Nesibaigianti Šilokarčemos kvartalo tvarkymo pradžia

Po visą valandą trukusio Šilutės miesto kompleksinio Šilokarčemos kvartalo sutvarkymo projektavimo užduoties parengimo darbo grupės posėdžio paaiškėjo, kad susirinkusieji nelabai žino, kaip tą užduotį suformuluoti. Susitarta peržiūrėti jau parengtus projektus ir geriau pasiruošus penktadienį susirinkti iš naujo.

Pirmasis darbo grupės „smegenų šturmas“ atnešė labai menkų rezultatų ir susitarimą, kad tuoj teks susitikti vėl.

Minėtoji darbo grupė mero potvarkiu buvo sudaryta lapkričio 26 d. Pasak grupės pirmininko Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, iškelta užduotis – nuspręsti, ką reikia padaryti renovuojant Šilokarčemos kvartalą Šilutėje ir pradėti užsakinėti projektavimo darbus.
Lėšų projektui įgyvendinti numatoma gauti iš kelių 2014-2020 m. finansinės paramos programų. Prisidėti turėtų Kultūros, Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijos.
Visų pirmą teko išsiaiškinti, kas turima galvoje, kalbant apie Šilokarčemos kvartalą (Savivaldybės bei Kultūros ir pramogų centro pastatų modernizavimo projektai rengiami atskirai). Atskirų projektų prireiks ir Senojo turgaus aikštėje esantiems statiniams prikelti.
Sutarta, kad bus kalbama apie Senojo ir Žuvų turgaus aikščių bei jų prieigų tvarkymą.
Darbo grupės narių užduotį sunkina tai, kad atskiri objektai bus renovuojami atskirai, skirtingais laiko tarpais, tačiau visą kompleksą reikia jungti į vieną visumą.
Taip pat būtina nuspręsti, ar bus statoma naujų statinių. Anot Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Redos Švelniūtės, jeigu šioje aikštėje būtų sumanyta statyti naujus pastatus, prireiktų papildomų lėšų ir laiko istoriniams bei archeologiniams tyrimams. Tai paskatino daugiau dėmesio skirti jau esamiems pastatams ir Šyšos upei bei krantinėms. Nuomonių būta įvairių.

Šios grupės nariai: Sigitas Šeputis (administracijos direktorius),  Algirdas Balčytis (mero pavaduotojas), Raimundas Ambrozaitis (direktoriaus pavaduotojas), Arvydas Jakas, Vaidas Pavilonis, Virgilijus Pozingis (Savivaldybės tarybos nariai), Remigijus Budrikas (Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas), Mindaugas Oželis (Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas),  Edmundas Benetis (Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas), Antanas Čepys (UAB „Vakarų NDP“ direktorius), Vygantas Kamarauskas (UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas) ir Reda Švelniūtė (Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė).

Antanas Čepys siūlė nepraleisti galimybės suformuoti įsimintiną Šilutės įvaizdį. Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas priminė, kad lėšų bus skiriama ne tik už grožį ir patogumą, bet ir už tai, kiek modernizacija skatins verslo plėtrą. UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas kalbėjo, kad gali atsitikti taip, jog Turgaus aikštės daugiabučių namų gyventojai pastatų modernizuoti nenorės, todėl reikia numatyti lėšų bent fasadams nudažyti.
Posėdžio dalyviai vartė planus, žiūrinėjo schemas, tačiau kuo toliau, tuo labiau aiškėjo, kad jokių dalykinių pasiūlymų nėra, o darbą grupė turi baigti iki gruodžio 22 dienos. „Gavome pinigus, žiūrime, kur juos įkišime, ir viską darome bet kaip“, – apibendrino nelabai vykusį „smegenų šturmą“ Tarybos narys Arvydas Jakas.
Galų gale rengiant projektavimo užduotį nuspręsta remtis pernai įvykusio Šilokarčemos kvartalo architektūrinės-urbanistinės idėjos konkurso rezultatais. Pirmas 4 vietas užėmusių autorių projektai ir maketai tebėra Savivaldybėje. Trijų prizininkų maketai pakabinti Savivaldybės pirmame aukšte šalia architektų kabinetų. Taip pat turima informacijos apie šiuos projektus elektroniniu pavidalu.
Pernai konkurso nugalėtoju ir pirmosios 10 tūkst. Lt dydžio premijos laimėtoju vertinimo komisija pripažino projektą „Ant bangos“ parengusį autorių kolektyvą iš Klaipėdos. Antroji 5 tūkst. Lt premija atiteko projekto „Vartai į Deltą“ autoriams. Trečioji vieta ir 3 tūkst. Lt skirti projektui „131016“.
Pagal konkurso nuostatus nugalėtojai turi pirmumo teisę gauti tolesnių projektavimo darbų užsakymus.
Darbo grupės dalyviai per savaitę peržiūrės architektų konkursinius pasiūlymus, jų darbų recenzijas ir tuo remdamiesi stengsis tiksliau suformuluoti, kaip per artimiausią dešimtmetį keisis Šilokarčemos mikrorajonas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite