Mokyklinio amžiaus vaikai bus pamaitinti ir aprūpinti mokykliniais reikmenimis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad mažas pajamas gaunančios šeimos gali gauti vaikams nemokamą maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti. Savivaldybės Socialinės paramos skyrius ir seniūnijos priima mokyklinio amžiaus vaikus auginančių asmenų prašymus. Vien liepos mėnesį į Šilutės r. savivaldybę paramos kreipėsi 294 šeimos.

Socialinė parama mokiniams
Socialinę paramą gali gauti tie vaikai, kurie mokosi bendrojo lavinimo ar ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Socialinė parama mokiniams bus suteikiama tik tada, kai vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį bus mažesnės nei 153 €.
„Mamos ir tėvo gaunamos pajamos yra dalinamos iš visų šeimos narių skaičiaus. Skaičiuojamos per paskutinius tris darbo mėnesius gautos pajamos. Jeigu vienam šeimos nariui tenka mažiau nei 153 eurai, tada parama bus skiriama“, – paaiškino Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos sk. vedėjo pavaduotoja Virginija Paulauskienė.
Na, o savivaldybės nustatytais ligos, nelaimingo atsitikimo atvejais, netekus maitintojo, auginant tris ir daugiau vaikų ar vaikus auginant neįgaliems asmenims, mokiniai turi teisę gauti ir nemokamą maitinimą. Tačiau tik tada, kai vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės negu 204 eurai. Prašymai mokinio reikmenims įsigyti priimami iki spalio 4 d., o dėl nemokamo maitinimo – per visus mokslo metus, jei pablogėja šeimos finansinė situacija.
Pasak V. Paulauskienės, jei vieną mėnesį šeima negavo paramos dėl per didelių pajamų, tai pasikeitus šeimos gaunamoms pajamoms bet kurį kitą mėnesį galima iš naujo kreiptis dėl paramos.
Tačiau socialinės paramos vaikai gali ir negauti. Ji neskiriama tiems, kurie mokosi ir pagal bendrojo ugdymo, ir pagal profesinio mokymo programas, taip pat vaikams, kurie yra išlaikomi valstybės arba savivaldybės finansuojamose įstaigose, kuriems įstatymų nustatyta tvarka yra paskirta globos (rūpybos) išmoka.
Pašalpa didės kitąmet
Planuojama, kad Lietuvoje naujais mokslo metais nemokamą maitinimą gaus apie 80 tūkst. mokinių, o paramą mokinio reikmenims įsigyti beveik tiek pat – 78 tūkst. mokinių. Praėjusiais metais Lietuvoje nemokamą maitinimą gavo per 90 tūkst., o paramą mokinio reikmenims įsigyti – per 80 tūkst. mokinių.
Šiemet liepos mėnesį Šilutės r. savivaldybei prašymus pateikė 294 šeimos, prašiusios paramos 563 vaikams. Jiems jau atseikėta daugiau kaip 25 tūks. eurų. Visiems moksleiviams bus skirtas ir nemokamas maitinimas. Pernai Šilutės rajone paramą mokinio reikmenims iš viso gavo 1553 moksleiviai, jiems buvo išmokėta 242 268 litai.
„Mažėjant bendram moksleiviui skaičiui, mažėja ir paramos gavėjų, todėl valstybės paramos Šilutės rajone šiemet bus prašoma šiek tiek mažesniam mokinių skaičiui“, – patikino V. Paulauskienė.
Nemokamam maitinimui reikalingiems produktams įsigyti vienam mokiniui per dieną skiriama 2,48 €, o mokykliniams reikmenims įsigyti vienkartinė parama vienam mokiniui sudaro 45,60 €. Ministerija deklaruoja, kad, atsižvelgiant į vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius, jau yra parengtas Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimo projektas, kuriame nuo kitų metų numatoma paramai mokinio reikmenims įsigyti skiriamų lėšų dydį padidinti iki 57 €. Tačiau V. Paulauskienė patikino, kad parama didės tik nuo kitų mokslo metų.
Stovyklose maitina nemokamai
Prašymai dėl nemokamo maitinimo vasaros atostogų metu mokykloje organizuojamoje dieninėje vasaros poilsio stovykloje gali būti pateikti nuo tų metų gegužės 1 d. V. Paulauskienės teigimu, šiais metais Šilutės rajone vasaros stovyklos vyko birželio mėnesį. Jose iš mažas pajamas gaunančių šeimų 441 vaikui maitinimas nekainavo. Ne daugiau kaip 10 dienų trukmės stovykloms mokyklose buvo skirta 6805 eurai maitinimui. „Mes pinigų turime pakankamai, todėl mažas pajamas turinčioms šeimoms galime skirti paramą“, – patikino V. Paulauskienė.
Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą nuo mokslo metų pradžios ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, tėvams reikėtų kreiptis iki tų mokslo metų pradžios, bet ne anksčiau kaip nuo liepos 1 d. Mokiniams nemokamas maitinimas teikiamas toje mokykloje, kurioje vaikas mokosi. Atsisakiusiems nemokamo maitinimo pinigai nėra išmokami, o socialinė parama teikiama ir pinigais, tačiau ne socialinės rizikos šeimoms. Jų vaikams nuperkama mokyklinių priemonių. Mokinio reikmenis sudaro pratybų sąsiuviniai, skaičiuotuvai, rašymo, braižymo, piešimo priemonės, sportinė apranga, avalynė, drabužiai ir kiti mokiniui būtini reikmenys, kuriais neaprūpina mokyklos.
Visa valstybės parama skiriama ir tiems vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą. V. Paulauskienė patikino, kad kreiptis gali ir darželinukų tėvai, kurių vaikai darželyje mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą, kurie jau ruošiasi mokyklai. Šiems vaikams yra skiriami tik pietūs, o už pusryčius ir vakarienę turi mokėti tėvai.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Hits: 21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite