Nesibaigianti Šilokarčemos kvartalo tvarkymo pradžia

Po visą valandą trukusio Šilutės miesto kompleksinio Šilokarčemos kvartalo sutvarkymo projektavimo užduoties parengimo darbo grupės posėdžio paaiškėjo, kad susirinkusieji nelabai žino, kaip tą užduotį suformuluoti. Susitarta peržiūrėti jau parengtus projektus ir geriau pasiruošus penktadienį susirinkti iš naujo.

Pirmasis darbo grupės „smegenų šturmas“ atnešė labai menkų rezultatų ir susitarimą, kad tuoj teks susitikti vėl.

Minėtoji darbo grupė mero potvarkiu buvo sudaryta lapkričio 26 d. Pasak grupės pirmininko Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, iškelta užduotis – nuspręsti, ką reikia padaryti renovuojant Šilokarčemos kvartalą Šilutėje ir pradėti užsakinėti projektavimo darbus.
Lėšų projektui įgyvendinti numatoma gauti iš kelių 2014-2020 m. finansinės paramos programų. Prisidėti turėtų Kultūros, Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijos.
Visų pirmą teko išsiaiškinti, kas turima galvoje, kalbant apie Šilokarčemos kvartalą (Savivaldybės bei Kultūros ir pramogų centro pastatų modernizavimo projektai rengiami atskirai). Atskirų projektų prireiks ir Senojo turgaus aikštėje esantiems statiniams prikelti.
Sutarta, kad bus kalbama apie Senojo ir Žuvų turgaus aikščių bei jų prieigų tvarkymą.
Darbo grupės narių užduotį sunkina tai, kad atskiri objektai bus renovuojami atskirai, skirtingais laiko tarpais, tačiau visą kompleksą reikia jungti į vieną visumą.
Taip pat būtina nuspręsti, ar bus statoma naujų statinių. Anot Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Redos Švelniūtės, jeigu šioje aikštėje būtų sumanyta statyti naujus pastatus, prireiktų papildomų lėšų ir laiko istoriniams bei archeologiniams tyrimams. Tai paskatino daugiau dėmesio skirti jau esamiems pastatams ir Šyšos upei bei krantinėms. Nuomonių būta įvairių.

Šios grupės nariai: Sigitas Šeputis (administracijos direktorius),  Algirdas Balčytis (mero pavaduotojas), Raimundas Ambrozaitis (direktoriaus pavaduotojas), Arvydas Jakas, Vaidas Pavilonis, Virgilijus Pozingis (Savivaldybės tarybos nariai), Remigijus Budrikas (Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas), Mindaugas Oželis (Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas),  Edmundas Benetis (Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas), Antanas Čepys (UAB „Vakarų NDP“ direktorius), Vygantas Kamarauskas (UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas) ir Reda Švelniūtė (Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė).

Antanas Čepys siūlė nepraleisti galimybės suformuoti įsimintiną Šilutės įvaizdį. Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas priminė, kad lėšų bus skiriama ne tik už grožį ir patogumą, bet ir už tai, kiek modernizacija skatins verslo plėtrą. UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas kalbėjo, kad gali atsitikti taip, jog Turgaus aikštės daugiabučių namų gyventojai pastatų modernizuoti nenorės, todėl reikia numatyti lėšų bent fasadams nudažyti.
Posėdžio dalyviai vartė planus, žiūrinėjo schemas, tačiau kuo toliau, tuo labiau aiškėjo, kad jokių dalykinių pasiūlymų nėra, o darbą grupė turi baigti iki gruodžio 22 dienos. „Gavome pinigus, žiūrime, kur juos įkišime, ir viską darome bet kaip“, – apibendrino nelabai vykusį „smegenų šturmą“ Tarybos narys Arvydas Jakas.
Galų gale rengiant projektavimo užduotį nuspręsta remtis pernai įvykusio Šilokarčemos kvartalo architektūrinės-urbanistinės idėjos konkurso rezultatais. Pirmas 4 vietas užėmusių autorių projektai ir maketai tebėra Savivaldybėje. Trijų prizininkų maketai pakabinti Savivaldybės pirmame aukšte šalia architektų kabinetų. Taip pat turima informacijos apie šiuos projektus elektroniniu pavidalu.
Pernai konkurso nugalėtoju ir pirmosios 10 tūkst. Lt dydžio premijos laimėtoju vertinimo komisija pripažino projektą „Ant bangos“ parengusį autorių kolektyvą iš Klaipėdos. Antroji 5 tūkst. Lt premija atiteko projekto „Vartai į Deltą“ autoriams. Trečioji vieta ir 3 tūkst. Lt skirti projektui „131016“.
Pagal konkurso nuostatus nugalėtojai turi pirmumo teisę gauti tolesnių projektavimo darbų užsakymus.
Darbo grupės dalyviai per savaitę peržiūrės architektų konkursinius pasiūlymus, jų darbų recenzijas ir tuo remdamiesi stengsis tiksliau suformuluoti, kaip per artimiausią dešimtmetį keisis Šilokarčemos mikrorajonas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite