Mokiniams karjerą padedantys planuoti specialistai įsitvirtina mokyklose

Šiuo metu Lietuvos mokyklose dirba jau per 500 karjeros specialistų. Siekiant ugdyti jaunų žmonių gebėjimą tikslingai planuoti ir rinktis tolesnio mokymosi kelią ir karjerą, nuo praėjusių mokslo metų profesinis orientavimas įtrauktas į privalomo ugdymo programą.

„Mūsų pagrindinis tikslas – jaunų žmonių gabumų realizavimas jų ateities karjeroje. Nuo praėjusių metų mokyklose pradėjusių dirbti karjeros specialistų kasdienis darbas mokykloje – parodyti mokiniui, jaunuoliui visas esamas mokymosi, karjeros galimybes, padėti rasti sritį, kurioje jis realizuotų savo gabumus ir būtų motyvuotas, taip pat supažindinti su specialistų poreikiu. Profesinis orientavimas yra mokinio ugdymo dalis, kad iš mokyklos jis išeitų jau turėdamas žinių apie tai, kaip veikia darbo rinka, žinotų savo polinkius ir ateities karjeros galimybes“, – konferencijoje „#KryptisKarjera: įgūdžiai, atveriantys duris į sėkmę“ sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Nuo praėjusių mokslo metų profesinį orientavimą įtraukus į pravalomo ugdymo programą, karjeros specialistai dirba kaip pagalbos mokiniui specialistai, didžioji jų darbo dalis yra skirta tiesioginiam darbui su mokiniais.

„Šiuos metus pavadinčiau ledlaužiu ugdymo karjerai srityje. Atsirado daugiau karjeros specialistų, jie turi savo darbo etatus, netrūksta ugdomojo turinio, turime partnerių. Pačiam specialistui lieka atsirinkti priemones ir įrankius, jais naudotis ir tobulintis. Tai tikrai didelis, reikalingas pokytis ir, manau, jau galime pradėti laukti jo rezultatų“, – kalba Lietuvos karjeros specialistų asociacijos vadovė, Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos karjeros specialistė Giedrė Valaitienė.

Profesinis orientavimas prasideda nuo pirmos klasės. Karjeros specialistai pradinukus supažindina su įvairiomis profesijomis, o kuo vyresnis mokinys, tuo daugiau laiko skiriama jį konsultuojant, padedama apsispręsti dėl tolimesnio mokymosi, studijų, karjeros krypties ir plano.

Stiprinant profesinį orientavimą siekiama, kad kiekvienas mokinys turėtų galimybę baigti bendrojo ugdymo ar profesinę mokyklą, gebėdamas planuoti savo karjerą. Todėl stengiamasi užtikrinti, kad visose mokyklose būtų prieinamos kokybiškos karjeros konsultavimo paslaugos, o jas teiktų kvalifikuotas ir savo darbą išmanantis specialistas. Šiuo metu šalies mokyklose dirba 539 karjeros konsultantai.

Tobulinamos ir kitos profesinio orientavimo paslaugos mokiniams – Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra šį rudenį pristatė atnaujintą Mokinių ugdymo karjerai informacinę sistemą MUKIS (www.mukis.lt). Karjeros specialistai, mokiniai čia gali gauti įvairiapusę pagalbą, sekti šios srities naujienas, sužinoti apie karjeros renginius.

Švietimo, mokslo ir sporto min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite