Meras norėtų stabilumo ir tolimesnės rajono raidos

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino pakartotinių rinkimų Šilutės r. savivaldybėje rezultatus ir patvirtino, kad Savivaldybės meru išrinktas Vytautas Laurinaitis. Likus savaitei iki pirmojo naujo šaukimo Tarybos posėdžio, meras V. Laurinaitis sutiko atsakyti į „Pamario“ korespondento klausimus.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis šią kadenciją sieks politinio stabilumo ir visapusiškos rajono raidos.

– Kaip vertinate pagaliau pasibaigusius rinkimus ir jų rezultatus?
– Šių rinkimų rezultatai yra palankūs ir man, ir mūsų partijos Tvarka ir teisingumas bei Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) koalicijai. Tai parodė ir pirmieji, ir pakartotiniai balsavimai. Rinkimų procedūra užsitęsė. Suskaičiavome, kad jie vyko nuo praėjusių metų lapkričio iki šių metų liepos vidurio. Tai ir vargino, ir trukdė normaliai dirbti kasdienius darbus.
Manau, kad šiuose rinkimuose žmonės balsavo už stabilumą. Rinkėjus mes iš anksto informavome, kad partija Tvarka ir teisingumas sudarys su LSDP koaliciją, kuri ir turi tapti pagrindine politine ašimi mūsų rajone. Dabar prie mūsų jau prisijungė Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, greičiausiai koalicijoje dalyvaus ir Darbo partijos atstovai, rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“. Tikiuosi, kad koalicija bus platoka ir stabili.
Siekiame baigti valdžių permainas ir merų vertimus, nors tiesiogiai išrinktą merą nuversti dabar bus sudėtingiau. Kažkokių revoliucijų nebus, tęsime pradėtus darbus ir imsimės naujų. Daug projektų, daug idėjų. Tikiuosi, kad per 4 metus gerų pokyčių pajus visi gyventojai, verslininkai. Pirmus rezultatus pamatysime po kokių metų, tada rinkėjai galės įvertinti, ar buvo verta balsuoti už dabartinius vadovus, ar ne.
– Ar jau suformuota Savivaldybės vadovybė?
– Meras ir administracijos direktorius (Sigitas Šeputis) lieka tie patys, o dėl mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus pavaduotojo tarsis koalicijos partneriai – socialdemokratai ir valstiečiai. Vyksta derybos, manau, kitą savaitę viską sužinosime.
– Išėjus iš darbo Alfredui Nausėdai, liko laisva Kaimo reikalų skyriaus vedėjo vieta. Gal žinote, kas taps nauju šio skyriaus vadovu?
– Apie tai kol kas nesikalbėjome. Gal skelbsime konkursą, gal perkelsime į šį postą šiame skyriuje dirbantį specialistą…
– Ikiteisminio tyrimo medžiagos duomenimis, rinkėjai buvo agituojami, žadant už tai atsilyginti, balsuoti už tris partijos Tvarka ir teisingumas kandidatus į Šilutės rajono savivaldybės tarybą – Gintarą Bružą, Darių Soščeką ir Gintautą Vismantą. VRK gavo G. Bružo ir D. Soščekos pranešimus, kad jie atsisako Tarybos nario mandatų. G. Bružas buvo užsitikrinęs teisę tapti Tarybos nariu. VRK negaliojančiais pripažino visus šių kandidatų gautus rinkimų reitingo balus. Vietoj pasitraukusio G. Bružo bei jo mandatą turėjusio gauti D. Soščekos, jis atiteko TT partijos kandidatui Ričardui Stonkui. Kaip vertinate tokius dalykus?
– Sunku vertinti. Medžiagos mums niekas nepateikė – vien nuogirdos. Viskas paremta žodžiu „Galimai“. Ir kovo mėnesį, ir dabar. Labai gaila, kad iki šiol nieko nežinome net apie kovo mėnesio rinkimuose padarytus pažeidimus. Mistiniai dalykai!
Jeigu norime sąžiningų rinkimų, reikėtų ne naikinti rezultatus ir nubausti visus, o paviešinti kaltininkus. Dabar rinkimai jau baigėsi, o kaltininkų vis tiek nežinome. Koks skirtumas kas kaltas, jeigu rinkimai jau baigėsi…
– Vakar lankėtės Kultūros ministerijoje. Kokių naujienų parvežėte?
– Buvome Kultūros ministerijoje ir Kultūros paveldo departamente, kur susitikome su jo direktore Diana Varnaite. Kalbėjomės apie darbo grupės dėl Macikų koncentracijos stovyklos memorialinio komplekso veiklą, apie genocido aukų kapines Armalėnuose. Planuojame jas prijungti prie Macikų komplekso ir viską perduoti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui.
Taip pat kalbėjomės apie H. Šojaus dvaro komplekso tvarkymo užbaigimą, Švėkšnos sinagogą. Sutarta, kad sinagogos projektą finansuosime kartu su Kultūros paveldo departamentu, o statybos darbus dengs Kultūros ministerija. Lietuvoje planuojama sutvarkyti apie 10 sinagogų, viena iš jų bus Švėkšnos. Žemaičių Naumiesčio sinagogos ateitis neaiški. Kol kas aptversime šį avarinės būklės pastatą ir bandysime užkonservuoti. Susitikome su Edita Mildažyte. Rugsėjį numatome baigti paruošiamuosius darbus, o spalio 2 d. laukiame paminklo Indijos nepriklausomybės patriarchui Mahatmai Gandžiui ir jo bendražygiui litvakui Hermanui Kalenbachui atidengimo.
– Koks planuotosios Vilkyčių seniūnijos likimas?
– Jau baigiami ekonominiai skaičiavimai, kiek kainuotų įsteigti naują seniūniją ir ją išlaikyti. Su rezultatais supažindinsime Saugų ir Vilkyčių gyventojus. Po to reikės apsispręsti. Skubotų sprendimų nedarysime – viską aptarsime, skaičiuosime, o tada pažiūrėsime.
– Buvo atvykę Aplinkos ministerijos atstovai. Kokių naujienų atvežė?
– Domėjosi mūsų nuomone apie angliavandenilių telkinių paiešką ir eksploataciją. Mes pakartojome tai, ką esame sakę anksčiau. Ištirti, ką turime savo gelmėse, galima, tačiau užsiimti gavyba nėra reikalo. Šiuo metu naftos produktai pinga ir mums skubėti nėra kur.
– Kokie bus pirmieji pagrindiniai darbai?
– Grįšime prie kadetų mokyklos steigimo. Jos Rusnėje reikia. Vyksta eilinis sporto komplekso ir Kultūros ir pramogų centro dokumentacijos rengimo etapas. Laukiame šių pradėtų darbų tęsinio. Trumpiau tariant, stengiamės įgyvendinti visus savo viešai duotus pažadus.
– Ačiū už pokalbį.

Kalbino Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite