Mero ultimatumas saugiškiams

Ko gero, daugiausiai diskusijų Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje kilo svarstant sprendimo projektą dėl Saugų vaikų darželio prijungimo prie mokyklos. Nors sprendimas 16 balsų buvo priimtas, meras Vytautas Laurinaitis pasigedo Saugų bendruomenės atsakingumo ir įspėjo, kad jeigu saugiškiai užsispirs, lėšas galima nukreipti ir į kitas rajono ugdymo įstaigas, kurių bendruomenės labai laukia investicijų.

Anot mero Vytauto Laurinačio, jeigu saugiškiai investicijų nenori, tas lėšas galima skirti kitoms ugdymo įstaigoms.

Tarybos narys iš Saugų Zigmantas Jaunius dar kartą išdėstė Saugų bendruomenės nuomonę dėl vaikų darželio perkėlimo į mokyklos patalpas.

Pristatydama Tarybos sprendimo projektą, Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė paaiškino, kad numatoma iki šių metų rugpjūčio 31 d. Saugų vaikų darželį prijungti prie Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos. Tam tikslui dviem darželinukų grupėms, kurias lanko 40 ikimokyklinio amžiaus vaikų, bus rengiamos patalpos pagrindinėje mokykloje. Patalpos bus rengiamos ir naujai lopšelinukų grupei.
Saugų mokyklos remontui planuojama skirti 100 tūkst. eurų, 3 darželio grupėms įrengti – apie 170 tūkst. eurų. Tuščias Saugų darželio patalpas siūloma pagal panaudos sutartį perduoti Saugose veikiančioms bendruomenėms arba parduoti aukcione.
Žodžio paprašęs Tarybos narys iš Saugų Zigmantas Jaunius kalbėjo: „Šią savaitę buvome susitikę su Saugų bendruomene. Susitikime dalyvavo meras, mero pavaduotojas Algis Bekeris ir Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė. Saugų bendruomenė surinko 251 parašą, kad reorganizuojant Saugų vaikų darželį įstaiga liktų savo patalpose“. Anot Tarybos nario, žiūrint iš finansinės, ekonominės pusės suprantama, kodėl norima perkelti darželį į mokyklos patalpas. Jis pripažįsta, kad šiuo metu šioje mokykloje 1 mokiniui tenka apie 20 kv. m patalpų, mat 600 mokinių skirtoje įstaigoje besimoko 170.
Susitikime dalyvavę svečiai išgirdo ir tėvų nuogąstavimus. Dabartinis vaikų darželis yra saugioje, ramioje, ekologiškai neužterštoje vietoje. Aptverta teritorija. Skirtingai, negu Saugų J. Mikšo mokykla, darželis turi higienos pasą. Tėvai susirūpinę, ar persikėlus į mokyklos patalpas vaikų saugumas išliks toks, koks yra dabar, nes į mokyklą vaikus sunkiau atvežti. Jeigu į kiemą važiuoja vienas automobilis, kitam tuo metu būna sunku išvažiuoti. Ypač prieš 8 valandą ryto, kai vaikai vežami į mokymo įstaigas. Mokykla įsikūrusi šalia judraus kelio Šilutė – Klaipėda ir netoliese esančios degalinės. Šiais laikais naujos ugdymo įstaigos tokioje vietoje statyti niekas neleistų.
Tarybos nariui Z. Jauniui antrino Saulius Vytuvis. Jis abejojo, ar bendruomenė pakankamai supažindinta su reorganizacija. Tarybos narys svarstė, gal reikėtų dar vieno susitikimo su bendruomene. Kita tarybos narė Sandra Tamašauskienė sakė, kad svarbiausias saugiškių argumentas yra 251 parašas dėl alternatyvaus sprendimo.
Savo nuomonę pareiškė meras Vytautas Laurinaitis: „Rimtų, pagrįstų, motyvuotų pasisakymų, kodėl nebūtų galima į mokyklą perkelti darželio, neišgirdau. Buvo tik nenoras keltis iš užimamo pastato ir tiek. Kalbant apie saugumo problemas, jeigu būtų taip blogai, mokykloje negalėtų mokytis nei antrokai, nei pirmokai, o jų amžius panašus į darželį lankančių šešiamečių“.
Anot mero, prie pagrindinio kelio esama ir daugiau mokyklų bei vaikų darželių, tačiau bėdų dėl to nebuvę. Dėl ekologijos taip pat nedidelė bėda. Saugos nėra koks nors pramoninis miestas. Jau greičiau prastesniu oru galėtų skųstis šilutiškiai, beje, ir privažiuoti prie ugdymo įstaigų čia gerokai blogiau.
„Tačiau ką bendruomenė siūlo daryti su tomis patalpomis? Gal šiais metais Saugose nieko nedaryti? Gal kitą mokyklą remontuoti?“, – teiravosi meras. Jo žodžiais, remonto jau seniai laukia Vilkyčių, Juknaičių, Žemaičių Naumiesčio mokyklos. Anot jo, Saugų bendruomenė per metus gal apsispręs, bet tuomet nebebus galima daryti naujos grupės darželyje, nes jeigu ją įsteigus po metų paaiškės, kad reikia keltis į kitas patalpas, lėšos į senąsias bus investuotos be reikalo.
„Bendruomenės turi teisę nesutikti, reikalauti, bet kartu turi prisiimti atsakomybę už pasekmes. Jei bendruomenė nenori, nemanome, kad reikia prievarta investuoti. Gal verčiau remti tas bendruomenes, kurios to nori?“ – prieš balsavimą kalbėjo meras.
Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite