Naujųjų metų pradžios stebuklai: dvynių laukusi dvidešimtmetė pagimdė trynukes

Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas, lydėdamas pas pirmąjį 2015 metų naujagimį ir jį pagimdžiusią mamą Liudą Apyvalienę, pranešė ir kitą džiugią naujieną, kokios nebuvo per visą ilgą mediko darbo praktiką, – Naujieji metai paženklinti trynukėmis. Jas pagimdė dvidešimtmetė gardamiškė Agnė Rapalavičienė su vyru Ramūnu auginanti pirmagimę, ketverių metų dukrytę.

Dvynukų laukusi Agnė Rapalavičienė pagimdė tris dukreles. Nuotraukoje ji kartu su Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėju Gediminu Vaičiūnu ir slaugytoja Rūta Žvirbliene.

Pirmasis 2015-ųjų naujagimis
Pirmasis 2015 metų kūdikis gimė sausio trečią, šeštadienio rytą.
Pernai, rugsėjo pabaigoje, iš Anglijos į Šilutę sugrįžo sutuoktiniai Liuda ir Andrius Apyvalai. Į gimtąjį miestą sugrįžti juos skubino ne tik penkiametis sūnus Aidas, tvirtinęs, kad visi šeimos nariai – tėvai, vaikai ir seneliai – turi būti kartu.
Mažasis Aidas jau lankė integruotą mokyklą Anglijoje, tačiau jis labai ilgėjosi namų, kur liko jo mylimi seneliai. Liudą ir Andrių sugrįžti į Šilutę paakino ne tik sūnelis Aidas, bet ir į pasaulį skubantis jo brolis.
Šeimos galva Andrius, gebantis meistrauti su mediena, darbo rado baldų gamybos įmonėje „Rodana“, o jaunoji mama Liuda ruošė kraitelį į pasaulį skubančiam antrajam sūneliui. Pasaulį išvydęs sausio 3 d. šiek tiek po aštuntos ryto naujagimis svėrė 3,910 kg ir buvo 54 cm ūgio. Dukrą lankiusi jos mama Virginija Baltutienė atskleidė paslaptį, kad jaunieji tėveliai jau yra parinkę kūdikiui Airono vardą. Visi vyrų vardai šeimoje prasidėtų iš A raidės. Tėtis – Andrius, sūnūs – Aidas ir Aironas. Ypač džiaugsmu spinduliavusi močiutė Virginija džiaugėsi, kad anūkėlis yra sveikas ir ramus.

Ilgametę patirtį turintis medikas Gediminas Vaičiūnas pasidžiaugė, kad pernai jo vadovaujamame Akušerijos-ginekologijos skyriuje būta 25 gimdymais daugiau negu užpernai. Per metus į pasaulį atėjo 264 kūdikiai: 135 berniukai ir 129 mergaitės.

Ankstų sekmadienio rytą pasaulį išvydo dar 4 Šilutės rajono gyventojai. Pusę ketvirtos ryto antrojo vaiko, dukrytės, susilaukė šilutiškė Dalia Pielikė. Netrukus pasigirdo pirmosios iš trynukių balsas…
Trynukės
Dvidešimtmetė gardamiškė Agnė Rapalavičienė pagimdė trinukes. Pirmoji iš jų gimė likus penkioms minutėms iki ketvirtos ryto, antroji – be ketvirčio penkios, trečioji – lygiai penktą. Ir mama, ir medikai džiaugiasi, kad trynukės sesutės gimė sveikos, išnešiotos. Kiekviena iš jų svėrė kiek daugiau nei du kilogramus. Joms į pasaulį ateiti padėjo ginekologė-akušerė Milda Strakšienė.
Gardamiškė Agnė Rapalavičienė neslepia, kad nėštumo metu laukusi dvynukų, todėl dar prieš gimdymą nusipirko dvivietį vežimėlį, suruošė kraitelę dviem.

Liuda Apyvalienė su sūnumi – pirmuoju šių metų naujagimiu Šilutės rajone.

Liuda Apyvalienė su sūnumi – pirmuoju šių metų naujagimiu Šilutės rajone.

Šeštadienio vakarą paaiškėjus, kad naujagimiai veržiasi į pasaulį, Agnė su vyru suskubo į Šilutės ligoninę. Jaunoji mama nenorėjo, kad gimdyme dalyvautų vyras, todėl liko viena, o vyras Ramūnas išskubėjo namo, kur jo laukė keturmetė dukra Emilija. Naujienų laukė ir seneliai. Vardą vyresnėlei išrinkęs tėvas dabar turės labiau pasukti galvą. Trynukes pagimdžiusi jaunoji mama Agnė sakė, kad rūpestį išrinkti vardus trynukėms paliks vyrui.
Dėl netikėtai padidėjusių rūpesčių jaunoji mama nesijaudina, sako, kad kaip ir Emiliją šias dukrytes padės auginti vyras, netoliese gyvenanti anyta, kurios mama, beje, irgi yra iš dvynukių. Į namus sugrįžtančių trijų sesių laukia ir Emilija, sutinkanti, kad jai taip pat teks nemažai padėti mamai. Simboliška, kad medikai pasirūpino jaunąją mamą su trinukėmis „apgyvendinti“ 303 palatoje. Čia viena greta kitos sustatytos trys kūdikių lovelės, tačiau mažylės dažniausiai glaudžiasi prie mamos. Daugiausia dėmesio reikalauja ne vyriausia ar jauniausia, o vidurinėlė. Jaunoji mama sako nuo šeštadienio nebuvusi sumerkusi akių.
„Nenoriu miego“, – sekmadienio pavakarę kalbėjo jaunoji mama. Akių nebuvo sumerkusi ir pirmadienio rytą dar ir todėl, kad netrūko lankytojų. Gardamiškė sako pati negalinti patikėti tokia staigmena: laukė dviejų, o sulaukė trijų!
Sensacinga žinia apskriejo visą Šilutės rajoną. Pirmąsias rožių puokštes savo mylimai mamai, žmonai, marčiai dovanojo dukra Emilija, vyras Ramūnas bei uošviai, tėvai.
Pirmadienį trynukes pagimdžiusią mamą aplankęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis padovanojo rožių ir sauskelnių kiekvienai trynukei. Geros valios žmonės norėtų padėti jaunai šeimai, kuriai bus ankšta daugiabučio namo vieno kambario bute. Skyriaus vedėjas G. Vaičiūnas pritaria, kad tokiai jaunai, rūpestingai šeimai geranoriška parama labai pravertų.
Galintys ir norintys padėti jaunai šeimai gali pervesti lėšų į DNB banko Agnės Rapalavičienės sąskaitą LT83 4010 0510 0333 5605.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 167

Vienas komentaras

 • ad

  Tai kokie daktarai, jei nesugenėjo numatyt, kad dar net mergytės bus, o ne berniukai, jei žinojo kad dvyniai.
  Visiškai daktarai į daktarus nepanašūs.

  skirtumas:
  Du dvyniai /gavos trys mažos trynukės. 🙂
  Sveikinimai mamytei ir stiprybės auginant tris mažas mergytes,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip ministras siūlo išvalyti marias ir pajūrį?

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Siekdami išvalyti upes ir ežerus, marias ir pajūrį, turime stipriau reglamentuoti mineralinių trąšų naudojimą. „Lietuvoje reikėtų organizuoti ne tik mineralinių trąšų apskaitą, bet apskritai nusistatyti kitą prioritetą – mineralines trąšas keisti mėšlo grąžinimu į dirvą“, – mano aplinkos ministras. Tokią perspektyvą mažinant žemės ūkio sukuriamą taršą jis išreiškė penktadienį susitikęs su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos koalicija“, kuri ministrui išreiškė trąšų naudojimo ir taršos jomis monitoringo būtinybę. „Mėšlo naudojimas yra ypač griežtai reglamentuotas, o mineralinės trąšos ne – tai absurdiška. Mineralinėms

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Taip pat skaitykite