Mokymo įstaigų reitinguose Pagėgiai ir Šilutė – gale

Trečiadienį žurnalas REITINGAI paskelbė šalies mokyklų reitingus. Neieškokite Šilutės ar Pagėgių savivaldybių mokymo įstaigų tarp geriausiųjų – jos minimos reitingo sąrašo pabaigoje tarp Kelmės, Ignalinos ir Šalčininkų rajonų… 

Žurnalas REITINGAI savo feisbuko paskyroje skelbia štai tokią informaciją:

„Savivaldybių, kurios žurnalo REITINGAI sudarytame savivaldybių reitinge yra gale, merai yra įsitikinę, kad jų vadovaujamose savivaldybėse yra itin aukšti mokinių akademiniai pasiekimai. Tik, anot vietos valdžios lyderių, esą REITINGAI „kreivai rodo“.

Tad žurnalas REITINGAI specialiai šiems merams bei vietos bendruomenėms pateikia kiekvienos šių savivaldybių abiturientų pasiekimus, kuriuos merai vadina puikiais.

*

Pagėgių savivaldybės 2020 metų abiturientų pasiekimai

Matematikos valstybinį brandos egzaminą (VBE) laikė 25 abiturientai. Iš jų matematikos egzamino neišlaikė 12 abiturientų (tai reiškia, kad šie jaunuoliai neteko galimybės stoti į Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas vietas). Dar 10 pagėgišių išlaikė matematikos VBE labai silpnai, tai yra balais nuo 16 iki 35 (iš galimų surinkti šimto balų). Likusieji 3 abiturientai išlaikė matematiką vidutiniškai (nuo 36 iki 85 balų iš šimto). O gavusiųjų labai gerus ar puikius matematikos įvertinimus visoje Pagėgių savivaldybėje nebuvo.

Chemija: iš pasirinkusių laikyti šį valstybinį brandos egzaminą, du trečdaliai abiturientų išlaikė labai silpnai, tai yra nuo 16 iki 35 balų iš šimto, o trečdalis – vidutiniškai, gavusiųjų labai gerus įvertinimus nebuvo.

Informacinės technologijos: iš 6 jaunuolių, pasirinkusių laikyti IT VBE neišlaikė 1 abiturientas, o 4 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), dar vienas jaunuolis išlaikė vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus nebuvo.

Lietuvių kalba: iš 32 laikiusiųjų 6 jaunuoliai šio egzamino neišlaikė, 11 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), o 15 abiturientų išlaikė vidutiniškai, gavusiųjų labai gerus įvertinimus visoje savivaldybėje nebuvo.

 

Šilutės r. savivaldybės 2020 metų abiturientų rezultatai

Matematika: iš 184 laikiusiųjų egzaminą 74 abiturientai šio egzamino neišlaikė, 77 išlaikė labai silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 27 išlaikė vidutiniškai (nuo 36 iki 85 balų iš šimto), o gavusiųjų labai gerus įvertinimus visoje šioje savivaldybėje buvo 6 abiturientai.

Chemija: šį pasirenkamąjį egzaminą laikė 21 šilutiškis, du jaunuoliai jo neišlaikė, 11 išlaikė labai silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 8 išlaikė vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus nebuvo.

Informacinės technologijos: iš 35 laikiusių pasirenkamą IT egzaminą 2 abiturientai jo neišlaikė, 20 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 8 išlaikė vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus buvo 5.

Lietuvių kalba: iš 242 laikiusiųjų 35 jaunuoliai šio egzamino neišlaikė, 111 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 81 išlaikė vidutiniškai, gavusiųjų labai gerus įvertinimus visoje savivaldybėje buvo 15.

 

Tokius žurnalo REITINGAI skelbiamus rezultatus portalui delfi.lt Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius pakomentavo taip: „Kaimiškose mokyklose mokytojai stengiasi, o mokiniai, matyt, didelės motyvacijos neturi. Mažose savivaldybėse turbūt nėra tokių didelių skirtumų. Manau, kad kaimiškoje teritorijoje tikrai yra kitokia mokinių motyvacija. Ne vien viską atskleidžia mokinio egzaminai, bet mokykla sprendžia ir socialines problemas. Ištraukti mokinį iš tos socialinės atskirties nėra lengva“.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis minėtajam portalui sakė: „Pirmą sykį girdžiu, kad mūsų rezultatai tokie. Pavyzdžiui, praeitais metais Vainuto gimnazija buvo 15-16-oje vietoje Lietuvoje. Mes negavome jokios tokios statistikos, yra ministerijos išleistas toks albumas visų mokyklų, bet ten nemačiau, kad jie būtų prasti. Mes esame viduryje, pas mus yra 27 ugdymo įstaigos…“

Visą Žurnalo „Reitingai“ spaudos konferencijos įrašą, kuriame aptariamas naujausias žurnalo numeris – patys reitingai, švietimo aktualijos, tendencijos, įžvalgos, rasite čia: https://www.facebook.com/gintaras.sarafinas/videos/10226529186677039/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko. Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose. Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Taip pat skaitykite