Naujų autobusų – už 1,2 milijono

Ketvirtadienį Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė įsakymą, leisdamas UAB „Šilutės autobusų parkas“ pagal Viešųjų pirkimų įstatymą įsigyti autobusų (1 autobusą apie 50 vietų, 2 autobusus apie 20 vietų, 5-6 autobusus iki 30 vietų), kurių bendra įsigijimo vertė neviršytų vieno 1,2 mln. Lt.

Pasak Šilutės autobusų parko direktoriaus A. Stonkaus, įmonė jau išmokėjo skolas savo darbuotojams.

Su darbuotojais atsiskaitė
„Nenorėčiau, kad žmonės manytų, kad perkame autobusų, o savo darbuotojams nemokame atlyginimų. Apie mūsų skolas darbuotojams daug kalbėta ir rašyta, tačiau šiuo metu mes su jais jau atsiskaitėme. Lizingas už anksčiau pirktus autobusus išmokėtas pernai, o milijoninė Savivaldybės skola sumažėjo iki 150 tūkstančių litų“, – sakė UAB Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus.
Beveik 70 tūkst. žmonių kas mėnesį pervežanti įmonė turį apsispręsti, ką daryti toliau. Ar tvarkyti senus, jau turimus autobusus, ar bandyti įsigyti naujesnių. Šiuo metu čia turima daugiau nei 40 autobusų, iš kurių 38 dar gali važiuoti. Seniausias „Mercedes“, pagamintas 1975 m., naujausi – 2001 m. pabaigoje. Nežinia, kiek jie jau buvo nuvažiavę perkant, tačiau būdami Šilutės autobusų parke, spėjo nuriedėti po kelis milijonus kilometrų. Anot direktoriaus, vidutinė autobuso rida, kol prasideda rimtesni gedimai, būna apie 1,5 mln. km.
Kokių autobusų reikia
Pasak A. Stonkaus, keleivių srautas šiuo metu stabilizavosi ir jau galima apsispręsti, kokios technikos reikia. Planuojama pirkti 2006-2008 metų laidos autobusų. Didžiausias, iki 50 vietų talpos tarptautiniais reisais važiuosiantis autobusas, turi atitikti EURO 5 ar EURO 6 ekologinio standarto reikalavimus, nes mažiau ekologiškų autobusų į daugelį miestų nebeįsileidžia. Toks autobusas kainuotų apie pusę milijono litų. Kokį pirkti, dar spręs, kai išsiaiškins, ką siūlo rinka.
Mažesnieji turėtų būti apie 9 metrų ilgio, iki 30 sėdimų ir apie 20 stovimų vietų, nes kai kurie keleiviai važiuoja nedideliais atstumais. Tokie autobusai kainuotų po 70-100 tūkst. Lt.
A. Stonkus pastebi, kad perkant naujus autobusus reikia atsižvelgti ne tik į jų amžių, bet ir techninę būklę. Pasitaiko, kad seniau pagamintas autobusas būna gerokai mažiau dėvėtas, negu naujesni. Taip jau buvo, kai šilutiškiai nusipirko anksčiau kažkokiam teatrui priklausiusį autobusą „Setra“, kuris būdamas keliais metais senesnis už kitus, siūlomus už tą pačią kainą, buvo mažiau nuriedėjęs ir geresnės būklės. Beje, jis iki šiol važiuoja. Šiuo metu deramasi su bankais dėl paskolos sąlygų ir pamažu ieškoma technikos.
Į šiuolaikinius autobusus montuojama daug sudėtingų elektronikos prietaisų. Paklaustas, ar nebus bėdų su tokios technikos priežiūra ir remontu, A. Stonkus sakė, kad laikai diktuoja savo reikalavimus ir nėra kur dingti. Kitokių autobusų nebegaminama. Kiek pajėgs, remontuos patys, jei nesugebės, kreipsis į specializuotus servisus.

Seniausias UAB Šilutės autobusų parko autobusas pagamintas 1975 metais.

Problemos dėl euro
Šilutės autobusų parkas ruošiasi dar vienam iššūkiui – ateinančiam eurui. Nors vežėjams dar kurį laiką bus leidžiama už bilietus atiduoti grąžą ir litais, tačiau kiekvieno bilieto kainą vairuotojas turės perrašyti ranka, patvirtindamas tai savo parašu.
„Bus daugybė nesusipratimų ir trukdžių. Tiek parduodant bilietus, tiek perskaičiuojant kainas eurais“, – kalbėjo A. Stonkus. Įvedus eurą, reikės pakeisti visus autobusuose šiuo metu esančius kasos aparatus, o tai kiekvieną centą skaičiuojančiai įmonei papildomai sudarys dar apie 50 tūkst. Lt išlaidų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite