Naujas komunalinių atliekų tvarkymo planas

Naujas komunalinių atliekų tvarkymo planas kol kas Tarybos nariams pateiktas tik kaip informacija, tik susipažinti, o vėliau bus svarstomas Tarybos posėdyje. Patvirtinus, jis turėtų galioti iki 2020 metų.

Rengiamas komunalinių atliekų planas išdėstytas sklandžiai, tačiau realybė kol kas tokia…

Šilutės r. savivaldybės atliekų tvarkymo 2015-2020 m. plano tikslas – sutvarkyti Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemą. Ji turėtų užtikrinti, kad sistema atitiktų aplinkosaugos, ekonomikos ir higienos reikalavimus.
Pateiktas svarstyti atliekų tvarkymo planas atnaujina Savivaldybės atliekų tvarkymo 2009-2013 m. planą, kurį Savivaldybės taryba patvirtino 2009 metais. Naujajame komunalinių atliekų tvarkymo plane daug dėmesio skiriama atliekų pakartotinam perdirbimui ir jų panaudojimui energijos gamybai. Jeigu kitais metais numatoma perdirbti ar kitaip panaudoti ne mažiau kaip 45 proc. komunalinių atliekų, tai 2020 metais šis kiekis turėtų ūgtelti iki 65 proc.
Numatoma mechaniškai apdoroti ir panaudoti energijai gaminti mišrias komunalines atliekas bei perdirbti iš mišrių komunalinių atliekų srauto išrūšiuotas tam tinkamas atliekas. Taip pat kompostuoti surinktas žaliąsias atliekas regioninėse žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse, kurias eksploatuoja KRATC (Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras). Šilutės r. savivaldybėje – Rumšų aikštelė. Prognozuojama, kad sąvartyne šalinamų komunalinių atliekų kiekis pastebimai mažės ir 2020 m. sudarys apie 5 proc. visų į komunalinių atliekų tvarkymo sistemą patekusių komunalinių atliekų kiekio.
Iki 2019 m. numatoma įdiegti maisto bei virtuvės atliekų rūšiuojamąjį surinkimą ir įrengti pakankamus pajėgumus atskirai surinktoms šio tipo atliekoms apdoroti. Daugiabučių namų mikrorajonuose planuojama įrengti bent po vieną antrinių žaliavų surinkimo aikštelę 800 gyventojų. Jos turėtų būti išdėstytos šalia mišrių komunalinių atliekų konteinerių ar kitose, gyventojams patogiose, estetiškai įrengtose ir visuomenės sveikatos saugos reikalavimus atitinkančiose, vietose. Ne mažiau kaip po vieną antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelę planuojama įrengti ten, kur gyventojai neaprūpinti individualiais pakuočių ir stiklo atliekų rinkimo konteineriais.
Iki antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių gyventojams turėtų būtų ne didesnis kaip 150 metrų atstumas, o 2018 m. – jau tik 100 metrų.
Pavojingos atliekos, (išskyrus baterijas ir akumuliatorius, ir toliau bus renkamos stambiųjų atliekų saugojimo aikštelėje, surenkant jas du kartus per metus.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite