Mokyklinio amžiaus vaikai bus pamaitinti ir aprūpinti mokykliniais reikmenimis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad mažas pajamas gaunančios šeimos gali gauti vaikams nemokamą maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti. Savivaldybės Socialinės paramos skyrius ir seniūnijos priima mokyklinio amžiaus vaikus auginančių asmenų prašymus. Vien liepos mėnesį į Šilutės r. savivaldybę paramos kreipėsi 294 šeimos.

Socialinė parama mokiniams
Socialinę paramą gali gauti tie vaikai, kurie mokosi bendrojo lavinimo ar ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Socialinė parama mokiniams bus suteikiama tik tada, kai vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį bus mažesnės nei 153 €.
„Mamos ir tėvo gaunamos pajamos yra dalinamos iš visų šeimos narių skaičiaus. Skaičiuojamos per paskutinius tris darbo mėnesius gautos pajamos. Jeigu vienam šeimos nariui tenka mažiau nei 153 eurai, tada parama bus skiriama“, – paaiškino Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos sk. vedėjo pavaduotoja Virginija Paulauskienė.
Na, o savivaldybės nustatytais ligos, nelaimingo atsitikimo atvejais, netekus maitintojo, auginant tris ir daugiau vaikų ar vaikus auginant neįgaliems asmenims, mokiniai turi teisę gauti ir nemokamą maitinimą. Tačiau tik tada, kai vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės negu 204 eurai. Prašymai mokinio reikmenims įsigyti priimami iki spalio 4 d., o dėl nemokamo maitinimo – per visus mokslo metus, jei pablogėja šeimos finansinė situacija.
Pasak V. Paulauskienės, jei vieną mėnesį šeima negavo paramos dėl per didelių pajamų, tai pasikeitus šeimos gaunamoms pajamoms bet kurį kitą mėnesį galima iš naujo kreiptis dėl paramos.
Tačiau socialinės paramos vaikai gali ir negauti. Ji neskiriama tiems, kurie mokosi ir pagal bendrojo ugdymo, ir pagal profesinio mokymo programas, taip pat vaikams, kurie yra išlaikomi valstybės arba savivaldybės finansuojamose įstaigose, kuriems įstatymų nustatyta tvarka yra paskirta globos (rūpybos) išmoka.
Pašalpa didės kitąmet
Planuojama, kad Lietuvoje naujais mokslo metais nemokamą maitinimą gaus apie 80 tūkst. mokinių, o paramą mokinio reikmenims įsigyti beveik tiek pat – 78 tūkst. mokinių. Praėjusiais metais Lietuvoje nemokamą maitinimą gavo per 90 tūkst., o paramą mokinio reikmenims įsigyti – per 80 tūkst. mokinių.
Šiemet liepos mėnesį Šilutės r. savivaldybei prašymus pateikė 294 šeimos, prašiusios paramos 563 vaikams. Jiems jau atseikėta daugiau kaip 25 tūks. eurų. Visiems moksleiviams bus skirtas ir nemokamas maitinimas. Pernai Šilutės rajone paramą mokinio reikmenims iš viso gavo 1553 moksleiviai, jiems buvo išmokėta 242 268 litai.
„Mažėjant bendram moksleiviui skaičiui, mažėja ir paramos gavėjų, todėl valstybės paramos Šilutės rajone šiemet bus prašoma šiek tiek mažesniam mokinių skaičiui“, – patikino V. Paulauskienė.
Nemokamam maitinimui reikalingiems produktams įsigyti vienam mokiniui per dieną skiriama 2,48 €, o mokykliniams reikmenims įsigyti vienkartinė parama vienam mokiniui sudaro 45,60 €. Ministerija deklaruoja, kad, atsižvelgiant į vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius, jau yra parengtas Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimo projektas, kuriame nuo kitų metų numatoma paramai mokinio reikmenims įsigyti skiriamų lėšų dydį padidinti iki 57 €. Tačiau V. Paulauskienė patikino, kad parama didės tik nuo kitų mokslo metų.
Stovyklose maitina nemokamai
Prašymai dėl nemokamo maitinimo vasaros atostogų metu mokykloje organizuojamoje dieninėje vasaros poilsio stovykloje gali būti pateikti nuo tų metų gegužės 1 d. V. Paulauskienės teigimu, šiais metais Šilutės rajone vasaros stovyklos vyko birželio mėnesį. Jose iš mažas pajamas gaunančių šeimų 441 vaikui maitinimas nekainavo. Ne daugiau kaip 10 dienų trukmės stovykloms mokyklose buvo skirta 6805 eurai maitinimui. „Mes pinigų turime pakankamai, todėl mažas pajamas turinčioms šeimoms galime skirti paramą“, – patikino V. Paulauskienė.
Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą nuo mokslo metų pradžios ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, tėvams reikėtų kreiptis iki tų mokslo metų pradžios, bet ne anksčiau kaip nuo liepos 1 d. Mokiniams nemokamas maitinimas teikiamas toje mokykloje, kurioje vaikas mokosi. Atsisakiusiems nemokamo maitinimo pinigai nėra išmokami, o socialinė parama teikiama ir pinigais, tačiau ne socialinės rizikos šeimoms. Jų vaikams nuperkama mokyklinių priemonių. Mokinio reikmenis sudaro pratybų sąsiuviniai, skaičiuotuvai, rašymo, braižymo, piešimo priemonės, sportinė apranga, avalynė, drabužiai ir kiti mokiniui būtini reikmenys, kuriais neaprūpina mokyklos.
Visa valstybės parama skiriama ir tiems vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą. V. Paulauskienė patikino, kad kreiptis gali ir darželinukų tėvai, kurių vaikai darželyje mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą, kurie jau ruošiasi mokyklai. Šiems vaikams yra skiriami tik pietūs, o už pusryčius ir vakarienę turi mokėti tėvai.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite