Naujų autobusų – už 1,2 milijono

Ketvirtadienį Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė įsakymą, leisdamas UAB „Šilutės autobusų parkas“ pagal Viešųjų pirkimų įstatymą įsigyti autobusų (1 autobusą apie 50 vietų, 2 autobusus apie 20 vietų, 5-6 autobusus iki 30 vietų), kurių bendra įsigijimo vertė neviršytų vieno 1,2 mln. Lt.

Pasak Šilutės autobusų parko direktoriaus A. Stonkaus, įmonė jau išmokėjo skolas savo darbuotojams.

Su darbuotojais atsiskaitė
„Nenorėčiau, kad žmonės manytų, kad perkame autobusų, o savo darbuotojams nemokame atlyginimų. Apie mūsų skolas darbuotojams daug kalbėta ir rašyta, tačiau šiuo metu mes su jais jau atsiskaitėme. Lizingas už anksčiau pirktus autobusus išmokėtas pernai, o milijoninė Savivaldybės skola sumažėjo iki 150 tūkstančių litų“, – sakė UAB Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus.
Beveik 70 tūkst. žmonių kas mėnesį pervežanti įmonė turį apsispręsti, ką daryti toliau. Ar tvarkyti senus, jau turimus autobusus, ar bandyti įsigyti naujesnių. Šiuo metu čia turima daugiau nei 40 autobusų, iš kurių 38 dar gali važiuoti. Seniausias „Mercedes“, pagamintas 1975 m., naujausi – 2001 m. pabaigoje. Nežinia, kiek jie jau buvo nuvažiavę perkant, tačiau būdami Šilutės autobusų parke, spėjo nuriedėti po kelis milijonus kilometrų. Anot direktoriaus, vidutinė autobuso rida, kol prasideda rimtesni gedimai, būna apie 1,5 mln. km.
Kokių autobusų reikia
Pasak A. Stonkaus, keleivių srautas šiuo metu stabilizavosi ir jau galima apsispręsti, kokios technikos reikia. Planuojama pirkti 2006-2008 metų laidos autobusų. Didžiausias, iki 50 vietų talpos tarptautiniais reisais važiuosiantis autobusas, turi atitikti EURO 5 ar EURO 6 ekologinio standarto reikalavimus, nes mažiau ekologiškų autobusų į daugelį miestų nebeįsileidžia. Toks autobusas kainuotų apie pusę milijono litų. Kokį pirkti, dar spręs, kai išsiaiškins, ką siūlo rinka.
Mažesnieji turėtų būti apie 9 metrų ilgio, iki 30 sėdimų ir apie 20 stovimų vietų, nes kai kurie keleiviai važiuoja nedideliais atstumais. Tokie autobusai kainuotų po 70-100 tūkst. Lt.
A. Stonkus pastebi, kad perkant naujus autobusus reikia atsižvelgti ne tik į jų amžių, bet ir techninę būklę. Pasitaiko, kad seniau pagamintas autobusas būna gerokai mažiau dėvėtas, negu naujesni. Taip jau buvo, kai šilutiškiai nusipirko anksčiau kažkokiam teatrui priklausiusį autobusą „Setra“, kuris būdamas keliais metais senesnis už kitus, siūlomus už tą pačią kainą, buvo mažiau nuriedėjęs ir geresnės būklės. Beje, jis iki šiol važiuoja. Šiuo metu deramasi su bankais dėl paskolos sąlygų ir pamažu ieškoma technikos.
Į šiuolaikinius autobusus montuojama daug sudėtingų elektronikos prietaisų. Paklaustas, ar nebus bėdų su tokios technikos priežiūra ir remontu, A. Stonkus sakė, kad laikai diktuoja savo reikalavimus ir nėra kur dingti. Kitokių autobusų nebegaminama. Kiek pajėgs, remontuos patys, jei nesugebės, kreipsis į specializuotus servisus.

Seniausias UAB Šilutės autobusų parko autobusas pagamintas 1975 metais.

Problemos dėl euro
Šilutės autobusų parkas ruošiasi dar vienam iššūkiui – ateinančiam eurui. Nors vežėjams dar kurį laiką bus leidžiama už bilietus atiduoti grąžą ir litais, tačiau kiekvieno bilieto kainą vairuotojas turės perrašyti ranka, patvirtindamas tai savo parašu.
„Bus daugybė nesusipratimų ir trukdžių. Tiek parduodant bilietus, tiek perskaičiuojant kainas eurais“, – kalbėjo A. Stonkus. Įvedus eurą, reikės pakeisti visus autobusuose šiuo metu esančius kasos aparatus, o tai kiekvieną centą skaičiuojančiai įmonei papildomai sudarys dar apie 50 tūkst. Lt išlaidų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite