Nauja įstaiga turi tik direktorę

Praėjusių metų rugsėjo 26 d. Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu įsteigta viešoji įstaiga Šilutės turizmo informacijos centras nuo gegužės 6 d. jau turi direktorę. Ja tapo iki tol Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriuje dirbusi Rasa Kmitienė. Viešosios įstaigos veiklai šiais metais numatyta skirti 175 tūkst. Lt, dar 5000 litų centras planuoja užsidirbti savarankiškai.

Šilutės turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė sako, kad tvirčiausiai jaučiasi dirbdama jai labai patinkančioje turizmo srityje.

Naujoji direktorė Rasa Kmitienė, didžiąją savo darbinės veiklos dalį skyrusi turizmui ir turinti šios srities specialųjį išsilavinimą, konkursą į Turizmo informacijos centro vadovo vietą laimėjo vasario 26 d. Direktorė mano, kad turizmas – tai sritis, kurioje ji jaučiasi stipriausiai ir kurią pati labai mėgsta.
Į Šilutę kaunietę R. Kmitienę atvedė santuoka. Čia ji baigė Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokyklą, kurios direktoriui Pranui Avižiniui, jo pavaduotojai Irenai Sudeikienei ir gausiam pedagogų būriui dėkoja už pažintį su mūsų rajonu, verslo gudrybes, kurių išmoko šioje įstaigoje. Vėliau ji žinias gilino Klaipėdos universitete, studijuodama rekreacijos ir turizmo vadybą, kur įgijo bakalauro ir magistro išsilavinimą.
Vėliau teko padirbėti Šilutės turizmo ir verslo informacijos centre, privačiose turizmu besiverčiančiose įmonėse. Atsiradus galimybei, daug neabejojusi darbą Savivaldybės administracijoje nutarė keisti į vadovavimą naujai kuriamam Turizmo informacijos centrui. „Manau, kad turizmas yra mano veiklos sritis. Čia kiekviena diena atneša naujieną. Todėl toks darbas man yra įdomus ir patinka. Darysime tai, kas svarbu ne tik miesto svečiams, bet ir turizmo verslu užsiimantiems žmonėms, nes jie yra pagrindiniai mūsų partneriai“, – sakė R. Kmitienė.
Metų veiklos planą ji išdėstė savo programoje, kurią posėdyje pristatė rajono politikams. Vien šiais metais jame numatyta per 30 įvairių priemonių, kurios turėtų formuoti Šilutės krašto kaip unikalaus turistinio regiono įvaizdį, kurti palankesnes sąlygas įvairių sričių plėtrai, ypač vandens turizmo, padėti susirasti daugiau partnerių Lietuvoje ir užsienio šalyse.
R. Kmitienė sakė minčių ir idėjų turinti gerokai daugiau, negu išdėstė savo programoje, tačiau kol kas dar anksti apie tai kalbėti, nes įstaiga dar tik kuriasi.
Turizmo informacijos centrui dar reikia finansininko ir vadybininko. Konkursas šioms pareigoms vyks kitą savaitę. Direktorė pakvietė konkurse dalyvauti tuos, kuriems nesvetimas turizmo verslas.
Šiuo metu VšĮ Šilutės turizmo informacijos centras yra įsikūręs Šilutės muziejaus H. Šojaus dvaro patalpose, kur iki šiol veikė muziejaus padaliniu buvęs muziejaus turizmo informacijos centras. Skirti du kabinetai, tačiau suremontuotas ir tinkamas darbui tėra tik vienas iš jų. Labai trūksta biuro įrangos.
Laikui bėgant paaiškės, kiek dar patalpų reikės, kai bus teikiama daugiau paslaugų. Naujoji viešosios įstaigos direktorė kol kas vengia kalbėti apie konkrečius darbus ir užduotis, nes, anot jos, pati dar nespėjo čia kojų apšilti.

Vaidotas VILKAS

8 komentarai

 • Nuomonė

  Mano nuomone šios moters buvimas atneš dideliu nuostolių Silutes turizmo sektoriui. Paziurekite kol požiūris i darbą. Jau prasidėjo turizmo sezonas, pabandykime prisiskambinti i TIC, telefonas tyli. I telefonus atsiliepines tik birželio antroje pusėje. Jau nuostolis.

 • Edita

  Specialistas tik pradėjo dirbti, o jau ieškome trūkumų ir netgi nusprendžiame, kad šis žmogus atneš nuostolių. Pasidžiaukime energingu, kuriančiu, siekiančiu žmogumi. Metų veiklos planą direktorė pristatė. Idėjų, sumanymų turi. Vertinsime vėliau, kuomet bus ką.
  Et, kaip trūksta mums pozityvaus požiūrio…

 • šilutiškė

  Teisiausi bus tie, kurie iš šitų pelų nesitikės grūdų. Jūs tik pagalvokit – viena moteriškė Šilutės kraštą pavers ryškėjančia turizmo žvaigžde Europos žemėlapyje? Juokiatės. Vienas ir košėj paskęsta. Juk buvo jau viena moteriškė, kuri analogišką turizmo ir verslo centrą valdė, vis kaulydama pinigų iš rajono biudžeto. Ir kas iš to? Nulis. Turizmą kuria ir plėtoja verslininkai, o ne centrai, direktorės, kurių išlaikymas yra brangus, o nauda nulinė.

 • TESTAS

  pratestavom, prisikambinti galima, i laiskus atsakineja, tikekimes isisuks o kritika po 100 dienu

 • nulis

  Arogantiška, pasipūtusi moterytė….

 • sto

  Ji nėra nei kvaila, nei pasiputusi. Tiesiog gavo darbą ir pradės dirbti. Čia kažkas rase, kad vienas ne ką gali. Sutinku. Kažin ko nesitikėkite. Patys garsinkit savo kraštą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite