Mitinguotojai prie Katedros pasisako prieš prievartą, tikisi dialogo su valdžia

Vilnius, rugsėjo 10 d. (ELTA). Penktadienį prie Vilniaus arkikatedros susirinko apie 4,5 tūkst. žmonių, protestuojančių prieš galimybių paso ribojimus. Anot Šeimų sąjūdžio organizuoto mitingo dalyvių, gyventojams negalima taikyti priverstinio skiepijimo, turi išlikti teisė rinktis.

Šeimų sąjūdžio mitingas Vilniuje. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Į renginį atėjusi sostinėje gyvenanti moteris Eltai pabrėžė esanti prieš prievartą ir galimybių pasą.

„Esu persirgusi koronavirusu, bet vis tiek, kadangi dirbu valstybinėje institucijoje, jaučiu prievartą, nes turiu atlikti arba testus, arba skiepytis, nes kitaip nebūsiu įleista į darbą. Tokio dalyko negali būti – tai prieštarauja Konstitucijai. Kodėl aš turiu savo vedėjui siųsti kažkokias pažymas su antikūnų testais? Tai prasilenkia su teisės aktais“, – teigė pašnekovė.

Anot moters, valdžia turi eiti į dialogą, kontaktą, išklausyti abi puses ir priimti sprendimą, nes dabartiniai ribojimai prasilenkia su sveika logika.

„Žinojau, kad šis mitingas yra, atėjau pasiklausyti, pasižiūrėti. Riaušės, be abejo, netoleruotinas dalykas, bet kiekvienu atveju galbūt yra nusamdomi kažkokie provokatoriai, bent kiek teko skaityti, manau, kad žmonės atėjo taikingai išreikšti savo nuomonę“, – kalbėjo vilnietė.

Mantas Eltai sakė mitinge šiemet dalyvaująs ne pirmą kartą – buvo Šeimų marše pavasarį.

„Manau, kad valdžia ne tik nesiklauso, bet ir iš esmės jau net negirdi, ypač kitos nuomonės ir žmonių, kurie turi teisę į laisvą apsisprendimą dėl tos pačios vakcinacijos. Matome, kad einama riboti net tėvų teises, kai tėvai nebegali spręsti dėl vaikų sveikatos – vaikai jau gali priimti sprendimus dėl skiepų savarankiškai. Tačiau tėvai turi pareigą rūpintis vaikų sveikata, morale, kol jie yra nepilnamečiai“, – pabrėžė sostinės gyventojas.

Anot jo, praėjęs renginys pavasarį nebuvo tinkamai nušviestas – buvo labai taikus, o dalyviai išreiškė politinę poziciją.

„Aš manau, kad tuo turėtų baigtis ir šiandien. Ėjau 300 metrų iki aikštės, nes negalėjau pastatyti arčiau automobilio. Manau, kad šiandien priemonių imamasi per daug drastiškų – labai daug gatvių uždaryta. Tos gatvės yra arterijos, skirtos privažiuoti prie paties renginio, lyg yra sudaromos kliūtys žmonėms patekti į vietą, ne tiek apsaugoti renginio dalyvius nuo riaušių ir panašiai“, – sakė vyras.

Vilnietė Kristina kalbėjo, kad buvo proteste ir rugpjūčio 10 dieną.

„Labai esu prieš prievartą. Mano tėvai ir seneliai nukentėjo nuo priespaudos – ir bolševikų, ir nacių. Aš esu prieš bet kokią priespaudą – negaliu šito pakęsti, tiesiog negaliu ramiai kalbėti“, – sakė moteris.

Anot jos, buvo vilties, kad dalyvaus daugiau žmonių, tačiau tiki, jog nuo mažų dalykų prasidės dideli pokyčiai.

„Turiu 3 vaikus, per prievartą „subadė“ mano studentą. Mačiau žmonių veidus, ašaras, su kokia kančia jie ėjo skiepytis. Sūnus skiepijosi vien dėl studijų… Aš ne prieš skiepus, bet jie tikrai ne kiekvienam“, – kalbėjo Kristina.

Pašnekovė tikėjosi, kad jog renginys bus ramus, bet neatmetė ir provokacijų galimybės. (Robertas Macius)

ELTA

Šeimų sąjūdžio mitingas Vilniuje. Dainisus Labučio (ELTA) nuotr.

3 komentarai

 • Viktoras

  Jųs spaudos atstovai, ginate antivakserius, o kas gina pasisiskiepijusių teises būti sveikiems? Argi jūs nemanote statistikos, jog pasiskiepijuosi sudaro 0,125 procento mirusiujų. Iš visų 100 procentų Pasiskiepijusių ir Nepasiskiepijusių mirusiujų.O ar matėt, kokias kančias patiria sergantieji reanimacijoje? Būtų labai malonu, jog skleisdami žinias apie COVID vadovautumetės oficialia statistika, o ne minios informacija. Būkit garbingi.

  • Redaktorius

   Gerb. Viktorai, mūsų nuomonė yra tokia pat, kaip jūsų. Manome, kad skiepai yra vienintelė priemonė atsilaikant prieš COVID-19. Ši publikacija tik ELTOS pranešimas apie Vilniuje vykusį mitingą.

 • Viktoras

  Antras pakoreguotas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

VOKIEČIŲ KULTŪROS DIENOS ŠILUTĖJE  Renginiai, rašytojui Hermanui Zudermanui prisiminti PROGRAMA 2021 m. rugsėjo 30 d. – spalio 1 d.   Rugsėjo 30 d. (ketvirtadienis) Vokiečių kalbos diena Šilutės rajono mokyklose  Ö KAIP VOKIŠKAI? Akcijos iniciatoriai: Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai. Dalyvauja Šilutės rajono mokyklos: Šilutės pirmoji gimnazija, Vydūno gimnazija, Martyno Jankaus pagrindinė mokykla, Pamario pagrindinė mokykla. Šilutės  rajono mokyklose   11 val. Atvira

Kodėl alergologo konsultacija reikalinga kiekvienam profilaktiškai?

Gera gyventi sveikai ir laimingai, tačiau toli ne kiekvienas gali džiaugtis tokia prabanga. Žinoma, skyrus užtekinai dėmesio savo sveikatai dažniausiai gero gyvenimo kokybė pasiekiama gana greitai, tačiau siūlome nepamiršti, kad skirti dėmesio reikia ne tik internetu skaitant straipsnius, tačiau taip pat ir reguliariai lankantis pas medikus.   Šiuo metu labai dažnas skundžiasi įvairiomis alergijomis, kurias dažniausiai sukelia maistas. Affidea imunologai tikina, kad reguliariai lankytis pas medikus apžiūrai dėl alergijų – verta. Apie tai kalbamės su alergologu-imunologu. Bet kokia alergija –

Viskas, ką reikia žinoti apie čiužinius

Čiužinys yra bene vienas iš dažniausiai naudojamų daiktų namuose. Nuo jo priklauso ir mūsų laimė bei gyvenimo kokybė. Tačiau kai pradedi ieškoti sau tinkamo miego palydovo, paaiškėja, kad ne viskas taip paprasta. Ką reikia žinoti apie čiužinio medžiagas? Renkantis čiužinį, rekomenduojama atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių susideda čiužinio šerdis, nes jos lemia čiužinio kietumą, jo pritaikomumą prie kūno ir kitas savybes. Šiuo metu yra šiūlomas platus čiužinių asortimentas, įskaitant viskoelastinius, poliuretano putos ir spyruoklinius čiužinius su lateksu, kokosų, arklių

Arkivyskupas G. Grušas išrinktas Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininku

2021 m. rugsėjo 26 d. Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Linas Grušas išrinktas naujuoju Europos vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) pirmininku. Jį išrinko Europos vyskupų konferencijų pirmininkai, susirinkę į plenarinę asamblėją Romoje. Arkivyskupas Gintaras Linas Grušas, kuriam rugsėjo 23 d. sukako 60 metų, CCEE pirmininko poste pakeičia italų kardinolą Angelo Bagnasco, vadovavusį šiai organizacijai nuo 2016 iki 2021 metų. Plenarinės asamblėjos Romoje metu išrinkti ir du nauji CCEE vicepirmininkai: Liuksemburgo arkivyskupas Jean-Claude Hollerich ir Tarptautinės šventųjų Kirilo ir Metodijaus vyskupų konferencijos Belgrade pirmininkas vyskupas Ladislav

Taip pat skaitykite