Naujųjų metų pradžios stebuklai: dvynių laukusi dvidešimtmetė pagimdė trynukes

Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas, lydėdamas pas pirmąjį 2015 metų naujagimį ir jį pagimdžiusią mamą Liudą Apyvalienę, pranešė ir kitą džiugią naujieną, kokios nebuvo per visą ilgą mediko darbo praktiką, – Naujieji metai paženklinti trynukėmis. Jas pagimdė dvidešimtmetė gardamiškė Agnė Rapalavičienė su vyru Ramūnu auginanti pirmagimę, ketverių metų dukrytę.

Dvynukų laukusi Agnė Rapalavičienė pagimdė tris dukreles. Nuotraukoje ji kartu su Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėju Gediminu Vaičiūnu ir slaugytoja Rūta Žvirbliene.

Pirmasis 2015-ųjų naujagimis
Pirmasis 2015 metų kūdikis gimė sausio trečią, šeštadienio rytą.
Pernai, rugsėjo pabaigoje, iš Anglijos į Šilutę sugrįžo sutuoktiniai Liuda ir Andrius Apyvalai. Į gimtąjį miestą sugrįžti juos skubino ne tik penkiametis sūnus Aidas, tvirtinęs, kad visi šeimos nariai – tėvai, vaikai ir seneliai – turi būti kartu.
Mažasis Aidas jau lankė integruotą mokyklą Anglijoje, tačiau jis labai ilgėjosi namų, kur liko jo mylimi seneliai. Liudą ir Andrių sugrįžti į Šilutę paakino ne tik sūnelis Aidas, bet ir į pasaulį skubantis jo brolis.
Šeimos galva Andrius, gebantis meistrauti su mediena, darbo rado baldų gamybos įmonėje „Rodana“, o jaunoji mama Liuda ruošė kraitelį į pasaulį skubančiam antrajam sūneliui. Pasaulį išvydęs sausio 3 d. šiek tiek po aštuntos ryto naujagimis svėrė 3,910 kg ir buvo 54 cm ūgio. Dukrą lankiusi jos mama Virginija Baltutienė atskleidė paslaptį, kad jaunieji tėveliai jau yra parinkę kūdikiui Airono vardą. Visi vyrų vardai šeimoje prasidėtų iš A raidės. Tėtis – Andrius, sūnūs – Aidas ir Aironas. Ypač džiaugsmu spinduliavusi močiutė Virginija džiaugėsi, kad anūkėlis yra sveikas ir ramus.

Ilgametę patirtį turintis medikas Gediminas Vaičiūnas pasidžiaugė, kad pernai jo vadovaujamame Akušerijos-ginekologijos skyriuje būta 25 gimdymais daugiau negu užpernai. Per metus į pasaulį atėjo 264 kūdikiai: 135 berniukai ir 129 mergaitės.

Ankstų sekmadienio rytą pasaulį išvydo dar 4 Šilutės rajono gyventojai. Pusę ketvirtos ryto antrojo vaiko, dukrytės, susilaukė šilutiškė Dalia Pielikė. Netrukus pasigirdo pirmosios iš trynukių balsas…
Trynukės
Dvidešimtmetė gardamiškė Agnė Rapalavičienė pagimdė trinukes. Pirmoji iš jų gimė likus penkioms minutėms iki ketvirtos ryto, antroji – be ketvirčio penkios, trečioji – lygiai penktą. Ir mama, ir medikai džiaugiasi, kad trynukės sesutės gimė sveikos, išnešiotos. Kiekviena iš jų svėrė kiek daugiau nei du kilogramus. Joms į pasaulį ateiti padėjo ginekologė-akušerė Milda Strakšienė.
Gardamiškė Agnė Rapalavičienė neslepia, kad nėštumo metu laukusi dvynukų, todėl dar prieš gimdymą nusipirko dvivietį vežimėlį, suruošė kraitelę dviem.

Liuda Apyvalienė su sūnumi – pirmuoju šių metų naujagimiu Šilutės rajone.

Liuda Apyvalienė su sūnumi – pirmuoju šių metų naujagimiu Šilutės rajone.

Šeštadienio vakarą paaiškėjus, kad naujagimiai veržiasi į pasaulį, Agnė su vyru suskubo į Šilutės ligoninę. Jaunoji mama nenorėjo, kad gimdyme dalyvautų vyras, todėl liko viena, o vyras Ramūnas išskubėjo namo, kur jo laukė keturmetė dukra Emilija. Naujienų laukė ir seneliai. Vardą vyresnėlei išrinkęs tėvas dabar turės labiau pasukti galvą. Trynukes pagimdžiusi jaunoji mama Agnė sakė, kad rūpestį išrinkti vardus trynukėms paliks vyrui.
Dėl netikėtai padidėjusių rūpesčių jaunoji mama nesijaudina, sako, kad kaip ir Emiliją šias dukrytes padės auginti vyras, netoliese gyvenanti anyta, kurios mama, beje, irgi yra iš dvynukių. Į namus sugrįžtančių trijų sesių laukia ir Emilija, sutinkanti, kad jai taip pat teks nemažai padėti mamai. Simboliška, kad medikai pasirūpino jaunąją mamą su trinukėmis „apgyvendinti“ 303 palatoje. Čia viena greta kitos sustatytos trys kūdikių lovelės, tačiau mažylės dažniausiai glaudžiasi prie mamos. Daugiausia dėmesio reikalauja ne vyriausia ar jauniausia, o vidurinėlė. Jaunoji mama sako nuo šeštadienio nebuvusi sumerkusi akių.
„Nenoriu miego“, – sekmadienio pavakarę kalbėjo jaunoji mama. Akių nebuvo sumerkusi ir pirmadienio rytą dar ir todėl, kad netrūko lankytojų. Gardamiškė sako pati negalinti patikėti tokia staigmena: laukė dviejų, o sulaukė trijų!
Sensacinga žinia apskriejo visą Šilutės rajoną. Pirmąsias rožių puokštes savo mylimai mamai, žmonai, marčiai dovanojo dukra Emilija, vyras Ramūnas bei uošviai, tėvai.
Pirmadienį trynukes pagimdžiusią mamą aplankęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis padovanojo rožių ir sauskelnių kiekvienai trynukei. Geros valios žmonės norėtų padėti jaunai šeimai, kuriai bus ankšta daugiabučio namo vieno kambario bute. Skyriaus vedėjas G. Vaičiūnas pritaria, kad tokiai jaunai, rūpestingai šeimai geranoriška parama labai pravertų.
Galintys ir norintys padėti jaunai šeimai gali pervesti lėšų į DNB banko Agnės Rapalavičienės sąskaitą LT83 4010 0510 0333 5605.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

 • ad

  Tai kokie daktarai, jei nesugenėjo numatyt, kad dar net mergytės bus, o ne berniukai, jei žinojo kad dvyniai.
  Visiškai daktarai į daktarus nepanašūs.

  skirtumas:
  Du dvyniai /gavos trys mažos trynukės. 🙂
  Sveikinimai mamytei ir stiprybės auginant tris mažas mergytes,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite