„Mūsų namai visad kvepėjo obuoliais…“

Taip „Pamariui“ parašė žinoma šilutiškė Birutė Servienė, kultūros darbuotoja, gražių karpinių kūrėja, tautodailininkė, Rusnėje veikiančio Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė. B. Servienė užaugo Mažosios Lietuvos gyventojų šeimoje, yra didelė šio krašto istorijos, kultūros žinovė, gidė, tradicijų puoselėtoja, dviejų vaikų mama. Šį sekmadienį minėsime Motinos dieną. Šia proga – pluoštelis B. Servienės minčių apie savo mamą, apie tai, kas jai brangiausia.

Anna Ona Kasiulienė.

Anna Ona Kasiulienė.

„Gyvename pasaulyje, kuriame viešpatauja atmintis. Mamos paveikslas atmintyje vienintelis – tai Ji, budinti prie sesės lovelės, supdama nuo saulėlydžio iki aušros, nuo rytinės žvaigždės iki mėnulio patekėjimo. Dėkinga likimui už 5 seses ir brolį, kurie šiandien išsibarstę po platųjį pasaulį, nuo klevo šalies Kanados iki Vokietijos. Tik išauginęs savus vaikus supranti mamos ašaras kiekvieną kartą išlydint juos kelionėn. Jos laiminami galime džiaugtis gyvenimo pilnatve.
Atmintin iškyla močiutės Urtės paveikslas – galvą gaubianti balta skarele, prijuostė ir tamsus sijonas, visad guvi ir greita. Tai Lietuvos ūkininko duktė, atitekėjusi į Mažąją Lietuvą, Barzūnų dvarelį. Ji ištekėjo už stambaus ūkininko našlio Miko, kuris buvo ne tik geras ūkininkas, bet ir nagingas vyras, pats gamino vežimus, karietas, o grūdų anuomet prikuldavo ir pardavimui pripildavo pilną traukinio vagoną. Mamutė Urtė išaugino gražų būrį vaikų, o vienas iš jų – mano tėtukas Edvinas Vytautas.
Graži ir romantiška mano tėčio ir mamos Annos Onos Unguraitytės pažinties istorija. Jis – Mažosios Lietuvos ūkininkas, ji – parubežio dukra nuo Rėžgalių kaimo, o juos supiršo pasaulinė piršlienė – anuomet ją taip vadino. Toji moteris piršlienė, keliaudama po kraštą, rinko žinias, kalbėjosi su netekėjusių jaunuolių ir merginų šeimomis, užsirašinėjo, kokio žento ar marčios šeima pageidauja. Nors patarlė byloja: „Moteris piršliavos, velnias vinčiavos“, mano tėveliai nugyveno trumpą, bet laimingą gyvenimą (tėtis mirė jaunas), mama našlauja ligi šiol. Ji sako: „Mano vyras buvo pirmasis ir vienintelis…“ – parašė B. Servienė.
Šešias dukras ir sūnų užauginusi Anna Ona Kasiulienė iš Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų yra gavusi valstybės apdovanojimą. Šiuo metu ji gyvena Rukuose, Stoniškių seniūnijoje, dukros Renatos šeimoje.
„Miela mama, kiekvieną laisvą akimirką noriu skubėti pas Tave, vienintelę, prisiglausti, apkabinti ir pasakyti, kad Tu nuostabiausia mama pasaulyje. Tai yra mano meilės, ilgesio ir džiaugsmo dovana Tau, mylima mama“, – užbaigia laišką B. Servienė, „Pamario“ skaitytojams pateikdama siurprizą – receptą.
Mamutės obuolių pyragas
Reikia: 4 kiaušinių, arbatinės stiklinės miltų, pusės stiklinės cukraus, kepimo miltelių, vanilės, cinamono, obuolių.
Gaminimas: kiaušinius išplakti iki vientisos masės. Suberti cukrų ir vėl plakti (anksčiau rankomis, dabar naudoja mikserį). Miltus su kepimo milteliais sijoti per sietelį į kiaušinių masę, įberti vanilės. Gerai išplakti, baigiant įpilti du šaukštus verdančio vandens ir skubiai išmaišyti. Gautą masę supilti į kepimo formą, prismaigstyti nuluptų ir plonai supjaustytų obuolių, viršų pabarstyti cinamonu ir cukrumi. Kepti pyragą 180 laipsnių kaitrumo orkaitėje 30-40 minučių. Labai skanus šiltas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite