Nauji želdiniai prie Savivaldybės pastato

Miestas keičia savo veidą. Svečius džiugina vėtrungių alėja palei Šyšos pylimą buvusio senojo turgaus aikštėje. Vėtrungių alėjos priešakyje plevėsuoja ant stiebo iškelta Šilutės vėliava. Keičiasi aplinka ir prie valdžios rūmų – Savivaldybės pastato.

Naujasis stilius prie Šilutės r. savivaldybės pastato.

Akylesni miestelėnai jau pastebėjo, kad vasarą prie Savivaldybės neliko kalnapušių „giraitės“. Vietoj kalnapušių dabar pastatyti metaliniai skydai, o aplinkui pasodinta gėlių. Naują įvaizdį sukūrė mažosios bendrijos „SC Garden Design“ įkūrėjos Simona Černeckienė ir Alina Batavičiūtė.
Pasak profesionalios kraštovaizdžio architektės – sodo dizainerės Simonos Černeckienės, kalnapušės buvusios panašaus amžiaus, kaip ir ji. „Su jomis kartu užaugau“, – šmaikštauja specialistė, kartu su kolege įgyvendinusi naują, vadinamąją „olandiškos bangos“ idėją. Kalnapušės pridengdavusios pastatą, o dabar gėlynas jį tarsi atveria.
Kraštovaizdžio architektės, įgyvendindamos savo idėją, kuri, beje, yra Alinos Batavičiūtės diplominio darbo pagrindas, atkreipė dėmesį, kad prie Savivaldybės pastato jau keletą metų augo labiausiai paplitę kraštovaizdžio augalai buksmedžiai. Gėlyną formavusios specialistės derino augalus, stengdamosi išlaikyti kraštovaizdžio vientisumą.
Gėlyno autorė Alina Batavičiūtė priderino tinkamiausius augalus, kurie, beje, nėra parvežti iš užsienio. Visi jie užauginti Lietuvoje ir puikiai tinka mūsų klimato sąlygoms. Naujajame gėlyne pasodinta ežiuolių, monardų, kraujalakių, šluotsmilgių, dekoratyvinių česnakų, kraujažolių, saulainių ir kitų augalų. Pasak S. Černeckienės, pasodinti daugiamečiai augalai išlieka dekoratyvūs iki šalnų, net žiemą suformuoja išskirtinį vaizdą.
Gėlynas buvo rengiamas keliais etapais. Pirmiausia buvo pastatyti metaliniai skydai, kuriuos taip pat pagamino Šilutėje – R. Jurjono įmonė. Gėlyną užsodinti daugiamečiais augalais planuota liepos mėnesį, tačiau sutrukdė karščiai. Tikrasis gėlyno vaizdas išryškės kitąmet. Gėlyną įrengti padėjo už pašalpas atidirbantys talkininkai. Jie džiaugėsi galėdami prisidėti prie miesto puošimo.
Pasak jaunų kūrybingų specialisčių, miestas jau seniai turėjo keisti savo įvaizdį. „Atėjo laikas ne mums važiuoti ir iš svetur parsivežti idėjų, o patiems kurti miesto veidą. Tegul kiti juo žavisi ir mokosi iš mūsų“, – „Pamariui“ sakė Simona Černeckienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite