Ministro įrankiai – baudos ir kontrolė

Šilutės rajone lankėsi aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, viceministrai Daiva Matonienė, Almantas Petkus ir Linas Jonauskas. Vizito tikslas – susitikti su gyventojais bei įvairių įstaigų darbuotojais ir pažiūrėti, kaip vykdomi įstatymai, ką būtų galima keisti, tobulinti. Po susitikimo Savivaldybėje svečiai pasiskirstė grupelėmis ir lankėsi įvairiose įmonėse bei įstaigose.

Šilutės r. savivaldybėje Valentinas Mazuronis (dešinėje) ir jį atlydėjusi komanda susitiko su rajono gyventojais bei įvairių įstaigų, įmonių darbuotojais.

Baudos pasiteisino
Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir viceministrai vieningai tvirtino, kad padidinta aplinkosaugos kontrolė ir baudos pasiteisino. Tai tapo šoku brakonieriams ir gerokai papildė biudžetą. Pats ministras aiškino, kad baudos – ne drastiškos priemonės, o kompensacija už padarytą žalą gamtai ir didelė dalis už baudas surinktų pinigų į gamtą ir sugrįš. Daugiau lėšų bus skirta žuvims veisti.
„Vandens telkiniai buvo pilni tinklų. Brakonieriavimas labiau apsimokėjo nei legali verslinė žvejyba. Padidintos baudos – tai šokas, bet, mano manymu, padeda pasiekti rezultatų, mūsų tikslas radikaliai pagerinti esamą padėtį ir brakonieriai yra nokdaune. O sąžiningi žmonės gali būti ramūs – nevok ir nebaus“, – sakė V. Mazuronis.
Jis apgailestavo, kad Lietuvoje tėra tik 67 neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, todėl ragino jais tapti merus, LR Seimo narius ir visus sąžiningus žmones, norinčius padėti saugoti gamtą. Pažadėdamas, kad pažymėjimai greitai bus išrašyti, ministras pradžiugino verslininkus Edvardą Jurjoną ir Rimantą Jaruškevičių, kuriems iki šiol niekaip nepavykę tapti visuomeniniais aplinkos apsaugos inspektoriais.
Ministras taip pat informavo, kad dėl pastebėtų pažeidimų galima kreiptis bendruoju telefonu 112 ir sulaukti aplinkos inspektorių pagalbos. UAB „Kintai“ vadovui Rimgaudui Višinskui pasiguodus, kad iš upių ir ežerų išbaidyti brakonieriai traukia į tvenkinius ir vagia žuvį iš ten, ministras apgailestavo, kad padidinus baudas už brakonieriavimą, administracinės nuobaudos nepadidėjo, tačiau visko galį būti. Pavyzdžiui, siekiama, kad aptikus automobilyje žuvies, keleiviai privalėtų įrodyti, kad ji pirkta ar sugauta legaliai…
Nesaldus gyvenimas žadamas ir mėgėjams užtverti priėjimus prie vandens telkinių. Jeigu tvora bus arčiau nei 5 metrai iki vandens, už kiekvieną metrą teks mokėti po 500 Lt baudą kas mėnesį. Prievarta tvorų niekas negriaus. Jeigu mokėti ne per brangu, girdi, tegul stovi. Kitą vertus, atvykusieji pailsėti prie vandens taip pat turės laikytis nustatytos tvarkos ir gauti savininkų leidimą, jei norės apsistoti privačiame sklype ar įvažiuoti į jo teritoriją.
Pokyčiai nesibaigia
Tiek aplinkos ministras, tiek jo palydovai kalbėjo apie būsimus pokyčius. Beje, pats V. Mazuronis paklaustas atsakė, kad numatoma toliau vykdyti angliavandenilių, o tai reiškia ir skalūnų, paieškas. Ministras įsitikinęs, kad didelės žalos gamtai tai nepadarys, o apsirūpinti kuru, ar bent jau žinoti, kiek jo turime, reikalauja sudėtinga padėtis tarptautinėje arenoje.
Norint išsaugoti gamtą, už tai reikia mokėti, todėl atliekų tvarkymo įkainiai dar gali kilti. Užsiminęs apie atliekų deginimo įmones, ministras sakė, kad jos turi priklausyti valstybei, todėl numatoma, kad naujosios įmonės bus valdomos tik jos, taip pat svarstoma galimybė išpirkti jau veikiančių atliekų deginimo įmonių akcijas.
Viceministras Linas Jonauskas, atsakingas už gamtos apsaugos, miškų, saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio sektorių, sakė, kad Šilutė su savo gyvosios gamtos turtais jam labai svarbi. Jis pasidžiaugė Ventės ornitologinėje stotyje atliekamais darbais. Čia bus pastatyti ar renovuoti 4 statiniai ir ši vieta taps dar patrauklesnė turistams ir patogesnė ornitologijos stoties darbuotojams.

Viceministrė Daiva Matonienė visą savo dėmesį skyrė daugiabučių namų renovacijos problemoms.

Įsibėgėja daugiabučių renovacija
Apie daugiabučių namų renovaciją kalbėjo šią sritį kuruojanti viceministrė Daiva Matonienė. Keliais sakiniais apie tai ji prabilo bendrame susitikime Savivaldybėje, tačiau atskiras susitikimas dėl renovacijos įvyko Šilutės šilumos tinklų bendrovėje. Jame dalyvavo statybos įmonių atstovai, Savivaldybės vadovai, daugiabučių namų administratoriai, šilumos gamintojai, bendrijų pirmininkai.
Viceministrę nustebino UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininko Mariaus Stankaus klausimas dėl kompensacijų. Tie, kuriems renovacija nekainuos, gyvena daugiabučiuose namuose ir gauna kompensacijas už šildymą. M. Stankus teiravosi, ką daryti žmonėms, gyvenantiems pagrindinėje Šilutės Lietuvininkų gatvėje. Jie gyvena daugiabučiuose namuose su vietiniu šildymu. Dažnai nelabai pasiturintys. Kaip paskaičiuoti kompensacijas renovuojant būstą jiems, tuo labiau kad daugelis tų namų turi kultūrinę ir istorinę vertę. Daiva Matonienė prisipažino, kad su tokiu klausimu susidūrė pirmą kartą, todėl žadėjo atskirai tuo pasidomėti.
Viceministrė džiaugėsi, kad daugiabučių namų renovacija pradeda įsibėgėti. Jau pasirašytos rangos sutartys dėl 350 šalies daugiabučių namų renovacijos, dar 1500 rengiamasi renovuoti. Paaiškėjo, kad šiems darbams pritrūko statybininkų, todėl šiek tiek paprastinama statybos darbų pirkimo tvarka. Jų nebereikės pirkti per Centrinę perkančiąją organizaciją. Taip pat nuo 45 iki 15 dienų trumpinamas statybos leidimų išdavimo terminas.
Pasak D. Matonienės, kol kas neaišku, kokią paramą gaus vėlesniais etapais renovuojamų namų gyventojai. Šiuo metu ji sudaro apie 40 proc.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • Nerija,

    Laba diena, griežta, bet TEISINGA

  • Birutė

    Ar tarybos nariai moka už šiukšles sodose? Juk savivaldybė neturi lėšų pasižiūrėt registro duomenų bazėje kiek gyventojų turi sodus. Skaičiuoja pagal sąrašus nuo maro laikų. Kur kontrolieriai? Lengviausia kelias didinti įkainius. Pradėkim dirbti, sąžiningai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Jono Jakštaičio knyga vaikams apie tai, kaip „Kiškis žolę pjovė“ 

Rudens nuspalvintą gražią spalio popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kvietė vaikus į naujausios tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knygos „Kiškis žolę pjovė“ pristatymą. Susitikti su knygos autoriumi susirinko  Algimanto Mackaus gimnazijos ir Stoniškių pagrindinės mokyklos 3-4 kl. mokiniai su mokytojomis Dalia Kuisiene, Gražina Noreikaite, Laima Kuizinaite, Janeta Vidraite-Maroziene, Sandvina Birvydiene bei Rūta Jankevičiene. Tauragiškis, renginių vedėjas, šios knygos redaktorius Eugenijus Šaltis, apie autorių pasakojo, kad jis – kūrybiškas žmogus, pastebintis įvairias natūralioje gamtoje esančias detales, kurios ir atsispindi jo eilėraščių

Taip pat skaitykite