„Mes augsime, nes kredito unijos reikalingos žmonėms“

Tokius žodžius pasakė Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė prieš daugelį metų ir pakartojo juos penktadienį, kai Šilutės kredito unija iškilmingai šventė savo 20 metų veiklos jubiliejų.

Dvidešimtojo Šilutės kredito unijos gimtadienio paminėti susirinkę jos administracijos, valdybos ir stebėtojų tarybos nariai bei garbingi svečiai.

Dvidešimtojo Šilutės kredito unijos gimtadienio paminėti susirinkę jos administracijos, valdybos ir stebėtojų tarybos nariai bei garbingi svečiai.

Per 20 metų atsirado daugybė šios kooperatinės įstaigos narių, klientų, partnerių ir draugų, tad nenuostabu, kad jie, susirinkę į kredito unijos šventę, sutilpo tik didžiausioje miesto salėje, Šilutės kultūros ir pramogų centre. Pasveikinti sukakties proga atvyko Lietuvos kredito unijų, bankų sistemos bei mūsų rajono vadovai, LR Seimo nariai.
Apie Šilutės kredito unijos atsiradimą, jos istoriją ir nūdieną gimtadienio šventės dalyviams papasakojo dokumentinio filmo kadrai.
Faktai ir skaičiai
Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo priimtas kredito unijas įteisinęs įstatymas, įgalinęs jas veikti stabiliai, plėstis ir stiprinti savo veiklą. 1996 m. gegužės 28 d. veiklą pradėjo ir Šilutės ūkininkų kredito unija „Ūkininko sėkmė“.
2001 m. „Ūkininko sėkmė“ pervadinta Šilutės kredito unija.
Šiuo metu Lietuvoje yra 62 veikiančios kredito unijos, priklausančios Lietuvos kredito unijų grupei, kurias vienija Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU). LCKU priklausančių kredito unijų grupės turtas pirmąjį šių metų pusmetį pasiekė 430 mln. eurų, paskolų portfelis sudarė per 220 mln. eurų.
Šilutės kredito unija per 20 savo veiklos metų tapo neatsiejama šalies finansų rinkos dalimi. Padėtis kredito unijų sektoriuje prieš krizę ir net jos metu išliko stabili, todėl Šilutės kredito unija nuolat augo, nenutraukė kreditavimo, tinkamai įvertino riziką.
Šilutės kredito unijos aktyvai per dvidešimtmetį išaugo iki 24 mln. eurų. Apie tūkstančiui narių talkinta įgyvendinant ūkio plėtros ir investicinius projektus, įsigyjant būstą, žemės, žemės ūkio technikos bei padedant patenkinti kitus narių poreikius ar svajones. Šilutės kredito unijos paskolų portfelis sudaro per 14 mln. eurų. Kredito unija dirba pelningai. Kolektyve dirba 27 administracijos darbuotojai.
2002 metais pradėtas plėsti unijos aptarnavimo sektorius, atidarytos kasos kaimuose – šiandien tokių kasų yra 11. Kredito unijos kasos veikia kiekvienoje Šilutės rajono seniūnijoje: Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje, Kintuose, Usėnuose, Vainute, Rusnėje, Vilkyčiuose, Saugose, Juknaičiuose, Gardame ir Katyčiuose.
Šilutės kredito unijos nariais yra 8763 fiziniai ir 121 juridinis asmenuo, 79 visuomeninės, religinės organizacijos.

Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovę Genovaitę Kimbrienę sveikina (iš dešinės) Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovę Genovaitę Kimbrienę sveikina (iš dešinės) Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Svarbiausia – nauda unijos nariui
„Ne vienam Lietuvos gyventojui dar sunkiai suvokiama, kuo kredito unijos išsiskiria iš kitų finansų rinkos dalyvių. Vienas svarbiausių kooperacijos principų, kuriuo savo veikloje vadovaujasi kredito unijos – nauda nariui, o ne aklo pelno siekis. Mūsų užsakymu buvo atliktas tyrimas, kurio metu klientai buvo klausiami, ar rekomenduotų mus kitiems. Rezultatai labai pradžiugino – teigiamai atsakė net 71 proc. apklaustųjų. Tai rodo, kuo kredito unijos yra ypatingos: jos yra arčiau žmogaus. Mes patys ėmėme kelti reikalavimų kartelę, tenka įgyvendinti griežtesnius Lietuvos banko nurodymus ar įvairias direktyvas, bet artumas vis tiek išlieka. Žmonės tai labai vertina. Kaip sakė ponia Regina Piečaitienė, Kredito unijų įkūrimo pradininkė Lietuvoje, kredito unijos – tai „bankeliai“ su širdimi, kur visas dėmesys ir nauda nukreipta išskirtinai tik žmogui. Kredito unijos dirba tik savo narių naudai, o uždirbtą pelną paskirsto siūlydamos aukštesnes indėlių bei žemesnes paskolų palūkanų normas“, – kalbėjo Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė.
Anot jos, kredito unijos žengia koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis. Kredito unijos jau daugiau kaip 9 metus savo klientams išduoda debetines ir kreditines korteles, teikia internetinės bankininkystės ir mobiliojo parašo paslaugas. Netrukus tikimasi įdiegti ir mobiliosios bankininkystės paslaugų.
Beje, Šilutės kredito unija teikia visas būtiniausias finansines paslaugas. Tiek gyventojai, tiek smulkiosios ir vidutinės įmonės, kooperatyvai, visuomeninės ar religinės organizacijos, fondai gali patogiai jomis naudotis. Patrauklios skolinimosi sąlygos, konkurencingos ir didesnės indėlių palūkanų normos.
„Kredito unijai svarbu padėti plėtoti vietos verslą, ūkius, padėti nelaimėje, įgyvendinti dirbančio žmogaus svajonę“, – sakė G. Kimbrienė.

Vaidotas VILKAS

Hits: 43

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite