Naujųjų metų pradžios stebuklai: dvynių laukusi dvidešimtmetė pagimdė trynukes

Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas, lydėdamas pas pirmąjį 2015 metų naujagimį ir jį pagimdžiusią mamą Liudą Apyvalienę, pranešė ir kitą džiugią naujieną, kokios nebuvo per visą ilgą mediko darbo praktiką, – Naujieji metai paženklinti trynukėmis. Jas pagimdė dvidešimtmetė gardamiškė Agnė Rapalavičienė su vyru Ramūnu auginanti pirmagimę, ketverių metų dukrytę.

Dvynukų laukusi Agnė Rapalavičienė pagimdė tris dukreles. Nuotraukoje ji kartu su Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėju Gediminu Vaičiūnu ir slaugytoja Rūta Žvirbliene.

Pirmasis 2015-ųjų naujagimis
Pirmasis 2015 metų kūdikis gimė sausio trečią, šeštadienio rytą.
Pernai, rugsėjo pabaigoje, iš Anglijos į Šilutę sugrįžo sutuoktiniai Liuda ir Andrius Apyvalai. Į gimtąjį miestą sugrįžti juos skubino ne tik penkiametis sūnus Aidas, tvirtinęs, kad visi šeimos nariai – tėvai, vaikai ir seneliai – turi būti kartu.
Mažasis Aidas jau lankė integruotą mokyklą Anglijoje, tačiau jis labai ilgėjosi namų, kur liko jo mylimi seneliai. Liudą ir Andrių sugrįžti į Šilutę paakino ne tik sūnelis Aidas, bet ir į pasaulį skubantis jo brolis.
Šeimos galva Andrius, gebantis meistrauti su mediena, darbo rado baldų gamybos įmonėje „Rodana“, o jaunoji mama Liuda ruošė kraitelį į pasaulį skubančiam antrajam sūneliui. Pasaulį išvydęs sausio 3 d. šiek tiek po aštuntos ryto naujagimis svėrė 3,910 kg ir buvo 54 cm ūgio. Dukrą lankiusi jos mama Virginija Baltutienė atskleidė paslaptį, kad jaunieji tėveliai jau yra parinkę kūdikiui Airono vardą. Visi vyrų vardai šeimoje prasidėtų iš A raidės. Tėtis – Andrius, sūnūs – Aidas ir Aironas. Ypač džiaugsmu spinduliavusi močiutė Virginija džiaugėsi, kad anūkėlis yra sveikas ir ramus.

Ilgametę patirtį turintis medikas Gediminas Vaičiūnas pasidžiaugė, kad pernai jo vadovaujamame Akušerijos-ginekologijos skyriuje būta 25 gimdymais daugiau negu užpernai. Per metus į pasaulį atėjo 264 kūdikiai: 135 berniukai ir 129 mergaitės.

Ankstų sekmadienio rytą pasaulį išvydo dar 4 Šilutės rajono gyventojai. Pusę ketvirtos ryto antrojo vaiko, dukrytės, susilaukė šilutiškė Dalia Pielikė. Netrukus pasigirdo pirmosios iš trynukių balsas…
Trynukės
Dvidešimtmetė gardamiškė Agnė Rapalavičienė pagimdė trinukes. Pirmoji iš jų gimė likus penkioms minutėms iki ketvirtos ryto, antroji – be ketvirčio penkios, trečioji – lygiai penktą. Ir mama, ir medikai džiaugiasi, kad trynukės sesutės gimė sveikos, išnešiotos. Kiekviena iš jų svėrė kiek daugiau nei du kilogramus. Joms į pasaulį ateiti padėjo ginekologė-akušerė Milda Strakšienė.
Gardamiškė Agnė Rapalavičienė neslepia, kad nėštumo metu laukusi dvynukų, todėl dar prieš gimdymą nusipirko dvivietį vežimėlį, suruošė kraitelę dviem.

Liuda Apyvalienė su sūnumi – pirmuoju šių metų naujagimiu Šilutės rajone.

Liuda Apyvalienė su sūnumi – pirmuoju šių metų naujagimiu Šilutės rajone.

Šeštadienio vakarą paaiškėjus, kad naujagimiai veržiasi į pasaulį, Agnė su vyru suskubo į Šilutės ligoninę. Jaunoji mama nenorėjo, kad gimdyme dalyvautų vyras, todėl liko viena, o vyras Ramūnas išskubėjo namo, kur jo laukė keturmetė dukra Emilija. Naujienų laukė ir seneliai. Vardą vyresnėlei išrinkęs tėvas dabar turės labiau pasukti galvą. Trynukes pagimdžiusi jaunoji mama Agnė sakė, kad rūpestį išrinkti vardus trynukėms paliks vyrui.
Dėl netikėtai padidėjusių rūpesčių jaunoji mama nesijaudina, sako, kad kaip ir Emiliją šias dukrytes padės auginti vyras, netoliese gyvenanti anyta, kurios mama, beje, irgi yra iš dvynukių. Į namus sugrįžtančių trijų sesių laukia ir Emilija, sutinkanti, kad jai taip pat teks nemažai padėti mamai. Simboliška, kad medikai pasirūpino jaunąją mamą su trinukėmis „apgyvendinti“ 303 palatoje. Čia viena greta kitos sustatytos trys kūdikių lovelės, tačiau mažylės dažniausiai glaudžiasi prie mamos. Daugiausia dėmesio reikalauja ne vyriausia ar jauniausia, o vidurinėlė. Jaunoji mama sako nuo šeštadienio nebuvusi sumerkusi akių.
„Nenoriu miego“, – sekmadienio pavakarę kalbėjo jaunoji mama. Akių nebuvo sumerkusi ir pirmadienio rytą dar ir todėl, kad netrūko lankytojų. Gardamiškė sako pati negalinti patikėti tokia staigmena: laukė dviejų, o sulaukė trijų!
Sensacinga žinia apskriejo visą Šilutės rajoną. Pirmąsias rožių puokštes savo mylimai mamai, žmonai, marčiai dovanojo dukra Emilija, vyras Ramūnas bei uošviai, tėvai.
Pirmadienį trynukes pagimdžiusią mamą aplankęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis padovanojo rožių ir sauskelnių kiekvienai trynukei. Geros valios žmonės norėtų padėti jaunai šeimai, kuriai bus ankšta daugiabučio namo vieno kambario bute. Skyriaus vedėjas G. Vaičiūnas pritaria, kad tokiai jaunai, rūpestingai šeimai geranoriška parama labai pravertų.
Galintys ir norintys padėti jaunai šeimai gali pervesti lėšų į DNB banko Agnės Rapalavičienės sąskaitą LT83 4010 0510 0333 5605.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

 • ad

  Tai kokie daktarai, jei nesugenėjo numatyt, kad dar net mergytės bus, o ne berniukai, jei žinojo kad dvyniai.
  Visiškai daktarai į daktarus nepanašūs.

  skirtumas:
  Du dvyniai /gavos trys mažos trynukės. 🙂
  Sveikinimai mamytei ir stiprybės auginant tris mažas mergytes,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite