Nesibaigianti Šilokarčemos kvartalo tvarkymo pradžia

Po visą valandą trukusio Šilutės miesto kompleksinio Šilokarčemos kvartalo sutvarkymo projektavimo užduoties parengimo darbo grupės posėdžio paaiškėjo, kad susirinkusieji nelabai žino, kaip tą užduotį suformuluoti. Susitarta peržiūrėti jau parengtus projektus ir geriau pasiruošus penktadienį susirinkti iš naujo.

Pirmasis darbo grupės „smegenų šturmas“ atnešė labai menkų rezultatų ir susitarimą, kad tuoj teks susitikti vėl.

Minėtoji darbo grupė mero potvarkiu buvo sudaryta lapkričio 26 d. Pasak grupės pirmininko Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, iškelta užduotis – nuspręsti, ką reikia padaryti renovuojant Šilokarčemos kvartalą Šilutėje ir pradėti užsakinėti projektavimo darbus.
Lėšų projektui įgyvendinti numatoma gauti iš kelių 2014-2020 m. finansinės paramos programų. Prisidėti turėtų Kultūros, Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijos.
Visų pirmą teko išsiaiškinti, kas turima galvoje, kalbant apie Šilokarčemos kvartalą (Savivaldybės bei Kultūros ir pramogų centro pastatų modernizavimo projektai rengiami atskirai). Atskirų projektų prireiks ir Senojo turgaus aikštėje esantiems statiniams prikelti.
Sutarta, kad bus kalbama apie Senojo ir Žuvų turgaus aikščių bei jų prieigų tvarkymą.
Darbo grupės narių užduotį sunkina tai, kad atskiri objektai bus renovuojami atskirai, skirtingais laiko tarpais, tačiau visą kompleksą reikia jungti į vieną visumą.
Taip pat būtina nuspręsti, ar bus statoma naujų statinių. Anot Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Redos Švelniūtės, jeigu šioje aikštėje būtų sumanyta statyti naujus pastatus, prireiktų papildomų lėšų ir laiko istoriniams bei archeologiniams tyrimams. Tai paskatino daugiau dėmesio skirti jau esamiems pastatams ir Šyšos upei bei krantinėms. Nuomonių būta įvairių.

Šios grupės nariai: Sigitas Šeputis (administracijos direktorius),  Algirdas Balčytis (mero pavaduotojas), Raimundas Ambrozaitis (direktoriaus pavaduotojas), Arvydas Jakas, Vaidas Pavilonis, Virgilijus Pozingis (Savivaldybės tarybos nariai), Remigijus Budrikas (Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas), Mindaugas Oželis (Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas),  Edmundas Benetis (Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas), Antanas Čepys (UAB „Vakarų NDP“ direktorius), Vygantas Kamarauskas (UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas) ir Reda Švelniūtė (Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė).

Antanas Čepys siūlė nepraleisti galimybės suformuoti įsimintiną Šilutės įvaizdį. Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas priminė, kad lėšų bus skiriama ne tik už grožį ir patogumą, bet ir už tai, kiek modernizacija skatins verslo plėtrą. UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas kalbėjo, kad gali atsitikti taip, jog Turgaus aikštės daugiabučių namų gyventojai pastatų modernizuoti nenorės, todėl reikia numatyti lėšų bent fasadams nudažyti.
Posėdžio dalyviai vartė planus, žiūrinėjo schemas, tačiau kuo toliau, tuo labiau aiškėjo, kad jokių dalykinių pasiūlymų nėra, o darbą grupė turi baigti iki gruodžio 22 dienos. „Gavome pinigus, žiūrime, kur juos įkišime, ir viską darome bet kaip“, – apibendrino nelabai vykusį „smegenų šturmą“ Tarybos narys Arvydas Jakas.
Galų gale rengiant projektavimo užduotį nuspręsta remtis pernai įvykusio Šilokarčemos kvartalo architektūrinės-urbanistinės idėjos konkurso rezultatais. Pirmas 4 vietas užėmusių autorių projektai ir maketai tebėra Savivaldybėje. Trijų prizininkų maketai pakabinti Savivaldybės pirmame aukšte šalia architektų kabinetų. Taip pat turima informacijos apie šiuos projektus elektroniniu pavidalu.
Pernai konkurso nugalėtoju ir pirmosios 10 tūkst. Lt dydžio premijos laimėtoju vertinimo komisija pripažino projektą „Ant bangos“ parengusį autorių kolektyvą iš Klaipėdos. Antroji 5 tūkst. Lt premija atiteko projekto „Vartai į Deltą“ autoriams. Trečioji vieta ir 3 tūkst. Lt skirti projektui „131016“.
Pagal konkurso nuostatus nugalėtojai turi pirmumo teisę gauti tolesnių projektavimo darbų užsakymus.
Darbo grupės dalyviai per savaitę peržiūrės architektų konkursinius pasiūlymus, jų darbų recenzijas ir tuo remdamiesi stengsis tiksliau suformuluoti, kaip per artimiausią dešimtmetį keisis Šilokarčemos mikrorajonas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite