Narkotines medžiagas iš Nyderlandų Karalystės gabenę asmenys stos prieš teismą

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą. Trys asmenys kaltinami veikę organizuotoje grupėje ir kontrabanda iš Nyderlandų Karalystės gabenę narkotines ir psichotropines medžiagas. Tai 59-erių Tauragės r. gyventojas bei 53-ejų ir 46-erių Šilutės miesto gyventojai.

Kontrabanda parvežtas narkotines medžiagas ketinęs įsigyti 40-ies metų Skuodo rajono gyventojas, taip pat patrauktas baudžiamojon atsakomybėm.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, trijulė veikė pagal iš anksto aptartą planą.

Organizuotą grupę subūręs 59-erių vyriškis, dar prieš išvykstant į Nyderlandų Karalystę parsigabenti kvaišalų, surado jų pirkėją Lietuvoje. Įtariama, kad jis susitarė su Skuodo rajone gyvenančiu vyru, jog šis už 4 tūkst. eurų nupirks dalį neteisėtai į Lietuvą parvežtų narkotinių medžiagų – 1 tūkst. tablečių su psichotropine medžiaga MDMA (ekstazi). Už šį sandorį Skuodo rajono gyventojas privalės atsakyti teisme. Jam pareikšti kaltinimai rengimosi neteisėtai įgyti didelį psichotropinių medžiagų kiekį. Minėtam asmeniui gresia iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad organizuotą grupę subūręs vyriškis Nyderlandų Karalystėje iš anksto buvo suradęs asmenį, iš kurio už 2 500 eurų įsigijo labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų – beveik 1 kg kanapių dervos, daugiau nei 85 g MDMA ir beveik 10 g amfetamino. Manoma, kad slaptam narkotikų pargabenimui 53-ejų metų organizuotos grupės narys dar Lietuvoje susitarė su 46-erių metu vyriškiu, jog šis už 100 eurų atlygį paslėps juos po savo drabužiais, kai visi kaltinamieji lengvuoju automobiliu vyks per Lietuvos Respublikos sieną.

Tyrimo duomenimis, Tauragės apskr. VPK pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, 2021 m. gegužės 5 d. apie 00.05 val. Vilkaviškio r., Gražiškių sen., Rūkštenių k., kelyje Kalvarija – Gražiškiai – Vyštytis, sustabdė automobilį ,,VW Passat“, kuriuo vyko minėtos organizuotos grupės nariai.

Apžiūros metu pas 46-erių Šilutės miesto gyventojui pareigūnai aptiko prie kūno po drabužiais lipnia juosta pritvirtintas gabenamas narkotines bei psichotropines medžiagas. Iš viso pareigūnai rado ir paėmė apie 1 kg „hašišo“ ir apie 4 000 tablečių MDMA.

Atlikta krata ir kaltinamųjų namuose. Vieno iš jų bute, Šilutėje, rastas nelegaliai laikomas nedidelis kiekis psichotropinės medžiagos – klonezapamo.

Tas, kas nepateikdamas muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengdamas arba neturėdamas leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno narkotines, psichotropines medžiagas baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dešimties metų.

Už disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Tauragės apskrities VPK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite