Mokymo įstaigų reitinguose Pagėgiai ir Šilutė – gale

Trečiadienį žurnalas REITINGAI paskelbė šalies mokyklų reitingus. Neieškokite Šilutės ar Pagėgių savivaldybių mokymo įstaigų tarp geriausiųjų – jos minimos reitingo sąrašo pabaigoje tarp Kelmės, Ignalinos ir Šalčininkų rajonų… 

Žurnalas REITINGAI savo feisbuko paskyroje skelbia štai tokią informaciją:

„Savivaldybių, kurios žurnalo REITINGAI sudarytame savivaldybių reitinge yra gale, merai yra įsitikinę, kad jų vadovaujamose savivaldybėse yra itin aukšti mokinių akademiniai pasiekimai. Tik, anot vietos valdžios lyderių, esą REITINGAI „kreivai rodo“.

Tad žurnalas REITINGAI specialiai šiems merams bei vietos bendruomenėms pateikia kiekvienos šių savivaldybių abiturientų pasiekimus, kuriuos merai vadina puikiais.

*

Pagėgių savivaldybės 2020 metų abiturientų pasiekimai

Matematikos valstybinį brandos egzaminą (VBE) laikė 25 abiturientai. Iš jų matematikos egzamino neišlaikė 12 abiturientų (tai reiškia, kad šie jaunuoliai neteko galimybės stoti į Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas vietas). Dar 10 pagėgišių išlaikė matematikos VBE labai silpnai, tai yra balais nuo 16 iki 35 (iš galimų surinkti šimto balų). Likusieji 3 abiturientai išlaikė matematiką vidutiniškai (nuo 36 iki 85 balų iš šimto). O gavusiųjų labai gerus ar puikius matematikos įvertinimus visoje Pagėgių savivaldybėje nebuvo.

Chemija: iš pasirinkusių laikyti šį valstybinį brandos egzaminą, du trečdaliai abiturientų išlaikė labai silpnai, tai yra nuo 16 iki 35 balų iš šimto, o trečdalis – vidutiniškai, gavusiųjų labai gerus įvertinimus nebuvo.

Informacinės technologijos: iš 6 jaunuolių, pasirinkusių laikyti IT VBE neišlaikė 1 abiturientas, o 4 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), dar vienas jaunuolis išlaikė vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus nebuvo.

Lietuvių kalba: iš 32 laikiusiųjų 6 jaunuoliai šio egzamino neišlaikė, 11 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), o 15 abiturientų išlaikė vidutiniškai, gavusiųjų labai gerus įvertinimus visoje savivaldybėje nebuvo.

 

Šilutės r. savivaldybės 2020 metų abiturientų rezultatai

Matematika: iš 184 laikiusiųjų egzaminą 74 abiturientai šio egzamino neišlaikė, 77 išlaikė labai silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 27 išlaikė vidutiniškai (nuo 36 iki 85 balų iš šimto), o gavusiųjų labai gerus įvertinimus visoje šioje savivaldybėje buvo 6 abiturientai.

Chemija: šį pasirenkamąjį egzaminą laikė 21 šilutiškis, du jaunuoliai jo neišlaikė, 11 išlaikė labai silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 8 išlaikė vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus nebuvo.

Informacinės technologijos: iš 35 laikiusių pasirenkamą IT egzaminą 2 abiturientai jo neišlaikė, 20 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 8 išlaikė vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus buvo 5.

Lietuvių kalba: iš 242 laikiusiųjų 35 jaunuoliai šio egzamino neišlaikė, 111 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 81 išlaikė vidutiniškai, gavusiųjų labai gerus įvertinimus visoje savivaldybėje buvo 15.

 

Tokius žurnalo REITINGAI skelbiamus rezultatus portalui delfi.lt Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius pakomentavo taip: „Kaimiškose mokyklose mokytojai stengiasi, o mokiniai, matyt, didelės motyvacijos neturi. Mažose savivaldybėse turbūt nėra tokių didelių skirtumų. Manau, kad kaimiškoje teritorijoje tikrai yra kitokia mokinių motyvacija. Ne vien viską atskleidžia mokinio egzaminai, bet mokykla sprendžia ir socialines problemas. Ištraukti mokinį iš tos socialinės atskirties nėra lengva“.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis minėtajam portalui sakė: „Pirmą sykį girdžiu, kad mūsų rezultatai tokie. Pavyzdžiui, praeitais metais Vainuto gimnazija buvo 15-16-oje vietoje Lietuvoje. Mes negavome jokios tokios statistikos, yra ministerijos išleistas toks albumas visų mokyklų, bet ten nemačiau, kad jie būtų prasti. Mes esame viduryje, pas mus yra 27 ugdymo įstaigos…“

Visą Žurnalo „Reitingai“ spaudos konferencijos įrašą, kuriame aptariamas naujausias žurnalo numeris – patys reitingai, švietimo aktualijos, tendencijos, įžvalgos, rasite čia: https://www.facebook.com/gintaras.sarafinas/videos/10226529186677039/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite