Naujų autobusų – už 1,2 milijono

Ketvirtadienį Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė įsakymą, leisdamas UAB „Šilutės autobusų parkas“ pagal Viešųjų pirkimų įstatymą įsigyti autobusų (1 autobusą apie 50 vietų, 2 autobusus apie 20 vietų, 5-6 autobusus iki 30 vietų), kurių bendra įsigijimo vertė neviršytų vieno 1,2 mln. Lt.

Pasak Šilutės autobusų parko direktoriaus A. Stonkaus, įmonė jau išmokėjo skolas savo darbuotojams.

Su darbuotojais atsiskaitė
„Nenorėčiau, kad žmonės manytų, kad perkame autobusų, o savo darbuotojams nemokame atlyginimų. Apie mūsų skolas darbuotojams daug kalbėta ir rašyta, tačiau šiuo metu mes su jais jau atsiskaitėme. Lizingas už anksčiau pirktus autobusus išmokėtas pernai, o milijoninė Savivaldybės skola sumažėjo iki 150 tūkstančių litų“, – sakė UAB Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus.
Beveik 70 tūkst. žmonių kas mėnesį pervežanti įmonė turį apsispręsti, ką daryti toliau. Ar tvarkyti senus, jau turimus autobusus, ar bandyti įsigyti naujesnių. Šiuo metu čia turima daugiau nei 40 autobusų, iš kurių 38 dar gali važiuoti. Seniausias „Mercedes“, pagamintas 1975 m., naujausi – 2001 m. pabaigoje. Nežinia, kiek jie jau buvo nuvažiavę perkant, tačiau būdami Šilutės autobusų parke, spėjo nuriedėti po kelis milijonus kilometrų. Anot direktoriaus, vidutinė autobuso rida, kol prasideda rimtesni gedimai, būna apie 1,5 mln. km.
Kokių autobusų reikia
Pasak A. Stonkaus, keleivių srautas šiuo metu stabilizavosi ir jau galima apsispręsti, kokios technikos reikia. Planuojama pirkti 2006-2008 metų laidos autobusų. Didžiausias, iki 50 vietų talpos tarptautiniais reisais važiuosiantis autobusas, turi atitikti EURO 5 ar EURO 6 ekologinio standarto reikalavimus, nes mažiau ekologiškų autobusų į daugelį miestų nebeįsileidžia. Toks autobusas kainuotų apie pusę milijono litų. Kokį pirkti, dar spręs, kai išsiaiškins, ką siūlo rinka.
Mažesnieji turėtų būti apie 9 metrų ilgio, iki 30 sėdimų ir apie 20 stovimų vietų, nes kai kurie keleiviai važiuoja nedideliais atstumais. Tokie autobusai kainuotų po 70-100 tūkst. Lt.
A. Stonkus pastebi, kad perkant naujus autobusus reikia atsižvelgti ne tik į jų amžių, bet ir techninę būklę. Pasitaiko, kad seniau pagamintas autobusas būna gerokai mažiau dėvėtas, negu naujesni. Taip jau buvo, kai šilutiškiai nusipirko anksčiau kažkokiam teatrui priklausiusį autobusą „Setra“, kuris būdamas keliais metais senesnis už kitus, siūlomus už tą pačią kainą, buvo mažiau nuriedėjęs ir geresnės būklės. Beje, jis iki šiol važiuoja. Šiuo metu deramasi su bankais dėl paskolos sąlygų ir pamažu ieškoma technikos.
Į šiuolaikinius autobusus montuojama daug sudėtingų elektronikos prietaisų. Paklaustas, ar nebus bėdų su tokios technikos priežiūra ir remontu, A. Stonkus sakė, kad laikai diktuoja savo reikalavimus ir nėra kur dingti. Kitokių autobusų nebegaminama. Kiek pajėgs, remontuos patys, jei nesugebės, kreipsis į specializuotus servisus.

Seniausias UAB Šilutės autobusų parko autobusas pagamintas 1975 metais.

Problemos dėl euro
Šilutės autobusų parkas ruošiasi dar vienam iššūkiui – ateinančiam eurui. Nors vežėjams dar kurį laiką bus leidžiama už bilietus atiduoti grąžą ir litais, tačiau kiekvieno bilieto kainą vairuotojas turės perrašyti ranka, patvirtindamas tai savo parašu.
„Bus daugybė nesusipratimų ir trukdžių. Tiek parduodant bilietus, tiek perskaičiuojant kainas eurais“, – kalbėjo A. Stonkus. Įvedus eurą, reikės pakeisti visus autobusuose šiuo metu esančius kasos aparatus, o tai kiekvieną centą skaičiuojančiai įmonei papildomai sudarys dar apie 50 tūkst. Lt išlaidų.

Vaidotas VILKAS

Hits: 86

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite