Mokytojų reikia mažiau, kitų pedagoginių darbuotojų – daugiau

Nuotr. iš Pamario archyvo.

Tokia situacija Šilutės rajono švietimo įstaigose paaiškėjo rugsėjo pradžioje, kai prasidėjo naujieji mokslo metai. Įprasta, kad Savivaldybės taryba peržiūri ir nustato didžiausią leistiną pareigybių skaičių kiekvienoje švietimo įstaigoje.

Gera žinia, kad nesumažėjo mokinių: palyginus su praėjusių mokslo metų pradžia, šiemet į Šilutės r. mokyklų klases susirinko 15 daugiau nei pernai. Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė bloga žinia vadina tai, kad Vilkyčių ir Usėnų pagrindinėse mokykloje bus jungtinės pirmokų ir antrokų klasės. Vienoje klasėje turi būti bent 8 mokiniai, o minėtose mokyklose tėra mažiau.

Didžiausią leistiną darbuotojų skaičių švietimo įstaigose Savivaldybės taryba buvo patvirtinusi praėjusių metų rugsėjo pabaigoje, šią savaitę vyksiančiame posėdyje planuojama svarstyti pakeistą projektą.

Rugsėjo mėnesį mokyklų vadovai Švietimo valdymo informacinėje sistemoje pateikė duomenis apie klasių ir mokinių skaičius. Sistema suformavo mokytojų etatų skaičių kiekvienoje švietimo įstaigoje – 437,94 (sumažėjo 3,75 pedagoginių darbuotojų etato).

Gautas Šilutės meno mokyklos direktorius prašymas pridėti 0,3 dailės mokytojo etato, Traksėdžių Šilojų mokyklos direktorius prašo sumažinti valytojų ir įsteigti budėtojo pareigybę (1 etatas). Gauti vadovų raštai iš Šilutės lopšelių-darželių „Gintarėlis“, „Raudonkepuraitė“, „Žibutė“, „Ąžuoliukas“, „Pušelė“ ir iš Švėkšnos. Prašoma steigti 5,5 mokytojo padėjėjo etato – tokius prašymus pateikė Pamario ir M. Jankaus pagrindinės, Žibų pradinė mokyklos ir „Saulės“ gimnazija. Žemaičių Naumiesčio gimnazija pasiūlė panaikinti pusę etato mokytojo padėjėjo, nes sumažėjo didelių poreikių turinčių mokinių.

  • Kitų pedagoginių darbuotojų turėtų padidėti 6,08 etato, per metus tam prireiks 84 tūkst. Eur.
  • Mokytojų pareigybių skaičius sumažėja 3,75 etato ir lieka 437,94 etato.
  • Kitų pedagoginių darbuotojų būtų 405,38 etato, kurie, kaip ir mokytojai, išlaikomi iš valstybės mokymui skiriamų lėšų. Dar 405,25 etato pareigybių švietimo įstaigos išlaiko iš savarankiškų lėšų. Iš viso švietimo įstaigose siūloma turėti 1248,57 etato.

Parengta pagal Savivaldybės inf.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite