Nelaimė potvynio apsemtame kelyje Šilutė–Paleičiai

Šilutės rajone potvynio apsemtų kelio ruožų yra daugiausia. Viename iš jų atsitiko nelaimė: automobilis  „Hyundai“, kuriuo važiavo du žmonės, įkrito į vandens išplautą ir apsemtą gilią duobę.

Automobilis paniro po vandeniu

Nelaimė sausio 23 d., pirmadienio,  pavakare įvyko kelyje Šilutė–Paleičiai.  Dėl prasidėjusio potvynio kelininkai šiame kelyje darbų neužbaigė, buvo likusi nesuremontuota viena atkarpa. Potvynio vanduo čia kelią smarkiai praplovė, radosi gili duobė. Būtent į šią duobę iki stogo ir paniro automobilis „Hyundai“, kurį vairavo 1959 m. gimęs vyras, kartu su juo automobilyje buvo jo sūnus.

Tėvas ir sūnus sugebėjo išlipti iš vandenyje panirusio automobilio ir užlipo ant jo stogo. Telefonai buvo permirkę, neveikė, tad paskambinti ir išsikviesti pagalbą jau negalėjo.

Sūnus liko ant mašinos stogo

Automobilį vairavęs tėvas paliko sūnų ant mašinos stogo, o pats puolė į ledinį vandenį ir nusiyrė iki duobės krašto. Netrukus pasiekė gretimą sodybą, kurios gyventojai iškvietė ugniagesius gelbėtojus ir greitosios medicinos pagalbos specialistus. Kaimo žmonės nedelsė ir valtimi pasiekė ant automobilio stogo likusį vairuotojo sūnų. Ir vairuotojas, ir jo sūnus buvo išvežti į ligoninę. Ugniagesiai gelbėtojai ištraukė ir automobilį.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įvykių suvestinėje nurodyta, kad Fridricho Bajoraičio g., Paleičių kaime, Juknaičių sen., į apsemtą kelio ruožą (gylis apie 150 cm) buvo įvažiavęs automobilis „Hyunday Tucson“. Iki atvykstant ugniagesiams gelbėtojams ant automobilio stogo buvusiam vyrui nulipti padėjo vietos gyventojai. Automobilio vairuotoją su keleiviu policijos pareigūnai nuvežė iki greitosios medicinos pagalbos automobilio apžiūrai. Ugniagesiai gumine valtimi priplaukė iki apsemto automobilio, užkabino buksyravimo lyną ir partempė automobilį į neapsemtą kelio ruožą.

Tauragės apskrities VPK įvykių suvestinėje, kur skelbiama informacija ir iš Šilutės rajono, apie nelaimę Paleičių kaime žinių nėra.

Skelbia Automobilių kelių direkcija

Automobilių kelių direkcija potvynio metu nuolatos skelbia informaciją apie Šilutės rajone apsemtus kelių ruožus, nuolat minimas kelias Šilutė–Paleičiai. Beje, apsemtos dvi šio kelio atkarpos, nuolat eismas tose vietose yra draudžiamas. Štai sausio 23 d., būtent nelaimės Paleičiuose dieną, skelbiama, kad kelyje Nr. 4216 Užliekniai–Paleičiai (tai kelias nuo Šilutės per Užlieknius į Paleičius) atkarpoje nuo 4,65 km iki 4,77 km vandens gylis 30 cm, atkarpoje nuo 4,77 km iki 4,80 km – 40 cm. Šiose atkarpose automobiliais važiuoti draudžiama.

Įdomu, ar buvo tokiu atveju būtini eismo ribojimo ženklai, ar buvo informuota apie vandens išplautą gilią duobę?

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite