Netekome darbštaus, išmintingo, dalykiško gydytojo, kolegos Vytauto Vaicekausko

Visada Žemėje per maža gerų žodžių – meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių.
Mes dažnai taip ir išsiskiriame, nepasakę jų vienas kitam, nusinešame užgniaužę juos širdyse…..
Justinas MarcinkevičiusRudenišką, tačiau saulėtą 2016 m. lapkričio 29-osios rytą užgeso Šilutės miesto garbės piliečio, gerbiamo gydytojo Vytauto Vaicekausko gyvybė. Liko didžiulis skausmas artimųjų ir kolegų širdyse.
Vytautas Vaicekauskas gimė 1924 m. gegužės 23 d. valstiečių šeimoje, Morkių kaime, Kelmės valsčiuje, Raseinių apskr. Baigę sKelmės gimnaziją, 1944 metais įstojo į Kauno valstybinio universiteto Medicinos fakultetą. Mokėsi gerai, nuo trečiojo kurso studijuodamas pradėjo dirbti fakulteto Anatomijos katedroje. Penkis semestrus iš eilės jam buvo patikėtos studentų grupių praktikos darbų prozektoriume subasistento pareigos. Vadovaudamas grupių darbui iš visų žmogaus anatomijos skyrių, jis nuodugniai susipažino su dėstomu dalyku ir parodė neabejotinų dėstytojo gabumų. Pavestą darbą jis atlikdavo kruopščiai ir sąžiningai. Dirbo iki 1948 metų liepos 1 d.
1948 metais įgijęs medicinos gydytojo specialybę, pradėjo dirbti Kelmės medicinos punkto gydytoju. Tais pačias metais gydytojas Vytautas Vaicekauskas buvo ištremtas į Sibirą, ten sunkiai dirbo miškuose. Praėjus nemažam laiko tarpui Vytautą Vaicekauską Sibire paskyrė dirbti gydytoju.
Nuo 1957 m. rugpjūčio 16 d. grįžo į Lietuvą ir ėmė dirbti Šilutės rajono centrinės ligoninės Vidaus ligų skyriaus gydytoju ordinatoriumi. Gydytojas pasižymėjo vadybos gabumais ir 1961 m. gruodžio 5 d. buvo paskirtas Vidaus ligų skyriaus vedėju. 1986 m. liepos 9 d. perkeltas Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vedėju. 1989 m. rugpjūčio 1 d. paskirtas Patanatominio skyriaus vedėju. 1992 m. gegužės 15 d. perkeliamas dirbti Funkcinės diagnostikos kabineto gydytoju klinikiniu fiziologu. Reorganizavus Šilutės rajono centrinę ligoninę, nuo 1997 m. spalio 1 d. dirbo VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre gydytoju klinikiniu fiziologu iki 2000 m. spalio 31 d.
Dauguma šilutiškių pažinojo ilgametį didžiai gerbiamą gydytoją, buvusį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo pirmininką, Savivaldybės tarybos narį. V. Vaicekauskas teisėtai laikomas nepakeičiamu Šilutės fotografijų metraštininku. Jo juostose užfiksuota daugybė svarbių šalies ir rajono akimirkų, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikla, kelionės į Vilnių ginti Seimo, ,,Baltijos kelio“ ir kitos reikšmingos akimirkos.
Dirbdamas gydytoju įamžindavo savo kolegų ir įstaigos jubiliejus, konferencijas, respublikines ir visų SSRS terapeutų konferencijas Leningrade ir Taškente. Būdamas dėmesingas Šilutės miesto pilietis, fotografuodavo svarbiausius istorinius įvykius. Vytautas savo fotografijose sugebėdavo perteikti gyvą ir įvairiapusį šilutiškių gyvenimą.
Per gyvenimo vingius gerbiamas gydytojas ėjo drąsiai. Už nuopelnus Šilutės garbės piliečiui buvo suteikti Lietuvos politinių kalinių sąjungos visų trijų laipsnių žymenys ,,Už nuopelnus Lietuvai“, Lietuvos gydytojų sąjungos garbės nario vardas, Lietuvos sąjūdžio 20-mečio proga apdovanotas Lietuvos Respublikos Seimo, Šilutės rajono savivaldybės padėkos raštais.
Tai buvo žmogus, kuris aistringai mylėjo gyvenimą, jo spalvas ir kvapus. Visada sugebėjo išlikti orus ir teisingas ne tik sau pačiam, bet ir kitam.
Dirbdamas mokėjo išklausyti, suprasti, užjausti ir padėti. Kiekvienam besikreipiančiam pagalbos rasdavo gerą ir padrąsinamą žodį. Mediko darbui Vytautas Vaicekauskas atidavė 50-metų. Savo patirtimi ir sukauptomis žiniomis dalijosi su kolegomis. Gydytojas Vytautas Vaicekauskas buvo rūpestingas tėvas, kartu su žmona užaugino tris sūnus ir dukrą.
Netekome darbštaus, išmintingo, dalykiško gydytojo, kolegos. Jo trūks ne tik šeimai, kolegoms, bet ir pacientams. Vytauto Vaicekausko atminimas išliks artimųjų ir visų jį pažinojusiųjų širdyse.
VšĮ Šilutės ligoninės bendruomenė

Iš Vytauto Vaicekausko fotografijų albumo


Hits: 378

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite