Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų. 

Ko vertėtų vengti?

Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero nebus, imam spręsti. Tačiau tas delsimas gali sukelti tik dar papildomų problemų. Tam, kad jų neatsirastų, reikėtų vengti:

 • nagų lakavimo ( galvojama, kad laku įmanoma užmaskuoti grybelį ) – nagų laku ne tik nepavyks paslėpti grybelinės infekcijos, bet galite dar labiau suerzinti ją. Lakuotas nagas negauna deguonies, o tai puiki terpė toliau plėstis grybeliui.
 • Manyti, kad grybelio pažeistas nagas nuaugs. Grybelinė infekcija pažeidžia ne tik nagą, bet ir pirštą. Taigi, senas nagas nuaugs, tačiau naujas taip pat bus užkrėstas.
 • Tikėjimas, kad kremai nuo grybelio, išgydys šią infekciją. Šis variantas svarstomas, kai nenorima eiti pas gydytoją. Tačiau kremai nuo grybelio, infekcijos neišgydo, o apsaugo nuo atsinaujinimo. 
 • Bandymai pašalinti nagų grybelį manikiūrinėmis priemonėmis. Mėginimas su manikiūrinėmis žirklutėmis kirpti grybelį, tik labiau sukelia nemalonumų, kadangi gali užkrėsti ir kitus nagus. 
 • Slėpimas nagų grybelio, todėl nešiojama uždara avalynė. Tokiu atveju, jūs tik skatinate grybelio plitimą, o ne gijimą. 

Pastebėjus, jog nagai sustorėjo ir pageltonavo, geriau kuo greičiau kreiptis į dermatologą. Jis nedelsiant paskirs gydymą, taip sustabdant grybelinės infekcijos plitimą.

Esant nagų grybeliui, pedikiūras galimas!

Tiesa, esant grybelinei infekcijai pedikiūras atliekamas šiek tiek kitaip. Jį jums atlieka specialistas, kuris užsiima pedikiūrais esant nagų grybeliui. Šio pedikiūro metu yra naudojamos tokios priemonės, kurios ne tik maskuoja, bet ir sumažina grybelio plitimą.

Medicininio pedikiūro metu vanduo nenaudojamas, kadangi drėgna terpė skatina nagų grybelio plitimą. Viskas vyksta sausuoju būdu: naudojami specialūs įrankiai, kurie nušlifuoja odos sukietėjimus ir stabdo grybelio plitimą į kitus nagus, ar odos vietas.
Jeigu nagas jau yra itin pažeistas grybelio, tuomet atliekamas nago protezavimas (nagas formuojamas medicininiu geliu).

Kaip apsisaugoti nuo nagų grybelio?

Tam, kad nagų grybelinė infekcija neatsirastų, reikia laikytis elementarių higienos reikalavimų:

 • kiekvieną dieną plaukite kojas su muilu
 • dažnai keiskite kojines bei jas plaukite dezinfekuojančiomis priemonėmis
 • apsaugokite kojų pirštus nuo įvairių traumų
 • stiprinkite savo imuninę sistemą
 • kirpkite nagus tiesiai, nepersistenkite karpydami odeles
 • dažniau atlikite sausą pedikiūrą
 • lankantis viešose vietose ( pirtyse, baseinuose ir kt. ) mūvėkite šlepetes
 • karštuoju laikotarpiu, mūvėti atvirą avalynę

 

Laikymasis šių paprastų reikalavimų padės išvengti bei nesikartoti grybelinei infekcijai.

Prireikus specialisto pagalbos kreipkitės į Homo Sanus klinikos gydytoją podologę https://www.homosanus.lt/nagu-grybelio-gydymas

pr2021/52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite