Naujas komunalinių atliekų tvarkymo planas

Naujas komunalinių atliekų tvarkymo planas kol kas Tarybos nariams pateiktas tik kaip informacija, tik susipažinti, o vėliau bus svarstomas Tarybos posėdyje. Patvirtinus, jis turėtų galioti iki 2020 metų.

Rengiamas komunalinių atliekų planas išdėstytas sklandžiai, tačiau realybė kol kas tokia…

Šilutės r. savivaldybės atliekų tvarkymo 2015-2020 m. plano tikslas – sutvarkyti Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemą. Ji turėtų užtikrinti, kad sistema atitiktų aplinkosaugos, ekonomikos ir higienos reikalavimus.
Pateiktas svarstyti atliekų tvarkymo planas atnaujina Savivaldybės atliekų tvarkymo 2009-2013 m. planą, kurį Savivaldybės taryba patvirtino 2009 metais. Naujajame komunalinių atliekų tvarkymo plane daug dėmesio skiriama atliekų pakartotinam perdirbimui ir jų panaudojimui energijos gamybai. Jeigu kitais metais numatoma perdirbti ar kitaip panaudoti ne mažiau kaip 45 proc. komunalinių atliekų, tai 2020 metais šis kiekis turėtų ūgtelti iki 65 proc.
Numatoma mechaniškai apdoroti ir panaudoti energijai gaminti mišrias komunalines atliekas bei perdirbti iš mišrių komunalinių atliekų srauto išrūšiuotas tam tinkamas atliekas. Taip pat kompostuoti surinktas žaliąsias atliekas regioninėse žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse, kurias eksploatuoja KRATC (Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras). Šilutės r. savivaldybėje – Rumšų aikštelė. Prognozuojama, kad sąvartyne šalinamų komunalinių atliekų kiekis pastebimai mažės ir 2020 m. sudarys apie 5 proc. visų į komunalinių atliekų tvarkymo sistemą patekusių komunalinių atliekų kiekio.
Iki 2019 m. numatoma įdiegti maisto bei virtuvės atliekų rūšiuojamąjį surinkimą ir įrengti pakankamus pajėgumus atskirai surinktoms šio tipo atliekoms apdoroti. Daugiabučių namų mikrorajonuose planuojama įrengti bent po vieną antrinių žaliavų surinkimo aikštelę 800 gyventojų. Jos turėtų būti išdėstytos šalia mišrių komunalinių atliekų konteinerių ar kitose, gyventojams patogiose, estetiškai įrengtose ir visuomenės sveikatos saugos reikalavimus atitinkančiose, vietose. Ne mažiau kaip po vieną antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelę planuojama įrengti ten, kur gyventojai neaprūpinti individualiais pakuočių ir stiklo atliekų rinkimo konteineriais.
Iki antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių gyventojams turėtų būtų ne didesnis kaip 150 metrų atstumas, o 2018 m. – jau tik 100 metrų.
Pavojingos atliekos, (išskyrus baterijas ir akumuliatorius, ir toliau bus renkamos stambiųjų atliekų saugojimo aikštelėje, surenkant jas du kartus per metus.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite