Nauja įstaiga turi tik direktorę

Praėjusių metų rugsėjo 26 d. Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu įsteigta viešoji įstaiga Šilutės turizmo informacijos centras nuo gegužės 6 d. jau turi direktorę. Ja tapo iki tol Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriuje dirbusi Rasa Kmitienė. Viešosios įstaigos veiklai šiais metais numatyta skirti 175 tūkst. Lt, dar 5000 litų centras planuoja užsidirbti savarankiškai.

Šilutės turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė sako, kad tvirčiausiai jaučiasi dirbdama jai labai patinkančioje turizmo srityje.

Naujoji direktorė Rasa Kmitienė, didžiąją savo darbinės veiklos dalį skyrusi turizmui ir turinti šios srities specialųjį išsilavinimą, konkursą į Turizmo informacijos centro vadovo vietą laimėjo vasario 26 d. Direktorė mano, kad turizmas – tai sritis, kurioje ji jaučiasi stipriausiai ir kurią pati labai mėgsta.
Į Šilutę kaunietę R. Kmitienę atvedė santuoka. Čia ji baigė Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokyklą, kurios direktoriui Pranui Avižiniui, jo pavaduotojai Irenai Sudeikienei ir gausiam pedagogų būriui dėkoja už pažintį su mūsų rajonu, verslo gudrybes, kurių išmoko šioje įstaigoje. Vėliau ji žinias gilino Klaipėdos universitete, studijuodama rekreacijos ir turizmo vadybą, kur įgijo bakalauro ir magistro išsilavinimą.
Vėliau teko padirbėti Šilutės turizmo ir verslo informacijos centre, privačiose turizmu besiverčiančiose įmonėse. Atsiradus galimybei, daug neabejojusi darbą Savivaldybės administracijoje nutarė keisti į vadovavimą naujai kuriamam Turizmo informacijos centrui. „Manau, kad turizmas yra mano veiklos sritis. Čia kiekviena diena atneša naujieną. Todėl toks darbas man yra įdomus ir patinka. Darysime tai, kas svarbu ne tik miesto svečiams, bet ir turizmo verslu užsiimantiems žmonėms, nes jie yra pagrindiniai mūsų partneriai“, – sakė R. Kmitienė.
Metų veiklos planą ji išdėstė savo programoje, kurią posėdyje pristatė rajono politikams. Vien šiais metais jame numatyta per 30 įvairių priemonių, kurios turėtų formuoti Šilutės krašto kaip unikalaus turistinio regiono įvaizdį, kurti palankesnes sąlygas įvairių sričių plėtrai, ypač vandens turizmo, padėti susirasti daugiau partnerių Lietuvoje ir užsienio šalyse.
R. Kmitienė sakė minčių ir idėjų turinti gerokai daugiau, negu išdėstė savo programoje, tačiau kol kas dar anksti apie tai kalbėti, nes įstaiga dar tik kuriasi.
Turizmo informacijos centrui dar reikia finansininko ir vadybininko. Konkursas šioms pareigoms vyks kitą savaitę. Direktorė pakvietė konkurse dalyvauti tuos, kuriems nesvetimas turizmo verslas.
Šiuo metu VšĮ Šilutės turizmo informacijos centras yra įsikūręs Šilutės muziejaus H. Šojaus dvaro patalpose, kur iki šiol veikė muziejaus padaliniu buvęs muziejaus turizmo informacijos centras. Skirti du kabinetai, tačiau suremontuotas ir tinkamas darbui tėra tik vienas iš jų. Labai trūksta biuro įrangos.
Laikui bėgant paaiškės, kiek dar patalpų reikės, kai bus teikiama daugiau paslaugų. Naujoji viešosios įstaigos direktorė kol kas vengia kalbėti apie konkrečius darbus ir užduotis, nes, anot jos, pati dar nespėjo čia kojų apšilti.

Vaidotas VILKAS

8 komentarai

 • Nuomonė

  Mano nuomone šios moters buvimas atneš dideliu nuostolių Silutes turizmo sektoriui. Paziurekite kol požiūris i darbą. Jau prasidėjo turizmo sezonas, pabandykime prisiskambinti i TIC, telefonas tyli. I telefonus atsiliepines tik birželio antroje pusėje. Jau nuostolis.

 • Edita

  Specialistas tik pradėjo dirbti, o jau ieškome trūkumų ir netgi nusprendžiame, kad šis žmogus atneš nuostolių. Pasidžiaukime energingu, kuriančiu, siekiančiu žmogumi. Metų veiklos planą direktorė pristatė. Idėjų, sumanymų turi. Vertinsime vėliau, kuomet bus ką.
  Et, kaip trūksta mums pozityvaus požiūrio…

 • šilutiškė

  Teisiausi bus tie, kurie iš šitų pelų nesitikės grūdų. Jūs tik pagalvokit – viena moteriškė Šilutės kraštą pavers ryškėjančia turizmo žvaigžde Europos žemėlapyje? Juokiatės. Vienas ir košėj paskęsta. Juk buvo jau viena moteriškė, kuri analogišką turizmo ir verslo centrą valdė, vis kaulydama pinigų iš rajono biudžeto. Ir kas iš to? Nulis. Turizmą kuria ir plėtoja verslininkai, o ne centrai, direktorės, kurių išlaikymas yra brangus, o nauda nulinė.

 • TESTAS

  pratestavom, prisikambinti galima, i laiskus atsakineja, tikekimes isisuks o kritika po 100 dienu

 • nulis

  Arogantiška, pasipūtusi moterytė….

 • sto

  Ji nėra nei kvaila, nei pasiputusi. Tiesiog gavo darbą ir pradės dirbti. Čia kažkas rase, kad vienas ne ką gali. Sutinku. Kažin ko nesitikėkite. Patys garsinkit savo kraštą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Taip pat skaitykite