Naujakuriškiai nepagailėjo karčių žodžių rajono politikams

Šilutės Naujakurių kvartalo gyventojai vasario 21-ąją susitiko su dviem Ekonomikos ir finansų komiteto nariais – Daiva Plikšniene ir Edvardu Jurjonu. Tądien tarybos nariai kantriai išklausė naujakuriškių priekaištus ir tam visiškai neprieštaravo. Dar stengėsi atsakyti į jų pateiktus klausimus. Tik ar jiems pavyko? Susitikime dalyvavo ir Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narė Lijana Jagintavičienė.

Naujakuriškiai žada ir ateityje rengti susitikimus su Tarybos nariais. Kitas planuojamas kovo 20 dieną.

Nepatiko reglamento pakeitimas
Susitikimo pradžioje Naujakurių gyventojai pranešė, kad į tokius, kaip šis, susitikimus kviečiami žmonės, kurie turi klausimų išrinktiesiems. Juk beveik prieš metus į Šilutės r. savivaldybės tarybą iš daugybės esančių sąrašuose buvo išrinkti 25 vietos politikai. Susirinkusieji jiems priminė, kad prieš tapdami Tarybos nariais kiekvienas iš jų, padėjęs ranką ant LR Konstitucijos, prisiekė sąžiningai vykdyti įstatymus. Dabar naujakuriškiai tikina esą nepatenkinti ne tik politikų pasidalijimu į valdančiąją daugumą ir mažumą, bet ir priimamais sprendimais.

Konkrečiai naujakuriškius domino sausio mėnesį įvykusiame Tarybos posėdyje svarstyti Tarybos reglamento pakeitimai ir papildymai. Jiems užkliuvo, kad Tarybos nariui nebebus privalu teikti metinės ataskaitos. „Nebereikės rašyti ataskaitos. Vadinasi, rinkėjams apribojate teisę gauti informaciją apie jūsų nuveiktus darbus. Dar gaunate pinigėlių transporto išlaidoms, už kuriuos taip pat reikia atsiskaityti. Juk važiuojate pas rinkėjus. Vadinasi, ir to nebebus. Tarybos nariai neteiks, o rinkėjai nematys“, – savo nuomonę griežtai dėstė rinkėjas Vytautas Žiogas. Jis konkrečiai klausė Tarybos narių D. Plikšnienės ir E. Jurjono, kaip jiedu balsavo už šį Reglamento pataisymą ir kodėl būtent taip.

D. Plikšnienė sakė šiuo klausimu nebalsavusi. Anot jos, tai nėra blogas sprendimas, nes kiekvienas Tarybos narys gali rasti ir kitų būdų, kaip pateikti ataskaitą rinkėjams. Nebūtina teikti Savivaldybės tinklalapyje. Tai gali daryti ir socialiniuose tinkluose ar susitikęs su rinkėjais. „Gali teikti, gali neteikti. Tai tik žodžių žaismas. Jei pateiks, vertinsite vienaip, jei nepateiks, kitą kartą už jį nebalsuosite“, – sakė D. Plikšnienė. Jai pritarė ir E. Jurjonas: „Man rašymas… Aš galiu parašyti, bet verčiau skirsiu laiko bendrauti su žmonėmis. Dabar jau grįžau pabendravęs su 15. Ataskaitą parašiau ir man netrukdo to daryti toliau. Gal geriau daryti, o nesigirti darbais…“

Naujakuriškiai (iš kairės) Vytautas Žiogas, Stasys Blinkevičius, seniūnaitis Stasys Juškevičius.

Tarybos nariai svarstė, jog ruošiantis posėdžiams praleidžiama net po kelias dienas prie įvairių dokumentų. Pavyzdžiui, analizuojant Savivaldybės biudžetą buvo sugaišta diena ar dvi. Tad esą neaišku, kaip šį darbą aprašyti ataskaitoje…

Vėliau susitikimo dalyvis S. Blinkevičius pareiškė, kad toks Reglamento pakeitimas, kuris leidžia politikams teikti ataskaitas arba ne, esąs absurdiškas. Į susitikimą jis atsinešė ir kelių Tarybos narių veiklos ataskaitas. Anot jo, turiningiausia ir esanti E. Jurjono ataskaita. Nedetalizuosime, kas patiko ar nepatiko naujakuriškiams E. Jurjono ataskaitoje, su ja kiekvienas panorėjęs gali susipažinti Savivaldybės tinklalapyje. Beje, Tarybos narys E. Jurjonas į priekaištus atsakė nežinantis, ar kitais metais jam pavyks parašyti geresnę…

Pasiūlymas – apklausa
Naujakuriškiams nepatinka, kad Reglamentą susikūrė patys Tarybos nariai ar jų pirmtakai ir patys už jį balsavo. Anot S. Blinkevičius, rinkėjams neleista susipažinti su Reglamento pataisymais, niekam nerūpi visuomenės siūlymai.

„Siūlau – inicijuokite gyventojų apklausą šiuo klausimu. Mes tokios teisės neturime, o mažiau kaip 7 Tarybos nariai turi. Inicijuokite gyventojų apklausą, tų žmonių, kurie jus išrinko“, – vis kartojo naujakuriškis ir tuo pat metu salėje suorganizavo mini apklausą. Kurie sutinka, kad Tarybos nariai nerašytų ataskaitos? Rankos nepakėlė nė vienas.

Klausimai ir atsakymai
Naujakuriškiai Tarybos nariams pateikė klausimų. Domėjosi net Pašyšių pagrindinės mokyklos likimu, nors ta gyvenvietė gerokai nutolusi nuo Naujakurių… „Kodėl Pašyšių pagrindinėje mokykloje, prieš ją uždarant, buvo atliktas remontas?“ E. Jurjonas sakė girdėjęs, kad pastatas parduotas, todėl nebeverta į tai gilintis. Tačiau gilintis dar norėtų naujakuriškis S. Blinkevičius, į kurio klausimą nebuvo sureaguota: „Tuomet reikėjo suremontuoti senąjį muziejaus pastatą ir jį parduoti. Būtume daugiau pinigų gavę, bet to nepadarėte. Ne su viena mokykla taip pasielgta. Suremontuoja, o po to uždaro ir parduoda. Ekonomine prasme, vis tiek mūsų pinigai yra išleisti, bet jeigu šiuos pinigus Savivaldybė gavo į biudžetą, kur jie nuėjo?“.

Šilutės r. savivaldybės Ekonomikos ir finansų komiteto nariai Daiva Plikšnienė ir Edvardas Jurjonas.

Susirinkusieji domėjosi, ar Tarybos nariai žino, kad Naujakuriuose buvo suremontuota Statybininkų gatvė, kurioje gyvena ir jų kolegos, Tarybos nariai. Klausta, kiek kainavo asfalto danga prie Tarybos narės D. Žebelienės namų? Politikų nuomone, visada gali kažkas, kažkur gyventi prie tvarkomos gatvės. Tik visų akys labiau krypsta į tą tvarkomą gatvę, kurioje gyvena Tarybos narys. Jei asfaltuojamos gatvės, kuriose negyvena joks politikas, žmonės dėl to tik džiaugiasi.

Dar domėtasi, kiek jiems per mėnesį sumokama už faktiškai dirbtas Tarybos nario valandas. Pakalbėta ir apie gaunamas kompensacijas už įvairias išlaidas. Kaip politikai atskiria asmeninių ir Tarybos nario pokalbių laiką, teikdami telefono ryšio paslaugų ataskaitą? O kaip atskirti degalų išlaidas?..

Priminsime, kad Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai turi teisę gauti minimalios mėnesio algos dydžio kompensaciją kas mėnesį su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. Jiems pernai buvo išmokėta 87 724 Eur. Žinodami šiuos skaičius, naujakuriškiai mano, kad Tarybos nariai tuo piktnaudžiauja.

Politikai vis žymėjosi rinkėjų pastabas, žadėjo į visus klausimus atsakyti, kai bus tam labiau pasiruošę, galbūt perskaitę, prisiminę vieną kitą konkretų dokumentą. Taip pat priminė ir naujakuriškiams, kad šie nelauktų paskutinės minutės iki Tarybos posėdžio, o dar prieš tai skambintų, siūlytų, klaustų. Be to, ir patys gyventojai gali dalyvauti tiek komitetų, tiek Tarybos posėdžiuose. Abi pusės sutiko, kad reikia bendrauti, ieškoti kompromisų, kartu aptarti įvairias problemas.

Vertinimas
Po susitikimo su Tarybos nariais naujakuriškiai vis dėlto pasidžiaugė, kad dialogas įvyko. Tikisi, kad politikai susiprato ir suprato, kokias jie darė klaidas, ir ateityje jų nebekartos.
Anot Naujakurių gyventojų, politikai neturėtų pamiršti savo rinkėjų, neužsidaryti savame rate. Anot S. Juškevičiaus, tokiuose susirinkimuose niekada nėra išsamių atsakymų, patarimų, tačiau iškeliamos problemos ir išgirstama Tarybos narių nuomonės.
„Tokių susitikimų nebuvo gal 30 metų. Iš tikrųjų jie turėtų mus kviesti į tokius susitikimus, bendrauti, išsakyti problemas, o dabar yra atvirkščiai. Per 30 metų Nepriklausomos Lietuvos… Dėl to apmaudu. Gerai, kad yra tokių žmonių, tarp jų esu ir aš, kurie norime bendrauti, kalbėti, norime žinoti, ką daro mūsų rajono politinis elitas, nes esame labai stipriai nudegę. Mums melavo meras, administracijos direktorius, seniūnas… Jeigu mums dar pradės meluoti ir Tarybos nariai, kuriuos mes rinkome, ką mums bedaryti?“ – taip susitikimą su Ekonomikos ir finansų komiteto nariais apibendrino S. Blinkevičius.

Viktorija SKUTULIENĖ, autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite