Narkotines medžiagas iš Nyderlandų Karalystės gabenę asmenys stos prieš teismą

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą. Trys asmenys kaltinami veikę organizuotoje grupėje ir kontrabanda iš Nyderlandų Karalystės gabenę narkotines ir psichotropines medžiagas. Tai 59-erių Tauragės r. gyventojas bei 53-ejų ir 46-erių Šilutės miesto gyventojai.

Kontrabanda parvežtas narkotines medžiagas ketinęs įsigyti 40-ies metų Skuodo rajono gyventojas, taip pat patrauktas baudžiamojon atsakomybėm.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, trijulė veikė pagal iš anksto aptartą planą.

Organizuotą grupę subūręs 59-erių vyriškis, dar prieš išvykstant į Nyderlandų Karalystę parsigabenti kvaišalų, surado jų pirkėją Lietuvoje. Įtariama, kad jis susitarė su Skuodo rajone gyvenančiu vyru, jog šis už 4 tūkst. eurų nupirks dalį neteisėtai į Lietuvą parvežtų narkotinių medžiagų – 1 tūkst. tablečių su psichotropine medžiaga MDMA (ekstazi). Už šį sandorį Skuodo rajono gyventojas privalės atsakyti teisme. Jam pareikšti kaltinimai rengimosi neteisėtai įgyti didelį psichotropinių medžiagų kiekį. Minėtam asmeniui gresia iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad organizuotą grupę subūręs vyriškis Nyderlandų Karalystėje iš anksto buvo suradęs asmenį, iš kurio už 2 500 eurų įsigijo labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų – beveik 1 kg kanapių dervos, daugiau nei 85 g MDMA ir beveik 10 g amfetamino. Manoma, kad slaptam narkotikų pargabenimui 53-ejų metų organizuotos grupės narys dar Lietuvoje susitarė su 46-erių metu vyriškiu, jog šis už 100 eurų atlygį paslėps juos po savo drabužiais, kai visi kaltinamieji lengvuoju automobiliu vyks per Lietuvos Respublikos sieną.

Tyrimo duomenimis, Tauragės apskr. VPK pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, 2021 m. gegužės 5 d. apie 00.05 val. Vilkaviškio r., Gražiškių sen., Rūkštenių k., kelyje Kalvarija – Gražiškiai – Vyštytis, sustabdė automobilį ,,VW Passat“, kuriuo vyko minėtos organizuotos grupės nariai.

Apžiūros metu pas 46-erių Šilutės miesto gyventojui pareigūnai aptiko prie kūno po drabužiais lipnia juosta pritvirtintas gabenamas narkotines bei psichotropines medžiagas. Iš viso pareigūnai rado ir paėmė apie 1 kg „hašišo“ ir apie 4 000 tablečių MDMA.

Atlikta krata ir kaltinamųjų namuose. Vieno iš jų bute, Šilutėje, rastas nelegaliai laikomas nedidelis kiekis psichotropinės medžiagos – klonezapamo.

Tas, kas nepateikdamas muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengdamas arba neturėdamas leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno narkotines, psichotropines medžiagas baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dešimties metų.

Už disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Tauragės apskrities VPK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prieš 93 metus – Didysis potvynis Kaune ir Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuolat skelbia ne tik orų prognozes, apžvalgas, bet ir primena įdomių istorijų. Šilutės krašte potvynis – nebe naujiena, bet prieš 93 metus vanduo sėmė ir Kauną, Vilnių. Meteo.lt primena, kad prieš 93 metus, 1931 m. balandžio viduryje, Kaune, kaip ir Vilniuje, vyko didelis potvynis.  Nors jį prognozavo VDU profesorius hidrologas Steponas Kolupaila, tačiau potvyniui nebuvo pasiruošta. Potvynis prasidėjo dar 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus, vanduo ėmė kilti, o labiausiai jis kilo balandžio 14-osios naktį.

Nauja virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“

LIMIS svetainėje paskelbta LEM virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“. Lietuvos etnografijos muziejaus religinių knygų rinkinyje saugomos lietuvininkų, evangelikų liuteronų religinės knygos, atspausdintos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių kalba, gotišku šriftu įvairiose Mažosios Lietuvos ir kitose Vokietijos imperijos spaustuvėse. Tai – Biblijos, giesmynai, Mišių knygos, maldaknygės. Muziejininkai šias knygas įgijo iš vietinių gyventojų Šilutės, Klaipėdos rajonų apylinkėse, taip pat pirko iš kolekcionierių. Lietuvininkų religinių knygų rinkinys Lietuvos etnografijos muziejuje atskleidžia, kad Mažojoje Lietuvoje labiausiai paplito surinkimų

Kovas pasaulyje ir Europoje – šiltesnis nei įprasta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia kovo mėnesio orus pasaulyje ir Europoje. 2024 m. kovo mėn. vidutinė oro temperatūra (14,14 °C) pasaulyje buvo 0,73 laipsnio aukštesnė už 1991-2020 m. vidurkį (arba net 1,68 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Kovas buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją (tai jau dešimtas toks mėnuo iš eilės). Iki 2024 metų šilčiausiu laikytas 2016 m. kovas (+0,63° anomalija). Didele dalimi šilumos rekordą nulėmė anomaliai šilta tropinio Atlanto vandenyno dalis bei El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne, tačiau

Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę

Meteo.lt skelbia praėjusio sekmadienio-pirmadienio, balandžio 14-15 d., maksimalaus vėjo greičio per sekundę duomenis, kurie buvo užfiksuoti dešimties metrų aukštyje. Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę. Nuo sekmadienio dienos iki pirmadienio ryto stipriausi vėjo gūsiai buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 23 m/s; Šilutėje – iki 23 m/s; Šventojoje, Ventės rage ir Laukuvoje – iki 22 m/s; Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 22 m/s. Primename vėjo apibrėžimus: pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/h); stichinis vėjas ≥28

Taip pat skaitykite