Nauji želdiniai prie Savivaldybės pastato

Miestas keičia savo veidą. Svečius džiugina vėtrungių alėja palei Šyšos pylimą buvusio senojo turgaus aikštėje. Vėtrungių alėjos priešakyje plevėsuoja ant stiebo iškelta Šilutės vėliava. Keičiasi aplinka ir prie valdžios rūmų – Savivaldybės pastato.

Naujasis stilius prie Šilutės r. savivaldybės pastato.

Akylesni miestelėnai jau pastebėjo, kad vasarą prie Savivaldybės neliko kalnapušių „giraitės“. Vietoj kalnapušių dabar pastatyti metaliniai skydai, o aplinkui pasodinta gėlių. Naują įvaizdį sukūrė mažosios bendrijos „SC Garden Design“ įkūrėjos Simona Černeckienė ir Alina Batavičiūtė.
Pasak profesionalios kraštovaizdžio architektės – sodo dizainerės Simonos Černeckienės, kalnapušės buvusios panašaus amžiaus, kaip ir ji. „Su jomis kartu užaugau“, – šmaikštauja specialistė, kartu su kolege įgyvendinusi naują, vadinamąją „olandiškos bangos“ idėją. Kalnapušės pridengdavusios pastatą, o dabar gėlynas jį tarsi atveria.
Kraštovaizdžio architektės, įgyvendindamos savo idėją, kuri, beje, yra Alinos Batavičiūtės diplominio darbo pagrindas, atkreipė dėmesį, kad prie Savivaldybės pastato jau keletą metų augo labiausiai paplitę kraštovaizdžio augalai buksmedžiai. Gėlyną formavusios specialistės derino augalus, stengdamosi išlaikyti kraštovaizdžio vientisumą.
Gėlyno autorė Alina Batavičiūtė priderino tinkamiausius augalus, kurie, beje, nėra parvežti iš užsienio. Visi jie užauginti Lietuvoje ir puikiai tinka mūsų klimato sąlygoms. Naujajame gėlyne pasodinta ežiuolių, monardų, kraujalakių, šluotsmilgių, dekoratyvinių česnakų, kraujažolių, saulainių ir kitų augalų. Pasak S. Černeckienės, pasodinti daugiamečiai augalai išlieka dekoratyvūs iki šalnų, net žiemą suformuoja išskirtinį vaizdą.
Gėlynas buvo rengiamas keliais etapais. Pirmiausia buvo pastatyti metaliniai skydai, kuriuos taip pat pagamino Šilutėje – R. Jurjono įmonė. Gėlyną užsodinti daugiamečiais augalais planuota liepos mėnesį, tačiau sutrukdė karščiai. Tikrasis gėlyno vaizdas išryškės kitąmet. Gėlyną įrengti padėjo už pašalpas atidirbantys talkininkai. Jie džiaugėsi galėdami prisidėti prie miesto puošimo.
Pasak jaunų kūrybingų specialisčių, miestas jau seniai turėjo keisti savo įvaizdį. „Atėjo laikas ne mums važiuoti ir iš svetur parsivežti idėjų, o patiems kurti miesto veidą. Tegul kiti juo žavisi ir mokosi iš mūsų“, – „Pamariui“ sakė Simona Černeckienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 42

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite