Naujų autobusų – už 1,2 milijono

Ketvirtadienį Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė įsakymą, leisdamas UAB „Šilutės autobusų parkas“ pagal Viešųjų pirkimų įstatymą įsigyti autobusų (1 autobusą apie 50 vietų, 2 autobusus apie 20 vietų, 5-6 autobusus iki 30 vietų), kurių bendra įsigijimo vertė neviršytų vieno 1,2 mln. Lt.

Pasak Šilutės autobusų parko direktoriaus A. Stonkaus, įmonė jau išmokėjo skolas savo darbuotojams.

Su darbuotojais atsiskaitė
„Nenorėčiau, kad žmonės manytų, kad perkame autobusų, o savo darbuotojams nemokame atlyginimų. Apie mūsų skolas darbuotojams daug kalbėta ir rašyta, tačiau šiuo metu mes su jais jau atsiskaitėme. Lizingas už anksčiau pirktus autobusus išmokėtas pernai, o milijoninė Savivaldybės skola sumažėjo iki 150 tūkstančių litų“, – sakė UAB Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus.
Beveik 70 tūkst. žmonių kas mėnesį pervežanti įmonė turį apsispręsti, ką daryti toliau. Ar tvarkyti senus, jau turimus autobusus, ar bandyti įsigyti naujesnių. Šiuo metu čia turima daugiau nei 40 autobusų, iš kurių 38 dar gali važiuoti. Seniausias „Mercedes“, pagamintas 1975 m., naujausi – 2001 m. pabaigoje. Nežinia, kiek jie jau buvo nuvažiavę perkant, tačiau būdami Šilutės autobusų parke, spėjo nuriedėti po kelis milijonus kilometrų. Anot direktoriaus, vidutinė autobuso rida, kol prasideda rimtesni gedimai, būna apie 1,5 mln. km.
Kokių autobusų reikia
Pasak A. Stonkaus, keleivių srautas šiuo metu stabilizavosi ir jau galima apsispręsti, kokios technikos reikia. Planuojama pirkti 2006-2008 metų laidos autobusų. Didžiausias, iki 50 vietų talpos tarptautiniais reisais važiuosiantis autobusas, turi atitikti EURO 5 ar EURO 6 ekologinio standarto reikalavimus, nes mažiau ekologiškų autobusų į daugelį miestų nebeįsileidžia. Toks autobusas kainuotų apie pusę milijono litų. Kokį pirkti, dar spręs, kai išsiaiškins, ką siūlo rinka.
Mažesnieji turėtų būti apie 9 metrų ilgio, iki 30 sėdimų ir apie 20 stovimų vietų, nes kai kurie keleiviai važiuoja nedideliais atstumais. Tokie autobusai kainuotų po 70-100 tūkst. Lt.
A. Stonkus pastebi, kad perkant naujus autobusus reikia atsižvelgti ne tik į jų amžių, bet ir techninę būklę. Pasitaiko, kad seniau pagamintas autobusas būna gerokai mažiau dėvėtas, negu naujesni. Taip jau buvo, kai šilutiškiai nusipirko anksčiau kažkokiam teatrui priklausiusį autobusą „Setra“, kuris būdamas keliais metais senesnis už kitus, siūlomus už tą pačią kainą, buvo mažiau nuriedėjęs ir geresnės būklės. Beje, jis iki šiol važiuoja. Šiuo metu deramasi su bankais dėl paskolos sąlygų ir pamažu ieškoma technikos.
Į šiuolaikinius autobusus montuojama daug sudėtingų elektronikos prietaisų. Paklaustas, ar nebus bėdų su tokios technikos priežiūra ir remontu, A. Stonkus sakė, kad laikai diktuoja savo reikalavimus ir nėra kur dingti. Kitokių autobusų nebegaminama. Kiek pajėgs, remontuos patys, jei nesugebės, kreipsis į specializuotus servisus.

Seniausias UAB Šilutės autobusų parko autobusas pagamintas 1975 metais.

Problemos dėl euro
Šilutės autobusų parkas ruošiasi dar vienam iššūkiui – ateinančiam eurui. Nors vežėjams dar kurį laiką bus leidžiama už bilietus atiduoti grąžą ir litais, tačiau kiekvieno bilieto kainą vairuotojas turės perrašyti ranka, patvirtindamas tai savo parašu.
„Bus daugybė nesusipratimų ir trukdžių. Tiek parduodant bilietus, tiek perskaičiuojant kainas eurais“, – kalbėjo A. Stonkus. Įvedus eurą, reikės pakeisti visus autobusuose šiuo metu esančius kasos aparatus, o tai kiekvieną centą skaičiuojančiai įmonei papildomai sudarys dar apie 50 tūkst. Lt išlaidų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite