Naujieji – Švėkšnos aikštėje

Naujuosius 2014 metus švėkšniškiai sutiko centrinėje miestelio aikštėje. Tokią galimybę jiems jau 10 metai iš eilės suteikia švėkšniškis Vytautas Raibys ir jo bendramintis šilutiškis Juozas Pleikys. Šventinės nuotaikos Švėkšnos miestelio aikštėje netrūko, linksmybės tęsėsi iki 2 valandos.

Švėkšnoje tęsiamos tradicijos ir kuriamos naujos, sutraukiančios čia smalsuolių iš visos šalies. Viena iš naujųjų tradicijų – kelias valandas skambanti muzika miestelio centre prie kalėdinės eglės. Šios tradicijos iniciatorius ir organizatorius Vytautas Raibys šiemet tokią šventę surengė jau dešimtą kartą.
Paskutinėmis praėjusių metų minutėmis prie šventinės eglės, kurią miesteliui padovanojo inkakliškis Povilas Jucius, susirinko nemažas būrys įvairaus amžiaus švėkšniškių ir jų svečių. Muzika suskambo valandą prieš Naujuosius, o paruošiamieji darbai buvo pradėti gerokai anksčiau.
Antrąją šių metų dieną švėkšniškio Vytauto Raibio pasiteiravome, ar sulaukia švėkšniškių padėkų už suteiktą progą švęsti kartu, ar pritaria tokiai iniciatyvai jo žmona, ar muzika yra jo pomėgis, o gal pragyvenimo šaltinis?
„Skambėjo populiari lietuviška ir liaudiška muzika. Tik apmaudu, kad atsiranda nepatenkintų, kurie nori girdėti užsienio atlikėjų dainų. Bet jei skambėtų tokia, kiti prašytų lietuviškų… Yra žmonių, kuriems niekada neįtiksi.
Žmona? Per 30 gyvenimo metų santuokoje ji įprato ir suprato mano keistenybes. Ji taip pat buvo šventėje. Tiesa, užsidėjusi žalią ilgų plaukų peruką manė, kad jos nepažinsiu. Ir aš per 30 metų kai ką perpratau…“ – kalbėjo šmaikštaus žodžio nevengiantis švėkšniškis.
Pragyvenimui jis užsidirba remontuodamas automobilius, keisdamas, montuodamas ratus, o prisiduria muzikuodamas įvairiuose pokyliuose. Beje, pernai jis surengė pirmąjį vestuvių muzikantų festivalį, kurį žada ir šiemet organizuoti. Tuo jau užsiima ir jo sūnus Domas, kuris, studijavęs geležinkelio inžineriją, pasuko netikėtu pramogų pasaulio keliu: susidomėjo komedijos žanru, yra „Slam“ poezijos Lietuvoje pradininkas ir entuziastas, dažnas įvairių televizijos laidų dalyvis. („Slam“ išvertus iš anglų kalbos reiškia „trenkimas“, „trankymas“, šnekamojoje kalboje – griežta kritika, – autorės past.) Dukra Goda Raibytė – taip pat labai aktyvi, ji dirba internetinio laikraščio LRT.LT dienos redaktore.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite