Naumiestiškių dovana Šilutės miestui

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos 7 klasės mokiniai ir jų tėvai, inicijuoti klasės vadovės Monikos Rimkuvienės, padovanojo Šilutės miestui eglutę. Konstrukciją sukonstravo Rapolas Bielicas ir jo tėtis. Žaisliukų žaliavomis rūpinosi Airono Toliušio mama. Kviečiame pasigrožėti eglute, kurią rasite Lietuvininkų g. 27 (priešais „Šeimų skverą“). Tokia žinia interneto svetainėje pasidalino Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Pagirtina, kad eglučių alėjos Šilutėje puošimo darbuose dalyvavo ne tik gimnazijos mokiniai, bet pagelbėjo ir jų tėvai.

Ankstesniais metais kalėdinių eglučių alėja būdavo prie Šilutės H. Šojaus dvaro. Čia mokyklų, vaikų darželių, kitų įstaigų, organizacijų ir verslo įmonių kolektyvai papuošdavo po eglutę, jos įžiebiamos tuo metu, kai įžiebiama Šilutės miesto kalėdinė eglė, paprastai puošiama muziejaus kaimynystėje, prie Šilutės kultūros ir pramogų cento.

Šiemet kolektyvų įspūdingai papuoštos eglutės stovi palei centrinę miesto Lietuvininkų gatvę. Jų daug, visos įspūdingos ir papuoštos skirtingai. Tad važiuojantieji šia gatve, einantieji šaligatviais gali pamatyti taip papuoštą Šilutę. Visos eglutės įžiebtos gruodžio 1 d., kai buvo įžiebta ir Šilutės miesto kalėdinė eglė. Staigmena ir čia: papuošta ne nukirsta, atvežta ir pastatyta gyventojų padovanota eglė, kaip būdavo anksčiau, bet gyva, gal jau per 36 metus čia auganti eglė.

Gražių kalėdinių akcentų Šilutėje yra daug. Miesto fontanas sužibo spalvinga šviesų girlianda, šalia – šviečiančios elnio traukiamos rogės. Nušvito ir Šilutės šeimų skveras, geltonasis tiltas per Šyšą, pasipuošė Šilutės baldų įmonė, kitos įstaigos, organizacijos, o parduotuvių virtinos taip ir traukia užeiti, ką nors nusipirkti. Šilutė laukia Kalėdų ir Naujųjų metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite