Miškininkų dienos proga – gausūs apdovanojimai

Šilutės miškų urėdija, minėdama Miškininkų dieną, rugsėjo 20 d. lankėsi Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Vilniuje, kur buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi šios profesijos atstovai, o praėjusį penktadienį Pamario krašto miškininkų kolektyvas šventinę sueigą profesinės šventės proga surengė ant Aukštumalos kranto įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje.

Šilutės miškininkų delegacija Vilniuje vykusiame Miškininkų dienos minėjime.

Girininku dirba 41 metus
Miškininkų dieną šios profesijos atstovai mini nuo seno – tai daroma rugsėjo trečiąjį savaitgalį. Vilniuje vykusiame Miškininkų dienos progai skirtame renginyje buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi šios profesijos atstovai. Renginį giesme pradėjo Marijampolės miškų urėdijos medžioklės ragų ansamblis (vad. Audrius Pučinskas), sveikinimo žodį tarė Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas prof. dr. Edmundas Bartkevičius.
Iškilmingų sveikinimo kalbas sekė apdovanojimai. Iškilmingai buvo pagerbtas ir Šilutės girininkijos girininkas Edvardas Dvylys, kuriam įteiktas LR Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkos raštas ir nusipelniusio Aplinkosaugininko ženklas, skiriamas per 40 m. išdirbusiems miškininkams. Edvardas Dvylys 1971 m. pradėjo dirbti girininko pavaduotoju. Nuo 1973 m. – jis vadovauja Šilutės girininkijai. Girininku dirba 41 m.
„Jau penktą dešimtmetį dirbate žemėms ir miškui. Beveik visą laiką ėjote tas pačias – Šilutės girininkijos girininko pareigas. Tikriausiai savo valdose pažįstate kiekvieną medį, nes kiekvienas apglostytas, išpuoselėtas Jūsų rankomis. Tą sako ir skaičiai: įveisėte 780 hektarų kultūrų, išugdėte 1763 hektarus jaunuolynų, rekonstravote 15 kilometrų miško kelių“ – tokie žodžiai įrašyti Ministro Pirmininko padėkos rašte.

Taiklumą miškininkai išbandė kankorėžių mėtymo rungtyje.

Organizatoriams – išmoningas laikrodis
Šilutės urėdijos atstovai savo profesinę šventės proga susirinko kaimo turizmo sodyboje ant Aukštumalos kranto. Kiekvienais metais šią šventę organizuoja vis kita girininkija. Šilutės girininkas E. Dvylys simbolinį laikrodį, kuriame pavaizduoti būsimi šventės organizatoriai, perdavė Žemaičių Naumiesčio girininkijos girininkui Tomui Useliui. 12 valandų simbolizuoja visas Šilutės urėdijos girininkijas, laikrodis kasmet bus perduodamas vis kitam girininkui.
Šventėje Generalinės miškų urėdijos padėkos raštu iškilmingai apdovanotas Kintų girininkijos girininkas Romualdas Barkauskas, atšventęs savo 50-metį.
Šilutės urėdas Vaidas Bendaravičius pasakojo, kad šiemet į Miškininkų dienos šventę susirinko ypač gausus miškininkų ir jų šeimų narių ir svečių būrys – iš viso 101. „Džiaugiuosi, kad susirinkusieji aktyviai dalyvavo įvairiose rungtyse. Malonu buvo girdėti, kad šventė kolegoms labai patiko. Norėčiau padėkoti miško bičiuliams, kurie nepamiršo mūsų profesinės šventės ir tądien užsuko mūsų pasveikinti“, – sakė V. Bendaravičius.
Tą vakarą netrūko linksmybių, žaidynių ir muzikos. Pasiskirstę į 5 komandas po 7 asmenis, renginio dalyviai varžėsi įvairiose liaudiškose estafetėse. Nugalėjo „Lazdynų“ komanda – tai Švėkšnos, Stemplių, Norkaičių, Vėžaičių girininkijų atstovai. Jiems įteikta pereinamoji taurė, kurią kitąmet šventėje galės mėginti perimti kitos komandos.

Urėdas Vaidas Bendaravičius Kintų girininkijos girininkui Romualdui Barkauskui penkiasdešimtmečio proga nuo viso miškininkų kolektyvo įteikė iš medžio išskobtą pelėdą.

Už ilgametį darbą Miškininkų dienos proga LR aplinkos ministro įsakymu nusipelniusio Aplinkosaugininko ženklai suteikti:
Pirmojo laipsnio (išdirbusiems per 40 m.) Nusipelniusio aplinkosaugininko ženklas:
Šilutės girininkui Edvardui Dvyliui, Vainuto girininko pavaduotojui Alfonsui Jankauskui, Žemaičių Naumiesčio girininko pavaduotojui Steponui Mockui, Saugų medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio vairuotojui Vytautui Mauricui, Norkaičių girininko pavaduotojai Jovitai Toliušienei.
Antrojo laipsnio (išdirbusiems per 30 m.) laipsnio Nusipelniusio aplinkosaugininko ženklas:
Saugų padalinio tekintojui Arūnui Vaičiukui ir Vainuto girininkijos Vainuto eiguvos eiguliui Povilui Skurdeliui.
Trečiojo laipsnio (išdirbusiems per 20 m.) Nusipelniusio aplinkosaugininko ženklas: Žemaičių Naumiesčio girininkijos Žaliosios eiguvos eigulei Stefai Bardauskienei, Kintų girininkijos Ventės eiguvos eiguliui Gediminui Bučinskui, Pagėgių girininkijos Stumbragirių eiguvos eiguliui Bronislovui Mikloviui, Žemaitkiemio girininkijos pjūklininkui Antanui Gečui, Saugų padalinio traktorininkui Rimui Rupšiui, Žemaičių Naumiesčio girininkijos traktorininkui Viktorui Ragelskiui, Saugų padalinio vairuotojui Romualdui Kazlauskui, Saugų padalinio suvirintojui Kostui Lomsargiui, Saugų padalinio sargui Sauliui Šlajui ir šio padalinio traktorininkui Arvydui Venckui.
Aplinkosaugininko ženklas (10 m. ir daugiau) suteiktas Vainuto girininkijos pjūklininkui
Gintautui Pupšiui.

Simonas SKUTULAS

Hits: 143

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite