Namų akcentas – kilimas: į ką verta atsižvelgti?

Šaltuoju metu laiku ypač malonu sugrįžti į šiltus ir jaukius namus, o ryte išlipus iš lovos basomis kojomis nesinori priliesti šaltų grindų. Todėl tinkamai pasirinkę interjero detalę – kilimą – galime papildyti interjero stilių kartu sukurdami jam funkcionalumo. Tad į ką verta atsižvelgti renkantis kilimą?

Kambario ir kilimo dydis

Kilimo dydį lemia bendras patalpos plotas ir baldai, nes turi būti išlaikytos tinkamos proporcijos tarp to, kokia kilimo dalis bus po baldais, o kokia išlindusi. Kilimai svetainėje turėtų būti derinami prie pagrindinio baldo – sofos. Ilsintis ant sofos ar minkšto kampo kojos turėtų būti ant kilimo. todėl rekomenduojama rinktis didesnio dydžio kilimą, mat mažas kilimas, patiestas po kavos staliuku, sukurs nepatogumų, nes labai slankios.

Miegamajame rekomenduojama rinktis kilimą, kuris dengtų bent poros žingsnių plotą aplinkui visą lovą. Taip patiestas kilimas atliks savo funkciją, nes išlipus iš lovos galima minkštai ir šiltai padėti koją. O kiti baldai, kaip naktiniai staliukai ir komodos gali stovėti ant grindų.

Ant kilimo valgomajame kambaryje, turėtų tilpti stalas su visomis kėdėmis, kurias atitraukus jos vis dar liktų ant kilimo. Šiame kambaryje rekomenduojama rinktis trumpesnio plauko kilimą, mat toks kilimas leis lengvai stumdyti kėdes, o maisto likučiai neįsivels į kilimo audinį.

Spalvos ir raštai

Šviesios spalvos kilimas vizualiai praplečia kambario erdvę, o tamsus kilimas suteikia jaukumo. Norėdami išryškinti baldus arba paryškinti kitas kambario detales, rekomenduojama rinktis neutralios spalvos kilimą. O norėdami pritraukti dėmesį į kilimą, rinkitės ryškios spalvos kilimą.

Įvairiais raštais margintas kilimas yra puiki maskuotė intensyvaus judėjimo zonose, nes ant jo mažiau įžvelgiamos dėmės. Stambūs raštai sudaro mažesnio kambario iliuziją, tačiau dažnai patraukia svečių akis, o smulkesni raštai didina kambario erdvę.

Naujas kilimas kambaryje gali pakeisti visą kambario vaizdą, todėl prieš pirkdami apgalvokite, kokį efektą norite juo sukurti. Atkreipkite dėmesį į kambario dydį ir kokio intensyvumo judėjimo zona jame yra. Tinkamai parinktas kilimas visuomet trauks svečių akis, kartu papuošdamas namų interjerą.

pr2021/106

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite