Muilinė ar muilo dozatorius. Ką rinktis?

Higienos priemonių yra įvairių, tačiau muilas turbūt yra ta higienos priemonė, kurią naudojame visi ir net keletą kartų per dieną.

Bakterijas naikinantis, drėkinantis ir net odą saugantis muilas gali būti skysto ar kieto pavidalo. Kurį pasirinksime priklauso tik nuo mūsų pačių įpročių ar pomėgių.

Svarbiausia, kad į klausimą „Ar nusiplovei rankas?“ – visada galėtume atsakyti teigiamai!

Iš kokių medžiagų gaminamos muilinės ir muilo dozatoriai?

Muilinės yra gaminamos iš įvairių medžiagų, pvz., molio, keramikos, marmuro, metalo, plastiko ir t. t. Žinoma, muilinės, įvertinus medžiagą, iš kurios jos yra pagamintos, viena nuo kitos skiriasi. Pavyzdžiui, iš plastiko pagamintos muilinės yra pigios, bet nedužios, o štai iš metalo pagamintos muilinės yra itin patvarios, bet jas sunkiau valyti.

Medžiagų, iš kurių pagamintos muilinės, gausa leidžia muilines lengvai priderinti prie kitų vonios aksesuarų, pasirenkant vonios kambaryje vyraujančią spalvų ar medžiagų muilinę. Muilo dozatoriai yra gaminami iš plastiko, keramikos, stiklo, marmuro, metalo ir t. t. Tiek muilinės, tiek muilo dozatoriai gaminami įvairių dizainų, spalvų ir raštų. Juos galima derinti kartu.

Kuo skiriasi muilinės ir muilo dozatoriai?

Muilinė – vonios aksesuaras, skirtas kietam (gabaliniam) muilui laikyti. Šis vonios aksesuaras yra sukurtas taip, kad jame laikomas muilas nemirktų vandenyje ir nesuminkštėtų.

Muilo dozatorius – taip pat yra vonios aksesuaras, tačiau jis yra skirtas ne kietajam (gabaliniam) bet skystam muilui.

Teigiama, kad naudotis skysto muilo dozatoriais yra higieniškiau: paties produkto rankomis paliesti visi negali, nes muilas saugiai „užrakintas“ dozatoriuje. Kitas svarbus dalykas – skysto muilo dozatoriai muilo naudojimą padaro ekonomiškesniu, nes vienu šio prietaiso paspaudimu gausite tik normuotą kiekį produkto, t. y., tik tiek muilo, kiek jums iš tikro reikia vienam rankų plovimui.

Ką reikėtų žinoti apie muilines?

Muilinės būna įvairaus dizaino. Vienos muilinės yra sudarytos iš skyrių. Viršutinis skyrius yra skirtas muilui laikyti, o apatinis – pertekliniam vandeniui surinkti.  Pasirinkus muilinę, kuri sudaryta iš tokių skyrių, reikia nepamiršti, kad apatinis skyrius periodiškai turi būti išimamas ir iš jo išvalomos muilo nuosėdos.

Galite rasti muilinių su skylutėmis apačioje. Šios skylutės yra skirtos tam, kad perteklinis vanduo nutekėtų nuo muilo, jis išdžiūtų ir netižtų. Rinkdamiesi tokio tipo muilinę prisiminkite, kad ji nėra tinkama laikyti ant tokių paviršių, kurie nėra atsparūs nuolatinei drėgmei. Krioklio dizaino muilinė yra sukurta taip, kad muilas iš jos neišslystų, o vandens perteklius lengvai ištekėtų.

Ką reikėtų žinoti apie skysto muilo dozatorius?

Rinkdamiesi muilo dozatorių visada atkreipkite dėmesį į jo talpą ir išsirinkite sau labiausiai tinkantį variantą: didesnės talpos skysto muilo dozatorius yra tobulas didesnei šeimai, o mažesnės talpos – mažesnei šeimynai arba gyvenantiems vieniems.

Skysto muilo dozatorius yra ne tik funkcionalus indas, bet ir graži interjero detalė. Muilo dozatoriai yra naudojami tiek vonios kambaryje, tiek ir virtuvėje. Sandarus jų indas, kaip jau buvo minėta, užtikrina higieniškumą, o pats skysto muilo naudojimas tampa ekonomiškesniu ir dėl dozavimo ir dėl to, kad tokius dozatorius yra paprasta papildyti, o nusipirkti papildymą yra labai paprasta ir nebrangu.

Pr2021/161

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite