Netekome darbštaus, išmintingo, dalykiško gydytojo, kolegos Vytauto Vaicekausko

Visada Žemėje per maža gerų žodžių – meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių.
Mes dažnai taip ir išsiskiriame, nepasakę jų vienas kitam, nusinešame užgniaužę juos širdyse…..
Justinas MarcinkevičiusRudenišką, tačiau saulėtą 2016 m. lapkričio 29-osios rytą užgeso Šilutės miesto garbės piliečio, gerbiamo gydytojo Vytauto Vaicekausko gyvybė. Liko didžiulis skausmas artimųjų ir kolegų širdyse.
Vytautas Vaicekauskas gimė 1924 m. gegužės 23 d. valstiečių šeimoje, Morkių kaime, Kelmės valsčiuje, Raseinių apskr. Baigę sKelmės gimnaziją, 1944 metais įstojo į Kauno valstybinio universiteto Medicinos fakultetą. Mokėsi gerai, nuo trečiojo kurso studijuodamas pradėjo dirbti fakulteto Anatomijos katedroje. Penkis semestrus iš eilės jam buvo patikėtos studentų grupių praktikos darbų prozektoriume subasistento pareigos. Vadovaudamas grupių darbui iš visų žmogaus anatomijos skyrių, jis nuodugniai susipažino su dėstomu dalyku ir parodė neabejotinų dėstytojo gabumų. Pavestą darbą jis atlikdavo kruopščiai ir sąžiningai. Dirbo iki 1948 metų liepos 1 d.
1948 metais įgijęs medicinos gydytojo specialybę, pradėjo dirbti Kelmės medicinos punkto gydytoju. Tais pačias metais gydytojas Vytautas Vaicekauskas buvo ištremtas į Sibirą, ten sunkiai dirbo miškuose. Praėjus nemažam laiko tarpui Vytautą Vaicekauską Sibire paskyrė dirbti gydytoju.
Nuo 1957 m. rugpjūčio 16 d. grįžo į Lietuvą ir ėmė dirbti Šilutės rajono centrinės ligoninės Vidaus ligų skyriaus gydytoju ordinatoriumi. Gydytojas pasižymėjo vadybos gabumais ir 1961 m. gruodžio 5 d. buvo paskirtas Vidaus ligų skyriaus vedėju. 1986 m. liepos 9 d. perkeltas Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vedėju. 1989 m. rugpjūčio 1 d. paskirtas Patanatominio skyriaus vedėju. 1992 m. gegužės 15 d. perkeliamas dirbti Funkcinės diagnostikos kabineto gydytoju klinikiniu fiziologu. Reorganizavus Šilutės rajono centrinę ligoninę, nuo 1997 m. spalio 1 d. dirbo VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre gydytoju klinikiniu fiziologu iki 2000 m. spalio 31 d.
Dauguma šilutiškių pažinojo ilgametį didžiai gerbiamą gydytoją, buvusį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo pirmininką, Savivaldybės tarybos narį. V. Vaicekauskas teisėtai laikomas nepakeičiamu Šilutės fotografijų metraštininku. Jo juostose užfiksuota daugybė svarbių šalies ir rajono akimirkų, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikla, kelionės į Vilnių ginti Seimo, ,,Baltijos kelio“ ir kitos reikšmingos akimirkos.
Dirbdamas gydytoju įamžindavo savo kolegų ir įstaigos jubiliejus, konferencijas, respublikines ir visų SSRS terapeutų konferencijas Leningrade ir Taškente. Būdamas dėmesingas Šilutės miesto pilietis, fotografuodavo svarbiausius istorinius įvykius. Vytautas savo fotografijose sugebėdavo perteikti gyvą ir įvairiapusį šilutiškių gyvenimą.
Per gyvenimo vingius gerbiamas gydytojas ėjo drąsiai. Už nuopelnus Šilutės garbės piliečiui buvo suteikti Lietuvos politinių kalinių sąjungos visų trijų laipsnių žymenys ,,Už nuopelnus Lietuvai“, Lietuvos gydytojų sąjungos garbės nario vardas, Lietuvos sąjūdžio 20-mečio proga apdovanotas Lietuvos Respublikos Seimo, Šilutės rajono savivaldybės padėkos raštais.
Tai buvo žmogus, kuris aistringai mylėjo gyvenimą, jo spalvas ir kvapus. Visada sugebėjo išlikti orus ir teisingas ne tik sau pačiam, bet ir kitam.
Dirbdamas mokėjo išklausyti, suprasti, užjausti ir padėti. Kiekvienam besikreipiančiam pagalbos rasdavo gerą ir padrąsinamą žodį. Mediko darbui Vytautas Vaicekauskas atidavė 50-metų. Savo patirtimi ir sukauptomis žiniomis dalijosi su kolegomis. Gydytojas Vytautas Vaicekauskas buvo rūpestingas tėvas, kartu su žmona užaugino tris sūnus ir dukrą.
Netekome darbštaus, išmintingo, dalykiško gydytojo, kolegos. Jo trūks ne tik šeimai, kolegoms, bet ir pacientams. Vytauto Vaicekausko atminimas išliks artimųjų ir visų jį pažinojusiųjų širdyse.
VšĮ Šilutės ligoninės bendruomenė

Iš Vytauto Vaicekausko fotografijų albumo


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite