Naujasis Žemės ūkio skyriaus vedėjas norėtų dažniau susitikti su ūkininkais

Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyriui vadovauja Povilas Budvytis, pakeitęs pensinio amžiaus sulaukusį ir į politiką išėjusį ilgametį šio skyriaus vadovą Alfredą Nausėdą. „Pamarys“ pasidomėjo naujojo Kaimo reikalų skyriaus vadovo planais ir sumanymais.

Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėju tapęs Povilas Budvytis norėtų atnaujinti susitikimus su žemdirbiais ir atgaivinti žemdirbių rudens šventę.

Kaimo reikalų skyriuje Povilas Budvytis nėra naujokas. Lapkričio 15 d. bus 20 metų, kai čia dirba, o būdamas vedėjo pavaduotoju, yra neblogai susipažinęs su Kaimo reikalų skyriaus vadovo darbu. Iki tol Kaimo reikalų skyriuje P. Budvytis daugiausiai laiko skirdavo melioracijos reikalams. Anot paties P. Budvyčio, dabar dalis melioracijos rūpesčių atiteks kitiems darbuotojams, tačiau ir pats savo ilgus metus kuruotos srities nesiruošia apleisti. Anot jo, panašiai, labiau specializuodamiesi vienoje ar kitoje srityje, dirba ir kitų Savivaldybės skyrių vedėjai.
Tapęs Kaimo reikalų skyriaus vadovu, Povilas Budvytis didesnių pokyčių šio padalinio veikloje nenumato, tačiau planuoja atnaujinti susitikimus su žemdirbiais ir, jeigu palaikys Taryba, grąžinti tradicines Rudens šventes. Šiuo metu du iš 8 skyriuje dirbančių specialistų atostogauja. Kai jie sugrįš, vedėjas planuoja surengti susitikimą su seniūnijų žemės ūkio specialistais, pasidomėti jų nuomone ir atkurti išvažiuojamuosius susitikimus su žemdirbiais. Tokie vykdavo ir anksčiau, tačiau paskutiniu metu gerokai rečiau.
„Manau, reikėtų žmonėms tiesiogiai teikti kuo daugiau informacijos apie kaimo plėtros programas ir naujoves, kad ūkininkams nereikėtų važiuoti į Šilutę, o kuo daugiau galėtų sužinoti vietoje“, – sakė P. Budvytis. Jis mano, kad reikėtų atkurti rudenines žemdirbių šventes. „Gerai, kad turime unikalų žuvienės virimo čempionatą, gerai, kad Žemaičių Naumiesčio seniūno Jono Budrecko rūpesčiu per Mykolines pagerbiame ūkininkus. Tik gal žemdirbiams reikėtų didesnės šventės? Būtų gražu, jei vėl atsirastų seniūnijų kiemeliai su rudens gėrybėmis, pasirodytų bendruomenių kolektyvai. Ar atkursime Rudens šventę, turės nuspręsti mūsų politikai“, – mintimis dalijosi Kaimo reikalų skyriaus vedėjas.
Tapęs skyriaus vedėju P. Budvytis netrukus pats turės ieškoti naujų darbuotojų. Anot jo, dvi puikios specialistės jau sulaukė pensijos amžiaus ir administracijos direktoriaus nurodymu darbo sutartys su jomis pratęstos iki kitų metų kovo. Jeigu sutarčių nebepratęs, reikės ieškoti naujų specialistų. Kaimo reikalų skyriaus vedėjas abejoja, kad vos tik studijas baigę jaunuoliai sugebėtų gerai dirbti. Pasak jo, tam reikia turėti patirties ir, ko gero, labiausiai tiktų Žemės ūkio akademijoje mokslus baigę ūkininkai ar iš stambių privačių ūkių atėję specialistai.
Pasiteiravus, kaip ūkininkui sektųsi suderinti darbą Kaimo reikalų skyriuje ir ūkininkavimą, P. Budvytis sakė, kad toks pavyzdys yra. Šiame skyriuje dirbantis Darius Lidžius turi augalininkystės ūkį. Savo ūkyje jis darbuojasi laisvadieniais, o atostogų grafiką suderina taip, kad spėtų nuimti derlių. Ūkininkavo ir ankstesnis skyriaus vadovas Alfredas Nausėda.
Praėjusią savaitę P. Budvytis dalyvavo Vilniuje surengtoje konferencijoje, kur kelių ministerijų specialistai ir vadovai kalbėjo apie nūdienos žemės ūkio aktualijas. Iš ten Žemės ūkio skyriaus vedėjas parsivežė žinių, kad numatoma daugiau dėmesio ir palaikymo skirti smulkiems bei vidutiniams ūkininkams. Esą stambieji ūkininkai turi tarptautinių rinkų ir bendradarbiauja su stambiais gamintojais, o smulkieji ūkiai tiekia tai, kas patenka ant vietinių žmonių stalo. Jis papasakojo apie dvišalio bendradarbiavimo tinklą (daugiau informacijos galima rasti adresu www.kaimasinamus.lt), kuriuo naudodamiesi ūkininkai savo produktus tiesiogiai tiekia vartotojams. Projektu siekiama padėti Lietuvos ūkininkams patiems, be tarpininkų, užmegzti tiesioginius ir ilgalaikius bendradarbiavimo ryšius su jų gaminamų produktų bei teikiamų paslaugų galutiniais vartotojais ir gauti geresnę kainą už savo gaminamus produktus, pritaikant praktikoje naujausius vadybos mokslo atradimus. Projekto metu pradėta kurti prekybos pagal išankstinius užsakymus sistema, veikianti Lietuvos mastu, kuri šiuo metu jau diegiama Vilniuje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite