Naujasis Žemės ūkio skyriaus vedėjas norėtų dažniau susitikti su ūkininkais

Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyriui vadovauja Povilas Budvytis, pakeitęs pensinio amžiaus sulaukusį ir į politiką išėjusį ilgametį šio skyriaus vadovą Alfredą Nausėdą. „Pamarys“ pasidomėjo naujojo Kaimo reikalų skyriaus vadovo planais ir sumanymais.

Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėju tapęs Povilas Budvytis norėtų atnaujinti susitikimus su žemdirbiais ir atgaivinti žemdirbių rudens šventę.

Kaimo reikalų skyriuje Povilas Budvytis nėra naujokas. Lapkričio 15 d. bus 20 metų, kai čia dirba, o būdamas vedėjo pavaduotoju, yra neblogai susipažinęs su Kaimo reikalų skyriaus vadovo darbu. Iki tol Kaimo reikalų skyriuje P. Budvytis daugiausiai laiko skirdavo melioracijos reikalams. Anot paties P. Budvyčio, dabar dalis melioracijos rūpesčių atiteks kitiems darbuotojams, tačiau ir pats savo ilgus metus kuruotos srities nesiruošia apleisti. Anot jo, panašiai, labiau specializuodamiesi vienoje ar kitoje srityje, dirba ir kitų Savivaldybės skyrių vedėjai.
Tapęs Kaimo reikalų skyriaus vadovu, Povilas Budvytis didesnių pokyčių šio padalinio veikloje nenumato, tačiau planuoja atnaujinti susitikimus su žemdirbiais ir, jeigu palaikys Taryba, grąžinti tradicines Rudens šventes. Šiuo metu du iš 8 skyriuje dirbančių specialistų atostogauja. Kai jie sugrįš, vedėjas planuoja surengti susitikimą su seniūnijų žemės ūkio specialistais, pasidomėti jų nuomone ir atkurti išvažiuojamuosius susitikimus su žemdirbiais. Tokie vykdavo ir anksčiau, tačiau paskutiniu metu gerokai rečiau.
„Manau, reikėtų žmonėms tiesiogiai teikti kuo daugiau informacijos apie kaimo plėtros programas ir naujoves, kad ūkininkams nereikėtų važiuoti į Šilutę, o kuo daugiau galėtų sužinoti vietoje“, – sakė P. Budvytis. Jis mano, kad reikėtų atkurti rudenines žemdirbių šventes. „Gerai, kad turime unikalų žuvienės virimo čempionatą, gerai, kad Žemaičių Naumiesčio seniūno Jono Budrecko rūpesčiu per Mykolines pagerbiame ūkininkus. Tik gal žemdirbiams reikėtų didesnės šventės? Būtų gražu, jei vėl atsirastų seniūnijų kiemeliai su rudens gėrybėmis, pasirodytų bendruomenių kolektyvai. Ar atkursime Rudens šventę, turės nuspręsti mūsų politikai“, – mintimis dalijosi Kaimo reikalų skyriaus vedėjas.
Tapęs skyriaus vedėju P. Budvytis netrukus pats turės ieškoti naujų darbuotojų. Anot jo, dvi puikios specialistės jau sulaukė pensijos amžiaus ir administracijos direktoriaus nurodymu darbo sutartys su jomis pratęstos iki kitų metų kovo. Jeigu sutarčių nebepratęs, reikės ieškoti naujų specialistų. Kaimo reikalų skyriaus vedėjas abejoja, kad vos tik studijas baigę jaunuoliai sugebėtų gerai dirbti. Pasak jo, tam reikia turėti patirties ir, ko gero, labiausiai tiktų Žemės ūkio akademijoje mokslus baigę ūkininkai ar iš stambių privačių ūkių atėję specialistai.
Pasiteiravus, kaip ūkininkui sektųsi suderinti darbą Kaimo reikalų skyriuje ir ūkininkavimą, P. Budvytis sakė, kad toks pavyzdys yra. Šiame skyriuje dirbantis Darius Lidžius turi augalininkystės ūkį. Savo ūkyje jis darbuojasi laisvadieniais, o atostogų grafiką suderina taip, kad spėtų nuimti derlių. Ūkininkavo ir ankstesnis skyriaus vadovas Alfredas Nausėda.
Praėjusią savaitę P. Budvytis dalyvavo Vilniuje surengtoje konferencijoje, kur kelių ministerijų specialistai ir vadovai kalbėjo apie nūdienos žemės ūkio aktualijas. Iš ten Žemės ūkio skyriaus vedėjas parsivežė žinių, kad numatoma daugiau dėmesio ir palaikymo skirti smulkiems bei vidutiniams ūkininkams. Esą stambieji ūkininkai turi tarptautinių rinkų ir bendradarbiauja su stambiais gamintojais, o smulkieji ūkiai tiekia tai, kas patenka ant vietinių žmonių stalo. Jis papasakojo apie dvišalio bendradarbiavimo tinklą (daugiau informacijos galima rasti adresu www.kaimasinamus.lt), kuriuo naudodamiesi ūkininkai savo produktus tiesiogiai tiekia vartotojams. Projektu siekiama padėti Lietuvos ūkininkams patiems, be tarpininkų, užmegzti tiesioginius ir ilgalaikius bendradarbiavimo ryšius su jų gaminamų produktų bei teikiamų paslaugų galutiniais vartotojais ir gauti geresnę kainą už savo gaminamus produktus, pritaikant praktikoje naujausius vadybos mokslo atradimus. Projekto metu pradėta kurti prekybos pagal išankstinius užsakymus sistema, veikianti Lietuvos mastu, kuri šiuo metu jau diegiama Vilniuje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite