Naujas komunalinių atliekų tvarkymo planas

Naujas komunalinių atliekų tvarkymo planas kol kas Tarybos nariams pateiktas tik kaip informacija, tik susipažinti, o vėliau bus svarstomas Tarybos posėdyje. Patvirtinus, jis turėtų galioti iki 2020 metų.

Rengiamas komunalinių atliekų planas išdėstytas sklandžiai, tačiau realybė kol kas tokia…

Šilutės r. savivaldybės atliekų tvarkymo 2015-2020 m. plano tikslas – sutvarkyti Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemą. Ji turėtų užtikrinti, kad sistema atitiktų aplinkosaugos, ekonomikos ir higienos reikalavimus.
Pateiktas svarstyti atliekų tvarkymo planas atnaujina Savivaldybės atliekų tvarkymo 2009-2013 m. planą, kurį Savivaldybės taryba patvirtino 2009 metais. Naujajame komunalinių atliekų tvarkymo plane daug dėmesio skiriama atliekų pakartotinam perdirbimui ir jų panaudojimui energijos gamybai. Jeigu kitais metais numatoma perdirbti ar kitaip panaudoti ne mažiau kaip 45 proc. komunalinių atliekų, tai 2020 metais šis kiekis turėtų ūgtelti iki 65 proc.
Numatoma mechaniškai apdoroti ir panaudoti energijai gaminti mišrias komunalines atliekas bei perdirbti iš mišrių komunalinių atliekų srauto išrūšiuotas tam tinkamas atliekas. Taip pat kompostuoti surinktas žaliąsias atliekas regioninėse žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse, kurias eksploatuoja KRATC (Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras). Šilutės r. savivaldybėje – Rumšų aikštelė. Prognozuojama, kad sąvartyne šalinamų komunalinių atliekų kiekis pastebimai mažės ir 2020 m. sudarys apie 5 proc. visų į komunalinių atliekų tvarkymo sistemą patekusių komunalinių atliekų kiekio.
Iki 2019 m. numatoma įdiegti maisto bei virtuvės atliekų rūšiuojamąjį surinkimą ir įrengti pakankamus pajėgumus atskirai surinktoms šio tipo atliekoms apdoroti. Daugiabučių namų mikrorajonuose planuojama įrengti bent po vieną antrinių žaliavų surinkimo aikštelę 800 gyventojų. Jos turėtų būti išdėstytos šalia mišrių komunalinių atliekų konteinerių ar kitose, gyventojams patogiose, estetiškai įrengtose ir visuomenės sveikatos saugos reikalavimus atitinkančiose, vietose. Ne mažiau kaip po vieną antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelę planuojama įrengti ten, kur gyventojai neaprūpinti individualiais pakuočių ir stiklo atliekų rinkimo konteineriais.
Iki antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių gyventojams turėtų būtų ne didesnis kaip 150 metrų atstumas, o 2018 m. – jau tik 100 metrų.
Pavojingos atliekos, (išskyrus baterijas ir akumuliatorius, ir toliau bus renkamos stambiųjų atliekų saugojimo aikštelėje, surenkant jas du kartus per metus.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite