Nesibaigianti Šilokarčemos kvartalo tvarkymo pradžia

Po visą valandą trukusio Šilutės miesto kompleksinio Šilokarčemos kvartalo sutvarkymo projektavimo užduoties parengimo darbo grupės posėdžio paaiškėjo, kad susirinkusieji nelabai žino, kaip tą užduotį suformuluoti. Susitarta peržiūrėti jau parengtus projektus ir geriau pasiruošus penktadienį susirinkti iš naujo.

Pirmasis darbo grupės „smegenų šturmas“ atnešė labai menkų rezultatų ir susitarimą, kad tuoj teks susitikti vėl.

Minėtoji darbo grupė mero potvarkiu buvo sudaryta lapkričio 26 d. Pasak grupės pirmininko Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, iškelta užduotis – nuspręsti, ką reikia padaryti renovuojant Šilokarčemos kvartalą Šilutėje ir pradėti užsakinėti projektavimo darbus.
Lėšų projektui įgyvendinti numatoma gauti iš kelių 2014-2020 m. finansinės paramos programų. Prisidėti turėtų Kultūros, Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijos.
Visų pirmą teko išsiaiškinti, kas turima galvoje, kalbant apie Šilokarčemos kvartalą (Savivaldybės bei Kultūros ir pramogų centro pastatų modernizavimo projektai rengiami atskirai). Atskirų projektų prireiks ir Senojo turgaus aikštėje esantiems statiniams prikelti.
Sutarta, kad bus kalbama apie Senojo ir Žuvų turgaus aikščių bei jų prieigų tvarkymą.
Darbo grupės narių užduotį sunkina tai, kad atskiri objektai bus renovuojami atskirai, skirtingais laiko tarpais, tačiau visą kompleksą reikia jungti į vieną visumą.
Taip pat būtina nuspręsti, ar bus statoma naujų statinių. Anot Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Redos Švelniūtės, jeigu šioje aikštėje būtų sumanyta statyti naujus pastatus, prireiktų papildomų lėšų ir laiko istoriniams bei archeologiniams tyrimams. Tai paskatino daugiau dėmesio skirti jau esamiems pastatams ir Šyšos upei bei krantinėms. Nuomonių būta įvairių.

Šios grupės nariai: Sigitas Šeputis (administracijos direktorius),  Algirdas Balčytis (mero pavaduotojas), Raimundas Ambrozaitis (direktoriaus pavaduotojas), Arvydas Jakas, Vaidas Pavilonis, Virgilijus Pozingis (Savivaldybės tarybos nariai), Remigijus Budrikas (Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas), Mindaugas Oželis (Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas),  Edmundas Benetis (Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas), Antanas Čepys (UAB „Vakarų NDP“ direktorius), Vygantas Kamarauskas (UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas) ir Reda Švelniūtė (Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė).

Antanas Čepys siūlė nepraleisti galimybės suformuoti įsimintiną Šilutės įvaizdį. Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas priminė, kad lėšų bus skiriama ne tik už grožį ir patogumą, bet ir už tai, kiek modernizacija skatins verslo plėtrą. UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas kalbėjo, kad gali atsitikti taip, jog Turgaus aikštės daugiabučių namų gyventojai pastatų modernizuoti nenorės, todėl reikia numatyti lėšų bent fasadams nudažyti.
Posėdžio dalyviai vartė planus, žiūrinėjo schemas, tačiau kuo toliau, tuo labiau aiškėjo, kad jokių dalykinių pasiūlymų nėra, o darbą grupė turi baigti iki gruodžio 22 dienos. „Gavome pinigus, žiūrime, kur juos įkišime, ir viską darome bet kaip“, – apibendrino nelabai vykusį „smegenų šturmą“ Tarybos narys Arvydas Jakas.
Galų gale rengiant projektavimo užduotį nuspręsta remtis pernai įvykusio Šilokarčemos kvartalo architektūrinės-urbanistinės idėjos konkurso rezultatais. Pirmas 4 vietas užėmusių autorių projektai ir maketai tebėra Savivaldybėje. Trijų prizininkų maketai pakabinti Savivaldybės pirmame aukšte šalia architektų kabinetų. Taip pat turima informacijos apie šiuos projektus elektroniniu pavidalu.
Pernai konkurso nugalėtoju ir pirmosios 10 tūkst. Lt dydžio premijos laimėtoju vertinimo komisija pripažino projektą „Ant bangos“ parengusį autorių kolektyvą iš Klaipėdos. Antroji 5 tūkst. Lt premija atiteko projekto „Vartai į Deltą“ autoriams. Trečioji vieta ir 3 tūkst. Lt skirti projektui „131016“.
Pagal konkurso nuostatus nugalėtojai turi pirmumo teisę gauti tolesnių projektavimo darbų užsakymus.
Darbo grupės dalyviai per savaitę peržiūrės architektų konkursinius pasiūlymus, jų darbų recenzijas ir tuo remdamiesi stengsis tiksliau suformuluoti, kaip per artimiausią dešimtmetį keisis Šilokarčemos mikrorajonas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite