Naujoji valdžia perversmų nepadarė

Praėjo jau daugiau kaip 100, o tiksliau, daugiau kaip 150 dienų, kai Šilutės rajoną valdo nauja politikų koalicija su meru Šarūnu Laužiku priešakyje. Praėjusių metų pabaigoje naujoji valdančioji dauguma surengė spaudos konferenciją, kurioje pažadėjo sumažinti Savivaldybės skolas, administracijos darbuotojų skaičių, mąstė apie Savivaldybės įmonių vadovų keitimą. Meras Šarūnas Laužikas interviu „Pamario“ skaitytojams sutiko papasakoti, kas nuveikta per praėjusį laikotarpį.

Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas davė išskirtinį interviu „Pamario“ laikraščiui.

– Ką iš numatytų užduočių pavyko įgyvendinti per tas daugiau kaip 100 dienų?
– Pernai, lapkričio pabaigoje, turėjome daugiau kaip 53 milijonus litų skolų. Sausio 1 d. buvo apie 50 milijonų, dabar – vėl apie 53 milijonai. Tai natūralu, nes žiemą didelės išlaidos šildymui, tačiau, lyginant su lapkričio mėnesiu, skolos nepadidėjo. Manome, kad iki metų pabaigos skolas sumažinsime dar kokiais 4 milijonais litų. Jokių naujų skolų nebus, išskyrus tai, kad privalome prisidėti prie ES remiamų projektų finansavimo. Pavyzdžiui, įgyvendinant H. Šojaus dvaro renovacijos projektą. Bet tai yra numatyta biudžete. Susitarėme su rangovais, kuriems esame skolingi už atliktus darbus, mokame kas mėnesį. Ilgiausias terminas – dveji metai, pamažu mažiname įsiskolinimus Savivaldybės įmonėms. Kaip ir žadėjome, finansinį stabilumą pasiekėme.
– Buvo kalbėta apie administracijos aparato mažinimą…
– Nesiimame jokių drastiškų sprendimų. Keli žmonės patys išėjo, naujų į jų vietą nepriimame, stengiamės susitvarkyti iš vidinių resursų. Iki vasaros pradžios galbūt dar šiek tiek keisis darbuotojų skaičius, bet tai nebus dideli, drastiški pokyčiai. Labai greitas etatų mažinimas neduoda didelio efekto, net atneša papildomų išlaidų, nes tenka mokėti išeitines kompensacijas.
Esu linkęs laikytis nuosaikios politikos, tačiau einame darbuotojų skaičiaus mažinimo linkme, nes juk sumažėjo rajone gyventojų.
Politiniai partneriai minėjo apie administracijos darbuotojų sumažinimą ketvirtadaliu, bet tai greičiau buvo pasvarstymai ir pamąstymai.
– Ar per miesto šventę jau bus įkurtuvės renovuotame H. Šojaus dvare?
– Gegužę tikriausiai dar nespėsime. Atsirado tam tikrų procedūrinių kliūčių. Reikia sutvarkyti papildomus pirkimus ir kitką. Dar nežinome, ar laimėsime finansavimą muziejui reikalingai įrangai. Norinčių – du su puse karto daugiau negu lėšų.
Kalbant apie perspektyvą, miestas turėtų gauti per 20 milijonų litų viešosioms erdvėms tvarkyti. Stengsimės, kad būtų ne tik gražu, bet ir naudą neštų. Beje, pateikėme alternatyvą tilto į Neringą statybai, apie kurią daug diskutuojama. Siūlome vietoj tilto įrengti perkėlų su keltais palei visą Kuršių marių pakrantę, pradedant nuo Drevernos. Prieplaukos jau pastatytos arba statomos. Būtų galima kelti per marias žmones ir dviračius. Reikėtų palankios verslui infrastruktūros, stovėjimo aikštelių, kad žmonės galėtų palikti mašinas ir persikelti. Tai leistų išskaidyti transporto srautus ir vasarą neliktų sangrūdų Klaipėdos perkėloje. Investicijų reikėtų daug mažesnių negu tilto statybai. Tokį pasiūlymą norime pateikti Vyriausybės vadovui. Be to, reikėtų suteikti komercinį pagrindą stebint paukščius. Paukščių stebėjimas vis labiau populiarėja. Galėtume teikti jų stebėtojams paslaugas ir taip užsidirbti.
– Pasikeitus valdžiai, kalbėta ir apie Savivaldybės įmonių vadovų keitimą.
– Tai buvo ne mano, o politinių partnerių mintys. Šiuo metu, kai Savivaldybės įmonių rodikliai teigiami, nematau jokio preteksto keisti įmonių vadovus.
– Teko girdėti, kad taupant lėšas atsisakyta pirkti planuotąjį naują automobilį merui.
– Konkursas buvo įvykęs, tačiau sąlygos nelabai tenkino. Ieškome pigesnio varianto. Senąjį automobilį tikrai jau reikia nurašyti, nes pernelyg brangiai kainuoja jo išlaikymas. Bet gal pirkti ne naują, o kokį 2-3 metų senumo? Svarbiausia, kad mašina būtų patogi, nes į Vilnių tenka važinėti po porą kartų per savaitę. Ieškome įvairių variantų. Manau, kad pavyks įsigyti gerokai pigiau, negu planuota anksčiau.
– Plačiai nuskambėjo informacija apie Jūsų koalicijos partnerio Sauliaus Stankevičiaus elgesį. Ką apie tai manote Jūs?
– Kalbėjomės su Šilutės policijos komisariato viršininku, gavau oficialią informaciją. Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas. Jis tuoj turėtų baigtis ir tada paaiškės daugiau. Negaliu komentuoti, tik noriu pabrėžti, kad politikas turi laikytis etikos kodekso, nes yra viešas žmogus ir jam keliami didesni reikalavimai nei eiliniam piliečiui. Reikia vengti tokių dalykų, kurie sukelia rezonansą visuomenėje. Kol kas daugiau nieko negaliu pasakyti.
– Ką norėtumėte pridurti nuo savęs?
– Vyksta Prezidento rinkimai. Kviečiu visus aktyviai juose dalyvauti, kad išsirinktume tinkamą kandidatą, ir visai Europai parodytume, jog esame aktyvūs, kad rinkimai mums svarbūs. Visus labai noriu pakviesti į miesto šventę, kuri, kaip žadėjo kultūros darbuotojai, turėtų būti įspūdinga. Praėjo daugiau kaip 100 dienų, kai mes valdžioje. Nieko ypatingai drastiško neįvyko ir neįvyks. Savivaldybė dirba stabiliai, stengsimės ir toliau taip dirbti, gerindami gyventojų aptarnavimą ir optimizuodami administracijos darbą.
– Ačiū už interviu ir „Pamario“ skaitytojams skirtą laiką.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • taigi

    Veino “perversmo” tikrai reikėtų: sėdi senoliai savivaldybės skurių vedėjai Nausėda, Šimelionis per dienas be darbo, o prie jų durų – po sekretorę, dar turi vieną ar du pavaduotojus… Kažkodėl Šeputis to niekada neturėjo. Anie ir kiti – tikras sovietmečio reliktas. Kam sekretorės, jeigu ant stalo valdiškas laidinis, kišenėje – mob. telefonas, o prieš akis – kompiuteris. Vedėjai aukščiausios kategorijos, gaina didelius priedus, o visu tuo naudotis nemoka, be to, beraščiai, nes rašte padarytų krūvą klaidų. Šarūnai, apsikuopkite, nes gėda žiūrėti.

  • linkejimai

    kazkada buvau jo pavaldine….teko rasyti pasiaiskinima,kodel nebuvo laiku pradetas sildymo sezonas….parasiau taip,kad jis pasake:-dar tokios gudrios moteriskes nebuvau mates.
    sekmes Jums Sarunai,esate puikus meras,nors daugelis Jusu ir nekencia….manes irgi nekente.Zmones,kurie yra drasus,nelenkia kupros…yra nemegstami….
    sekmes visiems buvusiems kolegoms….o ypac Sigitui Sepuciui..senas lapinas….mane pamates pirma diena…sako,sita,su labdariniais batais….viena menesi istemps…istempiau,ruosiuosi naujam vadovo darbui-Vokietijoj…sekmes visiems Silutes savivaldybes darbuotojams…su jumis daug ko ismokau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite