Naujas koronaviruso protrūkis Pagėgiuose. Šilutės rajone 32 nauji susirgimai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1149 nauji COVID-19 ligos atvejai. Šilutės rajone – 32 nauji susirgimai. Iš viso šiuo metu serga 1001.

Per praėjusią parą fiksuoti protrūkiai Šilutės rajone įsikūrusiuose Macikų socialinės globos namuose ir Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose.

Per praėjusią parą izoliuoti 2194 asmenys. Iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 89 436 asmenys.

Koronavirusas įsisuko ir į Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namus. NVSC duomenimis, sausio 13 ir 14 d. nustatyti 6 sergantys senelių globos namų gyventojai. Pranešama, kad buvo tiriami ne tik šių namų gyventojai, bet ir darbuotojai. Pastarųjų COVID-19 testo rezultatai neigiami.

Pamario.eu žurnalistei susisiekti su Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų direktore Regina Narušiene nepavyko.

Užtat portalas lrt.lt skelbia, jog jiems R. Narušienė „patvirtino, kad sausio 13 ir 14 dienomis liga nustatyta 6 senelių globos namų gyventojams. Taip pat tirti ir darbuotojai, tačiau tarp jų užsikrėtusiųjų neužfiksuota“.

Keista, nes vadovė vilniečius patikinusi, „kad patys gyventojai viruso į globos namus parnešti negalėjo“.

Macikuose

Per praėjusią parą 5 koronaviruso atvejai užfiksuoti Šilutės r. veikiančių Macikų socialinės globos namų darbuotojams. Tai patvirtino ir šios įstaigos direktorė Jovita Andrijauskienė. Ji pažymėjo, kad globos namuose situacija yra stabili, sergančių gyventojų sveikatos būklė gerėja. Šiuo metu serga 32 Macikų socialinės globos namų gyventojai.

Kalbėdamasi su pamarys.eu žurnaliste globos namų vadovė užsiminė, kad šiandien jos paskutinė darbo diena šioje įstaigoje.

Priminsime, kad dar sausio 5-ąją NVSC išplatino pranešimą žiniasklaidai apie protrūkį Macikų socialinės globos namuose, tačiau vėliau paaiškėjo, jog protrūkio tuo metu ten nebuvo. Apie tai skaitykite: http://www.pamarys.eu/covid-19-protrukio-maciku-socialines-globos-namuose-nera/

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite