Mokytojų reikia mažiau, kitų pedagoginių darbuotojų – daugiau

Nuotr. iš Pamario archyvo.

Tokia situacija Šilutės rajono švietimo įstaigose paaiškėjo rugsėjo pradžioje, kai prasidėjo naujieji mokslo metai. Įprasta, kad Savivaldybės taryba peržiūri ir nustato didžiausią leistiną pareigybių skaičių kiekvienoje švietimo įstaigoje.

Gera žinia, kad nesumažėjo mokinių: palyginus su praėjusių mokslo metų pradžia, šiemet į Šilutės r. mokyklų klases susirinko 15 daugiau nei pernai. Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė bloga žinia vadina tai, kad Vilkyčių ir Usėnų pagrindinėse mokykloje bus jungtinės pirmokų ir antrokų klasės. Vienoje klasėje turi būti bent 8 mokiniai, o minėtose mokyklose tėra mažiau.

Didžiausią leistiną darbuotojų skaičių švietimo įstaigose Savivaldybės taryba buvo patvirtinusi praėjusių metų rugsėjo pabaigoje, šią savaitę vyksiančiame posėdyje planuojama svarstyti pakeistą projektą.

Rugsėjo mėnesį mokyklų vadovai Švietimo valdymo informacinėje sistemoje pateikė duomenis apie klasių ir mokinių skaičius. Sistema suformavo mokytojų etatų skaičių kiekvienoje švietimo įstaigoje – 437,94 (sumažėjo 3,75 pedagoginių darbuotojų etato).

Gautas Šilutės meno mokyklos direktorius prašymas pridėti 0,3 dailės mokytojo etato, Traksėdžių Šilojų mokyklos direktorius prašo sumažinti valytojų ir įsteigti budėtojo pareigybę (1 etatas). Gauti vadovų raštai iš Šilutės lopšelių-darželių „Gintarėlis“, „Raudonkepuraitė“, „Žibutė“, „Ąžuoliukas“, „Pušelė“ ir iš Švėkšnos. Prašoma steigti 5,5 mokytojo padėjėjo etato – tokius prašymus pateikė Pamario ir M. Jankaus pagrindinės, Žibų pradinė mokyklos ir „Saulės“ gimnazija. Žemaičių Naumiesčio gimnazija pasiūlė panaikinti pusę etato mokytojo padėjėjo, nes sumažėjo didelių poreikių turinčių mokinių.

  • Kitų pedagoginių darbuotojų turėtų padidėti 6,08 etato, per metus tam prireiks 84 tūkst. Eur.
  • Mokytojų pareigybių skaičius sumažėja 3,75 etato ir lieka 437,94 etato.
  • Kitų pedagoginių darbuotojų būtų 405,38 etato, kurie, kaip ir mokytojai, išlaikomi iš valstybės mokymui skiriamų lėšų. Dar 405,25 etato pareigybių švietimo įstaigos išlaiko iš savarankiškų lėšų. Iš viso švietimo įstaigose siūloma turėti 1248,57 etato.

Parengta pagal Savivaldybės inf.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite