„Mūsų namai visad kvepėjo obuoliais…“

Taip „Pamariui“ parašė žinoma šilutiškė Birutė Servienė, kultūros darbuotoja, gražių karpinių kūrėja, tautodailininkė, Rusnėje veikiančio Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė. B. Servienė užaugo Mažosios Lietuvos gyventojų šeimoje, yra didelė šio krašto istorijos, kultūros žinovė, gidė, tradicijų puoselėtoja, dviejų vaikų mama. Šį sekmadienį minėsime Motinos dieną. Šia proga – pluoštelis B. Servienės minčių apie savo mamą, apie tai, kas jai brangiausia.

Anna Ona Kasiulienė.

Anna Ona Kasiulienė.

„Gyvename pasaulyje, kuriame viešpatauja atmintis. Mamos paveikslas atmintyje vienintelis – tai Ji, budinti prie sesės lovelės, supdama nuo saulėlydžio iki aušros, nuo rytinės žvaigždės iki mėnulio patekėjimo. Dėkinga likimui už 5 seses ir brolį, kurie šiandien išsibarstę po platųjį pasaulį, nuo klevo šalies Kanados iki Vokietijos. Tik išauginęs savus vaikus supranti mamos ašaras kiekvieną kartą išlydint juos kelionėn. Jos laiminami galime džiaugtis gyvenimo pilnatve.
Atmintin iškyla močiutės Urtės paveikslas – galvą gaubianti balta skarele, prijuostė ir tamsus sijonas, visad guvi ir greita. Tai Lietuvos ūkininko duktė, atitekėjusi į Mažąją Lietuvą, Barzūnų dvarelį. Ji ištekėjo už stambaus ūkininko našlio Miko, kuris buvo ne tik geras ūkininkas, bet ir nagingas vyras, pats gamino vežimus, karietas, o grūdų anuomet prikuldavo ir pardavimui pripildavo pilną traukinio vagoną. Mamutė Urtė išaugino gražų būrį vaikų, o vienas iš jų – mano tėtukas Edvinas Vytautas.
Graži ir romantiška mano tėčio ir mamos Annos Onos Unguraitytės pažinties istorija. Jis – Mažosios Lietuvos ūkininkas, ji – parubežio dukra nuo Rėžgalių kaimo, o juos supiršo pasaulinė piršlienė – anuomet ją taip vadino. Toji moteris piršlienė, keliaudama po kraštą, rinko žinias, kalbėjosi su netekėjusių jaunuolių ir merginų šeimomis, užsirašinėjo, kokio žento ar marčios šeima pageidauja. Nors patarlė byloja: „Moteris piršliavos, velnias vinčiavos“, mano tėveliai nugyveno trumpą, bet laimingą gyvenimą (tėtis mirė jaunas), mama našlauja ligi šiol. Ji sako: „Mano vyras buvo pirmasis ir vienintelis…“ – parašė B. Servienė.
Šešias dukras ir sūnų užauginusi Anna Ona Kasiulienė iš Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų yra gavusi valstybės apdovanojimą. Šiuo metu ji gyvena Rukuose, Stoniškių seniūnijoje, dukros Renatos šeimoje.
„Miela mama, kiekvieną laisvą akimirką noriu skubėti pas Tave, vienintelę, prisiglausti, apkabinti ir pasakyti, kad Tu nuostabiausia mama pasaulyje. Tai yra mano meilės, ilgesio ir džiaugsmo dovana Tau, mylima mama“, – užbaigia laišką B. Servienė, „Pamario“ skaitytojams pateikdama siurprizą – receptą.
Mamutės obuolių pyragas
Reikia: 4 kiaušinių, arbatinės stiklinės miltų, pusės stiklinės cukraus, kepimo miltelių, vanilės, cinamono, obuolių.
Gaminimas: kiaušinius išplakti iki vientisos masės. Suberti cukrų ir vėl plakti (anksčiau rankomis, dabar naudoja mikserį). Miltus su kepimo milteliais sijoti per sietelį į kiaušinių masę, įberti vanilės. Gerai išplakti, baigiant įpilti du šaukštus verdančio vandens ir skubiai išmaišyti. Gautą masę supilti į kepimo formą, prismaigstyti nuluptų ir plonai supjaustytų obuolių, viršų pabarstyti cinamonu ir cukrumi. Kepti pyragą 180 laipsnių kaitrumo orkaitėje 30-40 minučių. Labai skanus šiltas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite