„Mes augsime, nes kredito unijos reikalingos žmonėms“

Tokius žodžius pasakė Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė prieš daugelį metų ir pakartojo juos penktadienį, kai Šilutės kredito unija iškilmingai šventė savo 20 metų veiklos jubiliejų.

Dvidešimtojo Šilutės kredito unijos gimtadienio paminėti susirinkę jos administracijos, valdybos ir stebėtojų tarybos nariai bei garbingi svečiai.

Dvidešimtojo Šilutės kredito unijos gimtadienio paminėti susirinkę jos administracijos, valdybos ir stebėtojų tarybos nariai bei garbingi svečiai.

Per 20 metų atsirado daugybė šios kooperatinės įstaigos narių, klientų, partnerių ir draugų, tad nenuostabu, kad jie, susirinkę į kredito unijos šventę, sutilpo tik didžiausioje miesto salėje, Šilutės kultūros ir pramogų centre. Pasveikinti sukakties proga atvyko Lietuvos kredito unijų, bankų sistemos bei mūsų rajono vadovai, LR Seimo nariai.
Apie Šilutės kredito unijos atsiradimą, jos istoriją ir nūdieną gimtadienio šventės dalyviams papasakojo dokumentinio filmo kadrai.
Faktai ir skaičiai
Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo priimtas kredito unijas įteisinęs įstatymas, įgalinęs jas veikti stabiliai, plėstis ir stiprinti savo veiklą. 1996 m. gegužės 28 d. veiklą pradėjo ir Šilutės ūkininkų kredito unija „Ūkininko sėkmė“.
2001 m. „Ūkininko sėkmė“ pervadinta Šilutės kredito unija.
Šiuo metu Lietuvoje yra 62 veikiančios kredito unijos, priklausančios Lietuvos kredito unijų grupei, kurias vienija Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU). LCKU priklausančių kredito unijų grupės turtas pirmąjį šių metų pusmetį pasiekė 430 mln. eurų, paskolų portfelis sudarė per 220 mln. eurų.
Šilutės kredito unija per 20 savo veiklos metų tapo neatsiejama šalies finansų rinkos dalimi. Padėtis kredito unijų sektoriuje prieš krizę ir net jos metu išliko stabili, todėl Šilutės kredito unija nuolat augo, nenutraukė kreditavimo, tinkamai įvertino riziką.
Šilutės kredito unijos aktyvai per dvidešimtmetį išaugo iki 24 mln. eurų. Apie tūkstančiui narių talkinta įgyvendinant ūkio plėtros ir investicinius projektus, įsigyjant būstą, žemės, žemės ūkio technikos bei padedant patenkinti kitus narių poreikius ar svajones. Šilutės kredito unijos paskolų portfelis sudaro per 14 mln. eurų. Kredito unija dirba pelningai. Kolektyve dirba 27 administracijos darbuotojai.
2002 metais pradėtas plėsti unijos aptarnavimo sektorius, atidarytos kasos kaimuose – šiandien tokių kasų yra 11. Kredito unijos kasos veikia kiekvienoje Šilutės rajono seniūnijoje: Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje, Kintuose, Usėnuose, Vainute, Rusnėje, Vilkyčiuose, Saugose, Juknaičiuose, Gardame ir Katyčiuose.
Šilutės kredito unijos nariais yra 8763 fiziniai ir 121 juridinis asmenuo, 79 visuomeninės, religinės organizacijos.

Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovę Genovaitę Kimbrienę sveikina (iš dešinės) Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovę Genovaitę Kimbrienę sveikina (iš dešinės) Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Svarbiausia – nauda unijos nariui
„Ne vienam Lietuvos gyventojui dar sunkiai suvokiama, kuo kredito unijos išsiskiria iš kitų finansų rinkos dalyvių. Vienas svarbiausių kooperacijos principų, kuriuo savo veikloje vadovaujasi kredito unijos – nauda nariui, o ne aklo pelno siekis. Mūsų užsakymu buvo atliktas tyrimas, kurio metu klientai buvo klausiami, ar rekomenduotų mus kitiems. Rezultatai labai pradžiugino – teigiamai atsakė net 71 proc. apklaustųjų. Tai rodo, kuo kredito unijos yra ypatingos: jos yra arčiau žmogaus. Mes patys ėmėme kelti reikalavimų kartelę, tenka įgyvendinti griežtesnius Lietuvos banko nurodymus ar įvairias direktyvas, bet artumas vis tiek išlieka. Žmonės tai labai vertina. Kaip sakė ponia Regina Piečaitienė, Kredito unijų įkūrimo pradininkė Lietuvoje, kredito unijos – tai „bankeliai“ su širdimi, kur visas dėmesys ir nauda nukreipta išskirtinai tik žmogui. Kredito unijos dirba tik savo narių naudai, o uždirbtą pelną paskirsto siūlydamos aukštesnes indėlių bei žemesnes paskolų palūkanų normas“, – kalbėjo Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė.
Anot jos, kredito unijos žengia koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis. Kredito unijos jau daugiau kaip 9 metus savo klientams išduoda debetines ir kreditines korteles, teikia internetinės bankininkystės ir mobiliojo parašo paslaugas. Netrukus tikimasi įdiegti ir mobiliosios bankininkystės paslaugų.
Beje, Šilutės kredito unija teikia visas būtiniausias finansines paslaugas. Tiek gyventojai, tiek smulkiosios ir vidutinės įmonės, kooperatyvai, visuomeninės ar religinės organizacijos, fondai gali patogiai jomis naudotis. Patrauklios skolinimosi sąlygos, konkurencingos ir didesnės indėlių palūkanų normos.
„Kredito unijai svarbu padėti plėtoti vietos verslą, ūkius, padėti nelaimėje, įgyvendinti dirbančio žmogaus svajonę“, – sakė G. Kimbrienė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite