Naujieji – Švėkšnos aikštėje

Naujuosius 2014 metus švėkšniškiai sutiko centrinėje miestelio aikštėje. Tokią galimybę jiems jau 10 metai iš eilės suteikia švėkšniškis Vytautas Raibys ir jo bendramintis šilutiškis Juozas Pleikys. Šventinės nuotaikos Švėkšnos miestelio aikštėje netrūko, linksmybės tęsėsi iki 2 valandos.

Švėkšnoje tęsiamos tradicijos ir kuriamos naujos, sutraukiančios čia smalsuolių iš visos šalies. Viena iš naujųjų tradicijų – kelias valandas skambanti muzika miestelio centre prie kalėdinės eglės. Šios tradicijos iniciatorius ir organizatorius Vytautas Raibys šiemet tokią šventę surengė jau dešimtą kartą.
Paskutinėmis praėjusių metų minutėmis prie šventinės eglės, kurią miesteliui padovanojo inkakliškis Povilas Jucius, susirinko nemažas būrys įvairaus amžiaus švėkšniškių ir jų svečių. Muzika suskambo valandą prieš Naujuosius, o paruošiamieji darbai buvo pradėti gerokai anksčiau.
Antrąją šių metų dieną švėkšniškio Vytauto Raibio pasiteiravome, ar sulaukia švėkšniškių padėkų už suteiktą progą švęsti kartu, ar pritaria tokiai iniciatyvai jo žmona, ar muzika yra jo pomėgis, o gal pragyvenimo šaltinis?
„Skambėjo populiari lietuviška ir liaudiška muzika. Tik apmaudu, kad atsiranda nepatenkintų, kurie nori girdėti užsienio atlikėjų dainų. Bet jei skambėtų tokia, kiti prašytų lietuviškų… Yra žmonių, kuriems niekada neįtiksi.
Žmona? Per 30 gyvenimo metų santuokoje ji įprato ir suprato mano keistenybes. Ji taip pat buvo šventėje. Tiesa, užsidėjusi žalią ilgų plaukų peruką manė, kad jos nepažinsiu. Ir aš per 30 metų kai ką perpratau…“ – kalbėjo šmaikštaus žodžio nevengiantis švėkšniškis.
Pragyvenimui jis užsidirba remontuodamas automobilius, keisdamas, montuodamas ratus, o prisiduria muzikuodamas įvairiuose pokyliuose. Beje, pernai jis surengė pirmąjį vestuvių muzikantų festivalį, kurį žada ir šiemet organizuoti. Tuo jau užsiima ir jo sūnus Domas, kuris, studijavęs geležinkelio inžineriją, pasuko netikėtu pramogų pasaulio keliu: susidomėjo komedijos žanru, yra „Slam“ poezijos Lietuvoje pradininkas ir entuziastas, dažnas įvairių televizijos laidų dalyvis. („Slam“ išvertus iš anglų kalbos reiškia „trenkimas“, „trankymas“, šnekamojoje kalboje – griežta kritika, – autorės past.) Dukra Goda Raibytė – taip pat labai aktyvi, ji dirba internetinio laikraščio LRT.LT dienos redaktore.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite