Naujas pažadas: autobusų stotis Šilutėje stovės lapkritį

Nauja Šilutės autobusų stotis ir prekybos centras, Šilutės autobusų parkas miesto pakraštyje bus užbaigti šių metų lapkričio mėnesį. Tokią žinią spaudos konferencijoje paskelbė investuotojo „Projestos projektai“ atstovai Šilutės rajono savivaldybėje kovo 20 d. surengtoje spaudos konferencijoje.

Tokią žinią spaudos konferencijoje pranešė investuotojo „Projestos projektai“ atstovai – advokatas Viačeslavas Pavlovas ir projekto konsultantas Kęstutis Navickas. Dalyvavo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir mero pavaduotojas Algis Bekeris.

Kitą dieną buvusio autobusų parko teritorijoje vėl užvirė grunto tvarkymo darbai, žemių kalnai akyse sumenko. Petro Skutulo nuotr.

Prieš dvejus metus Savivaldybė pasirinko investuotoją, su juo buvo pasirašyta sutartis bei priimtas tam pritariantis Savivaldybės tarybos sprendimas. Deja, sandoris greitai žadėtomis įkurtuvėmis nesibaigė…

Abejonių pasėjo autobusų stoties ir prekybos centro projektinio pasiūlymo viešasis svarstymas, kai ir Savivaldybės vadovams, ir architektams kilo labai daug klausimų. Šilutės autobusų parko teritorijoje šalia Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios ėmus kasti žemę, paaiškėjo, kad ji per  dešimtmečius užteršta degalais. Krūvos supiltų žemių ėmė piktinti šilutiškius: darbai nevyksta, riogso kalnai žemių, dalį užteršto grunto išpylė neleistinoje vietoje. Kas bus toliau?

Įkyrūs miestelėnai vis skambina į „Pamario“ laikraščio redakciją ir klausia, ar bebus Šilutėje žadėtasis prekybos centras „Lidl“? Būtent šio pigių prekių centro atėjimą į Šilutę miestelėnai siejo su naujos autobusų stoties statyba.

Dvi priežastys

Advokatas V. Pavlovas spaudos konferencijoje nurodė dvi priežastis, dėl kurių statybos vėluoja. Pirmoji, kad keitėsi situacija. Investuotojas planavo bendradarbiauti su vienu prekybos tinklu, tačiau dviejų prekybos tinklų jungimasis situaciją pakeitė, teko tartis su kitu. Antroji, kad kilo rūpesčių dėl sklypo: tyrimai atskleidė, jog žemė užteršta, reikėjo rengti teritorijos tvarkymo planą, atlikti tyrimus ir t. t. Jau aišku, kad degalų kolonėlės vietoje per daug metų žemė užteršta benzinu, tačiau 2700 kub. m  nemokamai priims Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, beliks išvežti, o labai užterštus 50 kub. m – išgabenti nukenksminti ir sumokėti už tai. Jeigu po to atlikti tyrimai bus geri, tikimasi gauti statybų leidimą.

Dariaus ir Girėno gatvės gale, Šilutės miesto pakraštyje, būsimam Šilutės autobusų parkui statybų leidimas jau gautas.

Šįkart patikinta: visos statybos bus užbaigtos 2018 m. lapkritį.

Projekto konsultantas Kęstutis Navickas sakė, kad dabartinio Šilutės autobusų parko teritorija patenka į antrąją vandenvietės zoną. Jeigu tai būtų pramonės zona, dėl užterštos žemės rūpesčių nekiltų.

„Pamarį“ domino, kiek kainuos žemės kasimas, išvežimas, tyrimai, valymas?  K. Navickas atsakė, kad galbūt 200 tūkst. Eur, šias išlaidas padengs investuotojas. „Ar investuotojas toks turtingas, ar toks geras, kad apie 200 tūkstančių eurų papildomas išlaidas spaudos konferencijoje investuotojo atstovai praneša plačiai šypsodamiesi?..“ – klausė šių eilučių autorė, į kurios žodžius svečiai atsakė šypsenomis.

Laukti „Lidlo“ ar dviračių parduotuvės?

<SFS>„Pamariui“ parūpo, ar bus atsižvelgta į kritiką, pasiūlymus, ar keisis stoties ir prekybos centro projektas?

Patikinta, kad apie tai esą anksti kalbėti, o į pastabas ir pasiūlymus būsią atsižvelgta techniniame darbų projekte. Įsiterpė meras V. Laurinaitis, dar kartą patikinęs, kad gatvele pro katalikų bažnyčią nebus leista važinėti krovininiam transportui, dabartinis autobusų parko administracinis pastatas būsiąs nugriautas.

K. Navickas tikino, kad projektiniame siūlyme, kuris buvo pristatytas Šilutėje, nebūni atstumai metro tikslumu – juk šis dokumentas tėra projekto idėja, viskas išsigrynins techniniame darbų projekte, kuris bus derinamas su visomis suinteresuotomis pusėmis.

Tad ar rasis prekybos centras „Lidl“?

Advokatas atsakė, kad „Lidl“ pasiruošęs tam, jeigu sklypas bus tinkamai paruoštas, švarus, sutvarkytas.

„Kalnai žemių sukasti, darbai vėl prasideda. Jeigu jau įbridome, delsimas daugiau kainuotų…“ – sakė K. Navickas, pagyręs ir rajono vadovus. Kadangi turi sodybą Šilutės rajone, pasitaikė į Šilutę atvykti ir labai ankstų rytą, o Savivaldybės vadovus jau sutiko būsimos autobusų stoties teritorijoje. „Stebiuosi tai matydamas…“ – teigė K. Navickas.

„Pamarys“ domėjosi, kas kaltas, kad dešimtmečius buvo teršiama žemė?

Meras atsakė, kad už 30–40 metų tokius rezultatus kalti visi, nes visi nesiskaitė su gamta ir jos nesaugojo. Pastaruosius keliolika metų jau nuolat atliekami tyrimai, žemė saugoma.

Mero pavaduotojas A. Bekeris paragino džiaugtis, kad tuos dešimtmečius naudotas benzinas, nes dyzeliniai degalai šią teritoriją būtų taip užteršę, kad tektų visas žemes išgabenti nukensminti.

Anot mero, paaiškėjus, kad Autobusų parko teritorija užteršta, buvo visko… K. Navickas pridūrė, kad pyktis jau praėjo, nors buvę ketinimų trenkti durimis… Advokatas investuotoją „Projestos projektus“ pavadino kompanija, kuri, žengusi žingsnį, eina pirmyn.

Pasiteiravus, kodėl sklinda kalbos, kad vietoj prekybos centro ten būsianti dviračių parduotuvė, advokatas atsakė: „Jeigu laiku, kaip sutarta ir numatyta, statybų neužbaigsime, bus dviračių parduotuvė…“

Po to K. Navickas labai rimtai paaiškino, koks yra tikrasis biurokratizmas: suniokotos ir į vaiduoklį panašios buvusios „Eglutės“ sanatorijos pastatas, esantis kaimynystėje, tebeturi… sanatorijos statusą, o tai reiškia, kad galioja 300 m atstumas, būtinas iki automobilių statymo vietų. Tokio lygio biurokratizmas šypsenos nebekelia…

Stasė SKUTULIENĖ  

Hits: 778

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobilis?

„Google Street View“ automobiliai keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia

Taip pat skaitykite