Namų darbai Eismo saugumo komisijai

Vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ vadovas Albinas Knapkis, jau anksčiau sakęs, kad draudžiantis sustoti ženklas, atsiradęs prie Šilutės turgaus Gluosnių gatvėje, visiškai nereikalingas, pasiūlė pasivažinėti ir kitomis miesto gatvėmis ir parodė vietas, kur trūksta ženklų, kur jų yra per daug, o kai kur organizuojant eismą visai nesirūpinama, kad eismo dalyviams būtų patogiau.

Kovo gatvė – perėjų rekordininkė.

 

Pasak Albino Knapkio, visus savo pastebėjimus jis grindžia Kelių eismo taisyklėmis, kurias, būdamas vairavimo mokytoju, privalo žinoti tobulai. Apie kai kurias pastebėtas blogybes jis jau yra užsiminęs Eismo saugumo komisijai, tačiau labiau, išskyrus naująjį ženklą prie turgaus, neakcentavęs. O tokių blogybių esama nemažai.
Kad Šilutės Lietuvininkų gatvėje jau gerą savaitę nedega vieno šviesoforo raudonas signalas, turbūt pastebėjo daugelis – tik ne tie, kuriems privalu rūpintis šviesoforais. Važiuodamas miesto centru, A. Knapkis atkreipė dėmesį, kad beveik visur, ties išvažiavimais iš šalutinių gatvių trūksta ženklo „Pagrindinis kelias“, o Klaipėdos ir Smėlyno gatvės sankryža, važiuojant iš Smėlyno gatvės, visai nepaženklinta. Jeigu šioje vietoje įvyktų avarija, nuostolių padengimo būtų galima reikalauti iš kelių ženklintojų. Beje, ties Naujakurių mikrorajonu dalį ženklų užstoja medžių šakos, net dabar, kai nebėra lapų, kai kuriuos ženklus galima perskaityti tik privažiavus prie pat jų.
Visišku nesusipratimu A. Knapkis pavadino ženklinimą Šilutės Turgaus gatvėje. Ten, ties „Šilutės naujienų“ redakcija pastatytas ženklas „Stop“ ir eismo pirmumą reguliuojantis ženklas. Vairavimo mokytojas parodė, kas atsitiktų, jeigu atvažiuojantį automobilį pabandytume praleisti vadovaujantis ne sveiku protu, o Kelių eismo taisyklėmis. Jie tiesiog nepratilptų, nes vietos lieka tik dviračiui pravažiuoti. Šioje vietoje visai nereikalingas ženklas „Stop“. Reikėtų tik ženklų su pirmumo teise išvažiuoti iš Žuvų turgaus aikštės.
Į kai kurias gatves prie Šilutės prieplaukos, nepažeidžiant taisyklių, tiesiog neįmanoma įvažiuoti. O ženklas, „Gyvenamoji zona“ yra perteklinis. Be to „Gyvenamoji zona“ privalo turėti ir pabaigą, tačiau to nėra.

Sustojus ties šiuo ženklu, nesimato, ką reikia praleisti.

Kovo gatvė galėtų sumušti ne vieną rekordą pėsčiųjų perėjų skaičiumi. Trumpoje gatvelėje suskaičiavome bent 6 perėjas, tik pėsčiųjų nesimatė… Albinas Knapkis nepatingėjo ir vėl sugrįžo prie Gluosnių gatvėje atsiradusio sustoti draudžiančio ženklo. Žingsniais išmatavęs atstumą jis sakė, kad čia esą daugiau kaip 60 metrų, kur galėtų būti statomi automobiliai.
„Tikiu, kad rekonstravus gatvę padėtis pagerės, bet kodėl dabar be reikalo sudaryti nepatogumų vairuotojams? Akivaizdu, kad sustoję automobiliai eismui netrukdytų, o varyti žmones, kartais kiekvieną litą taupančius, į mokamą stovėjimo aikštelę – neetiška“, – sakė jis.
Vairavimo mokytojo skaičiavimu, čia netrukdydami eismui, nesunkiai tilptų 10 lengvųjų automobilių. Beje, tą vietą apžiūrėjome trečiadienio rytą, kai vyko turgus.
„Neapgalvotai žymėdami kelius ir statydami ženklus apsunkiname gyvenimą eismo dalyviams ir dar baudas neretai priverčiame mokėti“, – mano A. Knapkis, kalbėdamas apie eismą Šilutėje Klaipėdos gatve ir ties Juknaičiais, Laučiais, Kulėšais. Ženklas baltame fone „JUKNAIČIAI“ pastatytas daugiau nei pusė kilometro pertekliniu atstumu negu numato eismo taisyklių reikalavimai. Panaši situacija yra įvažiuojant į Žemaičių Naumiestį nuo Šilutės, į Kulėšus ir Laučius nuo Žemaičių Naumiesčio. O rekordas yra važiuojant į Šilutę nuo Klaipėdos pusės. Realiai miestas prasideda maždaug už pusantro kilometro.

Vairavimo mokytojas Albinas Knapkis savo pastebėjimus grindžia Kelių eismo taisyklėmis.

A. Knapkio nuomone, Klaipėdos gatvėje greitį būtų galima padidinti iki 70 km/val., nes pėstieji ir dviratininkai į ją neišvažiuoja – jiems skirtas atskiras takas. Kad ir prastos būklės, bet yra. Pačioje gatvėje ilgos atkarpos pažymėtos ištisinėmis linijomis ir jeigu ja važiuoja vežimas ar žemės ūkio technika, aplenkti, nepažeidžiant Kelių eismo taisyklių, neįmanoma. Dėl kelių lašų dažų susidaro bereikalingos grūstys, žmonės gaišta laiką, teršiame orą.
„Būtų galima pertvarkyti įvažiavimus į Kulėšus, Laučius ir Juknaičius. Gyvenviečių ribas žymintys ženklai pastatyti ne ties namais užstatyta teritorija, o tiesiog laukuose. Ir dar greitį fiksuojantys prietaisai stovi. Aiškinama, kad kelio atkarpa ties Kulėšais esanti „juodoji zona“, kur būna daug avarijų. Kiek prisimenu, per daugelį metų ten tebuvo viena avarija, kai žuvo žmogus“, – stebėjosi jis.
Ties Bikavėnais stovi ženklas „Stop“ ir prie jo nubrėžta „Stop linija“. Sustojus pagal kažkieno sumanytą situaciją, iš dešinės pusės matome ne kelią, į kurį norima įvažiuoti, bet aukštą kelio šlaitą.

Vaidotas VILKAS

12 komentarai

 • Teisingai parašyta

  Po tokio straipsnio Renceliauskas turi būti ne veide.

 • Oi

  Tik pafilmuot ir į KK2. Mulkių išdaigos. Prie šitų perėjų siūlyčiau pafotkinti gatvę nuo policijos per Pagrynius ir toliau. Tu “kalnelių” tiek priliejo, kad važiuodamas gali apsvemt. Tuoj skraidysim. O mano automobiliui tai “ne į sveikatą”. Niekam nerūpi.

 • JIS

  Tai tą Kovo gatvę reikia nupiešt ištisu “zebru” ir bus geraaa… O kad komisija blogai dirba, ponai, matom. Tegul pajuda.

 • Ona

  Jau imu skaityt “Pamarį”. Tiek visko iškasa, rašo. Taip toliau.

 • Anonimas

  čia renčeliauskio darbo rezultatas. Jis vadovauja rajono eismo saug. komisijai

 • Justas

  Nepamiršk potvynio, tada reikes operatyvinio valdymo štabo, vėliavų ir erdvių patalpų spaudos pranešimams skelbt. Išmuš da Renčiliausko valanda. Oi išmuš

 • Aris

  Zebruojam zebrai pirmyn, patylim, pašnypščiam, padūsaujam ir zebruojam. Paūšim ir palūšim, o zebrai liks.

 • Jes

  Zebrai, tylos. Ponas Renceliauskas i6keltas Darbo partijos Silutėje kandidatu į MERUS tiesioginiuose rinkimuose. Cit visiems, nes kai ji išrinks, visai nusizebruosim. Mero galios didelės, vot.

 • surskis

  Renceliauskas bus geras meras ir nurungs jakus, bakus, smakus ir ir visus kitus -us.

 • Mauzeris

  Isrinks gerb. Renčeliauską meru, atsiliuosuos ir Saugaus eismo komisjos pirmininko postas, ir tas Civilinės ir priešgaisrinės kažkosios saugos savivaldybėje – du krėslai atiteks kam? Spėkit iš vieno karto – tos ar anos partijos kadrui. Mieste girdėjau, kai pelės teigė, ir mes su Sūrskiu girdejom, kad Macikuose ir to pensionato direktoius ilgametis išeina iš darbo. Tai bus grumtynės prie dar vienos kėdės. Laikas pelėms užimti postus. Tik vis riebūs katinai ir katės isitaiso ar juos ten itaiso. Mes su Sūrskiu jau ruošiamės “konkursui”, vot.

  • europietis

   Kai Rusija žvangina ginklais prie Lietuvos sienos, į pasienio savivaldybės Šilutės merus tinkamiausias kandidatas -vakarykštis sovietų armijos politrukas, papulkininkis, dėl Kovo 11-osios ir Lietuvos nepriklausomybės nė piršto nepajudinęs? Gal ir solidžią pensiją iš Rusijos karinių pajėgų, kurioms buvo ištikimas iki pučo, tebegauna? Metas atidirbti atėjo? Ar Uspaskich vasalai jau ima valdžią šturmu? Laikas Stankei duoti antrą interviu ir vėl viešai plautis nešvarius skudurus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite