Muilinė ar muilo dozatorius. Ką rinktis?

Higienos priemonių yra įvairių, tačiau muilas turbūt yra ta higienos priemonė, kurią naudojame visi ir net keletą kartų per dieną.

Bakterijas naikinantis, drėkinantis ir net odą saugantis muilas gali būti skysto ar kieto pavidalo. Kurį pasirinksime priklauso tik nuo mūsų pačių įpročių ar pomėgių.

Svarbiausia, kad į klausimą „Ar nusiplovei rankas?“ – visada galėtume atsakyti teigiamai!

Iš kokių medžiagų gaminamos muilinės ir muilo dozatoriai?

Muilinės yra gaminamos iš įvairių medžiagų, pvz., molio, keramikos, marmuro, metalo, plastiko ir t. t. Žinoma, muilinės, įvertinus medžiagą, iš kurios jos yra pagamintos, viena nuo kitos skiriasi. Pavyzdžiui, iš plastiko pagamintos muilinės yra pigios, bet nedužios, o štai iš metalo pagamintos muilinės yra itin patvarios, bet jas sunkiau valyti.

Medžiagų, iš kurių pagamintos muilinės, gausa leidžia muilines lengvai priderinti prie kitų vonios aksesuarų, pasirenkant vonios kambaryje vyraujančią spalvų ar medžiagų muilinę. Muilo dozatoriai yra gaminami iš plastiko, keramikos, stiklo, marmuro, metalo ir t. t. Tiek muilinės, tiek muilo dozatoriai gaminami įvairių dizainų, spalvų ir raštų. Juos galima derinti kartu.

Kuo skiriasi muilinės ir muilo dozatoriai?

Muilinė – vonios aksesuaras, skirtas kietam (gabaliniam) muilui laikyti. Šis vonios aksesuaras yra sukurtas taip, kad jame laikomas muilas nemirktų vandenyje ir nesuminkštėtų.

Muilo dozatorius – taip pat yra vonios aksesuaras, tačiau jis yra skirtas ne kietajam (gabaliniam) bet skystam muilui.

Teigiama, kad naudotis skysto muilo dozatoriais yra higieniškiau: paties produkto rankomis paliesti visi negali, nes muilas saugiai „užrakintas“ dozatoriuje. Kitas svarbus dalykas – skysto muilo dozatoriai muilo naudojimą padaro ekonomiškesniu, nes vienu šio prietaiso paspaudimu gausite tik normuotą kiekį produkto, t. y., tik tiek muilo, kiek jums iš tikro reikia vienam rankų plovimui.

Ką reikėtų žinoti apie muilines?

Muilinės būna įvairaus dizaino. Vienos muilinės yra sudarytos iš skyrių. Viršutinis skyrius yra skirtas muilui laikyti, o apatinis – pertekliniam vandeniui surinkti.  Pasirinkus muilinę, kuri sudaryta iš tokių skyrių, reikia nepamiršti, kad apatinis skyrius periodiškai turi būti išimamas ir iš jo išvalomos muilo nuosėdos.

Galite rasti muilinių su skylutėmis apačioje. Šios skylutės yra skirtos tam, kad perteklinis vanduo nutekėtų nuo muilo, jis išdžiūtų ir netižtų. Rinkdamiesi tokio tipo muilinę prisiminkite, kad ji nėra tinkama laikyti ant tokių paviršių, kurie nėra atsparūs nuolatinei drėgmei. Krioklio dizaino muilinė yra sukurta taip, kad muilas iš jos neišslystų, o vandens perteklius lengvai ištekėtų.

Ką reikėtų žinoti apie skysto muilo dozatorius?

Rinkdamiesi muilo dozatorių visada atkreipkite dėmesį į jo talpą ir išsirinkite sau labiausiai tinkantį variantą: didesnės talpos skysto muilo dozatorius yra tobulas didesnei šeimai, o mažesnės talpos – mažesnei šeimynai arba gyvenantiems vieniems.

Skysto muilo dozatorius yra ne tik funkcionalus indas, bet ir graži interjero detalė. Muilo dozatoriai yra naudojami tiek vonios kambaryje, tiek ir virtuvėje. Sandarus jų indas, kaip jau buvo minėta, užtikrina higieniškumą, o pats skysto muilo naudojimas tampa ekonomiškesniu ir dėl dozavimo ir dėl to, kad tokius dozatorius yra paprasta papildyti, o nusipirkti papildymą yra labai paprasta ir nebrangu.

Pr2021/161

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite