Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Pagėgiuose su kūrėju Eugenijumi Šalčiu

23-iosios nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema – „Kartu įveikiant krizes“. Pagėgių sav.  Vydūno viešoji biblioteka pakvietė bendruomenę susitikti ilgamečio bibliotekos bičiulio ir tiesiog „žmogaus-orkestro“ – tauragiškio Eugenijaus Šalčio – autorinės kūrybos vakare.

Šalčius

Astos Andrulienės ir Manto Iljinovo nuotr.  

Žavisi Pagėgiais

Tai poetas, pedagogas, žurnalistas, renginių režisierius ir vedėjas, leidinių sudarytojas bei redaktorius, visuomenininkas, Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ įkūrėjas, Metų tauragiškio titulo (2014 m.) ir daugybės kitų apdovanojimų laureatas, 2022 m. paminėjęs savo gražų 70-ies metų jubiliejų. Pokalbį pradėdamas E. Šaltis sakė, jog Pagėgiai jį visada žavi jaukumu, maloniais šiltais žmonėmis, gausiai į kultūrinių įvykių minėjimus susirenkančia publika.

Eugenijaus Šalčio gyvenimo credo: „Kai lipi karjeros laiptais, niekada nemindyk žmonių, nes kai leisiesi jais atgalios, tuos pačius žmones sutiksi“. Jame atsispindi, kiek daug iškilių kultūros ir meno bendraminčių visada jį supo, palaikė ir tai tęsiasi iki pat šiol! Vienas iš tokių – drauge su poetu į Pagėgius tądien iš Raudonės atvykęs bardas, dainų kūrėjas ir atlikėjas, aktyvus įvairiausių festivalių dalyvis Rimas Liorančas.

Pernai išleistoje debiutinėje Rimo Liorančo kompaktinėje plokštelėje „Trupiniai“, tarp kitų poetų parašytų bei įdainuotų tekstų, skamba ir Eugenijus Šalčio kūryba. Dalyvavusieji renginyje tai galėjo išgirsti atliekant gyvai. Viso vakaro metu skambėjo jo atliekamos ir gitaros stygų akordais palydėtos, įvairiausiais jausmais prisodrintos pagal Eugenijaus Šalčio poeziją sukurtos dainos.

Poezijos knygoje

Kalbėdamas apie  savo autorinę eilėraščių knygą „Virš miestelio varpinės“ (2021 m.), Eugenijus Šaltis atviravo, jog šios rinktinės pavadinimas yra aliuzija į jo gimtojo miestelio – Vaiguvos – varpinę.

Šioje knygoje nuo jos kūrėjas tarsi pakyla mintimis, žvelgia eilėse į peizažus, sutiktus ir brangius žmones, grįžta prisiminimais atgalios. Čia gausu tikrų emocijų iš margos bei plačios gyvenimo potyrių paletės: džiaugsmo ir juoko, šmaikštumo ir jautrumo, graudulio ir laimės… Tai galėjo išgirsti ir suprasti visi vakaro dalyviai bei svečiai, klausydamiesi paties autoriaus skaitomų kūrinių iš šios knygos.

Svarbu paminėti, kad leidinys gausiai praturtintas poeto mėgstamu lyrikos žanru – trioletais. Šio žanro posmams būdinga itin griežta sandara su tam tikrais eilučių pasikartojimais.

Poetas pasidžiaugė, jog prie knygos „Virš miestelio varpinės“ rengimo darbų prisijungė itin talentinga menininkė – šiaulietė dailininkė, keramikė Irena Šliuželienė, iliustravusi šį leidinį. Jos kūrybos darbų paroda „Rankos“ praėjusių metų pavasarį grožėjosi ir pagėgiškiai Vydūno viešosios bibliotekos lankytojai.

Pirmą kartą…

Vakaro staigmena – bardo Rimo Liorančo pirmą kartą atlikta daina pagal poetės, Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ narės Justinos Trilikauskienės eilėraštį „O už lango“. Šios, su Eugenijumi Šalčiu į jo eilėraščių knygos „Virš miestelio varpinės“ pristatymus drauge visada vykstančios poetės kūrybiniame aruode yra jau 8 išleistos knygos ir 3 parašytos dainos. Rimui Liorančui ir Eugenijui Šalčiui poetė dėkojo gėlių žiedais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, tarė kūrėjams nuoširdžios padėkos žodžius už įvairiausiomis emocijomis nuspalvintą vakarą. Eugenijus Šaltis bibliotekai ir jos skaitytojams padovanojo savo poezijos knygą su autografu.

Gėlėmis svečius pagerbė Pagėgių savivaldybės tarybos narė Justina Šlakaitytė, gražių žodžių poetui p. Eugenijui ir bardui p. Rimui negailėjo Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Kazys Žutautas, bibliotekos skaitytojai ir kiti svečiai.

Daugiau skaityti: https://pagegiusvb.lt/uncategorized-lt/nacionaline-lietuvos-biblioteku-savaite-pagegiuose-su-kureju-eugenijumi-salciu/

Sonata Nognienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite