Mokytojų reikia mažiau, kitų pedagoginių darbuotojų – daugiau

Nuotr. iš Pamario archyvo.

Tokia situacija Šilutės rajono švietimo įstaigose paaiškėjo rugsėjo pradžioje, kai prasidėjo naujieji mokslo metai. Įprasta, kad Savivaldybės taryba peržiūri ir nustato didžiausią leistiną pareigybių skaičių kiekvienoje švietimo įstaigoje.

Gera žinia, kad nesumažėjo mokinių: palyginus su praėjusių mokslo metų pradžia, šiemet į Šilutės r. mokyklų klases susirinko 15 daugiau nei pernai. Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė bloga žinia vadina tai, kad Vilkyčių ir Usėnų pagrindinėse mokykloje bus jungtinės pirmokų ir antrokų klasės. Vienoje klasėje turi būti bent 8 mokiniai, o minėtose mokyklose tėra mažiau.

Didžiausią leistiną darbuotojų skaičių švietimo įstaigose Savivaldybės taryba buvo patvirtinusi praėjusių metų rugsėjo pabaigoje, šią savaitę vyksiančiame posėdyje planuojama svarstyti pakeistą projektą.

Rugsėjo mėnesį mokyklų vadovai Švietimo valdymo informacinėje sistemoje pateikė duomenis apie klasių ir mokinių skaičius. Sistema suformavo mokytojų etatų skaičių kiekvienoje švietimo įstaigoje – 437,94 (sumažėjo 3,75 pedagoginių darbuotojų etato).

Gautas Šilutės meno mokyklos direktorius prašymas pridėti 0,3 dailės mokytojo etato, Traksėdžių Šilojų mokyklos direktorius prašo sumažinti valytojų ir įsteigti budėtojo pareigybę (1 etatas). Gauti vadovų raštai iš Šilutės lopšelių-darželių „Gintarėlis“, „Raudonkepuraitė“, „Žibutė“, „Ąžuoliukas“, „Pušelė“ ir iš Švėkšnos. Prašoma steigti 5,5 mokytojo padėjėjo etato – tokius prašymus pateikė Pamario ir M. Jankaus pagrindinės, Žibų pradinė mokyklos ir „Saulės“ gimnazija. Žemaičių Naumiesčio gimnazija pasiūlė panaikinti pusę etato mokytojo padėjėjo, nes sumažėjo didelių poreikių turinčių mokinių.

  • Kitų pedagoginių darbuotojų turėtų padidėti 6,08 etato, per metus tam prireiks 84 tūkst. Eur.
  • Mokytojų pareigybių skaičius sumažėja 3,75 etato ir lieka 437,94 etato.
  • Kitų pedagoginių darbuotojų būtų 405,38 etato, kurie, kaip ir mokytojai, išlaikomi iš valstybės mokymui skiriamų lėšų. Dar 405,25 etato pareigybių švietimo įstaigos išlaiko iš savarankiškų lėšų. Iš viso švietimo įstaigose siūloma turėti 1248,57 etato.

Parengta pagal Savivaldybės inf.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Broniaus Bagdono knygos „Pagėgių krašto kaimai. II dalis“ sutiktuvės Stoniškiuose

Spalio 23 d., stoniškiečiai ir buvę gyventojai, šiuo metu gyvenantys Klaipėdoje, Kaune, rinkosi į jaukiai papuoštą Stoniškių seniūnijos kultūros namų salę. Įvykis neeilinis – pristatoma jau antroji stoniškiečio kultūrininko, pedagogo, literato Broniaus Bagdono surinktos kraštotyrinės medžiagos pagrindu išleista knyga ,,Pagėgių krašto kaimai“ 2 dalis. Pernai, Pagėgių savivaldybės kultūros centro pastangomis, buvo išleista pirmoji leidinio dalis, o šįmet suspėjome išleisti ir antrąją. Didžiausias dėmesys ir pagarba buvo skirta garbaus amžiaus knygos autoriui. Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“ (vad. Milda Ričkutė) savo dainomis,

Norite atrodyti jaunai ir visuomet pasitikėti savimi? Pradėkite nuo rankų… 

Darbo sauga yra labai svarbi, todėl turime darbe ir ne tik elgtis atsakingai. Renkantis darbo drabužius, reikia atkreipti dėmesį į patogumą, prigludimą prie kūno ir palaikymui skirtą temperatūrą. Svarbios drabužių medžiagos ir dizainas padės prisitaikyti prie visų reikalingų įrankių. Renkantis darbo batus, svarbu pasirinkti tinkamą batų dydį ir patogumo lygį, taip pat pasirinkti batus, tinkamus ilgalaikiam nešiojimui.  Turime atkreipti dėmesį ir į savo rankas darbe Svarbu nepamiršti pasirūpinti savo rankomis drėkinamuoju kremu. Jis gali apsaugoti nuo saulės, drėkinti ir apsaugoti

Produktyvumo priešai darbe

Darbo vieta turi skatinti produktyvumą, bet neįmanoma tikėtis, kad darbuotojas taip jausis visas 8 darbo valandas. Deja, tikrovėje darbuotojai išbūna tikrai darbingi vos kelias valandas. Užsitęsus darbui iš namų taip pat pastebėta, kad darbingumas krito. Kokie dalykai labiausiai trukdo susikaupti darbui? Asmeninės žinutės ir pokalbiai. Nebent tai rimtas atvejis, darbo metu telefonu geriau nesinaudoti. Net kelios minutės asmeninei žinutei ar pokalbiui atima iš jūsų produktyvumo. Darbo metu apsiribokite tik komunikacija, reikalinga darbui, o asmeninius reikalus stenkitės palikti iki darbo pabaigos.

Kokybiškos nerūdijančio plieno jungtys

Reikalingos nerūdijančio plieno jungtys, kitos metalo vamzdžių izoliacinės dalys? Pas specializuotus tiekėjus rasite labai daug ir įvairių sau tinkamų. Jungtys iš nerūdijančio plieno yra tvirtos ir patikimos, užtikrina  vamzdžių sandarumą ir gali būti pritaikytos pagal jūsų specifinius pramonės poreikius. Apie visa tai – toliau šiame straipsnyje.   Nerūdijančio plieno privalumai Nerūdijantis plienas yra vienas iš patvariausių ir aplinkos sąlygoms atspariausių metalų, kuriuo galima pasikliauti. Nerūdijančio plieno jungtys atsparios korozijai, jos užtikrina visokeriopą vamzdžių apsaugą ir sandarumą, todėl sistemos veikia sklandžiai,

Taip pat skaitykite