Nekompensuojamų siuntinių sąrašas – ką būtina žinoti?

Daugelis žino apie draudžiamų siųsti daiktų sąrašą ir bent jau numano, kas jame galėtų būti. Tačiau ar kada girdėjote apie nekompensuojamų daiktų sąrašą? Tai objektai, kuriems dingimo ar apgadinimo atveju negalioja nei standartinis, nei papildomas kurjerių draudimas. Liūdniausia tai, kad kartais apie šį sąrašą sužinoma tik tada, kai tenka susidurti su nemaloniomis situacijomis. O jų, kaip žinia, gali pasitaikyti net ir pačiose patikimiausiose kurjerių įmonėse.

Taigi, kelios įžvalgos apie nekompensuojamus siuntinius – ką turėtumėte žinoti?

 

Nekompensuojami daiktai – kokie jie?

Nekompensuojamųjų sąraše gali atsidurti įvairūs daiktai / dokumentai. Juos visus siejantis esminis kriterijus – objektų vertė yra sunkiai įvertinama ir įrodoma dingimo, apgadinimo atveju.

Keli pavyzdžiai, kad būtų šiek tiek lengviau įsivaizduoti:

  • gimimo liudijimai ir asmens identifikacijos dokumentai;
  • vairuotojo teisės ir automobilio dokumentai, numeriai;
  • juvelyrikos dirbiniai (išskyrus bižuteriją);
  • telefono kortelės;
  • duomenys laikmenose;
  • kt.

Beje, daugelis šių daiktų atsiduria ir draudžiamųjų sąraše. Vis dėlto, kai kurie gali būti siunčiami su tam tikromis išlygomis. Dar viena nekompensuojamų objektų kategorija galėtų būti netinkamai supakuotos siuntos, kurios buvo pažeistos dėl netinkamos pakuotės. Arba kitaip – siuntėjo kaltės. Nesvarbu, tai populiariosios siuntos Lietuva–Anglija   ar pervežimas į ne ES šalis, būtina nuodugniai išanalizuoti bendras (visoms siuntoms taikomas) ir papildomas sąlygas.

Esminė nekompensavimo priežastis

Kompensacijos neteikimo priežastis yra paprasta – tokių dalykų vertę įrodyti sunku, tad, tikėtina, viskas pereitų į ilgai trunkantį ginčą, kuriame teisius rasti būtų sunku. Tai suprasdamos atsakingos kurjerių ar šių tarpininkų įmonės pateikia atitinkamą nekompensuojamų daiktų sąrašą. Jei dvejojate, bet įtariate, kad jūsų planuojamas siųsti gaminys galėtų atsidurti jame ir nerandate reikalingos informacijos – visuomet geriau susisiekti, pasitikslinti.

Sužinoti apie draudžiamus siųsti gaminius išties paprasta. Tereikia pasitikslinti su kurjerių įmone bei vietine muitine apie toje šalyje galiojančius apribojimus ir kitus svarbius niuansus. O kaip su nekompensuojamais daiktais? Žinoma, visuomet verta klausti patikimų kurjerių. Įsivaizduoti šią tvarką paprasčiau, kai žinoma, kad dažniausiai kompensuojami būna tie daiktai, kurių vertę galite įrodyti atitinkamais dokumentais. Ir, žinoma, tik tokiu atveju jei išoriškai pažeista pakuotė buvo tinkama, tvirta.

Ką daryti, jei vis dėlto norite siųsti tokius daiktus?

Atsakingi kurjeriai pabrėžia – siųsdami tokio tipo gaminius / produktus, prisiimate pilną atsakomybę ir suprantate, kad dingimo ar apgadinimo atveju jums už patirtus nuostolius nebus atlyginta. Siunčiant dokumentus bei sąraše nurodytus tam tikrus daiktus, nei kurjerių teikiamas standartinis, nei papildomas draudimas negalioja. Ką daryti, jei nusprendėte vis tiek juos gabenti tokiu būdu? Svarbiausi momentai – patikima kurjerių kompanija ir savarankiškai parūpintas specifinio daikto draudimas.

Tiesa, yra ir panašių daiktų, kurie nėra nekompensuojamų objektų sąraše, bet norint juos gabenti, būtina sukonkretinti pavadinimą. Įmonės sutinka jas vežti tuomet, kai nurodomas tikslus apibūdinimas – ne dovana, o konkretus daiktas, ne automobilio detalė, o konkreti transporto priemonės dalis. Ko gero, tinkamos pakuotės svarbos nė nereikia aptarti papildomai.

pr2022/095

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite