Meras norėtų stabilumo ir tolimesnės rajono raidos

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino pakartotinių rinkimų Šilutės r. savivaldybėje rezultatus ir patvirtino, kad Savivaldybės meru išrinktas Vytautas Laurinaitis. Likus savaitei iki pirmojo naujo šaukimo Tarybos posėdžio, meras V. Laurinaitis sutiko atsakyti į „Pamario“ korespondento klausimus.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis šią kadenciją sieks politinio stabilumo ir visapusiškos rajono raidos.

– Kaip vertinate pagaliau pasibaigusius rinkimus ir jų rezultatus?
– Šių rinkimų rezultatai yra palankūs ir man, ir mūsų partijos Tvarka ir teisingumas bei Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) koalicijai. Tai parodė ir pirmieji, ir pakartotiniai balsavimai. Rinkimų procedūra užsitęsė. Suskaičiavome, kad jie vyko nuo praėjusių metų lapkričio iki šių metų liepos vidurio. Tai ir vargino, ir trukdė normaliai dirbti kasdienius darbus.
Manau, kad šiuose rinkimuose žmonės balsavo už stabilumą. Rinkėjus mes iš anksto informavome, kad partija Tvarka ir teisingumas sudarys su LSDP koaliciją, kuri ir turi tapti pagrindine politine ašimi mūsų rajone. Dabar prie mūsų jau prisijungė Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, greičiausiai koalicijoje dalyvaus ir Darbo partijos atstovai, rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“. Tikiuosi, kad koalicija bus platoka ir stabili.
Siekiame baigti valdžių permainas ir merų vertimus, nors tiesiogiai išrinktą merą nuversti dabar bus sudėtingiau. Kažkokių revoliucijų nebus, tęsime pradėtus darbus ir imsimės naujų. Daug projektų, daug idėjų. Tikiuosi, kad per 4 metus gerų pokyčių pajus visi gyventojai, verslininkai. Pirmus rezultatus pamatysime po kokių metų, tada rinkėjai galės įvertinti, ar buvo verta balsuoti už dabartinius vadovus, ar ne.
– Ar jau suformuota Savivaldybės vadovybė?
– Meras ir administracijos direktorius (Sigitas Šeputis) lieka tie patys, o dėl mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus pavaduotojo tarsis koalicijos partneriai – socialdemokratai ir valstiečiai. Vyksta derybos, manau, kitą savaitę viską sužinosime.
– Išėjus iš darbo Alfredui Nausėdai, liko laisva Kaimo reikalų skyriaus vedėjo vieta. Gal žinote, kas taps nauju šio skyriaus vadovu?
– Apie tai kol kas nesikalbėjome. Gal skelbsime konkursą, gal perkelsime į šį postą šiame skyriuje dirbantį specialistą…
– Ikiteisminio tyrimo medžiagos duomenimis, rinkėjai buvo agituojami, žadant už tai atsilyginti, balsuoti už tris partijos Tvarka ir teisingumas kandidatus į Šilutės rajono savivaldybės tarybą – Gintarą Bružą, Darių Soščeką ir Gintautą Vismantą. VRK gavo G. Bružo ir D. Soščekos pranešimus, kad jie atsisako Tarybos nario mandatų. G. Bružas buvo užsitikrinęs teisę tapti Tarybos nariu. VRK negaliojančiais pripažino visus šių kandidatų gautus rinkimų reitingo balus. Vietoj pasitraukusio G. Bružo bei jo mandatą turėjusio gauti D. Soščekos, jis atiteko TT partijos kandidatui Ričardui Stonkui. Kaip vertinate tokius dalykus?
– Sunku vertinti. Medžiagos mums niekas nepateikė – vien nuogirdos. Viskas paremta žodžiu „Galimai“. Ir kovo mėnesį, ir dabar. Labai gaila, kad iki šiol nieko nežinome net apie kovo mėnesio rinkimuose padarytus pažeidimus. Mistiniai dalykai!
Jeigu norime sąžiningų rinkimų, reikėtų ne naikinti rezultatus ir nubausti visus, o paviešinti kaltininkus. Dabar rinkimai jau baigėsi, o kaltininkų vis tiek nežinome. Koks skirtumas kas kaltas, jeigu rinkimai jau baigėsi…
– Vakar lankėtės Kultūros ministerijoje. Kokių naujienų parvežėte?
– Buvome Kultūros ministerijoje ir Kultūros paveldo departamente, kur susitikome su jo direktore Diana Varnaite. Kalbėjomės apie darbo grupės dėl Macikų koncentracijos stovyklos memorialinio komplekso veiklą, apie genocido aukų kapines Armalėnuose. Planuojame jas prijungti prie Macikų komplekso ir viską perduoti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui.
Taip pat kalbėjomės apie H. Šojaus dvaro komplekso tvarkymo užbaigimą, Švėkšnos sinagogą. Sutarta, kad sinagogos projektą finansuosime kartu su Kultūros paveldo departamentu, o statybos darbus dengs Kultūros ministerija. Lietuvoje planuojama sutvarkyti apie 10 sinagogų, viena iš jų bus Švėkšnos. Žemaičių Naumiesčio sinagogos ateitis neaiški. Kol kas aptversime šį avarinės būklės pastatą ir bandysime užkonservuoti. Susitikome su Edita Mildažyte. Rugsėjį numatome baigti paruošiamuosius darbus, o spalio 2 d. laukiame paminklo Indijos nepriklausomybės patriarchui Mahatmai Gandžiui ir jo bendražygiui litvakui Hermanui Kalenbachui atidengimo.
– Koks planuotosios Vilkyčių seniūnijos likimas?
– Jau baigiami ekonominiai skaičiavimai, kiek kainuotų įsteigti naują seniūniją ir ją išlaikyti. Su rezultatais supažindinsime Saugų ir Vilkyčių gyventojus. Po to reikės apsispręsti. Skubotų sprendimų nedarysime – viską aptarsime, skaičiuosime, o tada pažiūrėsime.
– Buvo atvykę Aplinkos ministerijos atstovai. Kokių naujienų atvežė?
– Domėjosi mūsų nuomone apie angliavandenilių telkinių paiešką ir eksploataciją. Mes pakartojome tai, ką esame sakę anksčiau. Ištirti, ką turime savo gelmėse, galima, tačiau užsiimti gavyba nėra reikalo. Šiuo metu naftos produktai pinga ir mums skubėti nėra kur.
– Kokie bus pirmieji pagrindiniai darbai?
– Grįšime prie kadetų mokyklos steigimo. Jos Rusnėje reikia. Vyksta eilinis sporto komplekso ir Kultūros ir pramogų centro dokumentacijos rengimo etapas. Laukiame šių pradėtų darbų tęsinio. Trumpiau tariant, stengiamės įgyvendinti visus savo viešai duotus pažadus.
– Ačiū už pokalbį.

Kalbino Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite