Nauji partijų vadai ir kandidatai į mero rinkimus

Artėjant savivaldos rinkimams, kurie vyks 2015 m. kovo 1 d., aktyvėja Šilutės politinis gyvenimas. Penktadieni tuo pačiu metu vyko Socialdemokratų Šilutės skyriaus neeilinis rinkiminis susirinkimas bei Lietuvos liberalų ir centro sąjungos ir sąjungos „Taip“ jungtuvės, pasibaigusios Lietuvos laisvės sąjungos Šilutės skyriaus įsteigimu.

Neeiliniame rinkiminiame Šilutės socialdemokratų partijos susirinkime dalyvavo 204 šios partijos nariai.

Abi partijos iškėlė savo kandidatus rinkimams į mero postą. Socialdemokratai – naujai išsirinktą pirmininką Sigitą Šeputį, o Laisvės sąjunga – naująjį lyderį Arvydą Jaką.
Nauja sena socialdemokratų valdžia
Pasak 4 metus Šilutės socialdemokratams vadovavusio Alvido Šimelionio, neeilinis rinkiminis susirinkimas, vykęs UAB „Tima“ salėje, užtruko 4,5 valandos ir ne visi iš 204 jo dalyvių galėjo ir norėjo laukti rinkimų pabaigos.
Susirinkimo dalyviai išrinko naują partijos Šilutės skyriaus pirmininką – Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį, kuriam šios pareigos nėra naujos – jam tekę vadovauti socialdemokratams ir anksčiau.

Mero rinkimuose dalyvaus naujasis Šilutės socialdemokratų lyderis Sigitas Šeputis – jis surinko daugiau balsų už neseniai socialdemokrate tapusią Daivą Žebelienę.

Susirinkime dalyvavo bendrapartiečiai – europarlamentaras Zigmantas Balčytis ir LR Seimo narys Artūras Skardžius. Renkant skyriaus pirmininką, buvo pasiūlytos trys kandidatūros – Alvido Šimelionio, Algirdo Balčyčio ir Sigito Šepučio. Atsisakius kandidatuoti A. Balčyčiui, partiečiams teko rinkti pirmininką iš dviejų kandidatų. Rinkimus laimėjo S. Šeputis.
Kaip vėliau sakė A. Šimelionis, iš vienos pusės jis norėjęs išlikti partijos, kuriai pirmininkaudamas nemažai nuveikęs, padidindamas narių skaičių nuo 138 iki 311, vadovu, iš kitos pusės, pralaimėjimas atnešęs palengvėjimą: „Norėdamas daugiau laiko skirti administraciniam darbui Socialinės paramos skyriuje, atsisakiau Tarybos nario mandato, dabar mažiau laiko, jėgų reikės skirti ir partiniams reikalams“.
Savivaldos rinkimuose kandidatuoti į merus buvo pasiūlyti socialdemokratai Algirdas Balčytis, Saulius Vytuvis, Daiva Žebelienė, Rimgaudas Višinskas, Arūnas Pupšys ir Sigitas Šeputis. Verslininkas R. Višinskas kandidatuoti atsisakė. Po dviejų rinkimų turų kandidatu į mero rinkimus išrinktas skyriaus pirmininkas Sigitas Šeputis.
„Pamariui“ jis sakė, kad po savivaldos rinkimų naujojoje taryboje tikisi matyti 7-8 savo bendrapartiečius, o programą tiesioginiams mero rinkimams dar teks parengti. Išrinkti 6 naujojo pirmininko pavaduotojai. Pasak S. Šepučio jų reikia tiek, kad kiekvienas galėtų dirbti savo srityje. Pavyzdžiui, Vilmai Stungurienei patikėta dirbti su jaunimu, nes socialdemokratai siekia į savo gretas pritraukti daugiau jaunų žmonių.

Lietuvos laisvės sąjungos Šilutės skyriaus pirmininku ir šios partijos kandidatu mero rinkimuose tapo Arvydas Jakas.

Susivienijo liberalų likučiai
Kitas šilutiškiams pažįstamas rajono politikas Arvydas Jakas tapo lyderiu Lietuvos laisvės sąjungos, atsiradusios susijungus Lietuvos liberalų ir centro sąjungos ir sąjungos „Taip“ Šilutės skyriams.
Anot A. Jako, ši partija atstovausianti centro-dešiniajam politiniam sparnui. Kandidatais į naujos partijos pirmininkus buvo pasiūlyti Lietuvos liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Algirdas Gečas ir sąjungos „Taip“ Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas. Algirdas Gečas savo kandidatūros atsisakė A. Jako naudai ir vėliau kartu su pedagoge Iveta Ambrulaitienė tapo pirmininko pavaduotojais. Kandidatu rinkimams į mero postą vieningai meru kažkada jau spėjęs padirbėti Arvydas Jakas.
Partijų jungtuvės vyko Šilutės seniūnijos salėje. Pasak A. Jako, galbūt nelabai sėkmingai pasirinktas susirinkimo laikas, nes tuo pat metu vyko Virgilijaus Noreikos koncertas ir ne visi koncertą iškeitė į partinį susirinkimą. Kiek nauja partija turi Šilutėje narių, dar reikės suskaičiuoti, patikslinti sąrašus. Anot A. Jako, iš sąjungos „Taip“ jis atsivedęs 50 žmonių, dar apie 40 atėję iš Liberalų ir centro sąjungos.
Paklaustas, ar neturės neigiamos įtakos rinkimų rezultatams tai, kad buvusios dvi partijos juose dalyvaus kaip naujas politinis darinys, A. Jakas sakė, kad iš vienos pusės tai gal ir nelabai gerai. Iš kitos pusės, mero rinkimai – tiesioginiai ir bus balsuojama už atskirus, visuomenei pažįstamus žmones, kurie savo ruožtu neš partijos, kuriai atstovauja vėliavą.
„Daug pristatinėti mūsų nereikia. Jeigu žmogus žino apie mūsų darbus, už mus ir balsuos“, – įsitikinęs A. Jakas.
Pasak A. Jako, Lietuvos laisvės sąjunga dar nėra suformulavusi ir savo galutinės programos. Tai būsią padaryta suvažiavime, kur bus parengta ir Šilutės skyriaus programa. Apie tai, kiek vietų pavyks užimti Šilutės rajono taryboje, taip pat kol kas daug nemąstoma. Naujosios partijos lyderio manymu, tam dar yra pakankamai daug laiko.

Vaidotas VILKAS

Hits: 85

7 komentarai

 • jo

  Girdėjau šposą apie neva sugabentus šimelionio šalininkus su “kvapeliu’, bet ir šie neišgelbėjo – išbruko šimelionį kaip musę iš barščių. Brajurus žmogeliukas, niekur netinka ir niekam nereikalingas, tik intrigom pint. Jis labai pakenke socdemu vardui rajone.

 • Tikintis Šilutės ateitimi

  Tik už Jaką !

  • Anonimas

   pritariu, visko buvo jam meraujant, bet darbininku kvartalo infrastrukturos renovacija pavyzdysda kurio negali niekas paneigti

 • Sara

  O kur dėsis žmonių merė? Eis pas konservus ar kur… pamaravus metelius labai patiko.

 • Limpopo

  Tie, kurie palaikys Laurinaitį ir Tvarką ir Teisingumą yra ne šilutiškiai. Jie kompleksuoti ir nepilnaverčiai žmogeliai, kurie patys nesugeba savimi pasirūpinti. Prilyginčiau juos Tomaševskio gerbėjams

 • jo

  Limpopukui – į jo komentarą: nėra blogų partijų, yra jose blogų narių, yra ir blogų vadukų. Tačiau visus niekinti vienu mostu? Tamsta, matyt, esi šventasis šioje žemėje. Kai susitiksime, pasisveikinsiu. Nustebai?

 • algis

  visiems patariu balsuoti uz sigita seputi zinomas zmogus jis daug padarys darbu silutes miestui ir rajonui jo pirstai ne i save lenkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Taip pat skaitykite