Naujasis Žemės ūkio skyriaus vedėjas norėtų dažniau susitikti su ūkininkais

Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyriui vadovauja Povilas Budvytis, pakeitęs pensinio amžiaus sulaukusį ir į politiką išėjusį ilgametį šio skyriaus vadovą Alfredą Nausėdą. „Pamarys“ pasidomėjo naujojo Kaimo reikalų skyriaus vadovo planais ir sumanymais.

Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėju tapęs Povilas Budvytis norėtų atnaujinti susitikimus su žemdirbiais ir atgaivinti žemdirbių rudens šventę.

Kaimo reikalų skyriuje Povilas Budvytis nėra naujokas. Lapkričio 15 d. bus 20 metų, kai čia dirba, o būdamas vedėjo pavaduotoju, yra neblogai susipažinęs su Kaimo reikalų skyriaus vadovo darbu. Iki tol Kaimo reikalų skyriuje P. Budvytis daugiausiai laiko skirdavo melioracijos reikalams. Anot paties P. Budvyčio, dabar dalis melioracijos rūpesčių atiteks kitiems darbuotojams, tačiau ir pats savo ilgus metus kuruotos srities nesiruošia apleisti. Anot jo, panašiai, labiau specializuodamiesi vienoje ar kitoje srityje, dirba ir kitų Savivaldybės skyrių vedėjai.
Tapęs Kaimo reikalų skyriaus vadovu, Povilas Budvytis didesnių pokyčių šio padalinio veikloje nenumato, tačiau planuoja atnaujinti susitikimus su žemdirbiais ir, jeigu palaikys Taryba, grąžinti tradicines Rudens šventes. Šiuo metu du iš 8 skyriuje dirbančių specialistų atostogauja. Kai jie sugrįš, vedėjas planuoja surengti susitikimą su seniūnijų žemės ūkio specialistais, pasidomėti jų nuomone ir atkurti išvažiuojamuosius susitikimus su žemdirbiais. Tokie vykdavo ir anksčiau, tačiau paskutiniu metu gerokai rečiau.
„Manau, reikėtų žmonėms tiesiogiai teikti kuo daugiau informacijos apie kaimo plėtros programas ir naujoves, kad ūkininkams nereikėtų važiuoti į Šilutę, o kuo daugiau galėtų sužinoti vietoje“, – sakė P. Budvytis. Jis mano, kad reikėtų atkurti rudenines žemdirbių šventes. „Gerai, kad turime unikalų žuvienės virimo čempionatą, gerai, kad Žemaičių Naumiesčio seniūno Jono Budrecko rūpesčiu per Mykolines pagerbiame ūkininkus. Tik gal žemdirbiams reikėtų didesnės šventės? Būtų gražu, jei vėl atsirastų seniūnijų kiemeliai su rudens gėrybėmis, pasirodytų bendruomenių kolektyvai. Ar atkursime Rudens šventę, turės nuspręsti mūsų politikai“, – mintimis dalijosi Kaimo reikalų skyriaus vedėjas.
Tapęs skyriaus vedėju P. Budvytis netrukus pats turės ieškoti naujų darbuotojų. Anot jo, dvi puikios specialistės jau sulaukė pensijos amžiaus ir administracijos direktoriaus nurodymu darbo sutartys su jomis pratęstos iki kitų metų kovo. Jeigu sutarčių nebepratęs, reikės ieškoti naujų specialistų. Kaimo reikalų skyriaus vedėjas abejoja, kad vos tik studijas baigę jaunuoliai sugebėtų gerai dirbti. Pasak jo, tam reikia turėti patirties ir, ko gero, labiausiai tiktų Žemės ūkio akademijoje mokslus baigę ūkininkai ar iš stambių privačių ūkių atėję specialistai.
Pasiteiravus, kaip ūkininkui sektųsi suderinti darbą Kaimo reikalų skyriuje ir ūkininkavimą, P. Budvytis sakė, kad toks pavyzdys yra. Šiame skyriuje dirbantis Darius Lidžius turi augalininkystės ūkį. Savo ūkyje jis darbuojasi laisvadieniais, o atostogų grafiką suderina taip, kad spėtų nuimti derlių. Ūkininkavo ir ankstesnis skyriaus vadovas Alfredas Nausėda.
Praėjusią savaitę P. Budvytis dalyvavo Vilniuje surengtoje konferencijoje, kur kelių ministerijų specialistai ir vadovai kalbėjo apie nūdienos žemės ūkio aktualijas. Iš ten Žemės ūkio skyriaus vedėjas parsivežė žinių, kad numatoma daugiau dėmesio ir palaikymo skirti smulkiems bei vidutiniams ūkininkams. Esą stambieji ūkininkai turi tarptautinių rinkų ir bendradarbiauja su stambiais gamintojais, o smulkieji ūkiai tiekia tai, kas patenka ant vietinių žmonių stalo. Jis papasakojo apie dvišalio bendradarbiavimo tinklą (daugiau informacijos galima rasti adresu www.kaimasinamus.lt), kuriuo naudodamiesi ūkininkai savo produktus tiesiogiai tiekia vartotojams. Projektu siekiama padėti Lietuvos ūkininkams patiems, be tarpininkų, užmegzti tiesioginius ir ilgalaikius bendradarbiavimo ryšius su jų gaminamų produktų bei teikiamų paslaugų galutiniais vartotojais ir gauti geresnę kainą už savo gaminamus produktus, pritaikant praktikoje naujausius vadybos mokslo atradimus. Projekto metu pradėta kurti prekybos pagal išankstinius užsakymus sistema, veikianti Lietuvos mastu, kuri šiuo metu jau diegiama Vilniuje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite