Mero ultimatumas saugiškiams

Ko gero, daugiausiai diskusijų Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje kilo svarstant sprendimo projektą dėl Saugų vaikų darželio prijungimo prie mokyklos. Nors sprendimas 16 balsų buvo priimtas, meras Vytautas Laurinaitis pasigedo Saugų bendruomenės atsakingumo ir įspėjo, kad jeigu saugiškiai užsispirs, lėšas galima nukreipti ir į kitas rajono ugdymo įstaigas, kurių bendruomenės labai laukia investicijų.

Anot mero Vytauto Laurinačio, jeigu saugiškiai investicijų nenori, tas lėšas galima skirti kitoms ugdymo įstaigoms.

Tarybos narys iš Saugų Zigmantas Jaunius dar kartą išdėstė Saugų bendruomenės nuomonę dėl vaikų darželio perkėlimo į mokyklos patalpas.

Pristatydama Tarybos sprendimo projektą, Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė paaiškino, kad numatoma iki šių metų rugpjūčio 31 d. Saugų vaikų darželį prijungti prie Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos. Tam tikslui dviem darželinukų grupėms, kurias lanko 40 ikimokyklinio amžiaus vaikų, bus rengiamos patalpos pagrindinėje mokykloje. Patalpos bus rengiamos ir naujai lopšelinukų grupei.
Saugų mokyklos remontui planuojama skirti 100 tūkst. eurų, 3 darželio grupėms įrengti – apie 170 tūkst. eurų. Tuščias Saugų darželio patalpas siūloma pagal panaudos sutartį perduoti Saugose veikiančioms bendruomenėms arba parduoti aukcione.
Žodžio paprašęs Tarybos narys iš Saugų Zigmantas Jaunius kalbėjo: „Šią savaitę buvome susitikę su Saugų bendruomene. Susitikime dalyvavo meras, mero pavaduotojas Algis Bekeris ir Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė. Saugų bendruomenė surinko 251 parašą, kad reorganizuojant Saugų vaikų darželį įstaiga liktų savo patalpose“. Anot Tarybos nario, žiūrint iš finansinės, ekonominės pusės suprantama, kodėl norima perkelti darželį į mokyklos patalpas. Jis pripažįsta, kad šiuo metu šioje mokykloje 1 mokiniui tenka apie 20 kv. m patalpų, mat 600 mokinių skirtoje įstaigoje besimoko 170.
Susitikime dalyvavę svečiai išgirdo ir tėvų nuogąstavimus. Dabartinis vaikų darželis yra saugioje, ramioje, ekologiškai neužterštoje vietoje. Aptverta teritorija. Skirtingai, negu Saugų J. Mikšo mokykla, darželis turi higienos pasą. Tėvai susirūpinę, ar persikėlus į mokyklos patalpas vaikų saugumas išliks toks, koks yra dabar, nes į mokyklą vaikus sunkiau atvežti. Jeigu į kiemą važiuoja vienas automobilis, kitam tuo metu būna sunku išvažiuoti. Ypač prieš 8 valandą ryto, kai vaikai vežami į mokymo įstaigas. Mokykla įsikūrusi šalia judraus kelio Šilutė – Klaipėda ir netoliese esančios degalinės. Šiais laikais naujos ugdymo įstaigos tokioje vietoje statyti niekas neleistų.
Tarybos nariui Z. Jauniui antrino Saulius Vytuvis. Jis abejojo, ar bendruomenė pakankamai supažindinta su reorganizacija. Tarybos narys svarstė, gal reikėtų dar vieno susitikimo su bendruomene. Kita tarybos narė Sandra Tamašauskienė sakė, kad svarbiausias saugiškių argumentas yra 251 parašas dėl alternatyvaus sprendimo.
Savo nuomonę pareiškė meras Vytautas Laurinaitis: „Rimtų, pagrįstų, motyvuotų pasisakymų, kodėl nebūtų galima į mokyklą perkelti darželio, neišgirdau. Buvo tik nenoras keltis iš užimamo pastato ir tiek. Kalbant apie saugumo problemas, jeigu būtų taip blogai, mokykloje negalėtų mokytis nei antrokai, nei pirmokai, o jų amžius panašus į darželį lankančių šešiamečių“.
Anot mero, prie pagrindinio kelio esama ir daugiau mokyklų bei vaikų darželių, tačiau bėdų dėl to nebuvę. Dėl ekologijos taip pat nedidelė bėda. Saugos nėra koks nors pramoninis miestas. Jau greičiau prastesniu oru galėtų skųstis šilutiškiai, beje, ir privažiuoti prie ugdymo įstaigų čia gerokai blogiau.
„Tačiau ką bendruomenė siūlo daryti su tomis patalpomis? Gal šiais metais Saugose nieko nedaryti? Gal kitą mokyklą remontuoti?“, – teiravosi meras. Jo žodžiais, remonto jau seniai laukia Vilkyčių, Juknaičių, Žemaičių Naumiesčio mokyklos. Anot jo, Saugų bendruomenė per metus gal apsispręs, bet tuomet nebebus galima daryti naujos grupės darželyje, nes jeigu ją įsteigus po metų paaiškės, kad reikia keltis į kitas patalpas, lėšos į senąsias bus investuotos be reikalo.
„Bendruomenės turi teisę nesutikti, reikalauti, bet kartu turi prisiimti atsakomybę už pasekmes. Jei bendruomenė nenori, nemanome, kad reikia prievarta investuoti. Gal verčiau remti tas bendruomenes, kurios to nori?“ – prieš balsavimą kalbėjo meras.
Vaidotas VILKAS

 

Hits: 325

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite