Mokyklas aprūpins stebėjimo kameromis

Iki gruodžio 15 d. paaiškės, viena ar dvi mūsų rajono kaimo mokyklos bus aprūpintos stebėjimo kameromis. Apie projektų dėl saugios aplinkos švietimo įstaigose įgyvendinimą Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto narius informavo Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas.

Šilutės rajono politikų manymu, stebėjimo kameros ugdymo įstaigose suteiks daugiau saugumo negu privačios saugos įmonės, su kuriomis šiuo metu sudarytos paslaugos teikimo sutartys.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis sakė, kad šiuo metu mokyklų apsauga pavesta privačioms saugos įmonėms ir šios paslaugos kiekvienai mokyklai per mėnesį atsieina apie 100 litų. Tokios paslaugos kokybe suabejojo Tarybos narys Steponas Kazlauskas. Jo žiniomis, kai kaimo mokyklose įsijungia apsauginė signalizacija, pasižiūrėti, kas atsitiko lekia ne samdyti apsauginiai, o mokyklų darbuotojai. Todėl jo manymu, rengti stebėjimo kameras, dalyvaujant Žemės ūkio ministerijos remiamuose projektuose, tikslinga, nors savo lėšų reikės pridėti ir Savivaldybei.
Remigijus Budrikas informavo, kad šiuo metu svarstoma, kiek lėšų skirti iš Žemės ūkio ministerijos rezervo. Jų gali pakakti vienai arba dviem mokykloms aprūpinti kameromis. Tai nėra pigu, nes bendra tik vieno iš pateiktų finansavimui projekto vertė siekia apie 132 tūkst. Lt. Siekiama sudaryti saugias ugdymo sąlygas kaimo vietovių 14-29 m. amžiaus vaikams ir jaunimui. Ne mažiau svarbu, kad stebint viešąsias erdves mokinių tėvai bei mokytojai jausis ramesni dėl savo vaikų saugumo. Kaimo gyvenviečių mokyklos yra traukos centras ir nebesimokančiam jaunimui: sporto salės, aikštynai, poilsio zonos. Stebėjimo kameros drausmintų mokyklų lankytojus ir mokinius ne tik per pamokas, bet ir visą parą. Kameras numatoma įrengti tiek lauke, tiek patalpų viduje.
„Pagal mokyklų, kuriose yra vaizdo stebėjimo kameros, pavyzdžius, galima tvirtinti, kad vaikai, kurie jaučiasi mokykloje nesaugūs, stengiasi būti vaizdo kamerų stebėjimo zonoje. Jiems kameros padeda. Tiems, kurie neturi blogų ketinimų, jos irgi netrukdo. Trukdo nebent tiems, kas tų blogų ketinimų turi. Šiuolaikinės vaizdo stebėjimo sistemos suteikia galimybę transliuoti per tinklą tiesioginį vaizdą, kuris gali būti pasiekiamas iš bet kur, kur tik veikia internetas. Jos gali išsaugoti vaizdus, kuriuos užfiksuoja kaip įvykius“, – pasakojo R. Budrikas. Planavimo ir plėtros skyriaus vadovas sakė, kad su ugdymo įstaigų vadovais aptarta, kuriose mokyklos vietose įrengtos kameros labiausiai patenkintų lūkesčius t. y. būtų užtikrintas labiausiai pažeidžiamos gyventojų grupės – jaunimo – saugumas. Atsižvelgiant į mokinių skaičių ir mokyklų specifiką, parinktos švietimo įstaigos, kurioms ši problema yra aktualiausia. Aštuonios iš vienuolikos šių švietimo įstaigų veikia seniūnijų centruose.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite