Naujieji – Švėkšnos aikštėje

Naujuosius 2014 metus švėkšniškiai sutiko centrinėje miestelio aikštėje. Tokią galimybę jiems jau 10 metai iš eilės suteikia švėkšniškis Vytautas Raibys ir jo bendramintis šilutiškis Juozas Pleikys. Šventinės nuotaikos Švėkšnos miestelio aikštėje netrūko, linksmybės tęsėsi iki 2 valandos.

Švėkšnoje tęsiamos tradicijos ir kuriamos naujos, sutraukiančios čia smalsuolių iš visos šalies. Viena iš naujųjų tradicijų – kelias valandas skambanti muzika miestelio centre prie kalėdinės eglės. Šios tradicijos iniciatorius ir organizatorius Vytautas Raibys šiemet tokią šventę surengė jau dešimtą kartą.
Paskutinėmis praėjusių metų minutėmis prie šventinės eglės, kurią miesteliui padovanojo inkakliškis Povilas Jucius, susirinko nemažas būrys įvairaus amžiaus švėkšniškių ir jų svečių. Muzika suskambo valandą prieš Naujuosius, o paruošiamieji darbai buvo pradėti gerokai anksčiau.
Antrąją šių metų dieną švėkšniškio Vytauto Raibio pasiteiravome, ar sulaukia švėkšniškių padėkų už suteiktą progą švęsti kartu, ar pritaria tokiai iniciatyvai jo žmona, ar muzika yra jo pomėgis, o gal pragyvenimo šaltinis?
„Skambėjo populiari lietuviška ir liaudiška muzika. Tik apmaudu, kad atsiranda nepatenkintų, kurie nori girdėti užsienio atlikėjų dainų. Bet jei skambėtų tokia, kiti prašytų lietuviškų… Yra žmonių, kuriems niekada neįtiksi.
Žmona? Per 30 gyvenimo metų santuokoje ji įprato ir suprato mano keistenybes. Ji taip pat buvo šventėje. Tiesa, užsidėjusi žalią ilgų plaukų peruką manė, kad jos nepažinsiu. Ir aš per 30 metų kai ką perpratau…“ – kalbėjo šmaikštaus žodžio nevengiantis švėkšniškis.
Pragyvenimui jis užsidirba remontuodamas automobilius, keisdamas, montuodamas ratus, o prisiduria muzikuodamas įvairiuose pokyliuose. Beje, pernai jis surengė pirmąjį vestuvių muzikantų festivalį, kurį žada ir šiemet organizuoti. Tuo jau užsiima ir jo sūnus Domas, kuris, studijavęs geležinkelio inžineriją, pasuko netikėtu pramogų pasaulio keliu: susidomėjo komedijos žanru, yra „Slam“ poezijos Lietuvoje pradininkas ir entuziastas, dažnas įvairių televizijos laidų dalyvis. („Slam“ išvertus iš anglų kalbos reiškia „trenkimas“, „trankymas“, šnekamojoje kalboje – griežta kritika, – autorės past.) Dukra Goda Raibytė – taip pat labai aktyvi, ji dirba internetinio laikraščio LRT.LT dienos redaktore.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite