Nesibaigianti Šilokarčemos kvartalo tvarkymo pradžia

Po visą valandą trukusio Šilutės miesto kompleksinio Šilokarčemos kvartalo sutvarkymo projektavimo užduoties parengimo darbo grupės posėdžio paaiškėjo, kad susirinkusieji nelabai žino, kaip tą užduotį suformuluoti. Susitarta peržiūrėti jau parengtus projektus ir geriau pasiruošus penktadienį susirinkti iš naujo.

Pirmasis darbo grupės „smegenų šturmas“ atnešė labai menkų rezultatų ir susitarimą, kad tuoj teks susitikti vėl.

Minėtoji darbo grupė mero potvarkiu buvo sudaryta lapkričio 26 d. Pasak grupės pirmininko Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, iškelta užduotis – nuspręsti, ką reikia padaryti renovuojant Šilokarčemos kvartalą Šilutėje ir pradėti užsakinėti projektavimo darbus.
Lėšų projektui įgyvendinti numatoma gauti iš kelių 2014-2020 m. finansinės paramos programų. Prisidėti turėtų Kultūros, Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijos.
Visų pirmą teko išsiaiškinti, kas turima galvoje, kalbant apie Šilokarčemos kvartalą (Savivaldybės bei Kultūros ir pramogų centro pastatų modernizavimo projektai rengiami atskirai). Atskirų projektų prireiks ir Senojo turgaus aikštėje esantiems statiniams prikelti.
Sutarta, kad bus kalbama apie Senojo ir Žuvų turgaus aikščių bei jų prieigų tvarkymą.
Darbo grupės narių užduotį sunkina tai, kad atskiri objektai bus renovuojami atskirai, skirtingais laiko tarpais, tačiau visą kompleksą reikia jungti į vieną visumą.
Taip pat būtina nuspręsti, ar bus statoma naujų statinių. Anot Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Redos Švelniūtės, jeigu šioje aikštėje būtų sumanyta statyti naujus pastatus, prireiktų papildomų lėšų ir laiko istoriniams bei archeologiniams tyrimams. Tai paskatino daugiau dėmesio skirti jau esamiems pastatams ir Šyšos upei bei krantinėms. Nuomonių būta įvairių.

Šios grupės nariai: Sigitas Šeputis (administracijos direktorius),  Algirdas Balčytis (mero pavaduotojas), Raimundas Ambrozaitis (direktoriaus pavaduotojas), Arvydas Jakas, Vaidas Pavilonis, Virgilijus Pozingis (Savivaldybės tarybos nariai), Remigijus Budrikas (Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas), Mindaugas Oželis (Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas),  Edmundas Benetis (Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas), Antanas Čepys (UAB „Vakarų NDP“ direktorius), Vygantas Kamarauskas (UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas) ir Reda Švelniūtė (Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė).

Antanas Čepys siūlė nepraleisti galimybės suformuoti įsimintiną Šilutės įvaizdį. Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas priminė, kad lėšų bus skiriama ne tik už grožį ir patogumą, bet ir už tai, kiek modernizacija skatins verslo plėtrą. UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas kalbėjo, kad gali atsitikti taip, jog Turgaus aikštės daugiabučių namų gyventojai pastatų modernizuoti nenorės, todėl reikia numatyti lėšų bent fasadams nudažyti.
Posėdžio dalyviai vartė planus, žiūrinėjo schemas, tačiau kuo toliau, tuo labiau aiškėjo, kad jokių dalykinių pasiūlymų nėra, o darbą grupė turi baigti iki gruodžio 22 dienos. „Gavome pinigus, žiūrime, kur juos įkišime, ir viską darome bet kaip“, – apibendrino nelabai vykusį „smegenų šturmą“ Tarybos narys Arvydas Jakas.
Galų gale rengiant projektavimo užduotį nuspręsta remtis pernai įvykusio Šilokarčemos kvartalo architektūrinės-urbanistinės idėjos konkurso rezultatais. Pirmas 4 vietas užėmusių autorių projektai ir maketai tebėra Savivaldybėje. Trijų prizininkų maketai pakabinti Savivaldybės pirmame aukšte šalia architektų kabinetų. Taip pat turima informacijos apie šiuos projektus elektroniniu pavidalu.
Pernai konkurso nugalėtoju ir pirmosios 10 tūkst. Lt dydžio premijos laimėtoju vertinimo komisija pripažino projektą „Ant bangos“ parengusį autorių kolektyvą iš Klaipėdos. Antroji 5 tūkst. Lt premija atiteko projekto „Vartai į Deltą“ autoriams. Trečioji vieta ir 3 tūkst. Lt skirti projektui „131016“.
Pagal konkurso nuostatus nugalėtojai turi pirmumo teisę gauti tolesnių projektavimo darbų užsakymus.
Darbo grupės dalyviai per savaitę peržiūrės architektų konkursinius pasiūlymus, jų darbų recenzijas ir tuo remdamiesi stengsis tiksliau suformuluoti, kaip per artimiausią dešimtmetį keisis Šilokarčemos mikrorajonas.

Vaidotas VILKAS

Hits: 20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite