Naujas pažadas: autobusų stotis Šilutėje stovės lapkritį

Nauja Šilutės autobusų stotis ir prekybos centras, Šilutės autobusų parkas miesto pakraštyje bus užbaigti šių metų lapkričio mėnesį. Tokią žinią spaudos konferencijoje paskelbė investuotojo „Projestos projektai“ atstovai Šilutės rajono savivaldybėje kovo 20 d. surengtoje spaudos konferencijoje.

Tokią žinią spaudos konferencijoje pranešė investuotojo „Projestos projektai“ atstovai – advokatas Viačeslavas Pavlovas ir projekto konsultantas Kęstutis Navickas. Dalyvavo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir mero pavaduotojas Algis Bekeris.

Kitą dieną buvusio autobusų parko teritorijoje vėl užvirė grunto tvarkymo darbai, žemių kalnai akyse sumenko. Petro Skutulo nuotr.

Prieš dvejus metus Savivaldybė pasirinko investuotoją, su juo buvo pasirašyta sutartis bei priimtas tam pritariantis Savivaldybės tarybos sprendimas. Deja, sandoris greitai žadėtomis įkurtuvėmis nesibaigė…

Abejonių pasėjo autobusų stoties ir prekybos centro projektinio pasiūlymo viešasis svarstymas, kai ir Savivaldybės vadovams, ir architektams kilo labai daug klausimų. Šilutės autobusų parko teritorijoje šalia Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios ėmus kasti žemę, paaiškėjo, kad ji per  dešimtmečius užteršta degalais. Krūvos supiltų žemių ėmė piktinti šilutiškius: darbai nevyksta, riogso kalnai žemių, dalį užteršto grunto išpylė neleistinoje vietoje. Kas bus toliau?

Įkyrūs miestelėnai vis skambina į „Pamario“ laikraščio redakciją ir klausia, ar bebus Šilutėje žadėtasis prekybos centras „Lidl“? Būtent šio pigių prekių centro atėjimą į Šilutę miestelėnai siejo su naujos autobusų stoties statyba.

Dvi priežastys

Advokatas V. Pavlovas spaudos konferencijoje nurodė dvi priežastis, dėl kurių statybos vėluoja. Pirmoji, kad keitėsi situacija. Investuotojas planavo bendradarbiauti su vienu prekybos tinklu, tačiau dviejų prekybos tinklų jungimasis situaciją pakeitė, teko tartis su kitu. Antroji, kad kilo rūpesčių dėl sklypo: tyrimai atskleidė, jog žemė užteršta, reikėjo rengti teritorijos tvarkymo planą, atlikti tyrimus ir t. t. Jau aišku, kad degalų kolonėlės vietoje per daug metų žemė užteršta benzinu, tačiau 2700 kub. m  nemokamai priims Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, beliks išvežti, o labai užterštus 50 kub. m – išgabenti nukenksminti ir sumokėti už tai. Jeigu po to atlikti tyrimai bus geri, tikimasi gauti statybų leidimą.

Dariaus ir Girėno gatvės gale, Šilutės miesto pakraštyje, būsimam Šilutės autobusų parkui statybų leidimas jau gautas.

Šįkart patikinta: visos statybos bus užbaigtos 2018 m. lapkritį.

Projekto konsultantas Kęstutis Navickas sakė, kad dabartinio Šilutės autobusų parko teritorija patenka į antrąją vandenvietės zoną. Jeigu tai būtų pramonės zona, dėl užterštos žemės rūpesčių nekiltų.

„Pamarį“ domino, kiek kainuos žemės kasimas, išvežimas, tyrimai, valymas?  K. Navickas atsakė, kad galbūt 200 tūkst. Eur, šias išlaidas padengs investuotojas. „Ar investuotojas toks turtingas, ar toks geras, kad apie 200 tūkstančių eurų papildomas išlaidas spaudos konferencijoje investuotojo atstovai praneša plačiai šypsodamiesi?..“ – klausė šių eilučių autorė, į kurios žodžius svečiai atsakė šypsenomis.

Laukti „Lidlo“ ar dviračių parduotuvės?

<SFS>„Pamariui“ parūpo, ar bus atsižvelgta į kritiką, pasiūlymus, ar keisis stoties ir prekybos centro projektas?

Patikinta, kad apie tai esą anksti kalbėti, o į pastabas ir pasiūlymus būsią atsižvelgta techniniame darbų projekte. Įsiterpė meras V. Laurinaitis, dar kartą patikinęs, kad gatvele pro katalikų bažnyčią nebus leista važinėti krovininiam transportui, dabartinis autobusų parko administracinis pastatas būsiąs nugriautas.

K. Navickas tikino, kad projektiniame siūlyme, kuris buvo pristatytas Šilutėje, nebūni atstumai metro tikslumu – juk šis dokumentas tėra projekto idėja, viskas išsigrynins techniniame darbų projekte, kuris bus derinamas su visomis suinteresuotomis pusėmis.

Tad ar rasis prekybos centras „Lidl“?

Advokatas atsakė, kad „Lidl“ pasiruošęs tam, jeigu sklypas bus tinkamai paruoštas, švarus, sutvarkytas.

„Kalnai žemių sukasti, darbai vėl prasideda. Jeigu jau įbridome, delsimas daugiau kainuotų…“ – sakė K. Navickas, pagyręs ir rajono vadovus. Kadangi turi sodybą Šilutės rajone, pasitaikė į Šilutę atvykti ir labai ankstų rytą, o Savivaldybės vadovus jau sutiko būsimos autobusų stoties teritorijoje. „Stebiuosi tai matydamas…“ – teigė K. Navickas.

„Pamarys“ domėjosi, kas kaltas, kad dešimtmečius buvo teršiama žemė?

Meras atsakė, kad už 30–40 metų tokius rezultatus kalti visi, nes visi nesiskaitė su gamta ir jos nesaugojo. Pastaruosius keliolika metų jau nuolat atliekami tyrimai, žemė saugoma.

Mero pavaduotojas A. Bekeris paragino džiaugtis, kad tuos dešimtmečius naudotas benzinas, nes dyzeliniai degalai šią teritoriją būtų taip užteršę, kad tektų visas žemes išgabenti nukensminti.

Anot mero, paaiškėjus, kad Autobusų parko teritorija užteršta, buvo visko… K. Navickas pridūrė, kad pyktis jau praėjo, nors buvę ketinimų trenkti durimis… Advokatas investuotoją „Projestos projektus“ pavadino kompanija, kuri, žengusi žingsnį, eina pirmyn.

Pasiteiravus, kodėl sklinda kalbos, kad vietoj prekybos centro ten būsianti dviračių parduotuvė, advokatas atsakė: „Jeigu laiku, kaip sutarta ir numatyta, statybų neužbaigsime, bus dviračių parduotuvė…“

Po to K. Navickas labai rimtai paaiškino, koks yra tikrasis biurokratizmas: suniokotos ir į vaiduoklį panašios buvusios „Eglutės“ sanatorijos pastatas, esantis kaimynystėje, tebeturi… sanatorijos statusą, o tai reiškia, kad galioja 300 m atstumas, būtinas iki automobilių statymo vietų. Tokio lygio biurokratizmas šypsenos nebekelia…

Stasė SKUTULIENĖ  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite