Nepriekaištinga veja be didelių pastangų

Kiekvienas, turintis net ir nedidelį vejos plotą prie savo namų, nori, kad ji būtų nepriekaištinga. Ir nors kartais atrodo, kad tam reikia milžiniškų pastangų, šiandieninis vejos priežiūrai skirtų įrenginių asortimentas gali atitikti kiekvieno, net ir itin skubančio miesto gyventojo poreikius.

Svarstantiems, kas geriausiai tinka vejos priežiūrai, „Senukų“ specialistai pasidalijo patarimais, kurie leis įsivertinti, kokia žoliapjovė reikalinga ir į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Vejapjovė-robotas – visų poreikiams

Vis dažniau patogumas ir inovatyvumas tampa neatsiejami nuo buities darbų. Išmanieji robotai padeda ne tik siurbti ar plauti grindis, valyti langus, bet ir rūpinantis veja.

Šis sprendimas ypač tinkamas taupantiems laiką. Paruošus vejos roboto darbo lauką ir nustačius pjovimo planą, jis savarankiškai darbuosis visą sezoną, o jo nustatymus galima pakeisti mobiliojoje programėlėje savo telefone. Patikėjus vejos pjovimą robotui, galite laiką, kurį paprastai skirtumėte jos priežiūrai, leisti su šeima, draugais ir be rūpesčių mėgautis minkštutėle veja.

Prekybos tinklo „Senukai“ specialistai pataria vejapjovę-robotą įjungti kiekvieną dieną. Kasdienė priežiūra suteiks vejai vešlumo, todėl ji atrodys lyg žalias kilimas. Nupjauta žolė liks kaip natūrali trąša – tai skatins geresnį augimą ir leis išvengti papildomo tręšimo.

Dideliam plotui – sodo traktoriukas

Turint prie namų ar sodyboje didesnį vejos plotą, ekspertai rekomenduoja svarstyti galimybę įsigyti vejos pjovimo traktoriuką. Jis leis komfortiškai nupjauti nuo 10 iki 30 ir dar daugiau arų vejos.

Sodo traktoriuko pjovimo agregato plotis gali svyruoti nuo 65 iki 140 cm ir dar daugiau. Specialistai pataria pirmiausia įsivertinti, kokio pločio mašina pravažiuos pro visus tarpelius tarp jūsų vejoje esančių augalų.

Šio tipo technika dažniausiai būna benzininė ir yra skirta darbui dideliuose plotuose, tačiau reikia nepamiršti, kad kuo bus didesnis pjovimo plotas, tuo galingesnis ir platesnis turėtų būti vejos pjovimo traktoriukas.

Mechaninė ar savaeigė?

Mechanines vejapjoves specialistai pataria rinktis tik besirūpinantiems nedidele, vos 1-3 arų ploto veja. Šio tipo žoliapjoves vis dažniau pakeičia nedidelės, 32-34 cm pločio, elektrinės arba akumuliatorinės vejapjovės, gebančios atlikti tą patį darbą žymiai efektyviau ir komfortiškiau.

Renkantis vejapjovę, reikia apsispręsti, kokią pasirinkti – savaeigę ar stumiamą.

Kadangi ji yra valdoma tik žmogaus rankomis, natūralu, kad jos pjovimui reikės įdėti daugiau fizinių pastangų. Norint jas bent šiek tiek sumažinti, pirkėjai labiau linkę rinktis savaeigę benzininę vejapjovę. Tuo tarpu elektrinės ir akumuliatorinės vejapjovės dažniausiai nėra savaeigės, dėl jų lengvo svorio ir dėl energijos taupymo.

Kaip išsirinkti variklio tipą?

Kitas aspektas, svarbus renkantis vejapjovę, – kokiu būdu ji bus varoma. Nuo to priklauso priežiūros aplinkybės, darbo trukmė, keliamas triukšmas.

  • Benzininė vejapjovė bus ypač patogi pjauti didesnius plotus, kadangi nereikia jokių laidų, o pjovimo laikas yra ilgiausias, lyginant su kitais variklių tipais. Tačiau svarbu nepamiršti, kad tokia žoliapjovė bus ir sunkesnė už elektrinę ar akumuliatorinę, o ir pareikalaus šiek tiek daugiau priežiūros. Reikės papildyti degalų, reguliariai keisti alyvą bei filtrus. Taip pat turėsite nusimatyti vietą, kur sandėliuosite degalus.
  • Elektra varomos vejapjovės yra daug lengvesnės, jų eksploatavimas paprastesnis ir pigesnis, tačiau nepatogumą gali kelti tai, kad jos judėjimą riboja laidas. Reikia įsivertinti, kokio dydžio plotui žoliapjovė reikalinga, ir jei vejos plotas mažas – nepatirsite didelių nepatogumų.
  • Akumuliatorinės vejapjovės yra tarpinis variantas tarp benzininės ir elektrinės. Jos yra puiki alternatyva, jeigu ieškote ne benzinu varomos vejapjoves ir norite, kad jūsų neribotų elektros laido ilgis. Šie modeliai yra mobilūs, nes jiems nereikalingas elektros įvadas, lengvesni už benzininius, dirba tyliai. Tai patiks ir tiems, kuriems svarbi mažesnė aplinkos tarša bei ekologija.

Tačiau reikia nepamiršti, kad kuo didesnis vejos plotas, tuo dažniau teks krauti akumuliatorių. O norint išvengti situacijos, kai jis išsikrauna dar nebaigus pjauti vejos, specialistai rekomenduoja įsigyti papildomą akumuliatorių. Tuomet vienam išsikrovus, galėsite jį pakeisti kitu bei taip lengvai pratęsite pjovimo laiką. Specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad tą patį akumuliatorių dažnu atveju galima naudoti ir kituose to paties gamintojo įrankiuose.

Papildomi vejos priežiūros įrankiai

Siekiant, kad namų aplinka būtų nepriekaištinga, specialistai rekomenduoja apsvarstyti ne tik vejapjovės, bet ir kitų reikalingų priemonių įsigijimo galimybes.

Kadangi vejapjovė gali nepasiekti nupjauti vejos aplink medžius, gėlynus ar kitus pakraščius, ekspertai rekomenduoja kartu naudoti ir žoliapjovę – trimerį. „Senukų“ duomenimis, tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje populiariausios ilgą laiką išlieka benzininės krūmapjovės, leidžiančios pasiekti net atokiausius sodo kampelius. Taip pat pastaraisiais metais dėl tyliai veikiančio variklio ir paprasto eksploatavimo populiarėja akumuliatoriniai trimeriai.

Prie visos sodo priežiūros technikos ir įrankių, vertėtų įsigyti ir žirkles žolei kirpti. Jų pagalba greitai ir patogiai galima atlikti smulkius vejos padailinimo darbus, pakirpti augalus ar gyvatvorę bei pasiekti didesniems prietaisams neprieinamas sodo vietas.

Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė, „Publicum“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite