Mokyklinio amžiaus vaikai bus pamaitinti ir aprūpinti mokykliniais reikmenimis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad mažas pajamas gaunančios šeimos gali gauti vaikams nemokamą maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti. Savivaldybės Socialinės paramos skyrius ir seniūnijos priima mokyklinio amžiaus vaikus auginančių asmenų prašymus. Vien liepos mėnesį į Šilutės r. savivaldybę paramos kreipėsi 294 šeimos.

Socialinė parama mokiniams
Socialinę paramą gali gauti tie vaikai, kurie mokosi bendrojo lavinimo ar ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Socialinė parama mokiniams bus suteikiama tik tada, kai vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį bus mažesnės nei 153 €.
„Mamos ir tėvo gaunamos pajamos yra dalinamos iš visų šeimos narių skaičiaus. Skaičiuojamos per paskutinius tris darbo mėnesius gautos pajamos. Jeigu vienam šeimos nariui tenka mažiau nei 153 eurai, tada parama bus skiriama“, – paaiškino Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos sk. vedėjo pavaduotoja Virginija Paulauskienė.
Na, o savivaldybės nustatytais ligos, nelaimingo atsitikimo atvejais, netekus maitintojo, auginant tris ir daugiau vaikų ar vaikus auginant neįgaliems asmenims, mokiniai turi teisę gauti ir nemokamą maitinimą. Tačiau tik tada, kai vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės negu 204 eurai. Prašymai mokinio reikmenims įsigyti priimami iki spalio 4 d., o dėl nemokamo maitinimo – per visus mokslo metus, jei pablogėja šeimos finansinė situacija.
Pasak V. Paulauskienės, jei vieną mėnesį šeima negavo paramos dėl per didelių pajamų, tai pasikeitus šeimos gaunamoms pajamoms bet kurį kitą mėnesį galima iš naujo kreiptis dėl paramos.
Tačiau socialinės paramos vaikai gali ir negauti. Ji neskiriama tiems, kurie mokosi ir pagal bendrojo ugdymo, ir pagal profesinio mokymo programas, taip pat vaikams, kurie yra išlaikomi valstybės arba savivaldybės finansuojamose įstaigose, kuriems įstatymų nustatyta tvarka yra paskirta globos (rūpybos) išmoka.
Pašalpa didės kitąmet
Planuojama, kad Lietuvoje naujais mokslo metais nemokamą maitinimą gaus apie 80 tūkst. mokinių, o paramą mokinio reikmenims įsigyti beveik tiek pat – 78 tūkst. mokinių. Praėjusiais metais Lietuvoje nemokamą maitinimą gavo per 90 tūkst., o paramą mokinio reikmenims įsigyti – per 80 tūkst. mokinių.
Šiemet liepos mėnesį Šilutės r. savivaldybei prašymus pateikė 294 šeimos, prašiusios paramos 563 vaikams. Jiems jau atseikėta daugiau kaip 25 tūks. eurų. Visiems moksleiviams bus skirtas ir nemokamas maitinimas. Pernai Šilutės rajone paramą mokinio reikmenims iš viso gavo 1553 moksleiviai, jiems buvo išmokėta 242 268 litai.
„Mažėjant bendram moksleiviui skaičiui, mažėja ir paramos gavėjų, todėl valstybės paramos Šilutės rajone šiemet bus prašoma šiek tiek mažesniam mokinių skaičiui“, – patikino V. Paulauskienė.
Nemokamam maitinimui reikalingiems produktams įsigyti vienam mokiniui per dieną skiriama 2,48 €, o mokykliniams reikmenims įsigyti vienkartinė parama vienam mokiniui sudaro 45,60 €. Ministerija deklaruoja, kad, atsižvelgiant į vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius, jau yra parengtas Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimo projektas, kuriame nuo kitų metų numatoma paramai mokinio reikmenims įsigyti skiriamų lėšų dydį padidinti iki 57 €. Tačiau V. Paulauskienė patikino, kad parama didės tik nuo kitų mokslo metų.
Stovyklose maitina nemokamai
Prašymai dėl nemokamo maitinimo vasaros atostogų metu mokykloje organizuojamoje dieninėje vasaros poilsio stovykloje gali būti pateikti nuo tų metų gegužės 1 d. V. Paulauskienės teigimu, šiais metais Šilutės rajone vasaros stovyklos vyko birželio mėnesį. Jose iš mažas pajamas gaunančių šeimų 441 vaikui maitinimas nekainavo. Ne daugiau kaip 10 dienų trukmės stovykloms mokyklose buvo skirta 6805 eurai maitinimui. „Mes pinigų turime pakankamai, todėl mažas pajamas turinčioms šeimoms galime skirti paramą“, – patikino V. Paulauskienė.
Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą nuo mokslo metų pradžios ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, tėvams reikėtų kreiptis iki tų mokslo metų pradžios, bet ne anksčiau kaip nuo liepos 1 d. Mokiniams nemokamas maitinimas teikiamas toje mokykloje, kurioje vaikas mokosi. Atsisakiusiems nemokamo maitinimo pinigai nėra išmokami, o socialinė parama teikiama ir pinigais, tačiau ne socialinės rizikos šeimoms. Jų vaikams nuperkama mokyklinių priemonių. Mokinio reikmenis sudaro pratybų sąsiuviniai, skaičiuotuvai, rašymo, braižymo, piešimo priemonės, sportinė apranga, avalynė, drabužiai ir kiti mokiniui būtini reikmenys, kuriais neaprūpina mokyklos.
Visa valstybės parama skiriama ir tiems vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą. V. Paulauskienė patikino, kad kreiptis gali ir darželinukų tėvai, kurių vaikai darželyje mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą, kurie jau ruošiasi mokyklai. Šiems vaikams yra skiriami tik pietūs, o už pusryčius ir vakarienę turi mokėti tėvai.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite