Mulčas – būtinas tiek kambariniams, tiek lauko augalams?

Tinkama augalų priežiūra prasideda nuo trąšų bei kitų smulkmenų, kurios yra būtinos florai pamaitinti. Šiuo metu rinkoje galima rasti labai įvairią pasiūlą. Tad kartais rasti geriausią iš geriausiųjų – sunku. Juolab labai dažnai tai, ko reikia augalams – natūralumas ir paprastumas, kuris kainuoja pigiai, tačiau daro stebuklus.

Lygiai toks yra ir mulčas, kuris naudojamas tiek kambario, tiek lauko augalams „pamaitinti“. Kas tai yra? Aukštos kokybės spalvotų medžio drožlių junginys, tiksliau – komplektas, kuris plačiai naudojamas bet kokio tipo augalams pamaitinti ir tuo pačiu geresnį mikroklimatą užtikrinti. Jis pasižymi labai geromis drėgmės sulaikymo savybėmis, tad garantuoja, kad net ir palikus kelias dienas nelaistytą sodą – jis vis tiek puikiai vešės, žinoma, augalai džiugins ir kokybiškais vaisiais. Tiesa, drėgmės sulaikymas nereiškia, kad jos gali būti per daug. Vanduo tikrai neliks „stovėti“ greta augalų, tad galite būti ramus – šaknys nepradės pūti. Priešingai – medžio drožlės sugeba sugerti perteklinį vandens kiekį ir jį išlaikyti tiek, kol visiškai išdžiūsta.

Tiesa, drėgmės sulaikymas nėra svarbiausia savybė. Ši priemonė gali padėti sumažinti ir piktžolių augimą. O tai reiškia, kad bereikės rečiau ravėti, o juk tai labai svarbu šiais laikais. Taip pat mulčas geba apsaugoti žemę nuo erozijos, galiausiai – pamaitina ją, tad mulčo funkcionalumo ribos – labai plačios.

Atrodo keista, kad įvertinus visas šias savybes vis dar pasitaiko žmonių, kurie nemulčiuoja augalų. Žinoma, kokybei atrasti dažniausiai reikia laiko ir ilgainiui pamačius naudą – augalai mulčiuojami kuo aktyviau.

Padengti nereikia storu sluoksniu, kadangi net ir plonas duoda nemažai naudos. Kad ir koks būtų mulčo sluoksnis, augalų šaknys sėkmingai kvėpuos, net ir keli centimetrai nedaro jokio žalos.

Ar verta paminėti estetiką? Būtinai. Ne tik dėl nereikalingų žolių augimo, tačiau taip pat ir dėl patraukliai atridančių drožlių, kurios tarsi apgaubia augalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite