Narkotines medžiagas iš Nyderlandų Karalystės gabenę asmenys stos prieš teismą

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą. Trys asmenys kaltinami veikę organizuotoje grupėje ir kontrabanda iš Nyderlandų Karalystės gabenę narkotines ir psichotropines medžiagas. Tai 59-erių Tauragės r. gyventojas bei 53-ejų ir 46-erių Šilutės miesto gyventojai.

Kontrabanda parvežtas narkotines medžiagas ketinęs įsigyti 40-ies metų Skuodo rajono gyventojas, taip pat patrauktas baudžiamojon atsakomybėm.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, trijulė veikė pagal iš anksto aptartą planą.

Organizuotą grupę subūręs 59-erių vyriškis, dar prieš išvykstant į Nyderlandų Karalystę parsigabenti kvaišalų, surado jų pirkėją Lietuvoje. Įtariama, kad jis susitarė su Skuodo rajone gyvenančiu vyru, jog šis už 4 tūkst. eurų nupirks dalį neteisėtai į Lietuvą parvežtų narkotinių medžiagų – 1 tūkst. tablečių su psichotropine medžiaga MDMA (ekstazi). Už šį sandorį Skuodo rajono gyventojas privalės atsakyti teisme. Jam pareikšti kaltinimai rengimosi neteisėtai įgyti didelį psichotropinių medžiagų kiekį. Minėtam asmeniui gresia iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad organizuotą grupę subūręs vyriškis Nyderlandų Karalystėje iš anksto buvo suradęs asmenį, iš kurio už 2 500 eurų įsigijo labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų – beveik 1 kg kanapių dervos, daugiau nei 85 g MDMA ir beveik 10 g amfetamino. Manoma, kad slaptam narkotikų pargabenimui 53-ejų metų organizuotos grupės narys dar Lietuvoje susitarė su 46-erių metu vyriškiu, jog šis už 100 eurų atlygį paslėps juos po savo drabužiais, kai visi kaltinamieji lengvuoju automobiliu vyks per Lietuvos Respublikos sieną.

Tyrimo duomenimis, Tauragės apskr. VPK pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, 2021 m. gegužės 5 d. apie 00.05 val. Vilkaviškio r., Gražiškių sen., Rūkštenių k., kelyje Kalvarija – Gražiškiai – Vyštytis, sustabdė automobilį ,,VW Passat“, kuriuo vyko minėtos organizuotos grupės nariai.

Apžiūros metu pas 46-erių Šilutės miesto gyventojui pareigūnai aptiko prie kūno po drabužiais lipnia juosta pritvirtintas gabenamas narkotines bei psichotropines medžiagas. Iš viso pareigūnai rado ir paėmė apie 1 kg „hašišo“ ir apie 4 000 tablečių MDMA.

Atlikta krata ir kaltinamųjų namuose. Vieno iš jų bute, Šilutėje, rastas nelegaliai laikomas nedidelis kiekis psichotropinės medžiagos – klonezapamo.

Tas, kas nepateikdamas muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengdamas arba neturėdamas leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno narkotines, psichotropines medžiagas baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dešimties metų.

Už disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Tauragės apskrities VPK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite