Nauji partijų vadai ir kandidatai į mero rinkimus

Artėjant savivaldos rinkimams, kurie vyks 2015 m. kovo 1 d., aktyvėja Šilutės politinis gyvenimas. Penktadieni tuo pačiu metu vyko Socialdemokratų Šilutės skyriaus neeilinis rinkiminis susirinkimas bei Lietuvos liberalų ir centro sąjungos ir sąjungos „Taip“ jungtuvės, pasibaigusios Lietuvos laisvės sąjungos Šilutės skyriaus įsteigimu.

Neeiliniame rinkiminiame Šilutės socialdemokratų partijos susirinkime dalyvavo 204 šios partijos nariai.

Abi partijos iškėlė savo kandidatus rinkimams į mero postą. Socialdemokratai – naujai išsirinktą pirmininką Sigitą Šeputį, o Laisvės sąjunga – naująjį lyderį Arvydą Jaką.
Nauja sena socialdemokratų valdžia
Pasak 4 metus Šilutės socialdemokratams vadovavusio Alvido Šimelionio, neeilinis rinkiminis susirinkimas, vykęs UAB „Tima“ salėje, užtruko 4,5 valandos ir ne visi iš 204 jo dalyvių galėjo ir norėjo laukti rinkimų pabaigos.
Susirinkimo dalyviai išrinko naują partijos Šilutės skyriaus pirmininką – Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį, kuriam šios pareigos nėra naujos – jam tekę vadovauti socialdemokratams ir anksčiau.

Mero rinkimuose dalyvaus naujasis Šilutės socialdemokratų lyderis Sigitas Šeputis – jis surinko daugiau balsų už neseniai socialdemokrate tapusią Daivą Žebelienę.

Susirinkime dalyvavo bendrapartiečiai – europarlamentaras Zigmantas Balčytis ir LR Seimo narys Artūras Skardžius. Renkant skyriaus pirmininką, buvo pasiūlytos trys kandidatūros – Alvido Šimelionio, Algirdo Balčyčio ir Sigito Šepučio. Atsisakius kandidatuoti A. Balčyčiui, partiečiams teko rinkti pirmininką iš dviejų kandidatų. Rinkimus laimėjo S. Šeputis.
Kaip vėliau sakė A. Šimelionis, iš vienos pusės jis norėjęs išlikti partijos, kuriai pirmininkaudamas nemažai nuveikęs, padidindamas narių skaičių nuo 138 iki 311, vadovu, iš kitos pusės, pralaimėjimas atnešęs palengvėjimą: „Norėdamas daugiau laiko skirti administraciniam darbui Socialinės paramos skyriuje, atsisakiau Tarybos nario mandato, dabar mažiau laiko, jėgų reikės skirti ir partiniams reikalams“.
Savivaldos rinkimuose kandidatuoti į merus buvo pasiūlyti socialdemokratai Algirdas Balčytis, Saulius Vytuvis, Daiva Žebelienė, Rimgaudas Višinskas, Arūnas Pupšys ir Sigitas Šeputis. Verslininkas R. Višinskas kandidatuoti atsisakė. Po dviejų rinkimų turų kandidatu į mero rinkimus išrinktas skyriaus pirmininkas Sigitas Šeputis.
„Pamariui“ jis sakė, kad po savivaldos rinkimų naujojoje taryboje tikisi matyti 7-8 savo bendrapartiečius, o programą tiesioginiams mero rinkimams dar teks parengti. Išrinkti 6 naujojo pirmininko pavaduotojai. Pasak S. Šepučio jų reikia tiek, kad kiekvienas galėtų dirbti savo srityje. Pavyzdžiui, Vilmai Stungurienei patikėta dirbti su jaunimu, nes socialdemokratai siekia į savo gretas pritraukti daugiau jaunų žmonių.

Lietuvos laisvės sąjungos Šilutės skyriaus pirmininku ir šios partijos kandidatu mero rinkimuose tapo Arvydas Jakas.

Susivienijo liberalų likučiai
Kitas šilutiškiams pažįstamas rajono politikas Arvydas Jakas tapo lyderiu Lietuvos laisvės sąjungos, atsiradusios susijungus Lietuvos liberalų ir centro sąjungos ir sąjungos „Taip“ Šilutės skyriams.
Anot A. Jako, ši partija atstovausianti centro-dešiniajam politiniam sparnui. Kandidatais į naujos partijos pirmininkus buvo pasiūlyti Lietuvos liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Algirdas Gečas ir sąjungos „Taip“ Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas. Algirdas Gečas savo kandidatūros atsisakė A. Jako naudai ir vėliau kartu su pedagoge Iveta Ambrulaitienė tapo pirmininko pavaduotojais. Kandidatu rinkimams į mero postą vieningai meru kažkada jau spėjęs padirbėti Arvydas Jakas.
Partijų jungtuvės vyko Šilutės seniūnijos salėje. Pasak A. Jako, galbūt nelabai sėkmingai pasirinktas susirinkimo laikas, nes tuo pat metu vyko Virgilijaus Noreikos koncertas ir ne visi koncertą iškeitė į partinį susirinkimą. Kiek nauja partija turi Šilutėje narių, dar reikės suskaičiuoti, patikslinti sąrašus. Anot A. Jako, iš sąjungos „Taip“ jis atsivedęs 50 žmonių, dar apie 40 atėję iš Liberalų ir centro sąjungos.
Paklaustas, ar neturės neigiamos įtakos rinkimų rezultatams tai, kad buvusios dvi partijos juose dalyvaus kaip naujas politinis darinys, A. Jakas sakė, kad iš vienos pusės tai gal ir nelabai gerai. Iš kitos pusės, mero rinkimai – tiesioginiai ir bus balsuojama už atskirus, visuomenei pažįstamus žmones, kurie savo ruožtu neš partijos, kuriai atstovauja vėliavą.
„Daug pristatinėti mūsų nereikia. Jeigu žmogus žino apie mūsų darbus, už mus ir balsuos“, – įsitikinęs A. Jakas.
Pasak A. Jako, Lietuvos laisvės sąjunga dar nėra suformulavusi ir savo galutinės programos. Tai būsią padaryta suvažiavime, kur bus parengta ir Šilutės skyriaus programa. Apie tai, kiek vietų pavyks užimti Šilutės rajono taryboje, taip pat kol kas daug nemąstoma. Naujosios partijos lyderio manymu, tam dar yra pakankamai daug laiko.

Vaidotas VILKAS

7 komentarai

 • jo

  Girdėjau šposą apie neva sugabentus šimelionio šalininkus su “kvapeliu’, bet ir šie neišgelbėjo – išbruko šimelionį kaip musę iš barščių. Brajurus žmogeliukas, niekur netinka ir niekam nereikalingas, tik intrigom pint. Jis labai pakenke socdemu vardui rajone.

 • Tikintis Šilutės ateitimi

  Tik už Jaką !

  • Anonimas

   pritariu, visko buvo jam meraujant, bet darbininku kvartalo infrastrukturos renovacija pavyzdysda kurio negali niekas paneigti

 • Sara

  O kur dėsis žmonių merė? Eis pas konservus ar kur… pamaravus metelius labai patiko.

 • Limpopo

  Tie, kurie palaikys Laurinaitį ir Tvarką ir Teisingumą yra ne šilutiškiai. Jie kompleksuoti ir nepilnaverčiai žmogeliai, kurie patys nesugeba savimi pasirūpinti. Prilyginčiau juos Tomaševskio gerbėjams

 • jo

  Limpopukui – į jo komentarą: nėra blogų partijų, yra jose blogų narių, yra ir blogų vadukų. Tačiau visus niekinti vienu mostu? Tamsta, matyt, esi šventasis šioje žemėje. Kai susitiksime, pasisveikinsiu. Nustebai?

 • algis

  visiems patariu balsuoti uz sigita seputi zinomas zmogus jis daug padarys darbu silutes miestui ir rajonui jo pirstai ne i save lenkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite