Nacionalinės klasės Vilkyčiuose dalyviai neslepia turintys nesuvestų sąskaitų vieni su kitais

Liko kiek mažiau nei dvi savaitės iki Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyksiančio vienintelio tokį statusą turinčio renginio Lietuvoje – Europos automobilių kroso čempionato etapo. Jame birželio 11-12 d. varžysis greičiausių bagių lenktynininkai iš visos Europos, kurie į Lietuvą atvyks tiesiai po varžybų Latvijoje. Tačiau tai – dar ne viskas. Vilkyčiuose startuos net dviejų Nacionalinių klasių dalyviai, tad šįkart – apie juos.

Eligijaus Abarčio „Puma“. Komandos nuotr.

Super automobilių klasė

Nors Nacionalinės klasės varžybos kartu su Europos automobilių kroso čempionato etapu Vilkyčiuose rengiamos kasmet, tačiau šiemet greta tradiciškai organizuojamos „Super2000“ kategorijos buvo sukurta dar viena – „SuperCars“. Nors ši klasė buriama pirmą kartą, tačiau čia norinčių startuoti jau dabar netrūksta. Organizatoriai teigia, kad šios registracijos paraiškų daugėja su kiekviena diena, tad žiūrovai turėtų išvysti itin solidžią „SuperCars“ automobilių rikiuotę.

Apie savo ketinimus startuoti Vilkyčiuose jau skelbia ir patys dalyviai. Likus kiek mažiau nei dviem savaitėms iki varžybų savo kortas atvertė Eligijus Abartis, kuris Vilkyčiuose ketina pasirodyti su įspūdingu „Ford Puma“. Šis automobilis anksčiau priklausė tituluotajam Pauliui Pleskovui ir juo buvo lenktyniauta praktiškai visose Senojo žemyno trasose. Eligijus Abartis tvirtina, kad jo planus startuoti Vilkyčiuose buvo pakoregavęs gedimas, tačiau dabar panašu, kad laiko paruošti techniką iki birželio 11-12 d. Vilkyčiuose vyksiančių varžybų jo ekipos mechanikams pakaks.

„Įsigijęs automobilių turėjau šiek tiek testinių važiavimų žiemą ledo trasoje. Teko turėti visą dieną treniruočių ir Vilkyčiuose. Nors daugiau važiavau ralio kroso trasa, bet išmėginau ir autokroso distanciją. Manau, kad su šia trasa esu neblogai susipažinęs. Kodėl „SuperCars“ klasės „Ford Puma“? Nes visuomet yra smagiau važiuoti ne su 1,6 ar dviejų litrų mašina, o su „bomba“. Aišku, finansai čia kardinaliai kitokie, bet jausmas nepakartojamas. Prieš varžybas Vilkyčiuose dar turime pabaigti šiek tiek darbų su automobiliu, bet tikimės viską spėti“, – sakė Eligijus Abartis.

Bus ir pernykštis nugalėtojas

Karšta bus ne tik Nacionalinėje „SuperCar“ klasėje, bet ir „Super2000“ kategorijoje. Čia jau dabar norą lenktyniauti pareiškė trylika dalyvių. Rikiuotėje vėl pamatysime ir praėjusiais metais Vilkyčiuose savų žiūrovų akivaizdoje triumfavusį Ligitą Kordušą. Kaip teigia pats sportininkas, jis šiemet į Vilkyčius grįžta su didelėmis ambicijomis ir dar geriau pasiruošęs.

„Pernai Bauskėje aš tik pirmą kartą įsėdau į tą „Honda Civic“ ir po tų varžybų jau kitą savaitgalį atvykau į Vilkyčius. Galima sakyti, kad Bauskėje gerai pasitreniravau. Laimėjau ten trečią vietą, bet vėliau teisėjai pripažino mano kontaktą neleistinu ir jau po apdovanojimų turėjau atiduoti taurę varžovui iš Latvijos. Bet po to Vilkyčiuose atsigriebiau už viską ir tapau nugalėtoju. Pernai važiavau su nuomota mašina, o šiems metams nusipirkau savo, šiek tiek stipresnę. Pasiruošimo darbų dar turime, bet ir laiko dar yra. Reikia viską susirinkti, susireguliuoti ant stendo ir tuomet – jau į Vilkyčius. Bus tikrai įdomu. Turiu lūkesčių patekti į finalą, o finale pamatysime, kas bus. Sunku kažką prognozuoti“, – sakė Ligitas Kordušas.

Latviai nusiteikę kovingai

Į Vilkyčius atvyks būtent tas latvis Mareks Dainis, kuriam Ligitas Kordušas tuomet Bauskėje turėjo atiduoti savo taurę. Pats Mareks Dainis sako, kad į Lietuvą jo, brolio Rihardso Dainio bei dar vieno tautiečio Janio Gustanso delegacija vyksta todėl, kad čia turi nesuvestų sąskaitų ir nori iš Vilkyčių išvažiuoti su aukščiausios prabos trofėjais.

„Mes šiais metais nusprendėme, kad Bauskėje nelenktyniausime, tačiau į Vilkyčius atvykti planuojame. Tiek trasa, tiek visas organizavimas Vilkyčiuose mums labai patinka. Jei reikėtų rinktis vienerias varžybas per metus, tai mes tikrai pasirinktume Vilkyčius. Mano brolis susirinko naują variklį ir tikisi, kad jis laikys kur kas ilgiau nei pernai, kai brolis turėjo pasitraukti iš lenktynių dingus motoro kompresijai. Aš savo automobilį irgi ruošiu iš pagrindų. Nors mano automobilis bus vienas seniausių, tačiau tai yra laiko patikrinta technika. Dar nuo praėjusių metų čia turiu nesuvestų sąskaitų, kadangi pernai iš lenktynių pasitraukiau labai apmaudžiai – atvykus į priešstartinę zoną prieš pusfinalio rikiuotę sugedo paprasčiausias masės jungiklis ir nebegalėjau startuoti. Taigi, šiemet noriu atsigriebti.

Esu pasiruošęs kovoti ir su praėjusių metų Nacionalinės klasės nugalėtoju Vilkyčiuose Ligitu Kordušu. Mano koziris yra tai, kad aš turiu daugiau patirties. Be to, artimoje kovoje mano automobilis yra kiek tvirčiau sutvertas. „Golfai“ prieš „Hondas“ visuomet čia buvo stipresni. Manau, kad ir Ligitas bus nusiteikęs kovingai, nes aš pernai perėmiau jo trečios vietos taurę Bauskėje. Tikrai bus įdomu ir jis turėtų būti pasiruošęs, kad aš, mano brolis Rihards ir Janis Gustans jam bei kitiems lietuviams būsime tikrai stiprūs varžovai“, – ambicijų neslėpė Mareks Dainis.

Daugiau informacijos apie visą birželio 11-12 d. Vilkyčiuose nugriaudėsiančio Europos autokroso čempionato etapo savaitgalio dienotvarkę, bilietų kainas bei kitą aktualią informaciją rasite automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ puslapyje „Facebook“.

pamarys.eu – Vilkyčių lenktynių informacinis rėmėjas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių bibliotekininkai kėlė kvalifikaciją

Vydūno viešosios bibliotekos ir filialų specialistai Sonata Nognienė, Asta Andrulienė, Liudmila Fetingienė, Mantas Iljinovas, Zofija Genutienė bei Laima Norbutienė 2023 m. gegužės 25 d. tobulino profesinę kompetenciją. Dalyvavome Klaipėdos regiono bibliotekų metodikos centro – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos – organizuotuose kvalifikacijos kėlimo renginiuose – praktiniuose mokymuose apie atnaujintą Tarpbibliotekinio abonemento paslaugą. Sužinojome naujienų apie  šios paslaugos teikimą, organizavimą ir vykdymą, sutarčių sudarymo ypatumus. Vyko seminaras „Kaip mokyti suaugusiuosius?“, skirtas tobulinti bibliotekininkų andragogines kompetencijas. Klaipėdos ir Tauragės apskričių savivaldybių

PRICER.LT prekių palyginimas: „Pilos“ prieš „Ryto“ varškės sūrelį su razinomis. Ar nusipelnėme mokėti daugiau?

Norisi kažko skanaus, saldaus, bet nesinori permokėti? Panagrinėsime klasikinius desertus, varškės sūrelius – Lidl Pilos ir Pieno Žvaigždžių Rytas. Kainos Kainas lyginsim mažiausias neakcines: Pilos varškės sūrelis su razinomis 100 g – 0,79 Eur Rytas varškės sūrelis su razinomis 100 g – 0,88 Eur Jei lyginsime su įprasta kaina – skirtumas 0,09 Eur, už kilogramą – 0,9 Eur. Už „Rytą“ tenka mokėti 11 proc. brangiau nei „Pilos“. Sudėtys Žiūrime sudėtis – ar labai skiriasi? Esminiai sudėties skirtumai – tai, kad

Šilutėje iš namų pavogta 3200 eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie tiriamus įvykius Šilutės rajone. Gegužės 19 d. vakare Kuršių g., Šilutėje, pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1985 m. Gegužės 24-25 d. Jaunimo al., Šilutėje, iš moters, gim. 1959 m., namų buvo pavogta 3200 eurų. Gegužės 24 d. pavakare Laučių k., Šilutės sen., nenustatyti asmenys iš vyro, gim. 1972 m., pavogė maišelį su gėrimais. Nuostolis 30 eurų.  Policija padeda saugoti ir valstybinius miškus Tauragės apskr. VPK pareigūnai kartu su Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio

Taip pat skaitykite