Nepavyksta vaikų atitraukti nuo ekranų?

Šiuolaikiniame amžiuje vaikai auga apsupti technologijų, todėl labai svarbiu emocinės ir fizinės gerovės aspektu tapo prie ekranų praleidžiamo laiko valdymas. Nors technologijos teikia daugybę galimybių lavintis ir pramogauti, itin svarbu išlaikyti pusiausvyrą ir puoselėti sveiką santykį su išmaniaisiais įrenginiais. Pateikiame keletą praktinių patarimų, padėsiančių sumažinti vaikų praleidžiamą laiką prie ekrano ir kurti teigiamą ryšį su technologijomis.

Rodykite pavyzdį

Vaikai mokosi stebėdami tėvų elgesį. Būkite teigiamas pavyzdys ir rodykite, kaip atsakingai naudotis technologijomis. Ribokite savo laiką, praleidžiamą prie ekranų, kai esate kartu su vaikais, ir parodykite jiems, kaip svarbu bendrauti akis į akį, užsiimti įvairiomis fizinio aktyvumo veiklomis lauke ar loginėmis užduotimis namuose – žaiskite stalo žaidimus, išbandykite rankdarbius ar užsiimkite vaiko mėgstama sporto šaka kartu su visa šeima.

Sukurkite erdves be technologijų

Paskirkite tam tikras namų vietas, pavyzdžiui, pietų stalą arba miegamuosius, erdvėmis be technologijų. Tokia praktika padeda nustatyti ribas ir skatina kokybišką šeimos laiką be technologijų, kurios dažnai išblaško vaikus. Skatinkite užsiimti tokia veikla, kaip skaitymas, įvairūs žaidimai ar šeimos diskusijos – taip laisvą laiką nuo technologijų praleisite turiningai.

Skatinkite veiklą lauke

Svarbiausia – pusiausvyra. Skatinkite vaikus užsiimti fizine veikla ir žaisti lauke. Nustatykite tvarką, kuri apimtų sportą, pasivaikščiojimus gamtoje ar tiesiog laiko praleidimą kieme. Fiziniai pratimai yra labai svarbūs bendrai vaikų savijautai ir padeda pasiekti kasdien gaunamo fizinio krūvio normą.

Naudokite kontrolės priemones

Jei nepavyksta riboti vaikų praleidžiamo laiko prie ekranų natūraliai, į pagalbą pasitelkite įrenginiuose ir programose esančias tėvų kontrolės funkcijas. Šios funkcijos leidžia įvesti slaptažodžiu apsaugotus užraktus, kontroliuoti programėlių atsisiuntimą ir įdiegti turinio filtrus, kad užtikrintumėte, jog turinys, kurį pasiekia jūsų vaikas, būtų tinkamas pagal amžių.

Įveskite rutiną prieš miegą

Skatinkite kokybišką miegą nustatydami miego ritualus be technologijų. Venkite ekranų bent valandą prieš miegą, nes įrenginių skleidžiama mėlyna šviesa gali sutrikdyti miego režimą. Vietoj to skatinkite vaikus užsiimti raminančia veikla, pavyzdžiui, skaityti knygą, piešti ar spalvinti, aptarti praėjusią dieną ar pasilepinti putų vonia.

Atraskite edukacinį turinį

Kadangi vaikai neišvengiamai praleidžia daug laiko naudodamiesi technologijomis, pasistenkite išnaudoti šį laiką edukaciniais tikslais. Yra daugybė mokomųjų programėlių, svetainių ir programų, kurios gali pagerinti jūsų vaiko mokymosi sugebėjimus, lavinti loginį mąstymą. Ieškokite jų amžių atitinkančio turinio, kuris atliepia jų interesus ir skatina kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir problemų sprendimo įgūdžius.

Sveiką santykį su technologijoms kuria ir Lietuvos moksleiviai

Socialinės atsakomybės programa „Solve for Tomorrow“, kurią organizuoja technologijų bendrovė „Samsung“ skatina 9-12 klasių moksleivius iš Baltijos šalių generuoti idėjas ir ieškoti technologinių sprendimų, kurie prisidėtų prie moksleivių emocinės gerovės kūrimo.

Kompetentinga projekto komisija atrinko penkias geriausias Lietuvos moksleivių komandų idėjas, kurios finalinio renginio metu varžysis dėl pagrindinio prizo, leisiančio įgyvendinti pristatytą idėją.

Į finalinį etapą komisijos nuožiūra keliaus šios penkios komandos: Šilutės sav. Vainuto gimnazijos komanda „Vainutiškiai“, dvi Vilniaus licėjaus komandos „Insert name here“ bei „Concrete Junglers“, komanda „Axeltra“ iš Marijampolės Marijonų gimnazijos ir Klaipėdos licėjaus komanda „PositiveYOUth“.

Komandos pristatė itin originalias ir inovatyvias idėjas – nuo internetinės svetainės „Eduwave“, kuri palengvintų kasdienio mokymosi procesą į jį integruojant įtraukiančius vaizdo žaidimų aspektus, iki išmaniosios programėlės, kuri teiktų motyvacinių knygų, paskaitų ir filmų pasiūlymus ir turėtų funkciją „Perfect match“, kurioje programėlės naudotojai užpildę anketą gautų tinkamos draugų grupės rekomendaciją.

Pranešimą spaudai parengė agentūra „Publicum“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite