Mokytojų reikia mažiau, kitų pedagoginių darbuotojų – daugiau

Nuotr. iš Pamario archyvo.

Tokia situacija Šilutės rajono švietimo įstaigose paaiškėjo rugsėjo pradžioje, kai prasidėjo naujieji mokslo metai. Įprasta, kad Savivaldybės taryba peržiūri ir nustato didžiausią leistiną pareigybių skaičių kiekvienoje švietimo įstaigoje.

Gera žinia, kad nesumažėjo mokinių: palyginus su praėjusių mokslo metų pradžia, šiemet į Šilutės r. mokyklų klases susirinko 15 daugiau nei pernai. Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė bloga žinia vadina tai, kad Vilkyčių ir Usėnų pagrindinėse mokykloje bus jungtinės pirmokų ir antrokų klasės. Vienoje klasėje turi būti bent 8 mokiniai, o minėtose mokyklose tėra mažiau.

Didžiausią leistiną darbuotojų skaičių švietimo įstaigose Savivaldybės taryba buvo patvirtinusi praėjusių metų rugsėjo pabaigoje, šią savaitę vyksiančiame posėdyje planuojama svarstyti pakeistą projektą.

Rugsėjo mėnesį mokyklų vadovai Švietimo valdymo informacinėje sistemoje pateikė duomenis apie klasių ir mokinių skaičius. Sistema suformavo mokytojų etatų skaičių kiekvienoje švietimo įstaigoje – 437,94 (sumažėjo 3,75 pedagoginių darbuotojų etato).

Gautas Šilutės meno mokyklos direktorius prašymas pridėti 0,3 dailės mokytojo etato, Traksėdžių Šilojų mokyklos direktorius prašo sumažinti valytojų ir įsteigti budėtojo pareigybę (1 etatas). Gauti vadovų raštai iš Šilutės lopšelių-darželių „Gintarėlis“, „Raudonkepuraitė“, „Žibutė“, „Ąžuoliukas“, „Pušelė“ ir iš Švėkšnos. Prašoma steigti 5,5 mokytojo padėjėjo etato – tokius prašymus pateikė Pamario ir M. Jankaus pagrindinės, Žibų pradinė mokyklos ir „Saulės“ gimnazija. Žemaičių Naumiesčio gimnazija pasiūlė panaikinti pusę etato mokytojo padėjėjo, nes sumažėjo didelių poreikių turinčių mokinių.

  • Kitų pedagoginių darbuotojų turėtų padidėti 6,08 etato, per metus tam prireiks 84 tūkst. Eur.
  • Mokytojų pareigybių skaičius sumažėja 3,75 etato ir lieka 437,94 etato.
  • Kitų pedagoginių darbuotojų būtų 405,38 etato, kurie, kaip ir mokytojai, išlaikomi iš valstybės mokymui skiriamų lėšų. Dar 405,25 etato pareigybių švietimo įstaigos išlaiko iš savarankiškų lėšų. Iš viso švietimo įstaigose siūloma turėti 1248,57 etato.

Parengta pagal Savivaldybės inf.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“. Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami. Gruodžio 6 d. vakare namuose Lauko g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1968 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija tiria lapkričio 25 d. vėlaus vakaro įvykį, kai Statybininkų g., Šilutėje,  neblaivus (0,88 prom.) vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą kitam neblaiviam (1,32 prom.) vyrui, gim. 1963 m. Gruodžio 6 d. naktį iš vyro, gim. 1982 m., namų Laisvės al., Šilutėje, moteris, gim. 1985

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamos korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje. Vakar (gruodžio 6 d.) sulaikytas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat vakar sulaikyti dviejų privačių bendrovių vadovai, vienam iš jų pareikšti įtarimai dėl papirkimo, kitam – dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliekami suplanuoti tyrimo veiksmai. Vakar atliktos kratos Šilutės r. savivaldybėje, kitose tyrimui reikšmingose vietose.

Šių metų Laisvės premija paskirta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Seimas nusprendė šių metų Laisvės premiją skirti Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. V. Zelenskis – kovos už laisvę priešakyje „Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip pat skaitykite