Naujoji valdžia perversmų nepadarė

Praėjo jau daugiau kaip 100, o tiksliau, daugiau kaip 150 dienų, kai Šilutės rajoną valdo nauja politikų koalicija su meru Šarūnu Laužiku priešakyje. Praėjusių metų pabaigoje naujoji valdančioji dauguma surengė spaudos konferenciją, kurioje pažadėjo sumažinti Savivaldybės skolas, administracijos darbuotojų skaičių, mąstė apie Savivaldybės įmonių vadovų keitimą. Meras Šarūnas Laužikas interviu „Pamario“ skaitytojams sutiko papasakoti, kas nuveikta per praėjusį laikotarpį.

Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas davė išskirtinį interviu „Pamario“ laikraščiui.

– Ką iš numatytų užduočių pavyko įgyvendinti per tas daugiau kaip 100 dienų?
– Pernai, lapkričio pabaigoje, turėjome daugiau kaip 53 milijonus litų skolų. Sausio 1 d. buvo apie 50 milijonų, dabar – vėl apie 53 milijonai. Tai natūralu, nes žiemą didelės išlaidos šildymui, tačiau, lyginant su lapkričio mėnesiu, skolos nepadidėjo. Manome, kad iki metų pabaigos skolas sumažinsime dar kokiais 4 milijonais litų. Jokių naujų skolų nebus, išskyrus tai, kad privalome prisidėti prie ES remiamų projektų finansavimo. Pavyzdžiui, įgyvendinant H. Šojaus dvaro renovacijos projektą. Bet tai yra numatyta biudžete. Susitarėme su rangovais, kuriems esame skolingi už atliktus darbus, mokame kas mėnesį. Ilgiausias terminas – dveji metai, pamažu mažiname įsiskolinimus Savivaldybės įmonėms. Kaip ir žadėjome, finansinį stabilumą pasiekėme.
– Buvo kalbėta apie administracijos aparato mažinimą…
– Nesiimame jokių drastiškų sprendimų. Keli žmonės patys išėjo, naujų į jų vietą nepriimame, stengiamės susitvarkyti iš vidinių resursų. Iki vasaros pradžios galbūt dar šiek tiek keisis darbuotojų skaičius, bet tai nebus dideli, drastiški pokyčiai. Labai greitas etatų mažinimas neduoda didelio efekto, net atneša papildomų išlaidų, nes tenka mokėti išeitines kompensacijas.
Esu linkęs laikytis nuosaikios politikos, tačiau einame darbuotojų skaičiaus mažinimo linkme, nes juk sumažėjo rajone gyventojų.
Politiniai partneriai minėjo apie administracijos darbuotojų sumažinimą ketvirtadaliu, bet tai greičiau buvo pasvarstymai ir pamąstymai.
– Ar per miesto šventę jau bus įkurtuvės renovuotame H. Šojaus dvare?
– Gegužę tikriausiai dar nespėsime. Atsirado tam tikrų procedūrinių kliūčių. Reikia sutvarkyti papildomus pirkimus ir kitką. Dar nežinome, ar laimėsime finansavimą muziejui reikalingai įrangai. Norinčių – du su puse karto daugiau negu lėšų.
Kalbant apie perspektyvą, miestas turėtų gauti per 20 milijonų litų viešosioms erdvėms tvarkyti. Stengsimės, kad būtų ne tik gražu, bet ir naudą neštų. Beje, pateikėme alternatyvą tilto į Neringą statybai, apie kurią daug diskutuojama. Siūlome vietoj tilto įrengti perkėlų su keltais palei visą Kuršių marių pakrantę, pradedant nuo Drevernos. Prieplaukos jau pastatytos arba statomos. Būtų galima kelti per marias žmones ir dviračius. Reikėtų palankios verslui infrastruktūros, stovėjimo aikštelių, kad žmonės galėtų palikti mašinas ir persikelti. Tai leistų išskaidyti transporto srautus ir vasarą neliktų sangrūdų Klaipėdos perkėloje. Investicijų reikėtų daug mažesnių negu tilto statybai. Tokį pasiūlymą norime pateikti Vyriausybės vadovui. Be to, reikėtų suteikti komercinį pagrindą stebint paukščius. Paukščių stebėjimas vis labiau populiarėja. Galėtume teikti jų stebėtojams paslaugas ir taip užsidirbti.
– Pasikeitus valdžiai, kalbėta ir apie Savivaldybės įmonių vadovų keitimą.
– Tai buvo ne mano, o politinių partnerių mintys. Šiuo metu, kai Savivaldybės įmonių rodikliai teigiami, nematau jokio preteksto keisti įmonių vadovus.
– Teko girdėti, kad taupant lėšas atsisakyta pirkti planuotąjį naują automobilį merui.
– Konkursas buvo įvykęs, tačiau sąlygos nelabai tenkino. Ieškome pigesnio varianto. Senąjį automobilį tikrai jau reikia nurašyti, nes pernelyg brangiai kainuoja jo išlaikymas. Bet gal pirkti ne naują, o kokį 2-3 metų senumo? Svarbiausia, kad mašina būtų patogi, nes į Vilnių tenka važinėti po porą kartų per savaitę. Ieškome įvairių variantų. Manau, kad pavyks įsigyti gerokai pigiau, negu planuota anksčiau.
– Plačiai nuskambėjo informacija apie Jūsų koalicijos partnerio Sauliaus Stankevičiaus elgesį. Ką apie tai manote Jūs?
– Kalbėjomės su Šilutės policijos komisariato viršininku, gavau oficialią informaciją. Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas. Jis tuoj turėtų baigtis ir tada paaiškės daugiau. Negaliu komentuoti, tik noriu pabrėžti, kad politikas turi laikytis etikos kodekso, nes yra viešas žmogus ir jam keliami didesni reikalavimai nei eiliniam piliečiui. Reikia vengti tokių dalykų, kurie sukelia rezonansą visuomenėje. Kol kas daugiau nieko negaliu pasakyti.
– Ką norėtumėte pridurti nuo savęs?
– Vyksta Prezidento rinkimai. Kviečiu visus aktyviai juose dalyvauti, kad išsirinktume tinkamą kandidatą, ir visai Europai parodytume, jog esame aktyvūs, kad rinkimai mums svarbūs. Visus labai noriu pakviesti į miesto šventę, kuri, kaip žadėjo kultūros darbuotojai, turėtų būti įspūdinga. Praėjo daugiau kaip 100 dienų, kai mes valdžioje. Nieko ypatingai drastiško neįvyko ir neįvyks. Savivaldybė dirba stabiliai, stengsimės ir toliau taip dirbti, gerindami gyventojų aptarnavimą ir optimizuodami administracijos darbą.
– Ačiū už interviu ir „Pamario“ skaitytojams skirtą laiką.

Vaidotas VILKAS

Hits: 43

2 komentarai

  • taigi

    Veino “perversmo” tikrai reikėtų: sėdi senoliai savivaldybės skurių vedėjai Nausėda, Šimelionis per dienas be darbo, o prie jų durų – po sekretorę, dar turi vieną ar du pavaduotojus… Kažkodėl Šeputis to niekada neturėjo. Anie ir kiti – tikras sovietmečio reliktas. Kam sekretorės, jeigu ant stalo valdiškas laidinis, kišenėje – mob. telefonas, o prieš akis – kompiuteris. Vedėjai aukščiausios kategorijos, gaina didelius priedus, o visu tuo naudotis nemoka, be to, beraščiai, nes rašte padarytų krūvą klaidų. Šarūnai, apsikuopkite, nes gėda žiūrėti.

  • linkejimai

    kazkada buvau jo pavaldine….teko rasyti pasiaiskinima,kodel nebuvo laiku pradetas sildymo sezonas….parasiau taip,kad jis pasake:-dar tokios gudrios moteriskes nebuvau mates.
    sekmes Jums Sarunai,esate puikus meras,nors daugelis Jusu ir nekencia….manes irgi nekente.Zmones,kurie yra drasus,nelenkia kupros…yra nemegstami….
    sekmes visiems buvusiems kolegoms….o ypac Sigitui Sepuciui..senas lapinas….mane pamates pirma diena…sako,sita,su labdariniais batais….viena menesi istemps…istempiau,ruosiuosi naujam vadovo darbui-Vokietijoj…sekmes visiems Silutes savivaldybes darbuotojams…su jumis daug ko ismokau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite