Naujųjų metų pradžios stebuklai: dvynių laukusi dvidešimtmetė pagimdė trynukes

Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas, lydėdamas pas pirmąjį 2015 metų naujagimį ir jį pagimdžiusią mamą Liudą Apyvalienę, pranešė ir kitą džiugią naujieną, kokios nebuvo per visą ilgą mediko darbo praktiką, – Naujieji metai paženklinti trynukėmis. Jas pagimdė dvidešimtmetė gardamiškė Agnė Rapalavičienė su vyru Ramūnu auginanti pirmagimę, ketverių metų dukrytę.

Dvynukų laukusi Agnė Rapalavičienė pagimdė tris dukreles. Nuotraukoje ji kartu su Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėju Gediminu Vaičiūnu ir slaugytoja Rūta Žvirbliene.

Pirmasis 2015-ųjų naujagimis
Pirmasis 2015 metų kūdikis gimė sausio trečią, šeštadienio rytą.
Pernai, rugsėjo pabaigoje, iš Anglijos į Šilutę sugrįžo sutuoktiniai Liuda ir Andrius Apyvalai. Į gimtąjį miestą sugrįžti juos skubino ne tik penkiametis sūnus Aidas, tvirtinęs, kad visi šeimos nariai – tėvai, vaikai ir seneliai – turi būti kartu.
Mažasis Aidas jau lankė integruotą mokyklą Anglijoje, tačiau jis labai ilgėjosi namų, kur liko jo mylimi seneliai. Liudą ir Andrių sugrįžti į Šilutę paakino ne tik sūnelis Aidas, bet ir į pasaulį skubantis jo brolis.
Šeimos galva Andrius, gebantis meistrauti su mediena, darbo rado baldų gamybos įmonėje „Rodana“, o jaunoji mama Liuda ruošė kraitelį į pasaulį skubančiam antrajam sūneliui. Pasaulį išvydęs sausio 3 d. šiek tiek po aštuntos ryto naujagimis svėrė 3,910 kg ir buvo 54 cm ūgio. Dukrą lankiusi jos mama Virginija Baltutienė atskleidė paslaptį, kad jaunieji tėveliai jau yra parinkę kūdikiui Airono vardą. Visi vyrų vardai šeimoje prasidėtų iš A raidės. Tėtis – Andrius, sūnūs – Aidas ir Aironas. Ypač džiaugsmu spinduliavusi močiutė Virginija džiaugėsi, kad anūkėlis yra sveikas ir ramus.

Ilgametę patirtį turintis medikas Gediminas Vaičiūnas pasidžiaugė, kad pernai jo vadovaujamame Akušerijos-ginekologijos skyriuje būta 25 gimdymais daugiau negu užpernai. Per metus į pasaulį atėjo 264 kūdikiai: 135 berniukai ir 129 mergaitės.

Ankstų sekmadienio rytą pasaulį išvydo dar 4 Šilutės rajono gyventojai. Pusę ketvirtos ryto antrojo vaiko, dukrytės, susilaukė šilutiškė Dalia Pielikė. Netrukus pasigirdo pirmosios iš trynukių balsas…
Trynukės
Dvidešimtmetė gardamiškė Agnė Rapalavičienė pagimdė trinukes. Pirmoji iš jų gimė likus penkioms minutėms iki ketvirtos ryto, antroji – be ketvirčio penkios, trečioji – lygiai penktą. Ir mama, ir medikai džiaugiasi, kad trynukės sesutės gimė sveikos, išnešiotos. Kiekviena iš jų svėrė kiek daugiau nei du kilogramus. Joms į pasaulį ateiti padėjo ginekologė-akušerė Milda Strakšienė.
Gardamiškė Agnė Rapalavičienė neslepia, kad nėštumo metu laukusi dvynukų, todėl dar prieš gimdymą nusipirko dvivietį vežimėlį, suruošė kraitelę dviem.

Liuda Apyvalienė su sūnumi – pirmuoju šių metų naujagimiu Šilutės rajone.

Liuda Apyvalienė su sūnumi – pirmuoju šių metų naujagimiu Šilutės rajone.

Šeštadienio vakarą paaiškėjus, kad naujagimiai veržiasi į pasaulį, Agnė su vyru suskubo į Šilutės ligoninę. Jaunoji mama nenorėjo, kad gimdyme dalyvautų vyras, todėl liko viena, o vyras Ramūnas išskubėjo namo, kur jo laukė keturmetė dukra Emilija. Naujienų laukė ir seneliai. Vardą vyresnėlei išrinkęs tėvas dabar turės labiau pasukti galvą. Trynukes pagimdžiusi jaunoji mama Agnė sakė, kad rūpestį išrinkti vardus trynukėms paliks vyrui.
Dėl netikėtai padidėjusių rūpesčių jaunoji mama nesijaudina, sako, kad kaip ir Emiliją šias dukrytes padės auginti vyras, netoliese gyvenanti anyta, kurios mama, beje, irgi yra iš dvynukių. Į namus sugrįžtančių trijų sesių laukia ir Emilija, sutinkanti, kad jai taip pat teks nemažai padėti mamai. Simboliška, kad medikai pasirūpino jaunąją mamą su trinukėmis „apgyvendinti“ 303 palatoje. Čia viena greta kitos sustatytos trys kūdikių lovelės, tačiau mažylės dažniausiai glaudžiasi prie mamos. Daugiausia dėmesio reikalauja ne vyriausia ar jauniausia, o vidurinėlė. Jaunoji mama sako nuo šeštadienio nebuvusi sumerkusi akių.
„Nenoriu miego“, – sekmadienio pavakarę kalbėjo jaunoji mama. Akių nebuvo sumerkusi ir pirmadienio rytą dar ir todėl, kad netrūko lankytojų. Gardamiškė sako pati negalinti patikėti tokia staigmena: laukė dviejų, o sulaukė trijų!
Sensacinga žinia apskriejo visą Šilutės rajoną. Pirmąsias rožių puokštes savo mylimai mamai, žmonai, marčiai dovanojo dukra Emilija, vyras Ramūnas bei uošviai, tėvai.
Pirmadienį trynukes pagimdžiusią mamą aplankęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis padovanojo rožių ir sauskelnių kiekvienai trynukei. Geros valios žmonės norėtų padėti jaunai šeimai, kuriai bus ankšta daugiabučio namo vieno kambario bute. Skyriaus vedėjas G. Vaičiūnas pritaria, kad tokiai jaunai, rūpestingai šeimai geranoriška parama labai pravertų.
Galintys ir norintys padėti jaunai šeimai gali pervesti lėšų į DNB banko Agnės Rapalavičienės sąskaitą LT83 4010 0510 0333 5605.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

 • ad

  Tai kokie daktarai, jei nesugenėjo numatyt, kad dar net mergytės bus, o ne berniukai, jei žinojo kad dvyniai.
  Visiškai daktarai į daktarus nepanašūs.

  skirtumas:
  Du dvyniai /gavos trys mažos trynukės. 🙂
  Sveikinimai mamytei ir stiprybės auginant tris mažas mergytes,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite