Meras norėtų stabilumo ir tolimesnės rajono raidos

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino pakartotinių rinkimų Šilutės r. savivaldybėje rezultatus ir patvirtino, kad Savivaldybės meru išrinktas Vytautas Laurinaitis. Likus savaitei iki pirmojo naujo šaukimo Tarybos posėdžio, meras V. Laurinaitis sutiko atsakyti į „Pamario“ korespondento klausimus.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis šią kadenciją sieks politinio stabilumo ir visapusiškos rajono raidos.

– Kaip vertinate pagaliau pasibaigusius rinkimus ir jų rezultatus?
– Šių rinkimų rezultatai yra palankūs ir man, ir mūsų partijos Tvarka ir teisingumas bei Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) koalicijai. Tai parodė ir pirmieji, ir pakartotiniai balsavimai. Rinkimų procedūra užsitęsė. Suskaičiavome, kad jie vyko nuo praėjusių metų lapkričio iki šių metų liepos vidurio. Tai ir vargino, ir trukdė normaliai dirbti kasdienius darbus.
Manau, kad šiuose rinkimuose žmonės balsavo už stabilumą. Rinkėjus mes iš anksto informavome, kad partija Tvarka ir teisingumas sudarys su LSDP koaliciją, kuri ir turi tapti pagrindine politine ašimi mūsų rajone. Dabar prie mūsų jau prisijungė Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, greičiausiai koalicijoje dalyvaus ir Darbo partijos atstovai, rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“. Tikiuosi, kad koalicija bus platoka ir stabili.
Siekiame baigti valdžių permainas ir merų vertimus, nors tiesiogiai išrinktą merą nuversti dabar bus sudėtingiau. Kažkokių revoliucijų nebus, tęsime pradėtus darbus ir imsimės naujų. Daug projektų, daug idėjų. Tikiuosi, kad per 4 metus gerų pokyčių pajus visi gyventojai, verslininkai. Pirmus rezultatus pamatysime po kokių metų, tada rinkėjai galės įvertinti, ar buvo verta balsuoti už dabartinius vadovus, ar ne.
– Ar jau suformuota Savivaldybės vadovybė?
– Meras ir administracijos direktorius (Sigitas Šeputis) lieka tie patys, o dėl mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus pavaduotojo tarsis koalicijos partneriai – socialdemokratai ir valstiečiai. Vyksta derybos, manau, kitą savaitę viską sužinosime.
– Išėjus iš darbo Alfredui Nausėdai, liko laisva Kaimo reikalų skyriaus vedėjo vieta. Gal žinote, kas taps nauju šio skyriaus vadovu?
– Apie tai kol kas nesikalbėjome. Gal skelbsime konkursą, gal perkelsime į šį postą šiame skyriuje dirbantį specialistą…
– Ikiteisminio tyrimo medžiagos duomenimis, rinkėjai buvo agituojami, žadant už tai atsilyginti, balsuoti už tris partijos Tvarka ir teisingumas kandidatus į Šilutės rajono savivaldybės tarybą – Gintarą Bružą, Darių Soščeką ir Gintautą Vismantą. VRK gavo G. Bružo ir D. Soščekos pranešimus, kad jie atsisako Tarybos nario mandatų. G. Bružas buvo užsitikrinęs teisę tapti Tarybos nariu. VRK negaliojančiais pripažino visus šių kandidatų gautus rinkimų reitingo balus. Vietoj pasitraukusio G. Bružo bei jo mandatą turėjusio gauti D. Soščekos, jis atiteko TT partijos kandidatui Ričardui Stonkui. Kaip vertinate tokius dalykus?
– Sunku vertinti. Medžiagos mums niekas nepateikė – vien nuogirdos. Viskas paremta žodžiu „Galimai“. Ir kovo mėnesį, ir dabar. Labai gaila, kad iki šiol nieko nežinome net apie kovo mėnesio rinkimuose padarytus pažeidimus. Mistiniai dalykai!
Jeigu norime sąžiningų rinkimų, reikėtų ne naikinti rezultatus ir nubausti visus, o paviešinti kaltininkus. Dabar rinkimai jau baigėsi, o kaltininkų vis tiek nežinome. Koks skirtumas kas kaltas, jeigu rinkimai jau baigėsi…
– Vakar lankėtės Kultūros ministerijoje. Kokių naujienų parvežėte?
– Buvome Kultūros ministerijoje ir Kultūros paveldo departamente, kur susitikome su jo direktore Diana Varnaite. Kalbėjomės apie darbo grupės dėl Macikų koncentracijos stovyklos memorialinio komplekso veiklą, apie genocido aukų kapines Armalėnuose. Planuojame jas prijungti prie Macikų komplekso ir viską perduoti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui.
Taip pat kalbėjomės apie H. Šojaus dvaro komplekso tvarkymo užbaigimą, Švėkšnos sinagogą. Sutarta, kad sinagogos projektą finansuosime kartu su Kultūros paveldo departamentu, o statybos darbus dengs Kultūros ministerija. Lietuvoje planuojama sutvarkyti apie 10 sinagogų, viena iš jų bus Švėkšnos. Žemaičių Naumiesčio sinagogos ateitis neaiški. Kol kas aptversime šį avarinės būklės pastatą ir bandysime užkonservuoti. Susitikome su Edita Mildažyte. Rugsėjį numatome baigti paruošiamuosius darbus, o spalio 2 d. laukiame paminklo Indijos nepriklausomybės patriarchui Mahatmai Gandžiui ir jo bendražygiui litvakui Hermanui Kalenbachui atidengimo.
– Koks planuotosios Vilkyčių seniūnijos likimas?
– Jau baigiami ekonominiai skaičiavimai, kiek kainuotų įsteigti naują seniūniją ir ją išlaikyti. Su rezultatais supažindinsime Saugų ir Vilkyčių gyventojus. Po to reikės apsispręsti. Skubotų sprendimų nedarysime – viską aptarsime, skaičiuosime, o tada pažiūrėsime.
– Buvo atvykę Aplinkos ministerijos atstovai. Kokių naujienų atvežė?
– Domėjosi mūsų nuomone apie angliavandenilių telkinių paiešką ir eksploataciją. Mes pakartojome tai, ką esame sakę anksčiau. Ištirti, ką turime savo gelmėse, galima, tačiau užsiimti gavyba nėra reikalo. Šiuo metu naftos produktai pinga ir mums skubėti nėra kur.
– Kokie bus pirmieji pagrindiniai darbai?
– Grįšime prie kadetų mokyklos steigimo. Jos Rusnėje reikia. Vyksta eilinis sporto komplekso ir Kultūros ir pramogų centro dokumentacijos rengimo etapas. Laukiame šių pradėtų darbų tęsinio. Trumpiau tariant, stengiamės įgyvendinti visus savo viešai duotus pažadus.
– Ačiū už pokalbį.

Kalbino Vaidotas VILKAS

Hits: 47

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite