Nekompensuojamų siuntinių sąrašas – ką būtina žinoti?

Daugelis žino apie draudžiamų siųsti daiktų sąrašą ir bent jau numano, kas jame galėtų būti. Tačiau ar kada girdėjote apie nekompensuojamų daiktų sąrašą? Tai objektai, kuriems dingimo ar apgadinimo atveju negalioja nei standartinis, nei papildomas kurjerių draudimas. Liūdniausia tai, kad kartais apie šį sąrašą sužinoma tik tada, kai tenka susidurti su nemaloniomis situacijomis. O jų, kaip žinia, gali pasitaikyti net ir pačiose patikimiausiose kurjerių įmonėse.

Taigi, kelios įžvalgos apie nekompensuojamus siuntinius – ką turėtumėte žinoti?

 

Nekompensuojami daiktai – kokie jie?

Nekompensuojamųjų sąraše gali atsidurti įvairūs daiktai / dokumentai. Juos visus siejantis esminis kriterijus – objektų vertė yra sunkiai įvertinama ir įrodoma dingimo, apgadinimo atveju.

Keli pavyzdžiai, kad būtų šiek tiek lengviau įsivaizduoti:

  • gimimo liudijimai ir asmens identifikacijos dokumentai;
  • vairuotojo teisės ir automobilio dokumentai, numeriai;
  • juvelyrikos dirbiniai (išskyrus bižuteriją);
  • telefono kortelės;
  • duomenys laikmenose;
  • kt.

Beje, daugelis šių daiktų atsiduria ir draudžiamųjų sąraše. Vis dėlto, kai kurie gali būti siunčiami su tam tikromis išlygomis. Dar viena nekompensuojamų objektų kategorija galėtų būti netinkamai supakuotos siuntos, kurios buvo pažeistos dėl netinkamos pakuotės. Arba kitaip – siuntėjo kaltės. Nesvarbu, tai populiariosios siuntos Lietuva–Anglija   ar pervežimas į ne ES šalis, būtina nuodugniai išanalizuoti bendras (visoms siuntoms taikomas) ir papildomas sąlygas.

Esminė nekompensavimo priežastis

Kompensacijos neteikimo priežastis yra paprasta – tokių dalykų vertę įrodyti sunku, tad, tikėtina, viskas pereitų į ilgai trunkantį ginčą, kuriame teisius rasti būtų sunku. Tai suprasdamos atsakingos kurjerių ar šių tarpininkų įmonės pateikia atitinkamą nekompensuojamų daiktų sąrašą. Jei dvejojate, bet įtariate, kad jūsų planuojamas siųsti gaminys galėtų atsidurti jame ir nerandate reikalingos informacijos – visuomet geriau susisiekti, pasitikslinti.

Sužinoti apie draudžiamus siųsti gaminius išties paprasta. Tereikia pasitikslinti su kurjerių įmone bei vietine muitine apie toje šalyje galiojančius apribojimus ir kitus svarbius niuansus. O kaip su nekompensuojamais daiktais? Žinoma, visuomet verta klausti patikimų kurjerių. Įsivaizduoti šią tvarką paprasčiau, kai žinoma, kad dažniausiai kompensuojami būna tie daiktai, kurių vertę galite įrodyti atitinkamais dokumentais. Ir, žinoma, tik tokiu atveju jei išoriškai pažeista pakuotė buvo tinkama, tvirta.

Ką daryti, jei vis dėlto norite siųsti tokius daiktus?

Atsakingi kurjeriai pabrėžia – siųsdami tokio tipo gaminius / produktus, prisiimate pilną atsakomybę ir suprantate, kad dingimo ar apgadinimo atveju jums už patirtus nuostolius nebus atlyginta. Siunčiant dokumentus bei sąraše nurodytus tam tikrus daiktus, nei kurjerių teikiamas standartinis, nei papildomas draudimas negalioja. Ką daryti, jei nusprendėte vis tiek juos gabenti tokiu būdu? Svarbiausi momentai – patikima kurjerių kompanija ir savarankiškai parūpintas specifinio daikto draudimas.

Tiesa, yra ir panašių daiktų, kurie nėra nekompensuojamų objektų sąraše, bet norint juos gabenti, būtina sukonkretinti pavadinimą. Įmonės sutinka jas vežti tuomet, kai nurodomas tikslus apibūdinimas – ne dovana, o konkretus daiktas, ne automobilio detalė, o konkreti transporto priemonės dalis. Ko gero, tinkamos pakuotės svarbos nė nereikia aptarti papildomai.

pr2022/095

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite