Naujieji – Švėkšnos aikštėje

Naujuosius 2014 metus švėkšniškiai sutiko centrinėje miestelio aikštėje. Tokią galimybę jiems jau 10 metai iš eilės suteikia švėkšniškis Vytautas Raibys ir jo bendramintis šilutiškis Juozas Pleikys. Šventinės nuotaikos Švėkšnos miestelio aikštėje netrūko, linksmybės tęsėsi iki 2 valandos.

Švėkšnoje tęsiamos tradicijos ir kuriamos naujos, sutraukiančios čia smalsuolių iš visos šalies. Viena iš naujųjų tradicijų – kelias valandas skambanti muzika miestelio centre prie kalėdinės eglės. Šios tradicijos iniciatorius ir organizatorius Vytautas Raibys šiemet tokią šventę surengė jau dešimtą kartą.
Paskutinėmis praėjusių metų minutėmis prie šventinės eglės, kurią miesteliui padovanojo inkakliškis Povilas Jucius, susirinko nemažas būrys įvairaus amžiaus švėkšniškių ir jų svečių. Muzika suskambo valandą prieš Naujuosius, o paruošiamieji darbai buvo pradėti gerokai anksčiau.
Antrąją šių metų dieną švėkšniškio Vytauto Raibio pasiteiravome, ar sulaukia švėkšniškių padėkų už suteiktą progą švęsti kartu, ar pritaria tokiai iniciatyvai jo žmona, ar muzika yra jo pomėgis, o gal pragyvenimo šaltinis?
„Skambėjo populiari lietuviška ir liaudiška muzika. Tik apmaudu, kad atsiranda nepatenkintų, kurie nori girdėti užsienio atlikėjų dainų. Bet jei skambėtų tokia, kiti prašytų lietuviškų… Yra žmonių, kuriems niekada neįtiksi.
Žmona? Per 30 gyvenimo metų santuokoje ji įprato ir suprato mano keistenybes. Ji taip pat buvo šventėje. Tiesa, užsidėjusi žalią ilgų plaukų peruką manė, kad jos nepažinsiu. Ir aš per 30 metų kai ką perpratau…“ – kalbėjo šmaikštaus žodžio nevengiantis švėkšniškis.
Pragyvenimui jis užsidirba remontuodamas automobilius, keisdamas, montuodamas ratus, o prisiduria muzikuodamas įvairiuose pokyliuose. Beje, pernai jis surengė pirmąjį vestuvių muzikantų festivalį, kurį žada ir šiemet organizuoti. Tuo jau užsiima ir jo sūnus Domas, kuris, studijavęs geležinkelio inžineriją, pasuko netikėtu pramogų pasaulio keliu: susidomėjo komedijos žanru, yra „Slam“ poezijos Lietuvoje pradininkas ir entuziastas, dažnas įvairių televizijos laidų dalyvis. („Slam“ išvertus iš anglų kalbos reiškia „trenkimas“, „trankymas“, šnekamojoje kalboje – griežta kritika, – autorės past.) Dukra Goda Raibytė – taip pat labai aktyvi, ji dirba internetinio laikraščio LRT.LT dienos redaktore.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite