Nauji partijų vadai ir kandidatai į mero rinkimus

Artėjant savivaldos rinkimams, kurie vyks 2015 m. kovo 1 d., aktyvėja Šilutės politinis gyvenimas. Penktadieni tuo pačiu metu vyko Socialdemokratų Šilutės skyriaus neeilinis rinkiminis susirinkimas bei Lietuvos liberalų ir centro sąjungos ir sąjungos „Taip“ jungtuvės, pasibaigusios Lietuvos laisvės sąjungos Šilutės skyriaus įsteigimu.

Neeiliniame rinkiminiame Šilutės socialdemokratų partijos susirinkime dalyvavo 204 šios partijos nariai.

Abi partijos iškėlė savo kandidatus rinkimams į mero postą. Socialdemokratai – naujai išsirinktą pirmininką Sigitą Šeputį, o Laisvės sąjunga – naująjį lyderį Arvydą Jaką.
Nauja sena socialdemokratų valdžia
Pasak 4 metus Šilutės socialdemokratams vadovavusio Alvido Šimelionio, neeilinis rinkiminis susirinkimas, vykęs UAB „Tima“ salėje, užtruko 4,5 valandos ir ne visi iš 204 jo dalyvių galėjo ir norėjo laukti rinkimų pabaigos.
Susirinkimo dalyviai išrinko naują partijos Šilutės skyriaus pirmininką – Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį, kuriam šios pareigos nėra naujos – jam tekę vadovauti socialdemokratams ir anksčiau.

Mero rinkimuose dalyvaus naujasis Šilutės socialdemokratų lyderis Sigitas Šeputis – jis surinko daugiau balsų už neseniai socialdemokrate tapusią Daivą Žebelienę.

Susirinkime dalyvavo bendrapartiečiai – europarlamentaras Zigmantas Balčytis ir LR Seimo narys Artūras Skardžius. Renkant skyriaus pirmininką, buvo pasiūlytos trys kandidatūros – Alvido Šimelionio, Algirdo Balčyčio ir Sigito Šepučio. Atsisakius kandidatuoti A. Balčyčiui, partiečiams teko rinkti pirmininką iš dviejų kandidatų. Rinkimus laimėjo S. Šeputis.
Kaip vėliau sakė A. Šimelionis, iš vienos pusės jis norėjęs išlikti partijos, kuriai pirmininkaudamas nemažai nuveikęs, padidindamas narių skaičių nuo 138 iki 311, vadovu, iš kitos pusės, pralaimėjimas atnešęs palengvėjimą: „Norėdamas daugiau laiko skirti administraciniam darbui Socialinės paramos skyriuje, atsisakiau Tarybos nario mandato, dabar mažiau laiko, jėgų reikės skirti ir partiniams reikalams“.
Savivaldos rinkimuose kandidatuoti į merus buvo pasiūlyti socialdemokratai Algirdas Balčytis, Saulius Vytuvis, Daiva Žebelienė, Rimgaudas Višinskas, Arūnas Pupšys ir Sigitas Šeputis. Verslininkas R. Višinskas kandidatuoti atsisakė. Po dviejų rinkimų turų kandidatu į mero rinkimus išrinktas skyriaus pirmininkas Sigitas Šeputis.
„Pamariui“ jis sakė, kad po savivaldos rinkimų naujojoje taryboje tikisi matyti 7-8 savo bendrapartiečius, o programą tiesioginiams mero rinkimams dar teks parengti. Išrinkti 6 naujojo pirmininko pavaduotojai. Pasak S. Šepučio jų reikia tiek, kad kiekvienas galėtų dirbti savo srityje. Pavyzdžiui, Vilmai Stungurienei patikėta dirbti su jaunimu, nes socialdemokratai siekia į savo gretas pritraukti daugiau jaunų žmonių.

Lietuvos laisvės sąjungos Šilutės skyriaus pirmininku ir šios partijos kandidatu mero rinkimuose tapo Arvydas Jakas.

Susivienijo liberalų likučiai
Kitas šilutiškiams pažįstamas rajono politikas Arvydas Jakas tapo lyderiu Lietuvos laisvės sąjungos, atsiradusios susijungus Lietuvos liberalų ir centro sąjungos ir sąjungos „Taip“ Šilutės skyriams.
Anot A. Jako, ši partija atstovausianti centro-dešiniajam politiniam sparnui. Kandidatais į naujos partijos pirmininkus buvo pasiūlyti Lietuvos liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Algirdas Gečas ir sąjungos „Taip“ Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas. Algirdas Gečas savo kandidatūros atsisakė A. Jako naudai ir vėliau kartu su pedagoge Iveta Ambrulaitienė tapo pirmininko pavaduotojais. Kandidatu rinkimams į mero postą vieningai meru kažkada jau spėjęs padirbėti Arvydas Jakas.
Partijų jungtuvės vyko Šilutės seniūnijos salėje. Pasak A. Jako, galbūt nelabai sėkmingai pasirinktas susirinkimo laikas, nes tuo pat metu vyko Virgilijaus Noreikos koncertas ir ne visi koncertą iškeitė į partinį susirinkimą. Kiek nauja partija turi Šilutėje narių, dar reikės suskaičiuoti, patikslinti sąrašus. Anot A. Jako, iš sąjungos „Taip“ jis atsivedęs 50 žmonių, dar apie 40 atėję iš Liberalų ir centro sąjungos.
Paklaustas, ar neturės neigiamos įtakos rinkimų rezultatams tai, kad buvusios dvi partijos juose dalyvaus kaip naujas politinis darinys, A. Jakas sakė, kad iš vienos pusės tai gal ir nelabai gerai. Iš kitos pusės, mero rinkimai – tiesioginiai ir bus balsuojama už atskirus, visuomenei pažįstamus žmones, kurie savo ruožtu neš partijos, kuriai atstovauja vėliavą.
„Daug pristatinėti mūsų nereikia. Jeigu žmogus žino apie mūsų darbus, už mus ir balsuos“, – įsitikinęs A. Jakas.
Pasak A. Jako, Lietuvos laisvės sąjunga dar nėra suformulavusi ir savo galutinės programos. Tai būsią padaryta suvažiavime, kur bus parengta ir Šilutės skyriaus programa. Apie tai, kiek vietų pavyks užimti Šilutės rajono taryboje, taip pat kol kas daug nemąstoma. Naujosios partijos lyderio manymu, tam dar yra pakankamai daug laiko.

Vaidotas VILKAS

7 komentarai

 • jo

  Girdėjau šposą apie neva sugabentus šimelionio šalininkus su “kvapeliu’, bet ir šie neišgelbėjo – išbruko šimelionį kaip musę iš barščių. Brajurus žmogeliukas, niekur netinka ir niekam nereikalingas, tik intrigom pint. Jis labai pakenke socdemu vardui rajone.

 • Tikintis Šilutės ateitimi

  Tik už Jaką !

  • Anonimas

   pritariu, visko buvo jam meraujant, bet darbininku kvartalo infrastrukturos renovacija pavyzdysda kurio negali niekas paneigti

 • Sara

  O kur dėsis žmonių merė? Eis pas konservus ar kur… pamaravus metelius labai patiko.

 • Limpopo

  Tie, kurie palaikys Laurinaitį ir Tvarką ir Teisingumą yra ne šilutiškiai. Jie kompleksuoti ir nepilnaverčiai žmogeliai, kurie patys nesugeba savimi pasirūpinti. Prilyginčiau juos Tomaševskio gerbėjams

 • jo

  Limpopukui – į jo komentarą: nėra blogų partijų, yra jose blogų narių, yra ir blogų vadukų. Tačiau visus niekinti vienu mostu? Tamsta, matyt, esi šventasis šioje žemėje. Kai susitiksime, pasisveikinsiu. Nustebai?

 • algis

  visiems patariu balsuoti uz sigita seputi zinomas zmogus jis daug padarys darbu silutes miestui ir rajonui jo pirstai ne i save lenkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite