Mero ultimatumas saugiškiams

Ko gero, daugiausiai diskusijų Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje kilo svarstant sprendimo projektą dėl Saugų vaikų darželio prijungimo prie mokyklos. Nors sprendimas 16 balsų buvo priimtas, meras Vytautas Laurinaitis pasigedo Saugų bendruomenės atsakingumo ir įspėjo, kad jeigu saugiškiai užsispirs, lėšas galima nukreipti ir į kitas rajono ugdymo įstaigas, kurių bendruomenės labai laukia investicijų.

Anot mero Vytauto Laurinačio, jeigu saugiškiai investicijų nenori, tas lėšas galima skirti kitoms ugdymo įstaigoms.

Tarybos narys iš Saugų Zigmantas Jaunius dar kartą išdėstė Saugų bendruomenės nuomonę dėl vaikų darželio perkėlimo į mokyklos patalpas.

Pristatydama Tarybos sprendimo projektą, Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė paaiškino, kad numatoma iki šių metų rugpjūčio 31 d. Saugų vaikų darželį prijungti prie Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos. Tam tikslui dviem darželinukų grupėms, kurias lanko 40 ikimokyklinio amžiaus vaikų, bus rengiamos patalpos pagrindinėje mokykloje. Patalpos bus rengiamos ir naujai lopšelinukų grupei.
Saugų mokyklos remontui planuojama skirti 100 tūkst. eurų, 3 darželio grupėms įrengti – apie 170 tūkst. eurų. Tuščias Saugų darželio patalpas siūloma pagal panaudos sutartį perduoti Saugose veikiančioms bendruomenėms arba parduoti aukcione.
Žodžio paprašęs Tarybos narys iš Saugų Zigmantas Jaunius kalbėjo: „Šią savaitę buvome susitikę su Saugų bendruomene. Susitikime dalyvavo meras, mero pavaduotojas Algis Bekeris ir Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė. Saugų bendruomenė surinko 251 parašą, kad reorganizuojant Saugų vaikų darželį įstaiga liktų savo patalpose“. Anot Tarybos nario, žiūrint iš finansinės, ekonominės pusės suprantama, kodėl norima perkelti darželį į mokyklos patalpas. Jis pripažįsta, kad šiuo metu šioje mokykloje 1 mokiniui tenka apie 20 kv. m patalpų, mat 600 mokinių skirtoje įstaigoje besimoko 170.
Susitikime dalyvavę svečiai išgirdo ir tėvų nuogąstavimus. Dabartinis vaikų darželis yra saugioje, ramioje, ekologiškai neužterštoje vietoje. Aptverta teritorija. Skirtingai, negu Saugų J. Mikšo mokykla, darželis turi higienos pasą. Tėvai susirūpinę, ar persikėlus į mokyklos patalpas vaikų saugumas išliks toks, koks yra dabar, nes į mokyklą vaikus sunkiau atvežti. Jeigu į kiemą važiuoja vienas automobilis, kitam tuo metu būna sunku išvažiuoti. Ypač prieš 8 valandą ryto, kai vaikai vežami į mokymo įstaigas. Mokykla įsikūrusi šalia judraus kelio Šilutė – Klaipėda ir netoliese esančios degalinės. Šiais laikais naujos ugdymo įstaigos tokioje vietoje statyti niekas neleistų.
Tarybos nariui Z. Jauniui antrino Saulius Vytuvis. Jis abejojo, ar bendruomenė pakankamai supažindinta su reorganizacija. Tarybos narys svarstė, gal reikėtų dar vieno susitikimo su bendruomene. Kita tarybos narė Sandra Tamašauskienė sakė, kad svarbiausias saugiškių argumentas yra 251 parašas dėl alternatyvaus sprendimo.
Savo nuomonę pareiškė meras Vytautas Laurinaitis: „Rimtų, pagrįstų, motyvuotų pasisakymų, kodėl nebūtų galima į mokyklą perkelti darželio, neišgirdau. Buvo tik nenoras keltis iš užimamo pastato ir tiek. Kalbant apie saugumo problemas, jeigu būtų taip blogai, mokykloje negalėtų mokytis nei antrokai, nei pirmokai, o jų amžius panašus į darželį lankančių šešiamečių“.
Anot mero, prie pagrindinio kelio esama ir daugiau mokyklų bei vaikų darželių, tačiau bėdų dėl to nebuvę. Dėl ekologijos taip pat nedidelė bėda. Saugos nėra koks nors pramoninis miestas. Jau greičiau prastesniu oru galėtų skųstis šilutiškiai, beje, ir privažiuoti prie ugdymo įstaigų čia gerokai blogiau.
„Tačiau ką bendruomenė siūlo daryti su tomis patalpomis? Gal šiais metais Saugose nieko nedaryti? Gal kitą mokyklą remontuoti?“, – teiravosi meras. Jo žodžiais, remonto jau seniai laukia Vilkyčių, Juknaičių, Žemaičių Naumiesčio mokyklos. Anot jo, Saugų bendruomenė per metus gal apsispręs, bet tuomet nebebus galima daryti naujos grupės darželyje, nes jeigu ją įsteigus po metų paaiškės, kad reikia keltis į kitas patalpas, lėšos į senąsias bus investuotos be reikalo.
„Bendruomenės turi teisę nesutikti, reikalauti, bet kartu turi prisiimti atsakomybę už pasekmes. Jei bendruomenė nenori, nemanome, kad reikia prievarta investuoti. Gal verčiau remti tas bendruomenes, kurios to nori?“ – prieš balsavimą kalbėjo meras.
Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite