„Mes augsime, nes kredito unijos reikalingos žmonėms“

Tokius žodžius pasakė Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė prieš daugelį metų ir pakartojo juos penktadienį, kai Šilutės kredito unija iškilmingai šventė savo 20 metų veiklos jubiliejų.

Dvidešimtojo Šilutės kredito unijos gimtadienio paminėti susirinkę jos administracijos, valdybos ir stebėtojų tarybos nariai bei garbingi svečiai.

Dvidešimtojo Šilutės kredito unijos gimtadienio paminėti susirinkę jos administracijos, valdybos ir stebėtojų tarybos nariai bei garbingi svečiai.

Per 20 metų atsirado daugybė šios kooperatinės įstaigos narių, klientų, partnerių ir draugų, tad nenuostabu, kad jie, susirinkę į kredito unijos šventę, sutilpo tik didžiausioje miesto salėje, Šilutės kultūros ir pramogų centre. Pasveikinti sukakties proga atvyko Lietuvos kredito unijų, bankų sistemos bei mūsų rajono vadovai, LR Seimo nariai.
Apie Šilutės kredito unijos atsiradimą, jos istoriją ir nūdieną gimtadienio šventės dalyviams papasakojo dokumentinio filmo kadrai.
Faktai ir skaičiai
Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo priimtas kredito unijas įteisinęs įstatymas, įgalinęs jas veikti stabiliai, plėstis ir stiprinti savo veiklą. 1996 m. gegužės 28 d. veiklą pradėjo ir Šilutės ūkininkų kredito unija „Ūkininko sėkmė“.
2001 m. „Ūkininko sėkmė“ pervadinta Šilutės kredito unija.
Šiuo metu Lietuvoje yra 62 veikiančios kredito unijos, priklausančios Lietuvos kredito unijų grupei, kurias vienija Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU). LCKU priklausančių kredito unijų grupės turtas pirmąjį šių metų pusmetį pasiekė 430 mln. eurų, paskolų portfelis sudarė per 220 mln. eurų.
Šilutės kredito unija per 20 savo veiklos metų tapo neatsiejama šalies finansų rinkos dalimi. Padėtis kredito unijų sektoriuje prieš krizę ir net jos metu išliko stabili, todėl Šilutės kredito unija nuolat augo, nenutraukė kreditavimo, tinkamai įvertino riziką.
Šilutės kredito unijos aktyvai per dvidešimtmetį išaugo iki 24 mln. eurų. Apie tūkstančiui narių talkinta įgyvendinant ūkio plėtros ir investicinius projektus, įsigyjant būstą, žemės, žemės ūkio technikos bei padedant patenkinti kitus narių poreikius ar svajones. Šilutės kredito unijos paskolų portfelis sudaro per 14 mln. eurų. Kredito unija dirba pelningai. Kolektyve dirba 27 administracijos darbuotojai.
2002 metais pradėtas plėsti unijos aptarnavimo sektorius, atidarytos kasos kaimuose – šiandien tokių kasų yra 11. Kredito unijos kasos veikia kiekvienoje Šilutės rajono seniūnijoje: Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje, Kintuose, Usėnuose, Vainute, Rusnėje, Vilkyčiuose, Saugose, Juknaičiuose, Gardame ir Katyčiuose.
Šilutės kredito unijos nariais yra 8763 fiziniai ir 121 juridinis asmenuo, 79 visuomeninės, religinės organizacijos.

Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovę Genovaitę Kimbrienę sveikina (iš dešinės) Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovę Genovaitę Kimbrienę sveikina (iš dešinės) Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Svarbiausia – nauda unijos nariui
„Ne vienam Lietuvos gyventojui dar sunkiai suvokiama, kuo kredito unijos išsiskiria iš kitų finansų rinkos dalyvių. Vienas svarbiausių kooperacijos principų, kuriuo savo veikloje vadovaujasi kredito unijos – nauda nariui, o ne aklo pelno siekis. Mūsų užsakymu buvo atliktas tyrimas, kurio metu klientai buvo klausiami, ar rekomenduotų mus kitiems. Rezultatai labai pradžiugino – teigiamai atsakė net 71 proc. apklaustųjų. Tai rodo, kuo kredito unijos yra ypatingos: jos yra arčiau žmogaus. Mes patys ėmėme kelti reikalavimų kartelę, tenka įgyvendinti griežtesnius Lietuvos banko nurodymus ar įvairias direktyvas, bet artumas vis tiek išlieka. Žmonės tai labai vertina. Kaip sakė ponia Regina Piečaitienė, Kredito unijų įkūrimo pradininkė Lietuvoje, kredito unijos – tai „bankeliai“ su širdimi, kur visas dėmesys ir nauda nukreipta išskirtinai tik žmogui. Kredito unijos dirba tik savo narių naudai, o uždirbtą pelną paskirsto siūlydamos aukštesnes indėlių bei žemesnes paskolų palūkanų normas“, – kalbėjo Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė.
Anot jos, kredito unijos žengia koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis. Kredito unijos jau daugiau kaip 9 metus savo klientams išduoda debetines ir kreditines korteles, teikia internetinės bankininkystės ir mobiliojo parašo paslaugas. Netrukus tikimasi įdiegti ir mobiliosios bankininkystės paslaugų.
Beje, Šilutės kredito unija teikia visas būtiniausias finansines paslaugas. Tiek gyventojai, tiek smulkiosios ir vidutinės įmonės, kooperatyvai, visuomeninės ar religinės organizacijos, fondai gali patogiai jomis naudotis. Patrauklios skolinimosi sąlygos, konkurencingos ir didesnės indėlių palūkanų normos.
„Kredito unijai svarbu padėti plėtoti vietos verslą, ūkius, padėti nelaimėje, įgyvendinti dirbančio žmogaus svajonę“, – sakė G. Kimbrienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite