Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą.

Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius.

Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima nuslėpti tikrąją sandorio sumą, sumažinti mokestines prievoles. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba šiuo metu atlieka 19 ikiteisminių tyrimų dėl prekybos automobiliais, kuriuose nustatyta per 7,5 mln. eurų žala valstybės biudžetui.

„Tyrimai atliekami dėl 4,5 tūkst. automobilių, kurie buvo įvežti iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos Sąjungos“, – sakė A. Bilotaitė. Pranešama, kad Latvijos, kuri yra įdiegusi privalomą automobilių registravimo sistemą, patirtis rodo, kad per pirmuosius metus šiame sektoriuje sumokėtų mokesčių suma išaugo 27,2 mln. eurų.

Naujoje sistemoje bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai, t. y. kiekviena šalyje esanti ir nuosavybės teise Lietuvos gyventojui ar įmonei priklausanti transporto priemonė turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Transporto priemonę parduoti ar registruoti bus galima tik turint šį kodą. Nuo šiol savininkų pasikeitimas ir registracija bus du atskiri procesai. Pirma, vykstant nuosavybės pasikeitimui kas kartą bus suteikiamas naujas SDK. Antra, tik jį turintis asmuo galės registruoti transporto priemonę savo vardu.

„Regitros“ veiklos istorijoje  tai  didžiausias pokytis registracijos srityje per 30 metų. Nuo gegužės 1 dienos įdiegiama nauja sistema, kur visiems bus prievolė turėti transporto savininko deklaravimo kodą. Tas kodas bus unikalus, skiriamas kiekvienai transporto priemonei, o keičiantis savininkui, keisis ir kodas.

Kodas bus sudarytas iš 8 simbolių, raidžių. Kas bus su transporto priemonėmis, kurios dabar yra registre? Jų  yra 1 980 000  – visoms  bus automatiškai suteiktas kodas. Tad savininkams nuo gegužės 1 d. jokių naujų rūpesčių nebus. Kodą bus galima gauti pasinaudojus elektroniniais kanalais, tai nieko nekainuos, o kreipiantis tiesiogiai į „Regitrą“, teks sumokėti 4 eurus.

Faktiškai automobilį registruoti bus galima tik turint SDK. Jei neturite SDK, ta transporto priemonė niekada negaus leidimo dalyvauti eisme. Dabar pardavėjas turi per 15 dienų informuoti apie transporto priemonės pardavimą, pirkėjas per 10 dienų turi deklaruoti, kad įsigijo transporto priemonę. Nuo gegužės 1 d. tiek pirkėjas, tiek pardavėjas turės kreiptis per 5 darbo dienas. Pirkėjas deklaruoja, kad įsigijo transporto priemonę, o pardavėjas patvirtina, kad tikrai tam pirkėjui tą transporto priemonę pardavė.

Nors reikalavimai įsigalioja nuo gegužės 1 d., yra numatytas pereinamasis laikotarpis. Visos transporto priemonės, kurios buvo įvežtos iki tada, turės galimybę būti deklaruotos iki liepos 1 d. Atsižvelgiant į tai, kad tai yra visiškai nauja sistema, kontroliuojančios institucijos numato taikyti tolerancijos laikotarpį iki rugsėjo 1 d.

Padarius pirmą kartą administracinį nusižengimą, bauda yra 75 eurai. Jei pažeidimas padarytas pakartotinai, bauda siekia nuo 440 iki 600 eurų.

Parengta pagal Eltos, VRM ir „Regitros“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Mokausi ne klasėje…

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje praūžė praktinių studijų savaitės. Pradinukai tapo gamtininkais-tyrinėtojais ir iššmirinėjo artimas ir tolimas pievas sekiodami įvairiausių rūšių vabalėlius, tyrinėdami juos stebinančią augmeniją. 5 ir 8 klasių mokiniai, dirbę savarankiškai nuotoliniu būdu, kūrybiškai atliko pateiktas užduotis ir pristatė savo veiklų rezultatus  konferencijoje „Mokausi pats!“. Šeštokams  priskirta menų programa „M. K.  Čiurlionis – paslaptys kasdienybėje “. Jiems teko pasinerti į šio menininko kūrybą – paieškoti savyje dailininko ir muzikanto gyslelės. Septintokai  tobulino gimtosios ir užsienio kalbų įgūdžius programoje

Šiukšles rūšiuoja trys iš keturių, daugkartinius maišelius naudoja pusė gyventojų

Vos keli procentai šalies gyventojų numoja ranka į ekologiją ir nesiima jokių veiksmų aplinkai saugoti. tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Jos duomenimis, trys iš keturių Lietuvos gyventojų rūšiuoja šiukšles, pusė naudoja daugkartinius maišelius, dar tiek pat perka tik tiek maisto, kiek jo suvartoja.   Dauguma (75 proc.) apklaustųjų asmeniškai prisideda prie tvarios aplinkos saugojimo rūšiuodami šiukšles, 48 proc. – pirkiniams naudodami savo daugkartinį maišelį, tiek pat – pirkdami maisto tik tiek, kiek suvartoja. 37 proc.

Taip pat skaitykite