Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia.

Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų.

Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą.

Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų): Kretingos r. Vydmantų gimnazija (mokytoja Ramunė Grikštaitė), Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija (mokytoja Lina Jonelienė), Saugų Jurgio Mikšo pagr. mokykla (mokytoja Rita Šleinytė), Šilalės meno mokykla (mokytoja Laimutė Rupšytė), Vainuto gimnazija (mokytoja Rita Šleinytė), Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla (mokytoja Ramunė Petrikienė), Šilutės pirmoji gimnazija (mokytojos Jūratė Leonienė ir Nijolė Titienė),  Žemaičių Naumiesčio gimnazija (mokytoja Jolanta Alsytė), Šilutės Vydūno gimnazija (mokytoja Daliutė Montvydienė), Švėkšnos „Saulės“ gimnazija (mokytoja Klara Pozingienė), Tauragės „Versmės“ gimnazija (mokytoja Gitana Budginienė).

Miniatiūras vertino komisija –  Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė Živilė Skirkevičienė, Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Neda Jencienė, tautodailininkė Rūta Emigart Čiuželienė, Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas ekspertas Algirdas Gečas.

Žiūrovai labiausiai patikusias miniatiūras vertino virtualiu balsavimu.

Kiekvienoje amžiaus grupėje komisija ir žiūrovai išrinko po tris labiausiai patikusias miniatiūras.

Kadangi prizinių vietų buvo tik trys, o puikių miniatiūrų labai daug, buvo įsteigta ir prizų už meniškumą, technikos panaudojimą ir istorinio konteksto atskleidimą.

I amžiaus grupėje pateikta 61 miniatiūra.

Komisija 1 vietą skyrė Ugnei Meškelevičiūtei iš Kretingos r. Vydmantų gimnazijos, 2 vietą – Jorūnei Milerytei iš Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, 3 vietą –  Vestai Skurdelytei iš Vainuto gimnazijos.

Už meninę raišką geriausio įvertinimo sulaukė Šilutės rajono kūrėjai: Eva Čiužauskaitė, Elzė Auškalnytė ir Amanda Preikšaitytė iš Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, Ieva Avižiūtė ir Inesa Kisel iš Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos, Danielė Matulevičiūtė iš Šilutės pirmosios gimnazijos.

Už meninę raišką ir istorinio konteksto atskleidimą geriausio įvertinimo sulaukė Gabrielė Pilibavičiūtė iš  Vainuto gimnazijos.

Už istorinio konteksto atskleidimą įvertinta Laura Buikytė (Tauragės „Versmės“ gimnazija).

II amžiaus grupėje pateiktos 39 miniatiūros.

Komisija 1 vietą skyrė Vakarei Tunaitytei iš Šilutės Vydūno gimnazijos, 2 vieta – Dovydui Pauliui Prošegalavičiui iš Vainuto gimnazijos, 3 vieta ir prizas už meninę raišką ir istorinio konteksto atskleidimą – Rusnei Tverijonaitei iš Šilutės pirmosios gimnazijos.

Už technikos panaudojimą įvertinta Emilija Romankevičiūtė, už meninę raišką – Titas Simonavičius, Izabelė Šimašiūtė (visi iš Šilutės pirmosios gimnazijos), Edvinas Baltutis iš Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, Eva Valiūtė iš  Šilutės Vydūno gimnazijos.

Už istorinio konteksto atskleidimą gero įvertinimo sulaukė Milda Vermonaitė iš Šilutės Vydūno gimnazijos.

Nuolatinė miniatiūrų paroda liks Šilutės pirmojoje gimnazijoje ir džiugins daugelį metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite