Naujųjų metų pradžios stebuklai: dvynių laukusi dvidešimtmetė pagimdė trynukes

Šilutės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas, lydėdamas pas pirmąjį 2015 metų naujagimį ir jį pagimdžiusią mamą Liudą Apyvalienę, pranešė ir kitą džiugią naujieną, kokios nebuvo per visą ilgą mediko darbo praktiką, – Naujieji metai paženklinti trynukėmis. Jas pagimdė dvidešimtmetė gardamiškė Agnė Rapalavičienė su vyru Ramūnu auginanti pirmagimę, ketverių metų dukrytę.

Dvynukų laukusi Agnė Rapalavičienė pagimdė tris dukreles. Nuotraukoje ji kartu su Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėju Gediminu Vaičiūnu ir slaugytoja Rūta Žvirbliene.

Pirmasis 2015-ųjų naujagimis
Pirmasis 2015 metų kūdikis gimė sausio trečią, šeštadienio rytą.
Pernai, rugsėjo pabaigoje, iš Anglijos į Šilutę sugrįžo sutuoktiniai Liuda ir Andrius Apyvalai. Į gimtąjį miestą sugrįžti juos skubino ne tik penkiametis sūnus Aidas, tvirtinęs, kad visi šeimos nariai – tėvai, vaikai ir seneliai – turi būti kartu.
Mažasis Aidas jau lankė integruotą mokyklą Anglijoje, tačiau jis labai ilgėjosi namų, kur liko jo mylimi seneliai. Liudą ir Andrių sugrįžti į Šilutę paakino ne tik sūnelis Aidas, bet ir į pasaulį skubantis jo brolis.
Šeimos galva Andrius, gebantis meistrauti su mediena, darbo rado baldų gamybos įmonėje „Rodana“, o jaunoji mama Liuda ruošė kraitelį į pasaulį skubančiam antrajam sūneliui. Pasaulį išvydęs sausio 3 d. šiek tiek po aštuntos ryto naujagimis svėrė 3,910 kg ir buvo 54 cm ūgio. Dukrą lankiusi jos mama Virginija Baltutienė atskleidė paslaptį, kad jaunieji tėveliai jau yra parinkę kūdikiui Airono vardą. Visi vyrų vardai šeimoje prasidėtų iš A raidės. Tėtis – Andrius, sūnūs – Aidas ir Aironas. Ypač džiaugsmu spinduliavusi močiutė Virginija džiaugėsi, kad anūkėlis yra sveikas ir ramus.

Ilgametę patirtį turintis medikas Gediminas Vaičiūnas pasidžiaugė, kad pernai jo vadovaujamame Akušerijos-ginekologijos skyriuje būta 25 gimdymais daugiau negu užpernai. Per metus į pasaulį atėjo 264 kūdikiai: 135 berniukai ir 129 mergaitės.

Ankstų sekmadienio rytą pasaulį išvydo dar 4 Šilutės rajono gyventojai. Pusę ketvirtos ryto antrojo vaiko, dukrytės, susilaukė šilutiškė Dalia Pielikė. Netrukus pasigirdo pirmosios iš trynukių balsas…
Trynukės
Dvidešimtmetė gardamiškė Agnė Rapalavičienė pagimdė trinukes. Pirmoji iš jų gimė likus penkioms minutėms iki ketvirtos ryto, antroji – be ketvirčio penkios, trečioji – lygiai penktą. Ir mama, ir medikai džiaugiasi, kad trynukės sesutės gimė sveikos, išnešiotos. Kiekviena iš jų svėrė kiek daugiau nei du kilogramus. Joms į pasaulį ateiti padėjo ginekologė-akušerė Milda Strakšienė.
Gardamiškė Agnė Rapalavičienė neslepia, kad nėštumo metu laukusi dvynukų, todėl dar prieš gimdymą nusipirko dvivietį vežimėlį, suruošė kraitelę dviem.

Liuda Apyvalienė su sūnumi – pirmuoju šių metų naujagimiu Šilutės rajone.

Liuda Apyvalienė su sūnumi – pirmuoju šių metų naujagimiu Šilutės rajone.

Šeštadienio vakarą paaiškėjus, kad naujagimiai veržiasi į pasaulį, Agnė su vyru suskubo į Šilutės ligoninę. Jaunoji mama nenorėjo, kad gimdyme dalyvautų vyras, todėl liko viena, o vyras Ramūnas išskubėjo namo, kur jo laukė keturmetė dukra Emilija. Naujienų laukė ir seneliai. Vardą vyresnėlei išrinkęs tėvas dabar turės labiau pasukti galvą. Trynukes pagimdžiusi jaunoji mama Agnė sakė, kad rūpestį išrinkti vardus trynukėms paliks vyrui.
Dėl netikėtai padidėjusių rūpesčių jaunoji mama nesijaudina, sako, kad kaip ir Emiliją šias dukrytes padės auginti vyras, netoliese gyvenanti anyta, kurios mama, beje, irgi yra iš dvynukių. Į namus sugrįžtančių trijų sesių laukia ir Emilija, sutinkanti, kad jai taip pat teks nemažai padėti mamai. Simboliška, kad medikai pasirūpino jaunąją mamą su trinukėmis „apgyvendinti“ 303 palatoje. Čia viena greta kitos sustatytos trys kūdikių lovelės, tačiau mažylės dažniausiai glaudžiasi prie mamos. Daugiausia dėmesio reikalauja ne vyriausia ar jauniausia, o vidurinėlė. Jaunoji mama sako nuo šeštadienio nebuvusi sumerkusi akių.
„Nenoriu miego“, – sekmadienio pavakarę kalbėjo jaunoji mama. Akių nebuvo sumerkusi ir pirmadienio rytą dar ir todėl, kad netrūko lankytojų. Gardamiškė sako pati negalinti patikėti tokia staigmena: laukė dviejų, o sulaukė trijų!
Sensacinga žinia apskriejo visą Šilutės rajoną. Pirmąsias rožių puokštes savo mylimai mamai, žmonai, marčiai dovanojo dukra Emilija, vyras Ramūnas bei uošviai, tėvai.
Pirmadienį trynukes pagimdžiusią mamą aplankęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis padovanojo rožių ir sauskelnių kiekvienai trynukei. Geros valios žmonės norėtų padėti jaunai šeimai, kuriai bus ankšta daugiabučio namo vieno kambario bute. Skyriaus vedėjas G. Vaičiūnas pritaria, kad tokiai jaunai, rūpestingai šeimai geranoriška parama labai pravertų.
Galintys ir norintys padėti jaunai šeimai gali pervesti lėšų į DNB banko Agnės Rapalavičienės sąskaitą LT83 4010 0510 0333 5605.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

 • ad

  Tai kokie daktarai, jei nesugenėjo numatyt, kad dar net mergytės bus, o ne berniukai, jei žinojo kad dvyniai.
  Visiškai daktarai į daktarus nepanašūs.

  skirtumas:
  Du dvyniai /gavos trys mažos trynukės. 🙂
  Sveikinimai mamytei ir stiprybės auginant tris mažas mergytes,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite