Nepriekaištinga veja be didelių pastangų

Kiekvienas, turintis net ir nedidelį vejos plotą prie savo namų, nori, kad ji būtų nepriekaištinga. Ir nors kartais atrodo, kad tam reikia milžiniškų pastangų, šiandieninis vejos priežiūrai skirtų įrenginių asortimentas gali atitikti kiekvieno, net ir itin skubančio miesto gyventojo poreikius.

Svarstantiems, kas geriausiai tinka vejos priežiūrai, „Senukų“ specialistai pasidalijo patarimais, kurie leis įsivertinti, kokia žoliapjovė reikalinga ir į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Vejapjovė-robotas – visų poreikiams

Vis dažniau patogumas ir inovatyvumas tampa neatsiejami nuo buities darbų. Išmanieji robotai padeda ne tik siurbti ar plauti grindis, valyti langus, bet ir rūpinantis veja.

Šis sprendimas ypač tinkamas taupantiems laiką. Paruošus vejos roboto darbo lauką ir nustačius pjovimo planą, jis savarankiškai darbuosis visą sezoną, o jo nustatymus galima pakeisti mobiliojoje programėlėje savo telefone. Patikėjus vejos pjovimą robotui, galite laiką, kurį paprastai skirtumėte jos priežiūrai, leisti su šeima, draugais ir be rūpesčių mėgautis minkštutėle veja.

Prekybos tinklo „Senukai“ specialistai pataria vejapjovę-robotą įjungti kiekvieną dieną. Kasdienė priežiūra suteiks vejai vešlumo, todėl ji atrodys lyg žalias kilimas. Nupjauta žolė liks kaip natūrali trąša – tai skatins geresnį augimą ir leis išvengti papildomo tręšimo.

Dideliam plotui – sodo traktoriukas

Turint prie namų ar sodyboje didesnį vejos plotą, ekspertai rekomenduoja svarstyti galimybę įsigyti vejos pjovimo traktoriuką. Jis leis komfortiškai nupjauti nuo 10 iki 30 ir dar daugiau arų vejos.

Sodo traktoriuko pjovimo agregato plotis gali svyruoti nuo 65 iki 140 cm ir dar daugiau. Specialistai pataria pirmiausia įsivertinti, kokio pločio mašina pravažiuos pro visus tarpelius tarp jūsų vejoje esančių augalų.

Šio tipo technika dažniausiai būna benzininė ir yra skirta darbui dideliuose plotuose, tačiau reikia nepamiršti, kad kuo bus didesnis pjovimo plotas, tuo galingesnis ir platesnis turėtų būti vejos pjovimo traktoriukas.

Mechaninė ar savaeigė?

Mechanines vejapjoves specialistai pataria rinktis tik besirūpinantiems nedidele, vos 1-3 arų ploto veja. Šio tipo žoliapjoves vis dažniau pakeičia nedidelės, 32-34 cm pločio, elektrinės arba akumuliatorinės vejapjovės, gebančios atlikti tą patį darbą žymiai efektyviau ir komfortiškiau.

Renkantis vejapjovę, reikia apsispręsti, kokią pasirinkti – savaeigę ar stumiamą.

Kadangi ji yra valdoma tik žmogaus rankomis, natūralu, kad jos pjovimui reikės įdėti daugiau fizinių pastangų. Norint jas bent šiek tiek sumažinti, pirkėjai labiau linkę rinktis savaeigę benzininę vejapjovę. Tuo tarpu elektrinės ir akumuliatorinės vejapjovės dažniausiai nėra savaeigės, dėl jų lengvo svorio ir dėl energijos taupymo.

Kaip išsirinkti variklio tipą?

Kitas aspektas, svarbus renkantis vejapjovę, – kokiu būdu ji bus varoma. Nuo to priklauso priežiūros aplinkybės, darbo trukmė, keliamas triukšmas.

  • Benzininė vejapjovė bus ypač patogi pjauti didesnius plotus, kadangi nereikia jokių laidų, o pjovimo laikas yra ilgiausias, lyginant su kitais variklių tipais. Tačiau svarbu nepamiršti, kad tokia žoliapjovė bus ir sunkesnė už elektrinę ar akumuliatorinę, o ir pareikalaus šiek tiek daugiau priežiūros. Reikės papildyti degalų, reguliariai keisti alyvą bei filtrus. Taip pat turėsite nusimatyti vietą, kur sandėliuosite degalus.
  • Elektra varomos vejapjovės yra daug lengvesnės, jų eksploatavimas paprastesnis ir pigesnis, tačiau nepatogumą gali kelti tai, kad jos judėjimą riboja laidas. Reikia įsivertinti, kokio dydžio plotui žoliapjovė reikalinga, ir jei vejos plotas mažas – nepatirsite didelių nepatogumų.
  • Akumuliatorinės vejapjovės yra tarpinis variantas tarp benzininės ir elektrinės. Jos yra puiki alternatyva, jeigu ieškote ne benzinu varomos vejapjoves ir norite, kad jūsų neribotų elektros laido ilgis. Šie modeliai yra mobilūs, nes jiems nereikalingas elektros įvadas, lengvesni už benzininius, dirba tyliai. Tai patiks ir tiems, kuriems svarbi mažesnė aplinkos tarša bei ekologija.

Tačiau reikia nepamiršti, kad kuo didesnis vejos plotas, tuo dažniau teks krauti akumuliatorių. O norint išvengti situacijos, kai jis išsikrauna dar nebaigus pjauti vejos, specialistai rekomenduoja įsigyti papildomą akumuliatorių. Tuomet vienam išsikrovus, galėsite jį pakeisti kitu bei taip lengvai pratęsite pjovimo laiką. Specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad tą patį akumuliatorių dažnu atveju galima naudoti ir kituose to paties gamintojo įrankiuose.

Papildomi vejos priežiūros įrankiai

Siekiant, kad namų aplinka būtų nepriekaištinga, specialistai rekomenduoja apsvarstyti ne tik vejapjovės, bet ir kitų reikalingų priemonių įsigijimo galimybes.

Kadangi vejapjovė gali nepasiekti nupjauti vejos aplink medžius, gėlynus ar kitus pakraščius, ekspertai rekomenduoja kartu naudoti ir žoliapjovę – trimerį. „Senukų“ duomenimis, tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje populiariausios ilgą laiką išlieka benzininės krūmapjovės, leidžiančios pasiekti net atokiausius sodo kampelius. Taip pat pastaraisiais metais dėl tyliai veikiančio variklio ir paprasto eksploatavimo populiarėja akumuliatoriniai trimeriai.

Prie visos sodo priežiūros technikos ir įrankių, vertėtų įsigyti ir žirkles žolei kirpti. Jų pagalba greitai ir patogiai galima atlikti smulkius vejos padailinimo darbus, pakirpti augalus ar gyvatvorę bei pasiekti didesniems prietaisams neprieinamas sodo vietas.

Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė, „Publicum“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite