Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų. 

Ko vertėtų vengti?

Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero nebus, imam spręsti. Tačiau tas delsimas gali sukelti tik dar papildomų problemų. Tam, kad jų neatsirastų, reikėtų vengti:

 • nagų lakavimo ( galvojama, kad laku įmanoma užmaskuoti grybelį ) – nagų laku ne tik nepavyks paslėpti grybelinės infekcijos, bet galite dar labiau suerzinti ją. Lakuotas nagas negauna deguonies, o tai puiki terpė toliau plėstis grybeliui.
 • Manyti, kad grybelio pažeistas nagas nuaugs. Grybelinė infekcija pažeidžia ne tik nagą, bet ir pirštą. Taigi, senas nagas nuaugs, tačiau naujas taip pat bus užkrėstas.
 • Tikėjimas, kad kremai nuo grybelio, išgydys šią infekciją. Šis variantas svarstomas, kai nenorima eiti pas gydytoją. Tačiau kremai nuo grybelio, infekcijos neišgydo, o apsaugo nuo atsinaujinimo. 
 • Bandymai pašalinti nagų grybelį manikiūrinėmis priemonėmis. Mėginimas su manikiūrinėmis žirklutėmis kirpti grybelį, tik labiau sukelia nemalonumų, kadangi gali užkrėsti ir kitus nagus. 
 • Slėpimas nagų grybelio, todėl nešiojama uždara avalynė. Tokiu atveju, jūs tik skatinate grybelio plitimą, o ne gijimą. 

Pastebėjus, jog nagai sustorėjo ir pageltonavo, geriau kuo greičiau kreiptis į dermatologą. Jis nedelsiant paskirs gydymą, taip sustabdant grybelinės infekcijos plitimą.

Esant nagų grybeliui, pedikiūras galimas!

Tiesa, esant grybelinei infekcijai pedikiūras atliekamas šiek tiek kitaip. Jį jums atlieka specialistas, kuris užsiima pedikiūrais esant nagų grybeliui. Šio pedikiūro metu yra naudojamos tokios priemonės, kurios ne tik maskuoja, bet ir sumažina grybelio plitimą.

Medicininio pedikiūro metu vanduo nenaudojamas, kadangi drėgna terpė skatina nagų grybelio plitimą. Viskas vyksta sausuoju būdu: naudojami specialūs įrankiai, kurie nušlifuoja odos sukietėjimus ir stabdo grybelio plitimą į kitus nagus, ar odos vietas.
Jeigu nagas jau yra itin pažeistas grybelio, tuomet atliekamas nago protezavimas (nagas formuojamas medicininiu geliu).

Kaip apsisaugoti nuo nagų grybelio?

Tam, kad nagų grybelinė infekcija neatsirastų, reikia laikytis elementarių higienos reikalavimų:

 • kiekvieną dieną plaukite kojas su muilu
 • dažnai keiskite kojines bei jas plaukite dezinfekuojančiomis priemonėmis
 • apsaugokite kojų pirštus nuo įvairių traumų
 • stiprinkite savo imuninę sistemą
 • kirpkite nagus tiesiai, nepersistenkite karpydami odeles
 • dažniau atlikite sausą pedikiūrą
 • lankantis viešose vietose ( pirtyse, baseinuose ir kt. ) mūvėkite šlepetes
 • karštuoju laikotarpiu, mūvėti atvirą avalynę

 

Laikymasis šių paprastų reikalavimų padės išvengti bei nesikartoti grybelinei infekcijai.

Prireikus specialisto pagalbos kreipkitės į Homo Sanus klinikos gydytoją podologę https://www.homosanus.lt/nagu-grybelio-gydymas

pr2021/52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių. tai rodo naujausi moksliniai tyrimai. Gydytojų kardiologų teigimu, Lietuvoje ir prieširdžių virpėjimas, ir arterinė hipertenzija, tai yra padidėjęs kraujospūdis, yra itin dažnos ir vis dar nepakankamai kontroliuojamos sveikatai pavojingos būklės. Pasak gydytojos kardiologės Julijos Jurgaitytės, prieširdžių virpėjimą itin dažnai sukelia arterinė hipertenzija, tai įrodė ir Europos prevencinės kardiologijos žurnale paskelbti duomenys. Tyrimą atlikę mokslininkai ne tik patvirtino

Plastikinių šiaudelių nebelieka. Ką vertėtų žinoti juos naudojantiems 44 proc. gyventojų?

Nuo liepos pradžios Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, parduotuvėse nebegalima įsigyti vienkartinių plastikinių indų ar šiaudelių. Pastarųjų atsisakyti privalo ir maitinimo įstaigos, taip pat gėrimų ir sulčių gamintojai. Tačiau ar lengva rasti alternatyvą plastikiniams šiaudeliams, prie kurių esame įpratę? 44 proc. šalies gyventojų gerdami gėrimą bent retkarčiais naudoja šiaudelį, rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Šiaudelis pasirenkamas dėl įvairių priežasčių. 18 proc. respondentų taip vartoti įvairius gėrimus atrodo patogiau, 17 proc. – skaniau. Patogumą siurbčioti gėrimus per šiaudelį labiausiai

Taip pat skaitykite