Muilinė ar muilo dozatorius. Ką rinktis?

Higienos priemonių yra įvairių, tačiau muilas turbūt yra ta higienos priemonė, kurią naudojame visi ir net keletą kartų per dieną.

Bakterijas naikinantis, drėkinantis ir net odą saugantis muilas gali būti skysto ar kieto pavidalo. Kurį pasirinksime priklauso tik nuo mūsų pačių įpročių ar pomėgių.

Svarbiausia, kad į klausimą „Ar nusiplovei rankas?“ – visada galėtume atsakyti teigiamai!

Iš kokių medžiagų gaminamos muilinės ir muilo dozatoriai?

Muilinės yra gaminamos iš įvairių medžiagų, pvz., molio, keramikos, marmuro, metalo, plastiko ir t. t. Žinoma, muilinės, įvertinus medžiagą, iš kurios jos yra pagamintos, viena nuo kitos skiriasi. Pavyzdžiui, iš plastiko pagamintos muilinės yra pigios, bet nedužios, o štai iš metalo pagamintos muilinės yra itin patvarios, bet jas sunkiau valyti.

Medžiagų, iš kurių pagamintos muilinės, gausa leidžia muilines lengvai priderinti prie kitų vonios aksesuarų, pasirenkant vonios kambaryje vyraujančią spalvų ar medžiagų muilinę. Muilo dozatoriai yra gaminami iš plastiko, keramikos, stiklo, marmuro, metalo ir t. t. Tiek muilinės, tiek muilo dozatoriai gaminami įvairių dizainų, spalvų ir raštų. Juos galima derinti kartu.

Kuo skiriasi muilinės ir muilo dozatoriai?

Muilinė – vonios aksesuaras, skirtas kietam (gabaliniam) muilui laikyti. Šis vonios aksesuaras yra sukurtas taip, kad jame laikomas muilas nemirktų vandenyje ir nesuminkštėtų.

Muilo dozatorius – taip pat yra vonios aksesuaras, tačiau jis yra skirtas ne kietajam (gabaliniam) bet skystam muilui.

Teigiama, kad naudotis skysto muilo dozatoriais yra higieniškiau: paties produkto rankomis paliesti visi negali, nes muilas saugiai „užrakintas“ dozatoriuje. Kitas svarbus dalykas – skysto muilo dozatoriai muilo naudojimą padaro ekonomiškesniu, nes vienu šio prietaiso paspaudimu gausite tik normuotą kiekį produkto, t. y., tik tiek muilo, kiek jums iš tikro reikia vienam rankų plovimui.

Ką reikėtų žinoti apie muilines?

Muilinės būna įvairaus dizaino. Vienos muilinės yra sudarytos iš skyrių. Viršutinis skyrius yra skirtas muilui laikyti, o apatinis – pertekliniam vandeniui surinkti.  Pasirinkus muilinę, kuri sudaryta iš tokių skyrių, reikia nepamiršti, kad apatinis skyrius periodiškai turi būti išimamas ir iš jo išvalomos muilo nuosėdos.

Galite rasti muilinių su skylutėmis apačioje. Šios skylutės yra skirtos tam, kad perteklinis vanduo nutekėtų nuo muilo, jis išdžiūtų ir netižtų. Rinkdamiesi tokio tipo muilinę prisiminkite, kad ji nėra tinkama laikyti ant tokių paviršių, kurie nėra atsparūs nuolatinei drėgmei. Krioklio dizaino muilinė yra sukurta taip, kad muilas iš jos neišslystų, o vandens perteklius lengvai ištekėtų.

Ką reikėtų žinoti apie skysto muilo dozatorius?

Rinkdamiesi muilo dozatorių visada atkreipkite dėmesį į jo talpą ir išsirinkite sau labiausiai tinkantį variantą: didesnės talpos skysto muilo dozatorius yra tobulas didesnei šeimai, o mažesnės talpos – mažesnei šeimynai arba gyvenantiems vieniems.

Skysto muilo dozatorius yra ne tik funkcionalus indas, bet ir graži interjero detalė. Muilo dozatoriai yra naudojami tiek vonios kambaryje, tiek ir virtuvėje. Sandarus jų indas, kaip jau buvo minėta, užtikrina higieniškumą, o pats skysto muilo naudojimas tampa ekonomiškesniu ir dėl dozavimo ir dėl to, kad tokius dozatorius yra paprasta papildyti, o nusipirkti papildymą yra labai paprasta ir nebrangu.

Pr2021/161

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Degalų kainos pakito nežymiai

Praėjusią savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,2 proc., o dyzelino kaina 0,6 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę sumažėjo apie 0,1 proc., o dyzelino sumažėjo 0,6 procento. Palyginus su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,2 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 11-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,60 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,50 Eur/l. Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo

Ar išsipildys penkiametės Marijos svajonė tapti Lietuvos Respublikos Prezidente?  

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose.   Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi. Ji svajoja užaugti ir išpildyti savo svajonę tapti Lietuvos Respublikos Prezidente. Marija tiki, kad pasveikę vaikai, būsimi Lietuvos lyderiai, išgyvenę ir užaugę, atneš daug žadančių permainų mūsų šaliai, kurs naujos kartos valstybę, gins ir tarnaus jai savo širdimi, protu ir atsidavimu. Kovo 14 dieną mergaitė atvyko į

Pasveikino šimtametę šilutiškę Emiliją Baikauskienę

Gyvenimas šilutiškei Emilijai Baikauskienei padovanojo pačią gražiausią dovaną – 100-ąjį gimtadienį. Apsupta gražiausių gėlių žiedų, pačių artimiausių šeimos narių dėmesiu ir globa kovo 13-ąją E. Baikauskienė minėjo šią ypatingą progą! Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatei gimimo dieną atvežė ir Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Komunikacijos skyrius

Lietuvos bankas: gynybos stiprinimui – mokesčių pajamos ir skolintos lėšos

Didesnes Lietuvos valstybės gynybos išlaidas galima finansuoti gautomis papildomomis pajamomis atsisakius ar sumažinus galiojančias mokesčių lengvatas, peržiūrėjus turto apmokestinimą ir papildomai skolinantis. Tokią išvadą padarė Lietuvos bankas, kuris, reaguodamas į būtinybę didinti gynybos finansavimą, remdamasis savo ekspertine kompetencija ekonomikos ir finansų srityse, išanalizavo galimus lėšų šaltinius valstybės saugumui didinti ir artimiausiu metu analizę bei išvadas pateiks Finansų ministerijai. „Šalies gynybos finansavimas turėtų būti užtikrinamas mišriu modeliu – finansuojamas iš dviejų šaltinių. Nuolatinio palaikomojo pobūdžio gynybos poreikiai turėtų būti finansuojami papildomomis

Taip pat skaitykite