėšomis. Tai reiškia, kad šiems žmonėms nereikia mokėti PSD įmokos,

Gydytoja įspėja: perštėjimas ir ašarojimas gali būti ne akių nuovargio, o pavojingesnės būklės požymiai

Žiemiški orai ir minusinė temperatūra didina ne tik peršalimo ligų riziką, bet ir tikimybę susidurti su akių problemomis. Šaltis ir vėjas lauke, šildymo įrenginių išsausintas patalpų oras, ryškus dirbtinis apšvietimas, taip pat ir nuolatinis žiūrėjimas į kompiuterių ekranus lemia, kad akys sausėja ir atsiranda perštėjimas, paraudimas, neryškus matymas. Gydytojų teigimu, svarbu nenumoti į simptomus ranka, nes jie yra būdingi ne tik laikinam akių nuovargiui, bet ir sausų akių sindromui, kuris negydomas gali sutrikdyti regėjimą. „Sausų akių sindromas nėra paprastas akių

Kodėl paukščiai nešioja žiedus?

Paukščių ekologija ir elgesys tiriami įvairiais metodais. Vienas jų, ypač dažnai ir plačiai naudojamas visame pasaulyje – žiedavimas. Žiedavimu išaiškinami paukščių migracijų maršrutai, žiemojimo vietos, amžiaus trukmė, žuvimo priežastys, gausumo tendencijos ir daugybė kitų paukščių ekologijos ir elgesio klausimų. Šiuo metodu vykdoma ir jūrinių erelių stebėsena. Jūriniai ereliai buvo stebimi ir Blinstrubiškių miške, kur ekosistemai išsaugoti įsteigtas biosferos poligonas. Visa ši saugoma teritorija priskirta „Natura 2000“ tinklui, kaip buveinių ir paukščių apsaugai svarbi teritorija, kurios didžiausia vertybė čia perinčios jūrinių

Taip pat skaitykite