Meteo.lt : bus šalnų, ką daryti?

Hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie savaitgalio orus, įspėja, jog bus šalnų, pataria, kaip saugotis, ir primena, kur šią savaitę buvo labai šilta.

Balandžio 21 d., penktadienį, Lietuvoje nelis. Vėjas dieną šiaurės, šiaurės vakarų, 5-10 m/s. Žemiausia temperatūra 1-6 laipsniai šilumos, dirvos paviršiuje daug kur šalnos, bus  0-5 laipsniai šalčio, aukščiausia temperatūra 14-19 laipsnių šilumos,, pajūryje –11-13 laipsnių šilumos.

Balandžio 22 d., šeštadienį, naktį nelis, dieną irgi be žymesnio lietaus. Temperatūra naktį 1-6 laipsniai šilumos, dirvos paviršiuje daug kur šalnos iki  0-5 laipsnių šalčio, dieną bus 14-19, vakariniame šalies pakraštyje – 10-13 laipsnių šilumos.

Balandžio 23 d., sekmadienį, lietaus tikimybė nedidelė. Temperatūra naktį bus 2-7 laipsniai šilumos, dirvos paviršiuje vietomis šalnos iki 3 laipsnių šalčio, dieną bus 15-20 laipsnių šilumos.

Hidrometeorologijos tarnyba primena, kad prasideda žydėjimo ir sodinimo metas, todėl ypač aktualios tampa šalnų prognozės. Deja, šalnų (dirvos paviršiuje) prognozavimas gerokai sudėtingesnis nei oro temperatūros, kadangi šalnų stiprumas labai priklauso ir nuo vietinių veiksnių: dirvožemio tipo, vietovės reljefo, oro/dirvos drėgmės ir kt.  Sinoptikai perspėja, kad penktadienio ir šeštadienio naktimis daugelyje šalies rajonų numatomos šalnos, gali būti  0-5 laipsniai šalčio.

Šalnos – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas  iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra teigiama (vegetacijos periodas).  Ne vegetacijos laikotarpiu neigiama temperatūra vadinama tiesiog šalčiu, o ne šalna.

Kaip elgtis, kaip pasiruošti, kaip apsisaugoti, visus patarimus rasite specialiai paruoštame meteo.lt specialiai parengtame plakate.

Balandžio 20 d. Lietuvoje pasiekta 20 laipsnių šilumos riba. Remiantis preliminariais 15-16 val. duomenimis, Birštono, Šventosios ir Klaipėdos automatinėse meteorologijos stotyse išmatuota 20,0-20,1 laipsnio šilumos.

Prieš 23 metus (2000-04-20) Laukuvos (Šilalės r.) meteorologijos stotyje buvo išmatuota rekordinė šios paros temperatūra, +25,4 laipsnio.

Primename, jog iki šiol šilčiausia 2023 metų diena buvo balandžio 10-oji (Antroji Velykų diena), kai Dotnuvos (Kėdainių r.) meteorologijos stotyje oras sušilo iki +19,4 laipsnio.

Hidrometeorologijos tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite