Muilinė ar muilo dozatorius. Ką rinktis?

Higienos priemonių yra įvairių, tačiau muilas turbūt yra ta higienos priemonė, kurią naudojame visi ir net keletą kartų per dieną.

Bakterijas naikinantis, drėkinantis ir net odą saugantis muilas gali būti skysto ar kieto pavidalo. Kurį pasirinksime priklauso tik nuo mūsų pačių įpročių ar pomėgių.

Svarbiausia, kad į klausimą „Ar nusiplovei rankas?“ – visada galėtume atsakyti teigiamai!

Iš kokių medžiagų gaminamos muilinės ir muilo dozatoriai?

Muilinės yra gaminamos iš įvairių medžiagų, pvz., molio, keramikos, marmuro, metalo, plastiko ir t. t. Žinoma, muilinės, įvertinus medžiagą, iš kurios jos yra pagamintos, viena nuo kitos skiriasi. Pavyzdžiui, iš plastiko pagamintos muilinės yra pigios, bet nedužios, o štai iš metalo pagamintos muilinės yra itin patvarios, bet jas sunkiau valyti.

Medžiagų, iš kurių pagamintos muilinės, gausa leidžia muilines lengvai priderinti prie kitų vonios aksesuarų, pasirenkant vonios kambaryje vyraujančią spalvų ar medžiagų muilinę. Muilo dozatoriai yra gaminami iš plastiko, keramikos, stiklo, marmuro, metalo ir t. t. Tiek muilinės, tiek muilo dozatoriai gaminami įvairių dizainų, spalvų ir raštų. Juos galima derinti kartu.

Kuo skiriasi muilinės ir muilo dozatoriai?

Muilinė – vonios aksesuaras, skirtas kietam (gabaliniam) muilui laikyti. Šis vonios aksesuaras yra sukurtas taip, kad jame laikomas muilas nemirktų vandenyje ir nesuminkštėtų.

Muilo dozatorius – taip pat yra vonios aksesuaras, tačiau jis yra skirtas ne kietajam (gabaliniam) bet skystam muilui.

Teigiama, kad naudotis skysto muilo dozatoriais yra higieniškiau: paties produkto rankomis paliesti visi negali, nes muilas saugiai „užrakintas“ dozatoriuje. Kitas svarbus dalykas – skysto muilo dozatoriai muilo naudojimą padaro ekonomiškesniu, nes vienu šio prietaiso paspaudimu gausite tik normuotą kiekį produkto, t. y., tik tiek muilo, kiek jums iš tikro reikia vienam rankų plovimui.

Ką reikėtų žinoti apie muilines?

Muilinės būna įvairaus dizaino. Vienos muilinės yra sudarytos iš skyrių. Viršutinis skyrius yra skirtas muilui laikyti, o apatinis – pertekliniam vandeniui surinkti.  Pasirinkus muilinę, kuri sudaryta iš tokių skyrių, reikia nepamiršti, kad apatinis skyrius periodiškai turi būti išimamas ir iš jo išvalomos muilo nuosėdos.

Galite rasti muilinių su skylutėmis apačioje. Šios skylutės yra skirtos tam, kad perteklinis vanduo nutekėtų nuo muilo, jis išdžiūtų ir netižtų. Rinkdamiesi tokio tipo muilinę prisiminkite, kad ji nėra tinkama laikyti ant tokių paviršių, kurie nėra atsparūs nuolatinei drėgmei. Krioklio dizaino muilinė yra sukurta taip, kad muilas iš jos neišslystų, o vandens perteklius lengvai ištekėtų.

Ką reikėtų žinoti apie skysto muilo dozatorius?

Rinkdamiesi muilo dozatorių visada atkreipkite dėmesį į jo talpą ir išsirinkite sau labiausiai tinkantį variantą: didesnės talpos skysto muilo dozatorius yra tobulas didesnei šeimai, o mažesnės talpos – mažesnei šeimynai arba gyvenantiems vieniems.

Skysto muilo dozatorius yra ne tik funkcionalus indas, bet ir graži interjero detalė. Muilo dozatoriai yra naudojami tiek vonios kambaryje, tiek ir virtuvėje. Sandarus jų indas, kaip jau buvo minėta, užtikrina higieniškumą, o pats skysto muilo naudojimas tampa ekonomiškesniu ir dėl dozavimo ir dėl to, kad tokius dozatorius yra paprasta papildyti, o nusipirkti papildymą yra labai paprasta ir nebrangu.

Pr2021/161

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite