Mokyklinio amžiaus vaikai bus pamaitinti ir aprūpinti mokykliniais reikmenimis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad mažas pajamas gaunančios šeimos gali gauti vaikams nemokamą maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti. Savivaldybės Socialinės paramos skyrius ir seniūnijos priima mokyklinio amžiaus vaikus auginančių asmenų prašymus. Vien liepos mėnesį į Šilutės r. savivaldybę paramos kreipėsi 294 šeimos.

Socialinė parama mokiniams
Socialinę paramą gali gauti tie vaikai, kurie mokosi bendrojo lavinimo ar ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Socialinė parama mokiniams bus suteikiama tik tada, kai vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį bus mažesnės nei 153 €.
„Mamos ir tėvo gaunamos pajamos yra dalinamos iš visų šeimos narių skaičiaus. Skaičiuojamos per paskutinius tris darbo mėnesius gautos pajamos. Jeigu vienam šeimos nariui tenka mažiau nei 153 eurai, tada parama bus skiriama“, – paaiškino Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos sk. vedėjo pavaduotoja Virginija Paulauskienė.
Na, o savivaldybės nustatytais ligos, nelaimingo atsitikimo atvejais, netekus maitintojo, auginant tris ir daugiau vaikų ar vaikus auginant neįgaliems asmenims, mokiniai turi teisę gauti ir nemokamą maitinimą. Tačiau tik tada, kai vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės negu 204 eurai. Prašymai mokinio reikmenims įsigyti priimami iki spalio 4 d., o dėl nemokamo maitinimo – per visus mokslo metus, jei pablogėja šeimos finansinė situacija.
Pasak V. Paulauskienės, jei vieną mėnesį šeima negavo paramos dėl per didelių pajamų, tai pasikeitus šeimos gaunamoms pajamoms bet kurį kitą mėnesį galima iš naujo kreiptis dėl paramos.
Tačiau socialinės paramos vaikai gali ir negauti. Ji neskiriama tiems, kurie mokosi ir pagal bendrojo ugdymo, ir pagal profesinio mokymo programas, taip pat vaikams, kurie yra išlaikomi valstybės arba savivaldybės finansuojamose įstaigose, kuriems įstatymų nustatyta tvarka yra paskirta globos (rūpybos) išmoka.
Pašalpa didės kitąmet
Planuojama, kad Lietuvoje naujais mokslo metais nemokamą maitinimą gaus apie 80 tūkst. mokinių, o paramą mokinio reikmenims įsigyti beveik tiek pat – 78 tūkst. mokinių. Praėjusiais metais Lietuvoje nemokamą maitinimą gavo per 90 tūkst., o paramą mokinio reikmenims įsigyti – per 80 tūkst. mokinių.
Šiemet liepos mėnesį Šilutės r. savivaldybei prašymus pateikė 294 šeimos, prašiusios paramos 563 vaikams. Jiems jau atseikėta daugiau kaip 25 tūks. eurų. Visiems moksleiviams bus skirtas ir nemokamas maitinimas. Pernai Šilutės rajone paramą mokinio reikmenims iš viso gavo 1553 moksleiviai, jiems buvo išmokėta 242 268 litai.
„Mažėjant bendram moksleiviui skaičiui, mažėja ir paramos gavėjų, todėl valstybės paramos Šilutės rajone šiemet bus prašoma šiek tiek mažesniam mokinių skaičiui“, – patikino V. Paulauskienė.
Nemokamam maitinimui reikalingiems produktams įsigyti vienam mokiniui per dieną skiriama 2,48 €, o mokykliniams reikmenims įsigyti vienkartinė parama vienam mokiniui sudaro 45,60 €. Ministerija deklaruoja, kad, atsižvelgiant į vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius, jau yra parengtas Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimo projektas, kuriame nuo kitų metų numatoma paramai mokinio reikmenims įsigyti skiriamų lėšų dydį padidinti iki 57 €. Tačiau V. Paulauskienė patikino, kad parama didės tik nuo kitų mokslo metų.
Stovyklose maitina nemokamai
Prašymai dėl nemokamo maitinimo vasaros atostogų metu mokykloje organizuojamoje dieninėje vasaros poilsio stovykloje gali būti pateikti nuo tų metų gegužės 1 d. V. Paulauskienės teigimu, šiais metais Šilutės rajone vasaros stovyklos vyko birželio mėnesį. Jose iš mažas pajamas gaunančių šeimų 441 vaikui maitinimas nekainavo. Ne daugiau kaip 10 dienų trukmės stovykloms mokyklose buvo skirta 6805 eurai maitinimui. „Mes pinigų turime pakankamai, todėl mažas pajamas turinčioms šeimoms galime skirti paramą“, – patikino V. Paulauskienė.
Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą nuo mokslo metų pradžios ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, tėvams reikėtų kreiptis iki tų mokslo metų pradžios, bet ne anksčiau kaip nuo liepos 1 d. Mokiniams nemokamas maitinimas teikiamas toje mokykloje, kurioje vaikas mokosi. Atsisakiusiems nemokamo maitinimo pinigai nėra išmokami, o socialinė parama teikiama ir pinigais, tačiau ne socialinės rizikos šeimoms. Jų vaikams nuperkama mokyklinių priemonių. Mokinio reikmenis sudaro pratybų sąsiuviniai, skaičiuotuvai, rašymo, braižymo, piešimo priemonės, sportinė apranga, avalynė, drabužiai ir kiti mokiniui būtini reikmenys, kuriais neaprūpina mokyklos.
Visa valstybės parama skiriama ir tiems vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą. V. Paulauskienė patikino, kad kreiptis gali ir darželinukų tėvai, kurių vaikai darželyje mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą, kurie jau ruošiasi mokyklai. Šiems vaikams yra skiriami tik pietūs, o už pusryčius ir vakarienę turi mokėti tėvai.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite