Mokinio sveikatos pažymėjimas galioja visus metus, tikrintis sveikatą galima ir vasarą

Tai primena Sveikatos apsaugos ministerija. Mat daugiau nei pusė mokinių profilaktiškai sveikatą tikrinasi tik prieš pat mokslo metus ar jiems jau prasidėjus. Tuo metu gydymo įstaigos ir šeimos gydytojai bei kiti specialistai patiria papildomą krūvį dėl išaugusių srautų, tėvams bei vaikais tenka ilgiau palaukti apžiūros. Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad privalomas sveikatos patikros pažymėjimas galioja visus metus, todėl galima sveikatos patikrą atlikti anksčiau, kad ir per vasaros mėnesius, taip išvengiant nepatogumų.

Profilaktinis vaikų ir pilnamečių mokinių sveikatos patikrinimas atliekamas kartą per metus apsilankant pas šeimos gydytoją ar vaikų ligų gydytoją, taip pat pas gydytoją odontologą ar burnos higienistą. Po sveikatos patikros kiekvienam vaikui ar pilnamečiam mokiniui gydytojai užpildo Mokinio sveikatos pažymėjimą, kuris būtinas visiems lankantiems darželius ir mokyklas.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atkreipia dėmesį, kad pirmaisiais rudens mėnesiais dėl išaugusio krūvio kenčia visi – tiek tėvai bei vaikai, tiek medikai, todėl ragina tausoti vieni kitus ir nedelsti bei atsakingai planuotis sveikatos patikros laiką. Psichologė Milda Kukulskienė pastebi, kad rudens pradžiai atidėtas profilaktinis mokinio sveikatos patikrinimas gali būti susijęs su padidėjusiu tėvų streso lygiu.

„Rugsėjis, kaip nauja pradžia po vasaros atostogų, tėvams ir vaikams gali būti sudėtingas laikotarpis, kadangi grįžus į darželius ir mokyklas vėl užgriūva įvairūs reikalai: tenka prisitaikyti prie naujo dienos ritmo, intensyviai kibti į darbus, mokytis naujų įgūdžių ar stengtis įsilieti į kolektyvą. Šie pokyčiai šeimos nariams paprastai yra džiugūs, bet tuo pačiu gali kelti stresą, kuris pareikalauja tiek fizinių, tiek psichikos resursų. Jeigu šalia kitų įsipareigojimų dar tenka skubėti pas gydytoją ir laukti ilgose eilėse, rizikuojame, kad vaiko patirtis gydymo įstaigoje gali būti ne tokia sklandi, kokios linkėtume. Būtent vasarą turime daugiau laiko, esame pozityviau nusiteikę ir prikaupę vidinių resursų, tad tai puikus metas pasitikrinti vaikų sveikatą ir ją stiprinti. Rami galva prieš atostogas – tai prasminga siekiamybė“, – sako psichologė M. Kukulskienė.

Patikrinti mokinių sveikatą laiku svarbu ir dėl Mokinio sveikatos pažymėjimo, kuris būtinas ugdymo procese, ir siekiant užtikrinti, kad vaikų sveikata ir vystymasis būtų tinkamai įvertinti, ir prireikus, laiku koreguojami. Specialistai pastebi, kad anksčiau atlikus patikrą, anksčiau aptinkami sveikatos sutrikimai, kuriuos galima šalinti arba koreguoti.

„Pastebime, kad po kasmetinės mokinių sveikatos apžiūros, vis daugiau pacientų prireikia papildomo ištyrimo ar rekomendacijų, pavyzdžiui, pasitikrinti akis, koreguoti laikyseną ar kūno masę. Tam reikia daugiau laiko ir nuoseklių vaiko pastangų bei tėvelių priežiūros. Todėl vasara yra ypač tinkamas metas pasirūpinti sveikata, yra daugiau galimybių pakoreguoti mitybą ir padidinti fizinį aktyvumą. Visa tai turi daug įtakos bendrai sveikatos būklei visus metus“, – sako Šeimos gydytojų asociacijos prezidentė gydytoja Alma Astafjeva.

Siekiant priminti tėvams ir moksleiviams apie galimybę kuo anksčiau patikrinti sveikatą, taip išvengiant nepatogumų, Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Šeimos gydytojų asociacija inicijuoja kampaniją „Rami galva prieš atostogas“. Jos metu gydymo įstaigose ir žiniasklaidos priemonėse bus skleidžiama informacija ir priminimai apie galimybę vaikams pasitikrinti sveikatą anksčiau, nelaukiant mokslų metų pradžios – tai padės patirti mažiau streso, ramiau planuoti būsimas atostogas ir nestovėti eilėse. Bendrojo ugdymo įstaigas Lietuvoje lanko kas penktas šalies gyventojas.

SAM Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite