„Mes augsime, nes kredito unijos reikalingos žmonėms“

Tokius žodžius pasakė Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė prieš daugelį metų ir pakartojo juos penktadienį, kai Šilutės kredito unija iškilmingai šventė savo 20 metų veiklos jubiliejų.

Dvidešimtojo Šilutės kredito unijos gimtadienio paminėti susirinkę jos administracijos, valdybos ir stebėtojų tarybos nariai bei garbingi svečiai.

Dvidešimtojo Šilutės kredito unijos gimtadienio paminėti susirinkę jos administracijos, valdybos ir stebėtojų tarybos nariai bei garbingi svečiai.

Per 20 metų atsirado daugybė šios kooperatinės įstaigos narių, klientų, partnerių ir draugų, tad nenuostabu, kad jie, susirinkę į kredito unijos šventę, sutilpo tik didžiausioje miesto salėje, Šilutės kultūros ir pramogų centre. Pasveikinti sukakties proga atvyko Lietuvos kredito unijų, bankų sistemos bei mūsų rajono vadovai, LR Seimo nariai.
Apie Šilutės kredito unijos atsiradimą, jos istoriją ir nūdieną gimtadienio šventės dalyviams papasakojo dokumentinio filmo kadrai.
Faktai ir skaičiai
Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo priimtas kredito unijas įteisinęs įstatymas, įgalinęs jas veikti stabiliai, plėstis ir stiprinti savo veiklą. 1996 m. gegužės 28 d. veiklą pradėjo ir Šilutės ūkininkų kredito unija „Ūkininko sėkmė“.
2001 m. „Ūkininko sėkmė“ pervadinta Šilutės kredito unija.
Šiuo metu Lietuvoje yra 62 veikiančios kredito unijos, priklausančios Lietuvos kredito unijų grupei, kurias vienija Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU). LCKU priklausančių kredito unijų grupės turtas pirmąjį šių metų pusmetį pasiekė 430 mln. eurų, paskolų portfelis sudarė per 220 mln. eurų.
Šilutės kredito unija per 20 savo veiklos metų tapo neatsiejama šalies finansų rinkos dalimi. Padėtis kredito unijų sektoriuje prieš krizę ir net jos metu išliko stabili, todėl Šilutės kredito unija nuolat augo, nenutraukė kreditavimo, tinkamai įvertino riziką.
Šilutės kredito unijos aktyvai per dvidešimtmetį išaugo iki 24 mln. eurų. Apie tūkstančiui narių talkinta įgyvendinant ūkio plėtros ir investicinius projektus, įsigyjant būstą, žemės, žemės ūkio technikos bei padedant patenkinti kitus narių poreikius ar svajones. Šilutės kredito unijos paskolų portfelis sudaro per 14 mln. eurų. Kredito unija dirba pelningai. Kolektyve dirba 27 administracijos darbuotojai.
2002 metais pradėtas plėsti unijos aptarnavimo sektorius, atidarytos kasos kaimuose – šiandien tokių kasų yra 11. Kredito unijos kasos veikia kiekvienoje Šilutės rajono seniūnijoje: Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje, Kintuose, Usėnuose, Vainute, Rusnėje, Vilkyčiuose, Saugose, Juknaičiuose, Gardame ir Katyčiuose.
Šilutės kredito unijos nariais yra 8763 fiziniai ir 121 juridinis asmenuo, 79 visuomeninės, religinės organizacijos.

Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovę Genovaitę Kimbrienę sveikina (iš dešinės) Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovę Genovaitę Kimbrienę sveikina (iš dešinės) Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Svarbiausia – nauda unijos nariui
„Ne vienam Lietuvos gyventojui dar sunkiai suvokiama, kuo kredito unijos išsiskiria iš kitų finansų rinkos dalyvių. Vienas svarbiausių kooperacijos principų, kuriuo savo veikloje vadovaujasi kredito unijos – nauda nariui, o ne aklo pelno siekis. Mūsų užsakymu buvo atliktas tyrimas, kurio metu klientai buvo klausiami, ar rekomenduotų mus kitiems. Rezultatai labai pradžiugino – teigiamai atsakė net 71 proc. apklaustųjų. Tai rodo, kuo kredito unijos yra ypatingos: jos yra arčiau žmogaus. Mes patys ėmėme kelti reikalavimų kartelę, tenka įgyvendinti griežtesnius Lietuvos banko nurodymus ar įvairias direktyvas, bet artumas vis tiek išlieka. Žmonės tai labai vertina. Kaip sakė ponia Regina Piečaitienė, Kredito unijų įkūrimo pradininkė Lietuvoje, kredito unijos – tai „bankeliai“ su širdimi, kur visas dėmesys ir nauda nukreipta išskirtinai tik žmogui. Kredito unijos dirba tik savo narių naudai, o uždirbtą pelną paskirsto siūlydamos aukštesnes indėlių bei žemesnes paskolų palūkanų normas“, – kalbėjo Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė.
Anot jos, kredito unijos žengia koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis. Kredito unijos jau daugiau kaip 9 metus savo klientams išduoda debetines ir kreditines korteles, teikia internetinės bankininkystės ir mobiliojo parašo paslaugas. Netrukus tikimasi įdiegti ir mobiliosios bankininkystės paslaugų.
Beje, Šilutės kredito unija teikia visas būtiniausias finansines paslaugas. Tiek gyventojai, tiek smulkiosios ir vidutinės įmonės, kooperatyvai, visuomeninės ar religinės organizacijos, fondai gali patogiai jomis naudotis. Patrauklios skolinimosi sąlygos, konkurencingos ir didesnės indėlių palūkanų normos.
„Kredito unijai svarbu padėti plėtoti vietos verslą, ūkius, padėti nelaimėje, įgyvendinti dirbančio žmogaus svajonę“, – sakė G. Kimbrienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite