Naujieji – Švėkšnos aikštėje

Naujuosius 2014 metus švėkšniškiai sutiko centrinėje miestelio aikštėje. Tokią galimybę jiems jau 10 metai iš eilės suteikia švėkšniškis Vytautas Raibys ir jo bendramintis šilutiškis Juozas Pleikys. Šventinės nuotaikos Švėkšnos miestelio aikštėje netrūko, linksmybės tęsėsi iki 2 valandos.

Švėkšnoje tęsiamos tradicijos ir kuriamos naujos, sutraukiančios čia smalsuolių iš visos šalies. Viena iš naujųjų tradicijų – kelias valandas skambanti muzika miestelio centre prie kalėdinės eglės. Šios tradicijos iniciatorius ir organizatorius Vytautas Raibys šiemet tokią šventę surengė jau dešimtą kartą.
Paskutinėmis praėjusių metų minutėmis prie šventinės eglės, kurią miesteliui padovanojo inkakliškis Povilas Jucius, susirinko nemažas būrys įvairaus amžiaus švėkšniškių ir jų svečių. Muzika suskambo valandą prieš Naujuosius, o paruošiamieji darbai buvo pradėti gerokai anksčiau.
Antrąją šių metų dieną švėkšniškio Vytauto Raibio pasiteiravome, ar sulaukia švėkšniškių padėkų už suteiktą progą švęsti kartu, ar pritaria tokiai iniciatyvai jo žmona, ar muzika yra jo pomėgis, o gal pragyvenimo šaltinis?
„Skambėjo populiari lietuviška ir liaudiška muzika. Tik apmaudu, kad atsiranda nepatenkintų, kurie nori girdėti užsienio atlikėjų dainų. Bet jei skambėtų tokia, kiti prašytų lietuviškų… Yra žmonių, kuriems niekada neįtiksi.
Žmona? Per 30 gyvenimo metų santuokoje ji įprato ir suprato mano keistenybes. Ji taip pat buvo šventėje. Tiesa, užsidėjusi žalią ilgų plaukų peruką manė, kad jos nepažinsiu. Ir aš per 30 metų kai ką perpratau…“ – kalbėjo šmaikštaus žodžio nevengiantis švėkšniškis.
Pragyvenimui jis užsidirba remontuodamas automobilius, keisdamas, montuodamas ratus, o prisiduria muzikuodamas įvairiuose pokyliuose. Beje, pernai jis surengė pirmąjį vestuvių muzikantų festivalį, kurį žada ir šiemet organizuoti. Tuo jau užsiima ir jo sūnus Domas, kuris, studijavęs geležinkelio inžineriją, pasuko netikėtu pramogų pasaulio keliu: susidomėjo komedijos žanru, yra „Slam“ poezijos Lietuvoje pradininkas ir entuziastas, dažnas įvairių televizijos laidų dalyvis. („Slam“ išvertus iš anglų kalbos reiškia „trenkimas“, „trankymas“, šnekamojoje kalboje – griežta kritika, – autorės past.) Dukra Goda Raibytė – taip pat labai aktyvi, ji dirba internetinio laikraščio LRT.LT dienos redaktore.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite