Netekome darbštaus, išmintingo, dalykiško gydytojo, kolegos Vytauto Vaicekausko

Visada Žemėje per maža gerų žodžių – meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių.
Mes dažnai taip ir išsiskiriame, nepasakę jų vienas kitam, nusinešame užgniaužę juos širdyse…..
Justinas MarcinkevičiusRudenišką, tačiau saulėtą 2016 m. lapkričio 29-osios rytą užgeso Šilutės miesto garbės piliečio, gerbiamo gydytojo Vytauto Vaicekausko gyvybė. Liko didžiulis skausmas artimųjų ir kolegų širdyse.
Vytautas Vaicekauskas gimė 1924 m. gegužės 23 d. valstiečių šeimoje, Morkių kaime, Kelmės valsčiuje, Raseinių apskr. Baigę sKelmės gimnaziją, 1944 metais įstojo į Kauno valstybinio universiteto Medicinos fakultetą. Mokėsi gerai, nuo trečiojo kurso studijuodamas pradėjo dirbti fakulteto Anatomijos katedroje. Penkis semestrus iš eilės jam buvo patikėtos studentų grupių praktikos darbų prozektoriume subasistento pareigos. Vadovaudamas grupių darbui iš visų žmogaus anatomijos skyrių, jis nuodugniai susipažino su dėstomu dalyku ir parodė neabejotinų dėstytojo gabumų. Pavestą darbą jis atlikdavo kruopščiai ir sąžiningai. Dirbo iki 1948 metų liepos 1 d.
1948 metais įgijęs medicinos gydytojo specialybę, pradėjo dirbti Kelmės medicinos punkto gydytoju. Tais pačias metais gydytojas Vytautas Vaicekauskas buvo ištremtas į Sibirą, ten sunkiai dirbo miškuose. Praėjus nemažam laiko tarpui Vytautą Vaicekauską Sibire paskyrė dirbti gydytoju.
Nuo 1957 m. rugpjūčio 16 d. grįžo į Lietuvą ir ėmė dirbti Šilutės rajono centrinės ligoninės Vidaus ligų skyriaus gydytoju ordinatoriumi. Gydytojas pasižymėjo vadybos gabumais ir 1961 m. gruodžio 5 d. buvo paskirtas Vidaus ligų skyriaus vedėju. 1986 m. liepos 9 d. perkeltas Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vedėju. 1989 m. rugpjūčio 1 d. paskirtas Patanatominio skyriaus vedėju. 1992 m. gegužės 15 d. perkeliamas dirbti Funkcinės diagnostikos kabineto gydytoju klinikiniu fiziologu. Reorganizavus Šilutės rajono centrinę ligoninę, nuo 1997 m. spalio 1 d. dirbo VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre gydytoju klinikiniu fiziologu iki 2000 m. spalio 31 d.
Dauguma šilutiškių pažinojo ilgametį didžiai gerbiamą gydytoją, buvusį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo pirmininką, Savivaldybės tarybos narį. V. Vaicekauskas teisėtai laikomas nepakeičiamu Šilutės fotografijų metraštininku. Jo juostose užfiksuota daugybė svarbių šalies ir rajono akimirkų, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikla, kelionės į Vilnių ginti Seimo, ,,Baltijos kelio“ ir kitos reikšmingos akimirkos.
Dirbdamas gydytoju įamžindavo savo kolegų ir įstaigos jubiliejus, konferencijas, respublikines ir visų SSRS terapeutų konferencijas Leningrade ir Taškente. Būdamas dėmesingas Šilutės miesto pilietis, fotografuodavo svarbiausius istorinius įvykius. Vytautas savo fotografijose sugebėdavo perteikti gyvą ir įvairiapusį šilutiškių gyvenimą.
Per gyvenimo vingius gerbiamas gydytojas ėjo drąsiai. Už nuopelnus Šilutės garbės piliečiui buvo suteikti Lietuvos politinių kalinių sąjungos visų trijų laipsnių žymenys ,,Už nuopelnus Lietuvai“, Lietuvos gydytojų sąjungos garbės nario vardas, Lietuvos sąjūdžio 20-mečio proga apdovanotas Lietuvos Respublikos Seimo, Šilutės rajono savivaldybės padėkos raštais.
Tai buvo žmogus, kuris aistringai mylėjo gyvenimą, jo spalvas ir kvapus. Visada sugebėjo išlikti orus ir teisingas ne tik sau pačiam, bet ir kitam.
Dirbdamas mokėjo išklausyti, suprasti, užjausti ir padėti. Kiekvienam besikreipiančiam pagalbos rasdavo gerą ir padrąsinamą žodį. Mediko darbui Vytautas Vaicekauskas atidavė 50-metų. Savo patirtimi ir sukauptomis žiniomis dalijosi su kolegomis. Gydytojas Vytautas Vaicekauskas buvo rūpestingas tėvas, kartu su žmona užaugino tris sūnus ir dukrą.
Netekome darbštaus, išmintingo, dalykiško gydytojo, kolegos. Jo trūks ne tik šeimai, kolegoms, bet ir pacientams. Vytauto Vaicekausko atminimas išliks artimųjų ir visų jį pažinojusiųjų širdyse.
VšĮ Šilutės ligoninės bendruomenė

Iš Vytauto Vaicekausko fotografijų albumo


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Netikėtos tradicijos: pasaulis tikrai turi kuo nustebinti

Sakoma, kad genys margas, o pasaulis – dar margesnis. Ir tikrai – jei bent šiek tiek savo dėmesio ir laiko skiriate pasaulio tradicijoms pažinti, netruksite sužinoti apie stulbinančią įvairovę bei netikėtumus. Tad pats metas sužinoti daug įdomių dalykų. Į Kalėdas – riedučiais Kalėdos – viena gražiausių metų švenčių. Na, šiuos ypatingus šventinius rytus, daugelyje šalių yra priimta pradėti pamaldomis bažnyčioje. Ne išimtis ir mūsų šalis – tikintieji šventinį rytą keliauja į bažnyčią. Tiesa, verta paminėti, kad tai, mūsų šalyje, o

Taip pat skaitykite