Nausėdų giminės ir draugų stovykla „Užtenenė 2017“

Jau dvidešimtą vasarą gausi Nausėdų giminė, dabar – ir su draugais kelias dienas ilsisi, sportuoja, gilinasi į krašto istoriją stovykloje ant Tenenio upės kranto, Užtenenio kaime (Gardamo sen.). Šių metų „Užtenenė 2017“ vyko rugpjūčio 3-6 d.

Septynioliktą vasarą Nausėdų giminės ir draugų stovyklavietę puošia ant galiūno ąžuolo pakabinama šiai progai skirta vėliava.

Petras Nausėda tinklinio aikštelėje liejo prakaitą su bendraamžiais, jaunimu ir vaikais. Kitoje tinklinio aikštelėje rungtyniavo dar dvi komandos. Tenenio slėnyje – daug palapinių, kalnelyje ant nušienautos pievos – automobiliai. Prie ilgo stalo sėdėjo dar nemažas būrys žmonių. Penktadienio popietę, kai užsukome į giminės stovyklą, teko ieškotis aukštaūgio ir šeimų krepšinio turnyruose išgarsėjusio Petro Nausėdos. Vyras paprašė palaukti – varžybos yra varžybos…

Penktadienį po pietų įvairaus amžiaus tinklinio mėgėjai varžėsi net dviejose aikštelėse.

Auganti Nausėdų giminės ir jų draugų karta, pirmas iš kairės – tris šimtukus per abitūros egzaminus gavęs Paulius Jurgilevičius.

Prisėdome ant suolelio po galiūnu ąžuolu, ant kurio šakos buvo pakabinta vėliava: ąžuolo vainiko centre – mėlynas vingis, simbolizuojantis slėnį, kuriame vingiuoja Tenenys, pasaga – laimę, o ratas – tai stovyklavietės simbolis. Jau 17 metų šios stovyklos metu plevėsuoja ši vėliava.
Iškabinta ir visų stovyklos dienų darbotvarkė: viktorina „Prisiminki savo ainius“, tinklinio ir kitos sporto varžybos, vaikams – Vaidilos vakaras pagal lietuvių liaudies pasakas, krašto piliakalnių žemėlapis – sumanyta pasivaržyti juos lankant ir t. t.
P. Nausėda pasakojo, kad svarbiausia esą susirinkti, pabūti gamtoje, pabendrauti. Prasidėjo nuo giminės susitikimų. Vėliau atsirado draugų, kurie panoro kartu pabūti. Taip stovyklautojų gausėjo. P. Nausėda pasakojo, kad penktadienio popietę dar ne visi suvažiavo – kas dirba, atvyks vakarop. Turėtų būti bent 60 žmonių, tačiau vieni atvyksta, kiti išvyksta… Esą dabar iš darbo nebėga, tokie laikai, kai reikalų ir rūpesčių nestinga. Įprasta pradėti ketvirtadienį, o paskutiniai stovyklą palieka pirmadienį.
„Aikštelėje, matote, yra trys kartos – seneliai, vaikai ir anūkai“, – žvilgsnį pašnekovas nukreipė į tinklinio aikštelę. Paaiškino ir Nausėdų giminės pradžių pradžią. Iš slėnio pakilus į kalniuką, tebestovi sena sodyba. Čia P. Nausėdos ir jo vyresnio brolio Sigito, jaunesnio brolio Virginijaus ir sesers Ksaveros gimtinė. „Kiek prisimenu, čia gyveno mūsų seneliai, proseneliai“, – pasakojo vyras apie gimtąją sodybą, kurioje šiandien niekas nebegyvena. Nepaisant to, ar dirba užsienyje, ar kur Lietuvoje, į susitikimą ant Tenenio kranto dažniausiai suvažiuoja visi.
Užtenenės dienomis ar karalyste bei kitaip pavadintos susitikimo dienos kasmet turi temą. Šiemet sugrįžta prie istorijos, vyko viktorina „Prisiminki savo ainius“, nugalėtojai burs komandas ir lankys piliakalnius. „Proga prisiminti, kas čia buvo prieš šimtus metų, kokių yra istorinių vietų, kuo jos svarbios. Taip šiemet sumanėme atsigręžti į istoriją“, – pasakojo P. Nausėda, priminęs, kad šeštadienis paprastai skiriamas įvairioms rungtims ir varžyboms. Sekmadienį – stovyklos uždarymas.
Aiškėjo, kad stovyklautojai yra turėję ir garsių svečių: krepšininką Martyną Pocių, šiemet ketvirtadienio vakarą sulaukta Kazimiero Budrio su šeima. Dėl šio asmens vardo taurės rungtyniaujama net tarptautiniuose šeimų krepšinio turnyruose, dalyvauja ir P. Nausėdos šeimos komanda. Nausėdos yra net laimėję K. Budrio taurę. Krepšinį žaidžia nemažai Nausėdų giminės žmonių. Vėliavą kasmet patiki saugoti vis kitai šeimai. Saugoti iki kito stovyklavimo. Kasmet vis atvažiuoja naujų dalyvių, jiems ir patiki vėliavą, o jie įsipareigoja ir kitais metais atvažiuoti.
Iš pradžių pailsėti Tenenio slėnyje kilo mintis P. Nausėdai, jo broliams, vėliau sumanę kviestis giminaičių, šie – draugų ir gerų pažįstamų. Per 20 metų žinia apie tokį susiėjimą pasklido giminėje, Lietuvoje ir užsienyje, kur išvykę nemažai giminės žmonių. Vieta – gražus gamtos kampelis, nuošalu, yra vapsvų, tačiau kažkodėl nėra uodų…

Petras Nausėda (pirmas iš kairės) – vienas iš stovyklų Užtenenio kaime organizatorių, aktyvus tinklininkas ir garsus šeimų krepšinio turnyrų dalyvis.

Paulius
Paulius Jurgilevičius – Klaipėdos licėjaus abiturientas, taip pat iš plačios Nausėdų giminės. Jo biologijos, anglų kalbos ir matematikos žinios per abitūros egzaminus buvo įvertintos po 100 balų, chemijos – 97-iais. Beveik keturi šimtukai! Į gabiausių Lietuvos abiturientų pagerbimą Vyriausybėje nevyko, nes… nenorėjęs susitikti su premjeru Sauliumi Skvereliu… Be to, tuo metu buvęs jogos stovykloje. Studijuos mediciną universitete, nori būti odontologu, o kitais metais eis akademinių atostogų ir šią studijų pertrauką skirs privalomai karo tarnybai.
„Tėvai man leidžia pačiam rinktis“, – į nustebusį žvilgsnį atsakė vaikinas, bemat nuraminęs, kad kariuomenėje neužsibus, nors kas žino, jeigu labai patiks… Dabar jis įsitikinęs, kad po tarnybos sugrįš studijuoti medicinos.
Vaikinas atvirai pasakojo mėgstąs keliauti, turįs įvairių pomėgių, prie kompiuterio nepamena kada besėdėjo… Jam patinka bendrauti su žmonėmis, prieš mėnesį dviračiu numynė į Švediją. Petras Nausėda yra jo tėčio pusbrolis. Tad prie Tenenio stovyklauja jau nuo mažens. Vaikinas pripažino, kad tokios giminės stovyklos labai reikalingos, be to, norinčių čia pabūti vis daugėja. „Bendravimo labai reikia…“ – pripažino gabiais abiturientais Lietuvoje garsėjančio Klaipėdos licėjaus auklėtinis.
Šalia stovėjęs giminaitis priminė, kad Paulius stovyklautojams pasakodavęs anekdotus. Kai tebuvo šešerių, stovyklautojai jį jau skelbę anekdotų karaliumi. Beje, ne tik Paulius – šimtukininkas, jo brolis irgi buvo mokslo pirmūnas, taip pat studijuoja mediciną, o mama – gydytoja.

Stasė Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite