Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų. 

Ko vertėtų vengti?

Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero nebus, imam spręsti. Tačiau tas delsimas gali sukelti tik dar papildomų problemų. Tam, kad jų neatsirastų, reikėtų vengti:

 • nagų lakavimo ( galvojama, kad laku įmanoma užmaskuoti grybelį ) – nagų laku ne tik nepavyks paslėpti grybelinės infekcijos, bet galite dar labiau suerzinti ją. Lakuotas nagas negauna deguonies, o tai puiki terpė toliau plėstis grybeliui.
 • Manyti, kad grybelio pažeistas nagas nuaugs. Grybelinė infekcija pažeidžia ne tik nagą, bet ir pirštą. Taigi, senas nagas nuaugs, tačiau naujas taip pat bus užkrėstas.
 • Tikėjimas, kad kremai nuo grybelio, išgydys šią infekciją. Šis variantas svarstomas, kai nenorima eiti pas gydytoją. Tačiau kremai nuo grybelio, infekcijos neišgydo, o apsaugo nuo atsinaujinimo. 
 • Bandymai pašalinti nagų grybelį manikiūrinėmis priemonėmis. Mėginimas su manikiūrinėmis žirklutėmis kirpti grybelį, tik labiau sukelia nemalonumų, kadangi gali užkrėsti ir kitus nagus. 
 • Slėpimas nagų grybelio, todėl nešiojama uždara avalynė. Tokiu atveju, jūs tik skatinate grybelio plitimą, o ne gijimą. 

Pastebėjus, jog nagai sustorėjo ir pageltonavo, geriau kuo greičiau kreiptis į dermatologą. Jis nedelsiant paskirs gydymą, taip sustabdant grybelinės infekcijos plitimą.

Esant nagų grybeliui, pedikiūras galimas!

Tiesa, esant grybelinei infekcijai pedikiūras atliekamas šiek tiek kitaip. Jį jums atlieka specialistas, kuris užsiima pedikiūrais esant nagų grybeliui. Šio pedikiūro metu yra naudojamos tokios priemonės, kurios ne tik maskuoja, bet ir sumažina grybelio plitimą.

Medicininio pedikiūro metu vanduo nenaudojamas, kadangi drėgna terpė skatina nagų grybelio plitimą. Viskas vyksta sausuoju būdu: naudojami specialūs įrankiai, kurie nušlifuoja odos sukietėjimus ir stabdo grybelio plitimą į kitus nagus, ar odos vietas.
Jeigu nagas jau yra itin pažeistas grybelio, tuomet atliekamas nago protezavimas (nagas formuojamas medicininiu geliu).

Kaip apsisaugoti nuo nagų grybelio?

Tam, kad nagų grybelinė infekcija neatsirastų, reikia laikytis elementarių higienos reikalavimų:

 • kiekvieną dieną plaukite kojas su muilu
 • dažnai keiskite kojines bei jas plaukite dezinfekuojančiomis priemonėmis
 • apsaugokite kojų pirštus nuo įvairių traumų
 • stiprinkite savo imuninę sistemą
 • kirpkite nagus tiesiai, nepersistenkite karpydami odeles
 • dažniau atlikite sausą pedikiūrą
 • lankantis viešose vietose ( pirtyse, baseinuose ir kt. ) mūvėkite šlepetes
 • karštuoju laikotarpiu, mūvėti atvirą avalynę

 

Laikymasis šių paprastų reikalavimų padės išvengti bei nesikartoti grybelinei infekcijai.

Prireikus specialisto pagalbos kreipkitės į Homo Sanus klinikos gydytoją podologę https://www.homosanus.lt/nagu-grybelio-gydymas

pr2021/52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite