Mokymo įstaigų reitinguose Pagėgiai ir Šilutė – gale

Trečiadienį žurnalas REITINGAI paskelbė šalies mokyklų reitingus. Neieškokite Šilutės ar Pagėgių savivaldybių mokymo įstaigų tarp geriausiųjų – jos minimos reitingo sąrašo pabaigoje tarp Kelmės, Ignalinos ir Šalčininkų rajonų… 

Žurnalas REITINGAI savo feisbuko paskyroje skelbia štai tokią informaciją:

„Savivaldybių, kurios žurnalo REITINGAI sudarytame savivaldybių reitinge yra gale, merai yra įsitikinę, kad jų vadovaujamose savivaldybėse yra itin aukšti mokinių akademiniai pasiekimai. Tik, anot vietos valdžios lyderių, esą REITINGAI „kreivai rodo“.

Tad žurnalas REITINGAI specialiai šiems merams bei vietos bendruomenėms pateikia kiekvienos šių savivaldybių abiturientų pasiekimus, kuriuos merai vadina puikiais.

*

Pagėgių savivaldybės 2020 metų abiturientų pasiekimai

Matematikos valstybinį brandos egzaminą (VBE) laikė 25 abiturientai. Iš jų matematikos egzamino neišlaikė 12 abiturientų (tai reiškia, kad šie jaunuoliai neteko galimybės stoti į Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas vietas). Dar 10 pagėgišių išlaikė matematikos VBE labai silpnai, tai yra balais nuo 16 iki 35 (iš galimų surinkti šimto balų). Likusieji 3 abiturientai išlaikė matematiką vidutiniškai (nuo 36 iki 85 balų iš šimto). O gavusiųjų labai gerus ar puikius matematikos įvertinimus visoje Pagėgių savivaldybėje nebuvo.

Chemija: iš pasirinkusių laikyti šį valstybinį brandos egzaminą, du trečdaliai abiturientų išlaikė labai silpnai, tai yra nuo 16 iki 35 balų iš šimto, o trečdalis – vidutiniškai, gavusiųjų labai gerus įvertinimus nebuvo.

Informacinės technologijos: iš 6 jaunuolių, pasirinkusių laikyti IT VBE neišlaikė 1 abiturientas, o 4 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), dar vienas jaunuolis išlaikė vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus nebuvo.

Lietuvių kalba: iš 32 laikiusiųjų 6 jaunuoliai šio egzamino neišlaikė, 11 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), o 15 abiturientų išlaikė vidutiniškai, gavusiųjų labai gerus įvertinimus visoje savivaldybėje nebuvo.

 

Šilutės r. savivaldybės 2020 metų abiturientų rezultatai

Matematika: iš 184 laikiusiųjų egzaminą 74 abiturientai šio egzamino neišlaikė, 77 išlaikė labai silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 27 išlaikė vidutiniškai (nuo 36 iki 85 balų iš šimto), o gavusiųjų labai gerus įvertinimus visoje šioje savivaldybėje buvo 6 abiturientai.

Chemija: šį pasirenkamąjį egzaminą laikė 21 šilutiškis, du jaunuoliai jo neišlaikė, 11 išlaikė labai silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 8 išlaikė vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus nebuvo.

Informacinės technologijos: iš 35 laikiusių pasirenkamą IT egzaminą 2 abiturientai jo neišlaikė, 20 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 8 išlaikė vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus buvo 5.

Lietuvių kalba: iš 242 laikiusiųjų 35 jaunuoliai šio egzamino neišlaikė, 111 išlaikė silpnai (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 81 išlaikė vidutiniškai, gavusiųjų labai gerus įvertinimus visoje savivaldybėje buvo 15.

 

Tokius žurnalo REITINGAI skelbiamus rezultatus portalui delfi.lt Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius pakomentavo taip: „Kaimiškose mokyklose mokytojai stengiasi, o mokiniai, matyt, didelės motyvacijos neturi. Mažose savivaldybėse turbūt nėra tokių didelių skirtumų. Manau, kad kaimiškoje teritorijoje tikrai yra kitokia mokinių motyvacija. Ne vien viską atskleidžia mokinio egzaminai, bet mokykla sprendžia ir socialines problemas. Ištraukti mokinį iš tos socialinės atskirties nėra lengva“.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis minėtajam portalui sakė: „Pirmą sykį girdžiu, kad mūsų rezultatai tokie. Pavyzdžiui, praeitais metais Vainuto gimnazija buvo 15-16-oje vietoje Lietuvoje. Mes negavome jokios tokios statistikos, yra ministerijos išleistas toks albumas visų mokyklų, bet ten nemačiau, kad jie būtų prasti. Mes esame viduryje, pas mus yra 27 ugdymo įstaigos…“

Visą Žurnalo „Reitingai“ spaudos konferencijos įrašą, kuriame aptariamas naujausias žurnalo numeris – patys reitingai, švietimo aktualijos, tendencijos, įžvalgos, rasite čia: https://www.facebook.com/gintaras.sarafinas/videos/10226529186677039/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite