Naujų autobusų – už 1,2 milijono

Ketvirtadienį Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė įsakymą, leisdamas UAB „Šilutės autobusų parkas“ pagal Viešųjų pirkimų įstatymą įsigyti autobusų (1 autobusą apie 50 vietų, 2 autobusus apie 20 vietų, 5-6 autobusus iki 30 vietų), kurių bendra įsigijimo vertė neviršytų vieno 1,2 mln. Lt.

Pasak Šilutės autobusų parko direktoriaus A. Stonkaus, įmonė jau išmokėjo skolas savo darbuotojams.

Su darbuotojais atsiskaitė
„Nenorėčiau, kad žmonės manytų, kad perkame autobusų, o savo darbuotojams nemokame atlyginimų. Apie mūsų skolas darbuotojams daug kalbėta ir rašyta, tačiau šiuo metu mes su jais jau atsiskaitėme. Lizingas už anksčiau pirktus autobusus išmokėtas pernai, o milijoninė Savivaldybės skola sumažėjo iki 150 tūkstančių litų“, – sakė UAB Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus.
Beveik 70 tūkst. žmonių kas mėnesį pervežanti įmonė turį apsispręsti, ką daryti toliau. Ar tvarkyti senus, jau turimus autobusus, ar bandyti įsigyti naujesnių. Šiuo metu čia turima daugiau nei 40 autobusų, iš kurių 38 dar gali važiuoti. Seniausias „Mercedes“, pagamintas 1975 m., naujausi – 2001 m. pabaigoje. Nežinia, kiek jie jau buvo nuvažiavę perkant, tačiau būdami Šilutės autobusų parke, spėjo nuriedėti po kelis milijonus kilometrų. Anot direktoriaus, vidutinė autobuso rida, kol prasideda rimtesni gedimai, būna apie 1,5 mln. km.
Kokių autobusų reikia
Pasak A. Stonkaus, keleivių srautas šiuo metu stabilizavosi ir jau galima apsispręsti, kokios technikos reikia. Planuojama pirkti 2006-2008 metų laidos autobusų. Didžiausias, iki 50 vietų talpos tarptautiniais reisais važiuosiantis autobusas, turi atitikti EURO 5 ar EURO 6 ekologinio standarto reikalavimus, nes mažiau ekologiškų autobusų į daugelį miestų nebeįsileidžia. Toks autobusas kainuotų apie pusę milijono litų. Kokį pirkti, dar spręs, kai išsiaiškins, ką siūlo rinka.
Mažesnieji turėtų būti apie 9 metrų ilgio, iki 30 sėdimų ir apie 20 stovimų vietų, nes kai kurie keleiviai važiuoja nedideliais atstumais. Tokie autobusai kainuotų po 70-100 tūkst. Lt.
A. Stonkus pastebi, kad perkant naujus autobusus reikia atsižvelgti ne tik į jų amžių, bet ir techninę būklę. Pasitaiko, kad seniau pagamintas autobusas būna gerokai mažiau dėvėtas, negu naujesni. Taip jau buvo, kai šilutiškiai nusipirko anksčiau kažkokiam teatrui priklausiusį autobusą „Setra“, kuris būdamas keliais metais senesnis už kitus, siūlomus už tą pačią kainą, buvo mažiau nuriedėjęs ir geresnės būklės. Beje, jis iki šiol važiuoja. Šiuo metu deramasi su bankais dėl paskolos sąlygų ir pamažu ieškoma technikos.
Į šiuolaikinius autobusus montuojama daug sudėtingų elektronikos prietaisų. Paklaustas, ar nebus bėdų su tokios technikos priežiūra ir remontu, A. Stonkus sakė, kad laikai diktuoja savo reikalavimus ir nėra kur dingti. Kitokių autobusų nebegaminama. Kiek pajėgs, remontuos patys, jei nesugebės, kreipsis į specializuotus servisus.

Seniausias UAB Šilutės autobusų parko autobusas pagamintas 1975 metais.

Problemos dėl euro
Šilutės autobusų parkas ruošiasi dar vienam iššūkiui – ateinančiam eurui. Nors vežėjams dar kurį laiką bus leidžiama už bilietus atiduoti grąžą ir litais, tačiau kiekvieno bilieto kainą vairuotojas turės perrašyti ranka, patvirtindamas tai savo parašu.
„Bus daugybė nesusipratimų ir trukdžių. Tiek parduodant bilietus, tiek perskaičiuojant kainas eurais“, – kalbėjo A. Stonkus. Įvedus eurą, reikės pakeisti visus autobusuose šiuo metu esančius kasos aparatus, o tai kiekvieną centą skaičiuojančiai įmonei papildomai sudarys dar apie 50 tūkst. Lt išlaidų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite