Ministerija užtarė tik Traksėdžių ir Gardamo pagrindines mokyklas

Švietimo ir mokslo ministerija per tris dienas įvertino Šilutės rajono savivaldybės ir bendruomenių ginčus dėl Traksėdžių, Gardamo ir Pašyšių pagrindinių mokyklų pertvarkymo į pradines ir Inkaklių mokyklos likimo. Galutinį sprendimą priims rajono Taryba.

Susitikime su Traksėdžių gyventojais Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis teigė, jog Švietimo ir mokslo ministerijos nuomonė dėl Šilutės rajono mokyklų tinklo pertvarkos yra tik rekomendacija.

Susitikime su Traksėdžių gyventojais Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis teigė, jog Švietimo ir mokslo ministerijos nuomonė dėl Šilutės rajono mokyklų tinklo pertvarkos yra tik rekomendacija.

Keturi atsakymai
Švietimo ir mokslo viceministrės Genoveitos Krasauskienės pasirašytame rašte nurodyta: „Atsižvelgdami į tai, kad Traksėdžių pagrindinė mokykla priskiriama kaimo mokyklų grupei, joje nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. vidutinis mokinių skaičius 5-9 klasėse bus apie 13 mokinių (pagal Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodiką nustatytas vidutinis mokinių skaičius klasėje – 12 mokinių), ir į tai, kad būtina taupyti mokyklos valdymo lėšas, siūlome Traksėdžių pagrindinę mokyklą prijungti prie Šilutės miesto pagrindinės mokyklos progimnazijos teisėmis“.
Kadangi nuo rugsėjo 1 d. Gardamo pagrindinės mokyklos 5-8 klasėse mokysis 40 mokinių, nebus jungtinių klasių, ir pritardama Savivaldybės siekiui taupyti mokyklos valdymo lėšas, ministerija siūlo Gardamo pagrindinę mokyklą prijungti prie Žemaičių Naumiesčio gimnazijos progimnazijos skyriaus teisėmis.
Ministerija, atsižvelgdama į poreikį taupyti mokyklos valdymo lėšas bei užtikrinti sąlygas gauti visas ugdymo plane numatytas galimybes geresnei ugdymo kokybei pasiekti, pritaria siūlomai Pašyšių pagrindinės mokyklos reorganizacijai, prijungiant ją prie Juknaičių pagrindinės mokyklos kaip skyrių, kuriame bus mokomi pradinių klasių mokiniai ir ugdomi priešmokyklinio bei ikimokyklinio amžiaus vaikai. Rašte nurodoma, kad nuo artėjančios rugsėjo 1 d. Pašyšių pagrindinės mokyklos 5-8 klasėse mokytųsi tik 27 mokiniai, atstumas tarp Juknaičių ir Pašyšių yra 7,7 km, o tarp Pašyšių ir Usėnų – 8,9 km, todėl Savivaldybė užtikrins mokinių vežiojimą į Juknaičių pagrindinę mokyklą ir į Usėnų pagrindinę mokyklą.
Seniūnaitės nuomonė
Pašyšių seniūnaitė Elena Venckienė „Pamariui“ kalbėjo štai ką: „Žmonės nuliūdę. Jauna šeima Pašyšiuose nusipirko butą, pradėjo remontuoti, o kai sužinojo, kad neliks pagrindinės mokyklos, nusiminė, kad vaikus teks mokyti kažkur toli nuo namų. Lieka tušti tėvų butai, tuštėja Pašyšiai. Tėvai nenori leisti vaikų į Juknaičių mokyklą, nes ten mūsų vaikai visada buvo laikomi žemesnio luomo, ignoruojami, net skriaudžiami. Žinau, nes mano sūnus dvejus metus mokėsi Juknaičiuose, o dukra – Šilutės pirmojoje gimnazijoje. Tai savo sūnų turėjau visą laiką saugoti! Vargau dvejus metus. Kaime žmonės kalba, kad dabar vaikus veš mokytis į Usėnus, daugelis – į Šilutės mokyklas, gabesnius – į Šilutės gimnazijas, jau dabar yra vežančių vaikus į darželius Šilutėje. Greitai Pašyšiuose visai neliks vaikų. Mes pasigedome tvirto, rūpestingo Pašyšių mokyklos vadovo. Buvau ir bendruomenės pirmininke, bendravau, žinau. Žmonės apgauti: negavome geltonojo autobusiuko, o juk būtume prisirinkę vaikų į mokyklą, kaip Juknaičiai susiveža iš Tarvydų, kaip susiveža kiti. Prisimenu, buvo mūsų mokyklos direktorius vietinis geras žmogus, žiūrėjo mokyklą kaip savo namus, o dabar… Kokia nauda iš tų atvažiuojančių mokytojų? Nei jiems Pašyšiai rūpi, nei mūsų vaikai. Juk vietinių mokytojų nebeliko. Tie važinėjantys kaip į fabriką atvyksta, ir tiek“.

Pašyšių seniūnaitė Elena Venckienė mano, jog Pašyšių pagrindinės mokyklos likimas menkai terūpėjęs ir mokyklos vadovams, ir čia dirbti iš kitur važinėjantiems mokytojams.

Pašyšių seniūnaitė Elena Venckienė mano, jog Pašyšių pagrindinės mokyklos likimas menkai terūpėjęs ir mokyklos vadovams, ir čia dirbti iš kitur važinėjantiems mokytojams.

Švietimo skyriaus duomenimis, Pašyšių pagrindinėje mokykloje yra 20 pedagogų, iš jų – 2 pensinio amžiaus, 5 mokytojams čia ne pagrindinė darbovietė, 11 mokytojų yra atvažiuojantys į pamokas iš kitur.
Ministerijos nuomonė – patariamoji?
Ministerija pareiškė savo nuomonę ir dėl siūlymo Inkaklių mokyklą-daugiafunkcį centrą prijungti prie Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos. Bendruomenė prieštaravo, nors čia niekas nesikeistų, neliktų tik direktoriaus etato. Ministerija, atsižvelgusi į tai, kad numatyta nekeisti Inkaklių mokyklos-daugiafunkcio centro buveinės ir vykdomų funkcijų, pritaria prijungti Inkaklių mokyklą-daugiafunkcį centrą prie Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos. Inkakliuose liktų gimnazijos skyrius-daugiafunkcis centras. Akcentuota, kad Savivaldybė, prijungdama daugiafunkcį centrą prie kitos mokyklos skyriaus teisėmis, turi užtikrinti, kad šio skyriaus veiklos rūšys atitiktų privalomas universalaus daugiafunkcio centro veiklas.
Penktadienį susitikime su Juknaičių bendruomene rajono meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad pernai Savivaldybės biudžetą sudarė 35 882 200 Eur, iš pusė šios sumos atiteko švietimui. Anot mero, mokyklų tinklas rajone bus optimizuotas, tam pritarė ir darbo grupė, kurioje dirbo visų partijų, Tarybos frakcijų atstovai, tačiau nieko naujo nepasiūlė. Praėjusių metų pabaigoje susidarė 120 tūkstančių eurų skola, šių metų biudžete jau aiški 300 tūkstančių eurų skola – iš viso trūksta 420 tūkstančių eurų mokytojų atlyginimams išmokėti. „Jeigu kas pasiūlytų logišką išeitį, kaip išgyventi, dėmesingai siūlymą priimtume. Tačiau kai pasiūlo iš Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos, kurioje yra 800 mokinių, juos vežioti į kaimo mokyklas, kuriose mažai mokinių? To dar neteko girdėti…“ – sakė meras ir priminė, kad pikete Šilutės pirmosios gimnazijos pedagogai reikalavo iš gimnazijos neatimti dalies mokinio krepšelio lėšų, Šilutės Vydūno gimnazijos pedagogai atnešė protesto raštą, kad iš jų įstaigos irgi nepaimtų mokinio krepšelio lėšų mažesnėms ir neišgyvenančioms mokykloms. „Kai dėl lėšų trūkumo siūloma reorganizuoti kai kurias mokyklas, nesutinka jų bendruomenės. Pastaruosius kelerius metus rajone kasmet sumažėdavo vidutiniškai po 250 mokinių. Tai viena mokykla kasmet, o mokytojų skaičius yra toks pat. Ar klasėje 15 mokinių, ar 28, pamokos turi vykti, mokytojams atlyginimus privalu sumokėti. Vienam vaikui per metus skirta per 1000 Eur mokinio krepšelis. Štai ir skaičiuokime, kodėl mažai vaikų turinčios mokyklos neišgyvena. Net 19-ai rajono mokyklų trūksta mokinio krepšelio lėšų, iš jų mokami pedagogams atlyginimai. Atmetu visus prasimanymus, kad mokinio krepšelio lėšos išleidžiamos kitoms reikmėms. Pagal įstatymą šios visos lėšos atitenka švietimo įstaigoms, mokymo reikmėms. Ir niekur kitur! Gal kas nežino, gal vaizduoja, kad nežino?“ – kalbėjo meras.
Tądien vakare į susitikimą su Traksėdžių gyventojais atvykęs Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis priminė, kad nekeičia savo nuomonės ir palaiko traksėdiškių siekį turėti vietos pagrindinę mokyklą. K. Komskis teigė nematęs ministerijos atsakymų dėl mokyklų pertvarkos, tačiau žinąs, kad ministerija gali pateikti tik rekomendacijas, o atsakomybė tenka Savivaldybei. „Nenoriu daryti spaudimo. Rajono politikai turės priimti protingą sprendimą. Ministerijos atsakymai yra rekomendacinio pobūdžio, nes Savivaldybė turi teisę optimizuoti mokyklų tinklą“, – kalbėjo traksėdiškiams K. Komskis.

Stasė SKUTULIENĖ

Traksėdžių gyventojai, siekdami išsaugoti vietos pagrindinę mokyklą, rodo pirštais į priešais mokyklą kitoje gatvės pusėje buvusį kultūros namų pastatą, pavirtusį į vaiduoklį kiauru stogu, išdaužytais langais... Tad žmonės nusiteikę ginti mokyklą nuo panašaus likimo.

Traksėdžių gyventojai, siekdami išsaugoti vietos pagrindinę mokyklą, rodo pirštais į priešais mokyklą kitoje gatvės pusėje buvusį kultūros namų pastatą, pavirtusį į vaiduoklį kiauru stogu, išdaužytais langais… Tad žmonės nusiteikę ginti mokyklą nuo panašaus likimo.

4 komentarai

 • Juknaitiškiai

  Tikrai iškreipti faktai, pažįstame Pašyšių seniūnaitės vaiką, tikrai jis nebuvo skriaudžiamas, turėjo draugų ir nebuvo nei lėtas, nei užguitas. O tie atvažiuojantys mokytojai tikrai bandė kovoti už mokyklą, o dabar buvo apjuodinti. Iš kur jūs gausite vietinių mokytojų, jei kaimas sensta, be to daugelyje mokyklų yra važinėjantys mokytojai, net ir miesto.

  • Pašyšiete

   as pati lankiau juknaiciu mokykla jei sugriztu atgal tas laikas mano kojos ten nebutu ir mano vaikai eis arba Usenus arba Šilutes mokykla antros tokios klaidos nepadarysiu gal Juknaiciu direktore mus visus prie sienos pastatys jei muu vaikai ten neis 🙂

   • Juknaitiškiai

    Niekas nė vienoje mokykloje prie sienų nestato, jūsų teisė pasirinkti, bet nereikia juodinti kitų.Jei vaikas nori mokytis, jis mokosi visur, jei ieško problemų, tai jų ir randa….

   • Dainora

    Reitinguodavo Juknaičių mokytojai vaikus į saviškius ir mirtininkų, tokia tiesa. Dabar jau švelnūs mat…bando padėtį taisyti….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite