Naujas pažadas: autobusų stotis Šilutėje stovės lapkritį

Nauja Šilutės autobusų stotis ir prekybos centras, Šilutės autobusų parkas miesto pakraštyje bus užbaigti šių metų lapkričio mėnesį. Tokią žinią spaudos konferencijoje paskelbė investuotojo „Projestos projektai“ atstovai Šilutės rajono savivaldybėje kovo 20 d. surengtoje spaudos konferencijoje.

Tokią žinią spaudos konferencijoje pranešė investuotojo „Projestos projektai“ atstovai – advokatas Viačeslavas Pavlovas ir projekto konsultantas Kęstutis Navickas. Dalyvavo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir mero pavaduotojas Algis Bekeris.

Kitą dieną buvusio autobusų parko teritorijoje vėl užvirė grunto tvarkymo darbai, žemių kalnai akyse sumenko. Petro Skutulo nuotr.

Prieš dvejus metus Savivaldybė pasirinko investuotoją, su juo buvo pasirašyta sutartis bei priimtas tam pritariantis Savivaldybės tarybos sprendimas. Deja, sandoris greitai žadėtomis įkurtuvėmis nesibaigė…

Abejonių pasėjo autobusų stoties ir prekybos centro projektinio pasiūlymo viešasis svarstymas, kai ir Savivaldybės vadovams, ir architektams kilo labai daug klausimų. Šilutės autobusų parko teritorijoje šalia Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios ėmus kasti žemę, paaiškėjo, kad ji per  dešimtmečius užteršta degalais. Krūvos supiltų žemių ėmė piktinti šilutiškius: darbai nevyksta, riogso kalnai žemių, dalį užteršto grunto išpylė neleistinoje vietoje. Kas bus toliau?

Įkyrūs miestelėnai vis skambina į „Pamario“ laikraščio redakciją ir klausia, ar bebus Šilutėje žadėtasis prekybos centras „Lidl“? Būtent šio pigių prekių centro atėjimą į Šilutę miestelėnai siejo su naujos autobusų stoties statyba.

Dvi priežastys

Advokatas V. Pavlovas spaudos konferencijoje nurodė dvi priežastis, dėl kurių statybos vėluoja. Pirmoji, kad keitėsi situacija. Investuotojas planavo bendradarbiauti su vienu prekybos tinklu, tačiau dviejų prekybos tinklų jungimasis situaciją pakeitė, teko tartis su kitu. Antroji, kad kilo rūpesčių dėl sklypo: tyrimai atskleidė, jog žemė užteršta, reikėjo rengti teritorijos tvarkymo planą, atlikti tyrimus ir t. t. Jau aišku, kad degalų kolonėlės vietoje per daug metų žemė užteršta benzinu, tačiau 2700 kub. m  nemokamai priims Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, beliks išvežti, o labai užterštus 50 kub. m – išgabenti nukenksminti ir sumokėti už tai. Jeigu po to atlikti tyrimai bus geri, tikimasi gauti statybų leidimą.

Dariaus ir Girėno gatvės gale, Šilutės miesto pakraštyje, būsimam Šilutės autobusų parkui statybų leidimas jau gautas.

Šįkart patikinta: visos statybos bus užbaigtos 2018 m. lapkritį.

Projekto konsultantas Kęstutis Navickas sakė, kad dabartinio Šilutės autobusų parko teritorija patenka į antrąją vandenvietės zoną. Jeigu tai būtų pramonės zona, dėl užterštos žemės rūpesčių nekiltų.

„Pamarį“ domino, kiek kainuos žemės kasimas, išvežimas, tyrimai, valymas?  K. Navickas atsakė, kad galbūt 200 tūkst. Eur, šias išlaidas padengs investuotojas. „Ar investuotojas toks turtingas, ar toks geras, kad apie 200 tūkstančių eurų papildomas išlaidas spaudos konferencijoje investuotojo atstovai praneša plačiai šypsodamiesi?..“ – klausė šių eilučių autorė, į kurios žodžius svečiai atsakė šypsenomis.

Laukti „Lidlo“ ar dviračių parduotuvės?

<SFS>„Pamariui“ parūpo, ar bus atsižvelgta į kritiką, pasiūlymus, ar keisis stoties ir prekybos centro projektas?

Patikinta, kad apie tai esą anksti kalbėti, o į pastabas ir pasiūlymus būsią atsižvelgta techniniame darbų projekte. Įsiterpė meras V. Laurinaitis, dar kartą patikinęs, kad gatvele pro katalikų bažnyčią nebus leista važinėti krovininiam transportui, dabartinis autobusų parko administracinis pastatas būsiąs nugriautas.

K. Navickas tikino, kad projektiniame siūlyme, kuris buvo pristatytas Šilutėje, nebūni atstumai metro tikslumu – juk šis dokumentas tėra projekto idėja, viskas išsigrynins techniniame darbų projekte, kuris bus derinamas su visomis suinteresuotomis pusėmis.

Tad ar rasis prekybos centras „Lidl“?

Advokatas atsakė, kad „Lidl“ pasiruošęs tam, jeigu sklypas bus tinkamai paruoštas, švarus, sutvarkytas.

„Kalnai žemių sukasti, darbai vėl prasideda. Jeigu jau įbridome, delsimas daugiau kainuotų…“ – sakė K. Navickas, pagyręs ir rajono vadovus. Kadangi turi sodybą Šilutės rajone, pasitaikė į Šilutę atvykti ir labai ankstų rytą, o Savivaldybės vadovus jau sutiko būsimos autobusų stoties teritorijoje. „Stebiuosi tai matydamas…“ – teigė K. Navickas.

„Pamarys“ domėjosi, kas kaltas, kad dešimtmečius buvo teršiama žemė?

Meras atsakė, kad už 30–40 metų tokius rezultatus kalti visi, nes visi nesiskaitė su gamta ir jos nesaugojo. Pastaruosius keliolika metų jau nuolat atliekami tyrimai, žemė saugoma.

Mero pavaduotojas A. Bekeris paragino džiaugtis, kad tuos dešimtmečius naudotas benzinas, nes dyzeliniai degalai šią teritoriją būtų taip užteršę, kad tektų visas žemes išgabenti nukensminti.

Anot mero, paaiškėjus, kad Autobusų parko teritorija užteršta, buvo visko… K. Navickas pridūrė, kad pyktis jau praėjo, nors buvę ketinimų trenkti durimis… Advokatas investuotoją „Projestos projektus“ pavadino kompanija, kuri, žengusi žingsnį, eina pirmyn.

Pasiteiravus, kodėl sklinda kalbos, kad vietoj prekybos centro ten būsianti dviračių parduotuvė, advokatas atsakė: „Jeigu laiku, kaip sutarta ir numatyta, statybų neužbaigsime, bus dviračių parduotuvė…“

Po to K. Navickas labai rimtai paaiškino, koks yra tikrasis biurokratizmas: suniokotos ir į vaiduoklį panašios buvusios „Eglutės“ sanatorijos pastatas, esantis kaimynystėje, tebeturi… sanatorijos statusą, o tai reiškia, kad galioja 300 m atstumas, būtinas iki automobilių statymo vietų. Tokio lygio biurokratizmas šypsenos nebekelia…

Stasė SKUTULIENĖ  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite