Nauji želdiniai prie Savivaldybės pastato

Miestas keičia savo veidą. Svečius džiugina vėtrungių alėja palei Šyšos pylimą buvusio senojo turgaus aikštėje. Vėtrungių alėjos priešakyje plevėsuoja ant stiebo iškelta Šilutės vėliava. Keičiasi aplinka ir prie valdžios rūmų – Savivaldybės pastato.

Naujasis stilius prie Šilutės r. savivaldybės pastato.

Akylesni miestelėnai jau pastebėjo, kad vasarą prie Savivaldybės neliko kalnapušių „giraitės“. Vietoj kalnapušių dabar pastatyti metaliniai skydai, o aplinkui pasodinta gėlių. Naują įvaizdį sukūrė mažosios bendrijos „SC Garden Design“ įkūrėjos Simona Černeckienė ir Alina Batavičiūtė.
Pasak profesionalios kraštovaizdžio architektės – sodo dizainerės Simonos Černeckienės, kalnapušės buvusios panašaus amžiaus, kaip ir ji. „Su jomis kartu užaugau“, – šmaikštauja specialistė, kartu su kolege įgyvendinusi naują, vadinamąją „olandiškos bangos“ idėją. Kalnapušės pridengdavusios pastatą, o dabar gėlynas jį tarsi atveria.
Kraštovaizdžio architektės, įgyvendindamos savo idėją, kuri, beje, yra Alinos Batavičiūtės diplominio darbo pagrindas, atkreipė dėmesį, kad prie Savivaldybės pastato jau keletą metų augo labiausiai paplitę kraštovaizdžio augalai buksmedžiai. Gėlyną formavusios specialistės derino augalus, stengdamosi išlaikyti kraštovaizdžio vientisumą.
Gėlyno autorė Alina Batavičiūtė priderino tinkamiausius augalus, kurie, beje, nėra parvežti iš užsienio. Visi jie užauginti Lietuvoje ir puikiai tinka mūsų klimato sąlygoms. Naujajame gėlyne pasodinta ežiuolių, monardų, kraujalakių, šluotsmilgių, dekoratyvinių česnakų, kraujažolių, saulainių ir kitų augalų. Pasak S. Černeckienės, pasodinti daugiamečiai augalai išlieka dekoratyvūs iki šalnų, net žiemą suformuoja išskirtinį vaizdą.
Gėlynas buvo rengiamas keliais etapais. Pirmiausia buvo pastatyti metaliniai skydai, kuriuos taip pat pagamino Šilutėje – R. Jurjono įmonė. Gėlyną užsodinti daugiamečiais augalais planuota liepos mėnesį, tačiau sutrukdė karščiai. Tikrasis gėlyno vaizdas išryškės kitąmet. Gėlyną įrengti padėjo už pašalpas atidirbantys talkininkai. Jie džiaugėsi galėdami prisidėti prie miesto puošimo.
Pasak jaunų kūrybingų specialisčių, miestas jau seniai turėjo keisti savo įvaizdį. „Atėjo laikas ne mums važiuoti ir iš svetur parsivežti idėjų, o patiems kurti miesto veidą. Tegul kiti juo žavisi ir mokosi iš mūsų“, – „Pamariui“ sakė Simona Černeckienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite