Namų akcentas – kilimas: į ką verta atsižvelgti?

Šaltuoju metu laiku ypač malonu sugrįžti į šiltus ir jaukius namus, o ryte išlipus iš lovos basomis kojomis nesinori priliesti šaltų grindų. Todėl tinkamai pasirinkę interjero detalę – kilimą – galime papildyti interjero stilių kartu sukurdami jam funkcionalumo. Tad į ką verta atsižvelgti renkantis kilimą?

Kambario ir kilimo dydis

Kilimo dydį lemia bendras patalpos plotas ir baldai, nes turi būti išlaikytos tinkamos proporcijos tarp to, kokia kilimo dalis bus po baldais, o kokia išlindusi. Kilimai svetainėje turėtų būti derinami prie pagrindinio baldo – sofos. Ilsintis ant sofos ar minkšto kampo kojos turėtų būti ant kilimo. todėl rekomenduojama rinktis didesnio dydžio kilimą, mat mažas kilimas, patiestas po kavos staliuku, sukurs nepatogumų, nes labai slankios.

Miegamajame rekomenduojama rinktis kilimą, kuris dengtų bent poros žingsnių plotą aplinkui visą lovą. Taip patiestas kilimas atliks savo funkciją, nes išlipus iš lovos galima minkštai ir šiltai padėti koją. O kiti baldai, kaip naktiniai staliukai ir komodos gali stovėti ant grindų.

Ant kilimo valgomajame kambaryje, turėtų tilpti stalas su visomis kėdėmis, kurias atitraukus jos vis dar liktų ant kilimo. Šiame kambaryje rekomenduojama rinktis trumpesnio plauko kilimą, mat toks kilimas leis lengvai stumdyti kėdes, o maisto likučiai neįsivels į kilimo audinį.

Spalvos ir raštai

Šviesios spalvos kilimas vizualiai praplečia kambario erdvę, o tamsus kilimas suteikia jaukumo. Norėdami išryškinti baldus arba paryškinti kitas kambario detales, rekomenduojama rinktis neutralios spalvos kilimą. O norėdami pritraukti dėmesį į kilimą, rinkitės ryškios spalvos kilimą.

Įvairiais raštais margintas kilimas yra puiki maskuotė intensyvaus judėjimo zonose, nes ant jo mažiau įžvelgiamos dėmės. Stambūs raštai sudaro mažesnio kambario iliuziją, tačiau dažnai patraukia svečių akis, o smulkesni raštai didina kambario erdvę.

Naujas kilimas kambaryje gali pakeisti visą kambario vaizdą, todėl prieš pirkdami apgalvokite, kokį efektą norite juo sukurti. Atkreipkite dėmesį į kambario dydį ir kokio intensyvumo judėjimo zona jame yra. Tinkamai parinktas kilimas visuomet trauks svečių akis, kartu papuošdamas namų interjerą.

pr2021/106

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vaistininkė: liaudies medicina gali ne tik padėti, bet ir pakenkti

Prasidėjęs peršalimo ligų sezonas ne vieną paskatina imtis papildomų sveikatinimosi priemonių: griebiamės ne tik vaistažolių arbatų, bet ir tradicinių liaudies medicinos receptų. Vaistininkė perspėja, kad derinant liaudies mediciną su įprastomis gydymo priemonėmis svarbu nepamesti saiko, kad besigydydami dar labiau sau nepakenktume. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Giedrės Tautkevičienės, į vaistinę užsukantys neretai klausia, ar saugu naudoti vieną ar kitą liaudies medicinoje naudojamą gydymo būdą. Pasitaiko atvejų, kai žmonės ateina besiskundžiantys įvairiais simptomais, kurių nepavyko įveikti tradicinėmis priemonėmis. „Pavyzdžiui, kilusį kosulį bando

Ligonių kasos primena privalomojo sveikatos draudimo garantijas neįgaliesiems

Mums visiems kartais reikia šiek tiek pastangų visaverčiam gyvenimui gyventi. Tačiau daugiau kaip 220 tūkst. žmonių Lietuvoje neretai tenka labai stengtis, kad pasiektų kitiems paprastą tikslą. Tai – žmonės su negalia, į kurių kasdienybės iššūkius turėtume atkreipti dėmesį. Kaip šiuos iššūkius kasdien gali palengvinti privalomojo sveikatos draudimo garantijos? Draudimas valstybės lėšomis Esminis palengvinimas – privalomasis sveikatos draudimas (PSD). Nedirbantys gyventojai, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais, PSD yra draudžiami valstybės lėšomis. Tai reiškia, kad šiems žmonėms nereikia mokėti PSD įmokos,

Gydytoja įspėja: perštėjimas ir ašarojimas gali būti ne akių nuovargio, o pavojingesnės būklės požymiai

Žiemiški orai ir minusinė temperatūra didina ne tik peršalimo ligų riziką, bet ir tikimybę susidurti su akių problemomis. Šaltis ir vėjas lauke, šildymo įrenginių išsausintas patalpų oras, ryškus dirbtinis apšvietimas, taip pat ir nuolatinis žiūrėjimas į kompiuterių ekranus lemia, kad akys sausėja ir atsiranda perštėjimas, paraudimas, neryškus matymas. Gydytojų teigimu, svarbu nenumoti į simptomus ranka, nes jie yra būdingi ne tik laikinam akių nuovargiui, bet ir sausų akių sindromui, kuris negydomas gali sutrikdyti regėjimą. „Sausų akių sindromas nėra paprastas akių

Kodėl paukščiai nešioja žiedus?

Paukščių ekologija ir elgesys tiriami įvairiais metodais. Vienas jų, ypač dažnai ir plačiai naudojamas visame pasaulyje – žiedavimas. Žiedavimu išaiškinami paukščių migracijų maršrutai, žiemojimo vietos, amžiaus trukmė, žuvimo priežastys, gausumo tendencijos ir daugybė kitų paukščių ekologijos ir elgesio klausimų. Šiuo metodu vykdoma ir jūrinių erelių stebėsena. Jūriniai ereliai buvo stebimi ir Blinstrubiškių miške, kur ekosistemai išsaugoti įsteigtas biosferos poligonas. Visa ši saugoma teritorija priskirta „Natura 2000“ tinklui, kaip buveinių ir paukščių apsaugai svarbi teritorija, kurios didžiausia vertybė čia perinčios jūrinių

Taip pat skaitykite