Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia.

Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų.

Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą.

Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų): Kretingos r. Vydmantų gimnazija (mokytoja Ramunė Grikštaitė), Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija (mokytoja Lina Jonelienė), Saugų Jurgio Mikšo pagr. mokykla (mokytoja Rita Šleinytė), Šilalės meno mokykla (mokytoja Laimutė Rupšytė), Vainuto gimnazija (mokytoja Rita Šleinytė), Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla (mokytoja Ramunė Petrikienė), Šilutės pirmoji gimnazija (mokytojos Jūratė Leonienė ir Nijolė Titienė),  Žemaičių Naumiesčio gimnazija (mokytoja Jolanta Alsytė), Šilutės Vydūno gimnazija (mokytoja Daliutė Montvydienė), Švėkšnos „Saulės“ gimnazija (mokytoja Klara Pozingienė), Tauragės „Versmės“ gimnazija (mokytoja Gitana Budginienė).

Miniatiūras vertino komisija –  Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė Živilė Skirkevičienė, Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Neda Jencienė, tautodailininkė Rūta Emigart Čiuželienė, Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas ekspertas Algirdas Gečas.

Žiūrovai labiausiai patikusias miniatiūras vertino virtualiu balsavimu.

Kiekvienoje amžiaus grupėje komisija ir žiūrovai išrinko po tris labiausiai patikusias miniatiūras.

Kadangi prizinių vietų buvo tik trys, o puikių miniatiūrų labai daug, buvo įsteigta ir prizų už meniškumą, technikos panaudojimą ir istorinio konteksto atskleidimą.

I amžiaus grupėje pateikta 61 miniatiūra.

Komisija 1 vietą skyrė Ugnei Meškelevičiūtei iš Kretingos r. Vydmantų gimnazijos, 2 vietą – Jorūnei Milerytei iš Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, 3 vietą –  Vestai Skurdelytei iš Vainuto gimnazijos.

Už meninę raišką geriausio įvertinimo sulaukė Šilutės rajono kūrėjai: Eva Čiužauskaitė, Elzė Auškalnytė ir Amanda Preikšaitytė iš Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, Ieva Avižiūtė ir Inesa Kisel iš Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos, Danielė Matulevičiūtė iš Šilutės pirmosios gimnazijos.

Už meninę raišką ir istorinio konteksto atskleidimą geriausio įvertinimo sulaukė Gabrielė Pilibavičiūtė iš  Vainuto gimnazijos.

Už istorinio konteksto atskleidimą įvertinta Laura Buikytė (Tauragės „Versmės“ gimnazija).

II amžiaus grupėje pateiktos 39 miniatiūros.

Komisija 1 vietą skyrė Vakarei Tunaitytei iš Šilutės Vydūno gimnazijos, 2 vieta – Dovydui Pauliui Prošegalavičiui iš Vainuto gimnazijos, 3 vieta ir prizas už meninę raišką ir istorinio konteksto atskleidimą – Rusnei Tverijonaitei iš Šilutės pirmosios gimnazijos.

Už technikos panaudojimą įvertinta Emilija Romankevičiūtė, už meninę raišką – Titas Simonavičius, Izabelė Šimašiūtė (visi iš Šilutės pirmosios gimnazijos), Edvinas Baltutis iš Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, Eva Valiūtė iš  Šilutės Vydūno gimnazijos.

Už istorinio konteksto atskleidimą gero įvertinimo sulaukė Milda Vermonaitė iš Šilutės Vydūno gimnazijos.

Nuolatinė miniatiūrų paroda liks Šilutės pirmojoje gimnazijoje ir džiugins daugelį metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite