Naujas komunalinių atliekų tvarkymo planas

Naujas komunalinių atliekų tvarkymo planas kol kas Tarybos nariams pateiktas tik kaip informacija, tik susipažinti, o vėliau bus svarstomas Tarybos posėdyje. Patvirtinus, jis turėtų galioti iki 2020 metų.

Rengiamas komunalinių atliekų planas išdėstytas sklandžiai, tačiau realybė kol kas tokia…

Šilutės r. savivaldybės atliekų tvarkymo 2015-2020 m. plano tikslas – sutvarkyti Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemą. Ji turėtų užtikrinti, kad sistema atitiktų aplinkosaugos, ekonomikos ir higienos reikalavimus.
Pateiktas svarstyti atliekų tvarkymo planas atnaujina Savivaldybės atliekų tvarkymo 2009-2013 m. planą, kurį Savivaldybės taryba patvirtino 2009 metais. Naujajame komunalinių atliekų tvarkymo plane daug dėmesio skiriama atliekų pakartotinam perdirbimui ir jų panaudojimui energijos gamybai. Jeigu kitais metais numatoma perdirbti ar kitaip panaudoti ne mažiau kaip 45 proc. komunalinių atliekų, tai 2020 metais šis kiekis turėtų ūgtelti iki 65 proc.
Numatoma mechaniškai apdoroti ir panaudoti energijai gaminti mišrias komunalines atliekas bei perdirbti iš mišrių komunalinių atliekų srauto išrūšiuotas tam tinkamas atliekas. Taip pat kompostuoti surinktas žaliąsias atliekas regioninėse žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse, kurias eksploatuoja KRATC (Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras). Šilutės r. savivaldybėje – Rumšų aikštelė. Prognozuojama, kad sąvartyne šalinamų komunalinių atliekų kiekis pastebimai mažės ir 2020 m. sudarys apie 5 proc. visų į komunalinių atliekų tvarkymo sistemą patekusių komunalinių atliekų kiekio.
Iki 2019 m. numatoma įdiegti maisto bei virtuvės atliekų rūšiuojamąjį surinkimą ir įrengti pakankamus pajėgumus atskirai surinktoms šio tipo atliekoms apdoroti. Daugiabučių namų mikrorajonuose planuojama įrengti bent po vieną antrinių žaliavų surinkimo aikštelę 800 gyventojų. Jos turėtų būti išdėstytos šalia mišrių komunalinių atliekų konteinerių ar kitose, gyventojams patogiose, estetiškai įrengtose ir visuomenės sveikatos saugos reikalavimus atitinkančiose, vietose. Ne mažiau kaip po vieną antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelę planuojama įrengti ten, kur gyventojai neaprūpinti individualiais pakuočių ir stiklo atliekų rinkimo konteineriais.
Iki antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių gyventojams turėtų būtų ne didesnis kaip 150 metrų atstumas, o 2018 m. – jau tik 100 metrų.
Pavojingos atliekos, (išskyrus baterijas ir akumuliatorius, ir toliau bus renkamos stambiųjų atliekų saugojimo aikštelėje, surenkant jas du kartus per metus.
Vaidotas VILKAS

Hits: 34

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite