Nauji želdiniai prie Savivaldybės pastato

Miestas keičia savo veidą. Svečius džiugina vėtrungių alėja palei Šyšos pylimą buvusio senojo turgaus aikštėje. Vėtrungių alėjos priešakyje plevėsuoja ant stiebo iškelta Šilutės vėliava. Keičiasi aplinka ir prie valdžios rūmų – Savivaldybės pastato.

Naujasis stilius prie Šilutės r. savivaldybės pastato.

Akylesni miestelėnai jau pastebėjo, kad vasarą prie Savivaldybės neliko kalnapušių „giraitės“. Vietoj kalnapušių dabar pastatyti metaliniai skydai, o aplinkui pasodinta gėlių. Naują įvaizdį sukūrė mažosios bendrijos „SC Garden Design“ įkūrėjos Simona Černeckienė ir Alina Batavičiūtė.
Pasak profesionalios kraštovaizdžio architektės – sodo dizainerės Simonos Černeckienės, kalnapušės buvusios panašaus amžiaus, kaip ir ji. „Su jomis kartu užaugau“, – šmaikštauja specialistė, kartu su kolege įgyvendinusi naują, vadinamąją „olandiškos bangos“ idėją. Kalnapušės pridengdavusios pastatą, o dabar gėlynas jį tarsi atveria.
Kraštovaizdžio architektės, įgyvendindamos savo idėją, kuri, beje, yra Alinos Batavičiūtės diplominio darbo pagrindas, atkreipė dėmesį, kad prie Savivaldybės pastato jau keletą metų augo labiausiai paplitę kraštovaizdžio augalai buksmedžiai. Gėlyną formavusios specialistės derino augalus, stengdamosi išlaikyti kraštovaizdžio vientisumą.
Gėlyno autorė Alina Batavičiūtė priderino tinkamiausius augalus, kurie, beje, nėra parvežti iš užsienio. Visi jie užauginti Lietuvoje ir puikiai tinka mūsų klimato sąlygoms. Naujajame gėlyne pasodinta ežiuolių, monardų, kraujalakių, šluotsmilgių, dekoratyvinių česnakų, kraujažolių, saulainių ir kitų augalų. Pasak S. Černeckienės, pasodinti daugiamečiai augalai išlieka dekoratyvūs iki šalnų, net žiemą suformuoja išskirtinį vaizdą.
Gėlynas buvo rengiamas keliais etapais. Pirmiausia buvo pastatyti metaliniai skydai, kuriuos taip pat pagamino Šilutėje – R. Jurjono įmonė. Gėlyną užsodinti daugiamečiais augalais planuota liepos mėnesį, tačiau sutrukdė karščiai. Tikrasis gėlyno vaizdas išryškės kitąmet. Gėlyną įrengti padėjo už pašalpas atidirbantys talkininkai. Jie džiaugėsi galėdami prisidėti prie miesto puošimo.
Pasak jaunų kūrybingų specialisčių, miestas jau seniai turėjo keisti savo įvaizdį. „Atėjo laikas ne mums važiuoti ir iš svetur parsivežti idėjų, o patiems kurti miesto veidą. Tegul kiti juo žavisi ir mokosi iš mūsų“, – „Pamariui“ sakė Simona Černeckienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite