Nauja įstaiga turi tik direktorę

Praėjusių metų rugsėjo 26 d. Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu įsteigta viešoji įstaiga Šilutės turizmo informacijos centras nuo gegužės 6 d. jau turi direktorę. Ja tapo iki tol Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriuje dirbusi Rasa Kmitienė. Viešosios įstaigos veiklai šiais metais numatyta skirti 175 tūkst. Lt, dar 5000 litų centras planuoja užsidirbti savarankiškai.

Šilutės turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė sako, kad tvirčiausiai jaučiasi dirbdama jai labai patinkančioje turizmo srityje.

Naujoji direktorė Rasa Kmitienė, didžiąją savo darbinės veiklos dalį skyrusi turizmui ir turinti šios srities specialųjį išsilavinimą, konkursą į Turizmo informacijos centro vadovo vietą laimėjo vasario 26 d. Direktorė mano, kad turizmas – tai sritis, kurioje ji jaučiasi stipriausiai ir kurią pati labai mėgsta.
Į Šilutę kaunietę R. Kmitienę atvedė santuoka. Čia ji baigė Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokyklą, kurios direktoriui Pranui Avižiniui, jo pavaduotojai Irenai Sudeikienei ir gausiam pedagogų būriui dėkoja už pažintį su mūsų rajonu, verslo gudrybes, kurių išmoko šioje įstaigoje. Vėliau ji žinias gilino Klaipėdos universitete, studijuodama rekreacijos ir turizmo vadybą, kur įgijo bakalauro ir magistro išsilavinimą.
Vėliau teko padirbėti Šilutės turizmo ir verslo informacijos centre, privačiose turizmu besiverčiančiose įmonėse. Atsiradus galimybei, daug neabejojusi darbą Savivaldybės administracijoje nutarė keisti į vadovavimą naujai kuriamam Turizmo informacijos centrui. „Manau, kad turizmas yra mano veiklos sritis. Čia kiekviena diena atneša naujieną. Todėl toks darbas man yra įdomus ir patinka. Darysime tai, kas svarbu ne tik miesto svečiams, bet ir turizmo verslu užsiimantiems žmonėms, nes jie yra pagrindiniai mūsų partneriai“, – sakė R. Kmitienė.
Metų veiklos planą ji išdėstė savo programoje, kurią posėdyje pristatė rajono politikams. Vien šiais metais jame numatyta per 30 įvairių priemonių, kurios turėtų formuoti Šilutės krašto kaip unikalaus turistinio regiono įvaizdį, kurti palankesnes sąlygas įvairių sričių plėtrai, ypač vandens turizmo, padėti susirasti daugiau partnerių Lietuvoje ir užsienio šalyse.
R. Kmitienė sakė minčių ir idėjų turinti gerokai daugiau, negu išdėstė savo programoje, tačiau kol kas dar anksti apie tai kalbėti, nes įstaiga dar tik kuriasi.
Turizmo informacijos centrui dar reikia finansininko ir vadybininko. Konkursas šioms pareigoms vyks kitą savaitę. Direktorė pakvietė konkurse dalyvauti tuos, kuriems nesvetimas turizmo verslas.
Šiuo metu VšĮ Šilutės turizmo informacijos centras yra įsikūręs Šilutės muziejaus H. Šojaus dvaro patalpose, kur iki šiol veikė muziejaus padaliniu buvęs muziejaus turizmo informacijos centras. Skirti du kabinetai, tačiau suremontuotas ir tinkamas darbui tėra tik vienas iš jų. Labai trūksta biuro įrangos.
Laikui bėgant paaiškės, kiek dar patalpų reikės, kai bus teikiama daugiau paslaugų. Naujoji viešosios įstaigos direktorė kol kas vengia kalbėti apie konkrečius darbus ir užduotis, nes, anot jos, pati dar nespėjo čia kojų apšilti.

Vaidotas VILKAS

8 komentarai

 • Nuomonė

  Mano nuomone šios moters buvimas atneš dideliu nuostolių Silutes turizmo sektoriui. Paziurekite kol požiūris i darbą. Jau prasidėjo turizmo sezonas, pabandykime prisiskambinti i TIC, telefonas tyli. I telefonus atsiliepines tik birželio antroje pusėje. Jau nuostolis.

 • Edita

  Specialistas tik pradėjo dirbti, o jau ieškome trūkumų ir netgi nusprendžiame, kad šis žmogus atneš nuostolių. Pasidžiaukime energingu, kuriančiu, siekiančiu žmogumi. Metų veiklos planą direktorė pristatė. Idėjų, sumanymų turi. Vertinsime vėliau, kuomet bus ką.
  Et, kaip trūksta mums pozityvaus požiūrio…

 • šilutiškė

  Teisiausi bus tie, kurie iš šitų pelų nesitikės grūdų. Jūs tik pagalvokit – viena moteriškė Šilutės kraštą pavers ryškėjančia turizmo žvaigžde Europos žemėlapyje? Juokiatės. Vienas ir košėj paskęsta. Juk buvo jau viena moteriškė, kuri analogišką turizmo ir verslo centrą valdė, vis kaulydama pinigų iš rajono biudžeto. Ir kas iš to? Nulis. Turizmą kuria ir plėtoja verslininkai, o ne centrai, direktorės, kurių išlaikymas yra brangus, o nauda nulinė.

 • TESTAS

  pratestavom, prisikambinti galima, i laiskus atsakineja, tikekimes isisuks o kritika po 100 dienu

 • nulis

  Arogantiška, pasipūtusi moterytė….

 • sto

  Ji nėra nei kvaila, nei pasiputusi. Tiesiog gavo darbą ir pradės dirbti. Čia kažkas rase, kad vienas ne ką gali. Sutinku. Kažin ko nesitikėkite. Patys garsinkit savo kraštą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite