Namų akcentas – kilimas: į ką verta atsižvelgti?

Šaltuoju metu laiku ypač malonu sugrįžti į šiltus ir jaukius namus, o ryte išlipus iš lovos basomis kojomis nesinori priliesti šaltų grindų. Todėl tinkamai pasirinkę interjero detalę – kilimą – galime papildyti interjero stilių kartu sukurdami jam funkcionalumo. Tad į ką verta atsižvelgti renkantis kilimą?

Kambario ir kilimo dydis

Kilimo dydį lemia bendras patalpos plotas ir baldai, nes turi būti išlaikytos tinkamos proporcijos tarp to, kokia kilimo dalis bus po baldais, o kokia išlindusi. Kilimai svetainėje turėtų būti derinami prie pagrindinio baldo – sofos. Ilsintis ant sofos ar minkšto kampo kojos turėtų būti ant kilimo. todėl rekomenduojama rinktis didesnio dydžio kilimą, mat mažas kilimas, patiestas po kavos staliuku, sukurs nepatogumų, nes labai slankios.

Miegamajame rekomenduojama rinktis kilimą, kuris dengtų bent poros žingsnių plotą aplinkui visą lovą. Taip patiestas kilimas atliks savo funkciją, nes išlipus iš lovos galima minkštai ir šiltai padėti koją. O kiti baldai, kaip naktiniai staliukai ir komodos gali stovėti ant grindų.

Ant kilimo valgomajame kambaryje, turėtų tilpti stalas su visomis kėdėmis, kurias atitraukus jos vis dar liktų ant kilimo. Šiame kambaryje rekomenduojama rinktis trumpesnio plauko kilimą, mat toks kilimas leis lengvai stumdyti kėdes, o maisto likučiai neįsivels į kilimo audinį.

Spalvos ir raštai

Šviesios spalvos kilimas vizualiai praplečia kambario erdvę, o tamsus kilimas suteikia jaukumo. Norėdami išryškinti baldus arba paryškinti kitas kambario detales, rekomenduojama rinktis neutralios spalvos kilimą. O norėdami pritraukti dėmesį į kilimą, rinkitės ryškios spalvos kilimą.

Įvairiais raštais margintas kilimas yra puiki maskuotė intensyvaus judėjimo zonose, nes ant jo mažiau įžvelgiamos dėmės. Stambūs raštai sudaro mažesnio kambario iliuziją, tačiau dažnai patraukia svečių akis, o smulkesni raštai didina kambario erdvę.

Naujas kilimas kambaryje gali pakeisti visą kambario vaizdą, todėl prieš pirkdami apgalvokite, kokį efektą norite juo sukurti. Atkreipkite dėmesį į kambario dydį ir kokio intensyvumo judėjimo zona jame yra. Tinkamai parinktas kilimas visuomet trauks svečių akis, kartu papuošdamas namų interjerą.

pr2021/106

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Broniaus Bagdono knygos „Pagėgių krašto kaimai. II dalis“ sutiktuvės Stoniškiuose

Spalio 23 d., stoniškiečiai ir buvę gyventojai, šiuo metu gyvenantys Klaipėdoje, Kaune, rinkosi į jaukiai papuoštą Stoniškių seniūnijos kultūros namų salę. Įvykis neeilinis – pristatoma jau antroji stoniškiečio kultūrininko, pedagogo, literato Broniaus Bagdono surinktos kraštotyrinės medžiagos pagrindu išleista knyga ,,Pagėgių krašto kaimai“ 2 dalis. Pernai, Pagėgių savivaldybės kultūros centro pastangomis, buvo išleista pirmoji leidinio dalis, o šįmet suspėjome išleisti ir antrąją. Didžiausias dėmesys ir pagarba buvo skirta garbaus amžiaus knygos autoriui. Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“ (vad. Milda Ričkutė) savo dainomis,

Norite atrodyti jaunai ir visuomet pasitikėti savimi? Pradėkite nuo rankų… 

Darbo sauga yra labai svarbi, todėl turime darbe ir ne tik elgtis atsakingai. Renkantis darbo drabužius, reikia atkreipti dėmesį į patogumą, prigludimą prie kūno ir palaikymui skirtą temperatūrą. Svarbios drabužių medžiagos ir dizainas padės prisitaikyti prie visų reikalingų įrankių. Renkantis darbo batus, svarbu pasirinkti tinkamą batų dydį ir patogumo lygį, taip pat pasirinkti batus, tinkamus ilgalaikiam nešiojimui.  Turime atkreipti dėmesį ir į savo rankas darbe Svarbu nepamiršti pasirūpinti savo rankomis drėkinamuoju kremu. Jis gali apsaugoti nuo saulės, drėkinti ir apsaugoti

Produktyvumo priešai darbe

Darbo vieta turi skatinti produktyvumą, bet neįmanoma tikėtis, kad darbuotojas taip jausis visas 8 darbo valandas. Deja, tikrovėje darbuotojai išbūna tikrai darbingi vos kelias valandas. Užsitęsus darbui iš namų taip pat pastebėta, kad darbingumas krito. Kokie dalykai labiausiai trukdo susikaupti darbui? Asmeninės žinutės ir pokalbiai. Nebent tai rimtas atvejis, darbo metu telefonu geriau nesinaudoti. Net kelios minutės asmeninei žinutei ar pokalbiui atima iš jūsų produktyvumo. Darbo metu apsiribokite tik komunikacija, reikalinga darbui, o asmeninius reikalus stenkitės palikti iki darbo pabaigos.

Kokybiškos nerūdijančio plieno jungtys

Reikalingos nerūdijančio plieno jungtys, kitos metalo vamzdžių izoliacinės dalys? Pas specializuotus tiekėjus rasite labai daug ir įvairių sau tinkamų. Jungtys iš nerūdijančio plieno yra tvirtos ir patikimos, užtikrina  vamzdžių sandarumą ir gali būti pritaikytos pagal jūsų specifinius pramonės poreikius. Apie visa tai – toliau šiame straipsnyje.   Nerūdijančio plieno privalumai Nerūdijantis plienas yra vienas iš patvariausių ir aplinkos sąlygoms atspariausių metalų, kuriuo galima pasikliauti. Nerūdijančio plieno jungtys atsparios korozijai, jos užtikrina visokeriopą vamzdžių apsaugą ir sandarumą, todėl sistemos veikia sklandžiai,

Taip pat skaitykite