Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Pagėgiuose su kūrėju Eugenijumi Šalčiu

23-iosios nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema – „Kartu įveikiant krizes“. Pagėgių sav.  Vydūno viešoji biblioteka pakvietė bendruomenę susitikti ilgamečio bibliotekos bičiulio ir tiesiog „žmogaus-orkestro“ – tauragiškio Eugenijaus Šalčio – autorinės kūrybos vakare.

Šalčius

Astos Andrulienės ir Manto Iljinovo nuotr.  

Žavisi Pagėgiais

Tai poetas, pedagogas, žurnalistas, renginių režisierius ir vedėjas, leidinių sudarytojas bei redaktorius, visuomenininkas, Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ įkūrėjas, Metų tauragiškio titulo (2014 m.) ir daugybės kitų apdovanojimų laureatas, 2022 m. paminėjęs savo gražų 70-ies metų jubiliejų. Pokalbį pradėdamas E. Šaltis sakė, jog Pagėgiai jį visada žavi jaukumu, maloniais šiltais žmonėmis, gausiai į kultūrinių įvykių minėjimus susirenkančia publika.

Eugenijaus Šalčio gyvenimo credo: „Kai lipi karjeros laiptais, niekada nemindyk žmonių, nes kai leisiesi jais atgalios, tuos pačius žmones sutiksi“. Jame atsispindi, kiek daug iškilių kultūros ir meno bendraminčių visada jį supo, palaikė ir tai tęsiasi iki pat šiol! Vienas iš tokių – drauge su poetu į Pagėgius tądien iš Raudonės atvykęs bardas, dainų kūrėjas ir atlikėjas, aktyvus įvairiausių festivalių dalyvis Rimas Liorančas.

Pernai išleistoje debiutinėje Rimo Liorančo kompaktinėje plokštelėje „Trupiniai“, tarp kitų poetų parašytų bei įdainuotų tekstų, skamba ir Eugenijus Šalčio kūryba. Dalyvavusieji renginyje tai galėjo išgirsti atliekant gyvai. Viso vakaro metu skambėjo jo atliekamos ir gitaros stygų akordais palydėtos, įvairiausiais jausmais prisodrintos pagal Eugenijaus Šalčio poeziją sukurtos dainos.

Poezijos knygoje

Kalbėdamas apie  savo autorinę eilėraščių knygą „Virš miestelio varpinės“ (2021 m.), Eugenijus Šaltis atviravo, jog šios rinktinės pavadinimas yra aliuzija į jo gimtojo miestelio – Vaiguvos – varpinę.

Šioje knygoje nuo jos kūrėjas tarsi pakyla mintimis, žvelgia eilėse į peizažus, sutiktus ir brangius žmones, grįžta prisiminimais atgalios. Čia gausu tikrų emocijų iš margos bei plačios gyvenimo potyrių paletės: džiaugsmo ir juoko, šmaikštumo ir jautrumo, graudulio ir laimės… Tai galėjo išgirsti ir suprasti visi vakaro dalyviai bei svečiai, klausydamiesi paties autoriaus skaitomų kūrinių iš šios knygos.

Svarbu paminėti, kad leidinys gausiai praturtintas poeto mėgstamu lyrikos žanru – trioletais. Šio žanro posmams būdinga itin griežta sandara su tam tikrais eilučių pasikartojimais.

Poetas pasidžiaugė, jog prie knygos „Virš miestelio varpinės“ rengimo darbų prisijungė itin talentinga menininkė – šiaulietė dailininkė, keramikė Irena Šliuželienė, iliustravusi šį leidinį. Jos kūrybos darbų paroda „Rankos“ praėjusių metų pavasarį grožėjosi ir pagėgiškiai Vydūno viešosios bibliotekos lankytojai.

Pirmą kartą…

Vakaro staigmena – bardo Rimo Liorančo pirmą kartą atlikta daina pagal poetės, Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ narės Justinos Trilikauskienės eilėraštį „O už lango“. Šios, su Eugenijumi Šalčiu į jo eilėraščių knygos „Virš miestelio varpinės“ pristatymus drauge visada vykstančios poetės kūrybiniame aruode yra jau 8 išleistos knygos ir 3 parašytos dainos. Rimui Liorančui ir Eugenijui Šalčiui poetė dėkojo gėlių žiedais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, tarė kūrėjams nuoširdžios padėkos žodžius už įvairiausiomis emocijomis nuspalvintą vakarą. Eugenijus Šaltis bibliotekai ir jos skaitytojams padovanojo savo poezijos knygą su autografu.

Gėlėmis svečius pagerbė Pagėgių savivaldybės tarybos narė Justina Šlakaitytė, gražių žodžių poetui p. Eugenijui ir bardui p. Rimui negailėjo Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Kazys Žutautas, bibliotekos skaitytojai ir kiti svečiai.

Daugiau skaityti: https://pagegiusvb.lt/uncategorized-lt/nacionaline-lietuvos-biblioteku-savaite-pagegiuose-su-kureju-eugenijumi-salciu/

Sonata Nognienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Seimas uždraudė neatlygintinai dalyti vienkartinius indus

Seimas priėmė Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo, Aplinkos apsaugos įstatymų ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis nuo 2025 m. gegužės 1 d. sutarta uždrausti viešojo maitinimo vietose neatlygintinai dalyti maisto ir gėrimų vienkartinius plastikinius gaminius, pvz., vienkartinius bokalus, lėkštes, kavos puodelius ir kt. Tokiu būdu siekiama skatinti vartotojų ekologinį sąmoningumą ir atsakomybę, mažinti vienkartinių pakuočių naudojimą. Pagal priimtus pakeitimus viešojo maitinimo vietose kaip alternatyva vienkartiniams indams turės būti pateikiamos daugkartinės pakuotės arba vienkartinės pakuotės, kurių sudėtyje nėra plastiko, arba stalo

Gardamo kaimo bendruomenė prašo savivaldybės 1000 eurų

Šilutės r. savivaldybės taryba kitą savaitę, be kitų klausimų, posėdyje  svarstys, ar iš savivaldybės biudžeto sušelpti Gardamo kaimo bendruomenę „Tenenys“. Pinigų prašo vaikų žaidimo aikštelei įrengti. Savivaldybės tarybai adresuotas Gardamo kaimo bendruomenės „Tenenys“ prašymas prisidėti prie įgyvendinamo projekto „Viešoji erdvė bendruomenės poreikiams“ skiriant 1000 eurų iš savivaldybės biudžeto. Bendruomenė paraišką teikė Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos pagal Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles. Projekto vertė – 6500 Eur. Projektas turi būti įgyvendintas iki šių metų spalio 31

Savaitgalį žada iki +29 °C  

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantis savaitgalis bus karštas. Vėsiau tik pajūryje.  Liepos 20 d., šeštadienį, vietomis, didesnė tikimybė šiaurinėje šalies pusėje, trumpai palis. Vėjas vakarinių krypčių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį bus 10-15, kai kur – 16-18, dieną – 23-28 °C. Liepos 21 d., sekmadienį, kai kur trumpai palis. Vėjas naktį silpnas, dieną šiaurės vakarų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį bus 12-17, dieną – 24-29 °C. Vandens temperatūra upėse siekia 17-25, ežeruose – 22-26, Kuršių mariose – 21-23, Baltijos jūroje – 21

Kelių remontų sezonas pačiame įkarštyje. Ką reikia žinoti vairuotojams?

Ilgai lauktas vasaros sezonas atnešė ne tik šiltus orus atostogaujantiems, bet ir kelia vairuotojams nepatogumų dėl vykdomų kelio remonto darbų. Kelininkai skuba taisyti pagrindines miestų transporto arterijas ir svarbiausius šalies kelius. Remontuojamose atkarpose pasikeičia įprasta eismo tvarka − susiaurėja važiuojamoji dalis, sumažėja leistinas greitis. Neretai įrengiami šviesoforai ir kelio atitvarai, kurie apsunkina vairavimą, todėl vairuotojai turi būti itin dėmesingi. Keliai remontuojami vasarą „Vasaros metu kelių apkrova natūraliai išauga, ypač tuose keliuose, kurie veda į pajūrį, ežeringus regionus, kurortinius miestus. Oficialūs

Taip pat skaitykite