Mintys apie praėjusius 2015 ir prasidedančius 2016-uosius

Baigiantis 2015 metams, „Pamarys“ pateikė keliems žinomiems rajono žmonėms tokius klausimus: „Sėkmingi ar nesėkmingi Jums buvo 2015-ieji? Kas labiausiai įsiminė? Kokių tikitės 2016 metų?“ Pateikiame gautus atsakymus.

Jonas JATAUTAS, Savivaldybės tarybos narys:
– 2015-ieji man buvo sėkmingi metai. Liberalų sąjūdiečių stumiamas ir piliečių remiamas grįžau į visuomenės gyvenimą ir leidau savo prigimties vienai pusei labiau pasireikšti. Ne mano natūrai stumdytis prie „lovio“, bet rimtai ieškau atsakymų į klausimą, ko šiandieniniam žmogui ir visuomenei reikia.
Praėjusių metų įvykiai tvirtina, kad pasaulio ateities problema yra dvigubi politiniai standartai tiek Rytuose, tiek Vakaruose. Sunkumą Lietuvoje matau tokį, kad mūsų kapitalistinę visuomenę valdo sovietinis mentalitetas arba tarybinis žmogus. Tada ir pamanai: o ką čia gali pakeisti? Žmogaus nepakeisi. Todėl svarbiausia – principai ir vertybės.
Darbas Savivaldybės taryboje teikia galimybių skleisti savąsias nuostatas ir viena ar kita forma įgyvendinti kartu su kitais diskutuojant ar tariantis.
Tikiuosi, kad 2016-ieji bus ne tik materialinio progreso, bet strategiškai žiūrint daug svarbesnio – dvasinio – mūsų žmogaus ir visuomenės brendimo metai.

Alfonsas ŠEPUTIS, Švėkšnos seniūnas:
– Metus galima pavadinti sėkmingais ir gerais. Politikoje – gana derlingi: turime du atstovus Šilutės rajono savivaldybės taryboje. Tai rodo, kad Švėkšnos seniūnijos gyventojai aktyviai dalyvauja politikoje. Noriu pasidžiaugti bendruomenės iniciatyvumu ir aktyvumu. Jos dėka Švėkšna tampa dar labiau matoma ir žinoma. Turiu galvoje „Moliūgų žibintų“ šventę. Švėkšna tampa „Vestuvininkų „sostine“, į Švėkšną atkeliavo „Jorio“ nominacija.
Norėtųsi, kad prasidėję 2016 metai būtų bent šiek tiek geresni negu praėjusieji ir reikšmingi gerais darbais kitiems, juk kai padarai gera kitam, smagu ir pačiam. Noriu visiems palinkėti šviesių vilčių, gėrio ir meilės vienas kitam šiame pasaulyje.

Birutė SERVIENĖ, Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė:
– Nueinantys metai buvo kaprizingai užsispyrę, vis siuntė išbandymus darbais ir kantrybe, – rodos, išlipai iš vieno rūpesčio, o ant slenksčio jau stovi kitas, bet atkaklumu įveikėme visa tai. Galiu išdidžiai sakyti – metai buvo kupini netikėtumų, atradimų. 2015 metais baigėme įgyvendinti tris Europos Sąjungos remiamus projektus.
Ko palinkėti 2016 metais? Pasauliui – taikos, žemei – žmonių rūpesčio ir globos, žmonijai – tikėjimo ir pasitikėjimo. Mums, – kad darbai sektųsi ir viltys pildytųsi.

Jonas LUKOŠAITIS, Katyčių seniūnas:
– Man visi metai yra sėkmingi, nes pats juos kuriu… Neturėjau blogų metų, nebent tuos, kai šiek tiek sušlubavo sveikata. Visi kiti metai buvo daugiau ar mažiau dosnūs. 2015-ieji yra iššūkių mano gyvenime metai: iš privataus verslo perėjau dirbti į valdininko pareigas. Pirmąjį metų pusmetį daug mokiausi, ruošiausi seniūno konkursui. Sekėsi gerai. Palaikė vietos gyventojai, kurie norėjo, kad seniūnas būtų vietinis, gerai pažįstamas. Ir man lengviau, nes žinau, kad visi kartu Katyčių krašte padarysime daug. Noriu, kad svečias ar pakeleivis, trumpam užsukęs į Katyčius, vėl norėtų čia sugrįžti.
Turime vertingo kultūros paveldo, yra ką pamatyti, tik svarbu atkakliai dirbti, tvarkytis, pastebėti kiekvieną žmogų, pagelbėti, kad jis jaustųsi saugus, svarbus, reikalingas. Keliolika vietos gyventojų gavo darbo įsteigtuose senelių globos namuose, norėtųsi tokių gerų žinių ir 2016 metais. Esu įsitikinęs, kad pradėti darbai kitąmet įkvėps naujiems užmojams, netrūks įspūdžių, kurie skatina ieškoti naujovių, kurie sutelkia, o sutikti žmonės teiks džiaugsmo.

Antanas KUBAITIS, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys:
– Man metai buvo sėkmingi, geri, nes šeimoje visi sveiki, nesirgome. O į širdį įstrigo vienas atsisveikinimas – dvasininkas iš Vokietijos Ketminas Kundrotas, aštuonerius metus vežęs labdarą Žemaičių Naumiestyje veikiantiems „Gerumo namams“, lapkričio pabaigoje atsisveikino, pristatė kitą bendramintį iš Vokietijos, kuris tęs šią garbingą misiją. Tas atsisveikinimas man buvo sunkus tarsi netektis. Suprantame, kad geradarys jau garbaus amžiaus, sveikata nebe ta, yra ir kitų priežasčių, tačiau išsiskirti su tiek daug gero žmonėms padariusiu asmeniu, pas kurį buvome nuvykę, ten ir pagyvenome, man sunku.
Visa kita – prabėgusieji 2015 metai, kaip ir visi kiti. Naujaisiais metais svarbiausia, kad visi būtume sveiki, stiprūs, kad pagerėtų rajono žmonių gyvenimas. Svarbiausia yra gera sveikata, tuomet ir sunkumai ne taip prislegia. Norėčiau visur matyti daugiau sutarimo, šilumos, supratimo, nes piktumai kenkia sveikatai, o ramybė – geriausias vaistas.

Antanas JONIKAS, Vainuto gimnazijos direktorius:
– 2015 metai man buvo ypač sėkmingi – daug gerų pokyčių įvyko Vainuto gimnazijoje. Nuo kovo iki gruodžio vyko gimnazijos energetinė renovacija. Iššūkis buvo apdailos darbai savo jėgomis. Šiandien matomas puikus rezultatas.
Kartu su Vainuto seniūnijos bendruomene įrengėme vaikų žaidimo aikštelę, vaikų darželis gavo higienos pasą. Vaikų saugumui užtikrinti gimnazijos patalpose ir išorėje įrengta 16 vaizdo stebėjimo kamerų.
Puikūs ir akademiniai rodikliai. Bendras egzaminų balų vidurkis pakilo nuo 38,8 balo 2014 m. iki 58,9 balo 2015 m. Vainuto gimnazija yra šalies mokyklų dalykinių reitingų viršuje: pagal informacinių technologijų egzamino rezultatus esame antroje vietoje, pagal geografijos egzamino rezultatus su kitomis mokyklomis dalijamės 3-5 vieta, pagal lietuvių kalbos egzamino rezultatus – 43 vieta.
2016 m. pavasarį bus renovuojama katilinė, rengiama automobilių stovėjimo aikštelė. 2016 m. artimiausi gimnazijos tikslai: gerinti ugdymo(-si) kokybę, kelti pedagogų profesinę kompetenciją, efektyvinti pagalbą mokiniui.
Tikiuosi, kad 2016 metai man bus sėkmingi ir darbe, ir asmeniniame gyvenime.

Sandra TAMAŠAUSKIENĖ, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė:
– 2015 metai man buvo sėkmingi: pirmąkart dalyvavau Savivaldybės tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose. Su komanda Taryboje laimėjome 3 vietas. Kartu su neabejingais politikais pavyko atskleisti grubius demokratinių rinkimų pažeidimus mūsų rajone ir tai įrodyti. Mane išrinko kandidate į LR Seimą 2016 metų rinkimuose – pirmąkart po daugelio metų Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai iškėlė kandidatą iš Šilutės. Į mūsų partijos Šilutės skyrių atėjo daug naujų narių, sustiprėjome ir susivienijome. Į Lietuvos kariuomenės savanorius įstojo net 9 Vydūno gimnazijos 2015 m. laidos abiturientai, didžiuojuosi, kad buvau jų mokytoja. Šeima ir draugai visada buvo šalia. Tai įkvepia ir įpareigoja naujoms pergalėms – jų tikiuosi ir 2016-ais metais. Ir sėkmės: kai turi tikslą, kai elgiesi teisingai, kai padedi kitiems, neišvengiamai patiri sėkmę. Kelyje į pergalę ir slypi sėkmė.

Tomas BUDRIKIS, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys:
– Sėkmes ir nesėkmes matuoju artimųjų sveikata, aplinkinių žmonių gerove, todėl šie metai buvo tikrai geri. Šeimoje visi sveiki, o tai man yra svarbiausia.
Vienas įsimintiniausių įvykių 2015 metais, be abejo, buvo Savivaldybės tarybos rinkimai. Žmonės manimi patikėjo ir išrinko Tarybos nariu – labai tai vertinu, stengiuosi jų nenuvilti.
Tikiu, kad kiekvienas žmogus yra savo likimo kalvis, tad 2016 metų sėkmė priklauso nuo išsikeltų tikslų ir užsispyrimo jų siekti. Pats planuoju dar aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje, politikoje, kuriant Šilutės krašto žmonių gerovę.

Bendravo Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite