Ministro įrankiai – baudos ir kontrolė

Šilutės rajone lankėsi aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, viceministrai Daiva Matonienė, Almantas Petkus ir Linas Jonauskas. Vizito tikslas – susitikti su gyventojais bei įvairių įstaigų darbuotojais ir pažiūrėti, kaip vykdomi įstatymai, ką būtų galima keisti, tobulinti. Po susitikimo Savivaldybėje svečiai pasiskirstė grupelėmis ir lankėsi įvairiose įmonėse bei įstaigose.

Šilutės r. savivaldybėje Valentinas Mazuronis (dešinėje) ir jį atlydėjusi komanda susitiko su rajono gyventojais bei įvairių įstaigų, įmonių darbuotojais.

Baudos pasiteisino
Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir viceministrai vieningai tvirtino, kad padidinta aplinkosaugos kontrolė ir baudos pasiteisino. Tai tapo šoku brakonieriams ir gerokai papildė biudžetą. Pats ministras aiškino, kad baudos – ne drastiškos priemonės, o kompensacija už padarytą žalą gamtai ir didelė dalis už baudas surinktų pinigų į gamtą ir sugrįš. Daugiau lėšų bus skirta žuvims veisti.
„Vandens telkiniai buvo pilni tinklų. Brakonieriavimas labiau apsimokėjo nei legali verslinė žvejyba. Padidintos baudos – tai šokas, bet, mano manymu, padeda pasiekti rezultatų, mūsų tikslas radikaliai pagerinti esamą padėtį ir brakonieriai yra nokdaune. O sąžiningi žmonės gali būti ramūs – nevok ir nebaus“, – sakė V. Mazuronis.
Jis apgailestavo, kad Lietuvoje tėra tik 67 neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, todėl ragino jais tapti merus, LR Seimo narius ir visus sąžiningus žmones, norinčius padėti saugoti gamtą. Pažadėdamas, kad pažymėjimai greitai bus išrašyti, ministras pradžiugino verslininkus Edvardą Jurjoną ir Rimantą Jaruškevičių, kuriems iki šiol niekaip nepavykę tapti visuomeniniais aplinkos apsaugos inspektoriais.
Ministras taip pat informavo, kad dėl pastebėtų pažeidimų galima kreiptis bendruoju telefonu 112 ir sulaukti aplinkos inspektorių pagalbos. UAB „Kintai“ vadovui Rimgaudui Višinskui pasiguodus, kad iš upių ir ežerų išbaidyti brakonieriai traukia į tvenkinius ir vagia žuvį iš ten, ministras apgailestavo, kad padidinus baudas už brakonieriavimą, administracinės nuobaudos nepadidėjo, tačiau visko galį būti. Pavyzdžiui, siekiama, kad aptikus automobilyje žuvies, keleiviai privalėtų įrodyti, kad ji pirkta ar sugauta legaliai…
Nesaldus gyvenimas žadamas ir mėgėjams užtverti priėjimus prie vandens telkinių. Jeigu tvora bus arčiau nei 5 metrai iki vandens, už kiekvieną metrą teks mokėti po 500 Lt baudą kas mėnesį. Prievarta tvorų niekas negriaus. Jeigu mokėti ne per brangu, girdi, tegul stovi. Kitą vertus, atvykusieji pailsėti prie vandens taip pat turės laikytis nustatytos tvarkos ir gauti savininkų leidimą, jei norės apsistoti privačiame sklype ar įvažiuoti į jo teritoriją.
Pokyčiai nesibaigia
Tiek aplinkos ministras, tiek jo palydovai kalbėjo apie būsimus pokyčius. Beje, pats V. Mazuronis paklaustas atsakė, kad numatoma toliau vykdyti angliavandenilių, o tai reiškia ir skalūnų, paieškas. Ministras įsitikinęs, kad didelės žalos gamtai tai nepadarys, o apsirūpinti kuru, ar bent jau žinoti, kiek jo turime, reikalauja sudėtinga padėtis tarptautinėje arenoje.
Norint išsaugoti gamtą, už tai reikia mokėti, todėl atliekų tvarkymo įkainiai dar gali kilti. Užsiminęs apie atliekų deginimo įmones, ministras sakė, kad jos turi priklausyti valstybei, todėl numatoma, kad naujosios įmonės bus valdomos tik jos, taip pat svarstoma galimybė išpirkti jau veikiančių atliekų deginimo įmonių akcijas.
Viceministras Linas Jonauskas, atsakingas už gamtos apsaugos, miškų, saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio sektorių, sakė, kad Šilutė su savo gyvosios gamtos turtais jam labai svarbi. Jis pasidžiaugė Ventės ornitologinėje stotyje atliekamais darbais. Čia bus pastatyti ar renovuoti 4 statiniai ir ši vieta taps dar patrauklesnė turistams ir patogesnė ornitologijos stoties darbuotojams.

Viceministrė Daiva Matonienė visą savo dėmesį skyrė daugiabučių namų renovacijos problemoms.

Įsibėgėja daugiabučių renovacija
Apie daugiabučių namų renovaciją kalbėjo šią sritį kuruojanti viceministrė Daiva Matonienė. Keliais sakiniais apie tai ji prabilo bendrame susitikime Savivaldybėje, tačiau atskiras susitikimas dėl renovacijos įvyko Šilutės šilumos tinklų bendrovėje. Jame dalyvavo statybos įmonių atstovai, Savivaldybės vadovai, daugiabučių namų administratoriai, šilumos gamintojai, bendrijų pirmininkai.
Viceministrę nustebino UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininko Mariaus Stankaus klausimas dėl kompensacijų. Tie, kuriems renovacija nekainuos, gyvena daugiabučiuose namuose ir gauna kompensacijas už šildymą. M. Stankus teiravosi, ką daryti žmonėms, gyvenantiems pagrindinėje Šilutės Lietuvininkų gatvėje. Jie gyvena daugiabučiuose namuose su vietiniu šildymu. Dažnai nelabai pasiturintys. Kaip paskaičiuoti kompensacijas renovuojant būstą jiems, tuo labiau kad daugelis tų namų turi kultūrinę ir istorinę vertę. Daiva Matonienė prisipažino, kad su tokiu klausimu susidūrė pirmą kartą, todėl žadėjo atskirai tuo pasidomėti.
Viceministrė džiaugėsi, kad daugiabučių namų renovacija pradeda įsibėgėti. Jau pasirašytos rangos sutartys dėl 350 šalies daugiabučių namų renovacijos, dar 1500 rengiamasi renovuoti. Paaiškėjo, kad šiems darbams pritrūko statybininkų, todėl šiek tiek paprastinama statybos darbų pirkimo tvarka. Jų nebereikės pirkti per Centrinę perkančiąją organizaciją. Taip pat nuo 45 iki 15 dienų trumpinamas statybos leidimų išdavimo terminas.
Pasak D. Matonienės, kol kas neaišku, kokią paramą gaus vėlesniais etapais renovuojamų namų gyventojai. Šiuo metu ji sudaro apie 40 proc.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • Nerija,

    Laba diena, griežta, bet TEISINGA

  • Birutė

    Ar tarybos nariai moka už šiukšles sodose? Juk savivaldybė neturi lėšų pasižiūrėt registro duomenų bazėje kiek gyventojų turi sodus. Skaičiuoja pagal sąrašus nuo maro laikų. Kur kontrolieriai? Lengviausia kelias didinti įkainius. Pradėkim dirbti, sąžiningai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite