Nauji želdiniai prie Savivaldybės pastato

Miestas keičia savo veidą. Svečius džiugina vėtrungių alėja palei Šyšos pylimą buvusio senojo turgaus aikštėje. Vėtrungių alėjos priešakyje plevėsuoja ant stiebo iškelta Šilutės vėliava. Keičiasi aplinka ir prie valdžios rūmų – Savivaldybės pastato.

Naujasis stilius prie Šilutės r. savivaldybės pastato.

Akylesni miestelėnai jau pastebėjo, kad vasarą prie Savivaldybės neliko kalnapušių „giraitės“. Vietoj kalnapušių dabar pastatyti metaliniai skydai, o aplinkui pasodinta gėlių. Naują įvaizdį sukūrė mažosios bendrijos „SC Garden Design“ įkūrėjos Simona Černeckienė ir Alina Batavičiūtė.
Pasak profesionalios kraštovaizdžio architektės – sodo dizainerės Simonos Černeckienės, kalnapušės buvusios panašaus amžiaus, kaip ir ji. „Su jomis kartu užaugau“, – šmaikštauja specialistė, kartu su kolege įgyvendinusi naują, vadinamąją „olandiškos bangos“ idėją. Kalnapušės pridengdavusios pastatą, o dabar gėlynas jį tarsi atveria.
Kraštovaizdžio architektės, įgyvendindamos savo idėją, kuri, beje, yra Alinos Batavičiūtės diplominio darbo pagrindas, atkreipė dėmesį, kad prie Savivaldybės pastato jau keletą metų augo labiausiai paplitę kraštovaizdžio augalai buksmedžiai. Gėlyną formavusios specialistės derino augalus, stengdamosi išlaikyti kraštovaizdžio vientisumą.
Gėlyno autorė Alina Batavičiūtė priderino tinkamiausius augalus, kurie, beje, nėra parvežti iš užsienio. Visi jie užauginti Lietuvoje ir puikiai tinka mūsų klimato sąlygoms. Naujajame gėlyne pasodinta ežiuolių, monardų, kraujalakių, šluotsmilgių, dekoratyvinių česnakų, kraujažolių, saulainių ir kitų augalų. Pasak S. Černeckienės, pasodinti daugiamečiai augalai išlieka dekoratyvūs iki šalnų, net žiemą suformuoja išskirtinį vaizdą.
Gėlynas buvo rengiamas keliais etapais. Pirmiausia buvo pastatyti metaliniai skydai, kuriuos taip pat pagamino Šilutėje – R. Jurjono įmonė. Gėlyną užsodinti daugiamečiais augalais planuota liepos mėnesį, tačiau sutrukdė karščiai. Tikrasis gėlyno vaizdas išryškės kitąmet. Gėlyną įrengti padėjo už pašalpas atidirbantys talkininkai. Jie džiaugėsi galėdami prisidėti prie miesto puošimo.
Pasak jaunų kūrybingų specialisčių, miestas jau seniai turėjo keisti savo įvaizdį. „Atėjo laikas ne mums važiuoti ir iš svetur parsivežti idėjų, o patiems kurti miesto veidą. Tegul kiti juo žavisi ir mokosi iš mūsų“, – „Pamariui“ sakė Simona Černeckienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite