Naujas saugomo kraštovaizdžio panoraminių nuotraukų albumas

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba išleido naują leidinį – panoraminių nuotraukų albumą „Saugomas kraštovaizdis – šalies pasididžiavimas“. Leidinyje pristatomi unikalūs ir mozaikiški nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų kraštovaizdžiai.

Panoraminės fotografijos

Reprezentacinis horizontalaus formato albumas iliustruotas aukšto meninio lygio panoraminėmis fotografijomis, kurių autoriai Marius Semaška ir Laurynas Andriušis. Tekstą knygai parašė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vyr. patarėja Rūta Baškytė.

„Lietuvos kraštovaizdis be galo įvairus. Pažvelkime atidžiau į kalvynus – kokie jie skirtingi. Vienuose daugybė stačiašlaičių kalvų, gūbrių, daubų, kituose jų mažiau ir šlaitai ne tokie statūs. Vienuose gausu įvairiausių ežerų, ilgų, vingiuotų tarsi upės arba kone apvalių, gilių ar seklių. Kituose ošia miškai arba jau seniai žmogaus nuplikinti“, – pasakoja Rūta Baškytė.

Naujojo leidinio tikslas – per panoramines nuotraukas supažindinti su išskirtiniu nacionalinių ir regioninių parkų, valstybinių rezervatų kraštovaizdžiu (kraštovaizdis nėra vien tik vaizdas, jame integruoti visi gamtos ir žmogaus sukurti elementai), išskirtine šių saugomų teritorijų verte.

Albumą sudaro daugiau kaip 100 originalių panoraminių fotografijų. Jos spausdinamos per du atverstus lapus. Buvo fotografuojama 5 nacionaliniuose, 30 regioninių parkų bei valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose.

Čia pamatysi ir Aukštaitijos nacionalinio parko panoraminį vaizdą nuo Ladakalnio, ir Asvejos regioninio parko panoraminę Dubingių piliavietės su Asvejos ežeru nuotrauką, ir Nemuno deltos regioninio parko Ventės rago, Nemuno deltos atšakų nuotraukas, ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato panoraminę Čepkelių raisto fotografiją.

Nuotraukos su aprašais

Prie kiekvienos nuotraukos yra būtent to unikalaus kraštovaizdžio aprašas. Leidinys suskirstytas į kelias dalis: „Nacionalinių parkų kraštovaizdis“, „Ežerų duburių ir ežeringų girių regioniniai parkai“, „Upių slėnių regioniniai parkai“, „Įvairaus ir unikalaus kraštovaizdžio regioniniai parkai“ ir „Rezervatų kraštovaizdis“.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Agnės Jasinavičiūtės, kraštovaizdį saugome ne tik mes, bet ir kitos šalys. Europoje kraštovaizdžiui išsaugoti priimta Europos kraštovaizdžio konvencija. Saugomas Lietuvos kraštovaizdis vertas pasididžiavimo. Kviečiame pažinti mūsų šalies kraštovaizdį, atrandant Lietuvos saugomas teritorijas ir aktyviai prisidėti prie išsaugojimo ateities kartoms.

Naujasis panoraminių nuotraukų albumas „Saugomas kraštovaizdis – šalies pasididžiavimas“ išleistas lietuvių ir anglų kalbomis. Jį galima rasti Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre, nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose, bibliotekose, taip pat atsisiųsti PDF formatu.

Knyga išleista ES remiamo projekto „Saugomų vertybių pažinimas ir informacijos sklaida“ lėšomis.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją

Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje. Sveikatos apsaugos  ministro patarėjas Tomas Bagdonas sako, kad nuo rugsėjo 1 d. pristačius naująją praleistų pamokų pateisinimo tvarką, tėvai, o kartais ir švietimo įstaigų administracijos, pradėjo kreiptis į gydytojus pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Gydytojai pažymų neišduoda

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugsėjo 21 d. pavakare Pypliškės k., Gardamo sen., darbo metu dirbant prie elektros laidų,susižalojo vyras, gim. 1996 m. Vyras buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Policija tiria įvykį Katyčiuose, kai birželio 10 d. nenustatyti vyriškiai išžagino moterį, gim. 1998 m. Rugsėjo 22 d. pavakare  Grygališkės k., Žemaičių Naumiesčio sen., automobilį „Audi A6“ vairavo neblaivus (2,38 prom.) vyras, gim. 1961 m. Rugsėjo 22 d. vėlų vakarą  Cintjoniškių g., Šilutėje, automobilį „Mercedes-Benz“ vairavo

Nuo spalio mėnesio lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais

Kadangi baigiasi vasaros turizmo sezonas, saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs trumpiau. Šis savaitgalis – paskutinis, kai galima aplankyti nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų lankytojų centrus ir šeštadienį, ir sekmadienį. Tačiau gera žinia yra ta, kad iki šių metų pabaigos lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos. Prieš vasaros sezoną Aplinkos ministerija buvo skyrusi papildomą finansavimą, kad būtų galimybė vasarą užsukti į saugomų teritorijų lankytojų centrus savaitgaliais. Tai pasiteisino, nes lankytojų skaičius išaugo. Atvykusiam į nacionalinį ar regioninį

Renginių ciklo „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ finalas Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje

Vėjas – stiprybė, vanduo – gyvybė, krantas – namai. Visa tai – Mažoji Lietuva. Nuo liepos mėnesio šią žinią per Mažąją Lietuvą nešė nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“, rengdamas Lietuvos kultūros ministerijos finansuojamą renginių ciklą „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“. Šį rudenį, rugsėjo 27 d., maloniai kviečiame į renginių ciklo baigiamąjį renginį Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ rugsėjo 27 d. nuo 17:30 val. kviečia į Šilutės kultūros ir pramogų centrą paskanauti tradicinio lietuvininkų gėrimo

Taip pat skaitykite