Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų. 

Ko vertėtų vengti?

Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero nebus, imam spręsti. Tačiau tas delsimas gali sukelti tik dar papildomų problemų. Tam, kad jų neatsirastų, reikėtų vengti:

 • nagų lakavimo ( galvojama, kad laku įmanoma užmaskuoti grybelį ) – nagų laku ne tik nepavyks paslėpti grybelinės infekcijos, bet galite dar labiau suerzinti ją. Lakuotas nagas negauna deguonies, o tai puiki terpė toliau plėstis grybeliui.
 • Manyti, kad grybelio pažeistas nagas nuaugs. Grybelinė infekcija pažeidžia ne tik nagą, bet ir pirštą. Taigi, senas nagas nuaugs, tačiau naujas taip pat bus užkrėstas.
 • Tikėjimas, kad kremai nuo grybelio, išgydys šią infekciją. Šis variantas svarstomas, kai nenorima eiti pas gydytoją. Tačiau kremai nuo grybelio, infekcijos neišgydo, o apsaugo nuo atsinaujinimo. 
 • Bandymai pašalinti nagų grybelį manikiūrinėmis priemonėmis. Mėginimas su manikiūrinėmis žirklutėmis kirpti grybelį, tik labiau sukelia nemalonumų, kadangi gali užkrėsti ir kitus nagus. 
 • Slėpimas nagų grybelio, todėl nešiojama uždara avalynė. Tokiu atveju, jūs tik skatinate grybelio plitimą, o ne gijimą. 

Pastebėjus, jog nagai sustorėjo ir pageltonavo, geriau kuo greičiau kreiptis į dermatologą. Jis nedelsiant paskirs gydymą, taip sustabdant grybelinės infekcijos plitimą.

Esant nagų grybeliui, pedikiūras galimas!

Tiesa, esant grybelinei infekcijai pedikiūras atliekamas šiek tiek kitaip. Jį jums atlieka specialistas, kuris užsiima pedikiūrais esant nagų grybeliui. Šio pedikiūro metu yra naudojamos tokios priemonės, kurios ne tik maskuoja, bet ir sumažina grybelio plitimą.

Medicininio pedikiūro metu vanduo nenaudojamas, kadangi drėgna terpė skatina nagų grybelio plitimą. Viskas vyksta sausuoju būdu: naudojami specialūs įrankiai, kurie nušlifuoja odos sukietėjimus ir stabdo grybelio plitimą į kitus nagus, ar odos vietas.
Jeigu nagas jau yra itin pažeistas grybelio, tuomet atliekamas nago protezavimas (nagas formuojamas medicininiu geliu).

Kaip apsisaugoti nuo nagų grybelio?

Tam, kad nagų grybelinė infekcija neatsirastų, reikia laikytis elementarių higienos reikalavimų:

 • kiekvieną dieną plaukite kojas su muilu
 • dažnai keiskite kojines bei jas plaukite dezinfekuojančiomis priemonėmis
 • apsaugokite kojų pirštus nuo įvairių traumų
 • stiprinkite savo imuninę sistemą
 • kirpkite nagus tiesiai, nepersistenkite karpydami odeles
 • dažniau atlikite sausą pedikiūrą
 • lankantis viešose vietose ( pirtyse, baseinuose ir kt. ) mūvėkite šlepetes
 • karštuoju laikotarpiu, mūvėti atvirą avalynę

 

Laikymasis šių paprastų reikalavimų padės išvengti bei nesikartoti grybelinei infekcijai.

Prireikus specialisto pagalbos kreipkitės į Homo Sanus klinikos gydytoją podologę https://www.homosanus.lt/nagu-grybelio-gydymas

pr2021/52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite