Meras norėtų stabilumo ir tolimesnės rajono raidos

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino pakartotinių rinkimų Šilutės r. savivaldybėje rezultatus ir patvirtino, kad Savivaldybės meru išrinktas Vytautas Laurinaitis. Likus savaitei iki pirmojo naujo šaukimo Tarybos posėdžio, meras V. Laurinaitis sutiko atsakyti į „Pamario“ korespondento klausimus.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis šią kadenciją sieks politinio stabilumo ir visapusiškos rajono raidos.

– Kaip vertinate pagaliau pasibaigusius rinkimus ir jų rezultatus?
– Šių rinkimų rezultatai yra palankūs ir man, ir mūsų partijos Tvarka ir teisingumas bei Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) koalicijai. Tai parodė ir pirmieji, ir pakartotiniai balsavimai. Rinkimų procedūra užsitęsė. Suskaičiavome, kad jie vyko nuo praėjusių metų lapkričio iki šių metų liepos vidurio. Tai ir vargino, ir trukdė normaliai dirbti kasdienius darbus.
Manau, kad šiuose rinkimuose žmonės balsavo už stabilumą. Rinkėjus mes iš anksto informavome, kad partija Tvarka ir teisingumas sudarys su LSDP koaliciją, kuri ir turi tapti pagrindine politine ašimi mūsų rajone. Dabar prie mūsų jau prisijungė Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, greičiausiai koalicijoje dalyvaus ir Darbo partijos atstovai, rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“. Tikiuosi, kad koalicija bus platoka ir stabili.
Siekiame baigti valdžių permainas ir merų vertimus, nors tiesiogiai išrinktą merą nuversti dabar bus sudėtingiau. Kažkokių revoliucijų nebus, tęsime pradėtus darbus ir imsimės naujų. Daug projektų, daug idėjų. Tikiuosi, kad per 4 metus gerų pokyčių pajus visi gyventojai, verslininkai. Pirmus rezultatus pamatysime po kokių metų, tada rinkėjai galės įvertinti, ar buvo verta balsuoti už dabartinius vadovus, ar ne.
– Ar jau suformuota Savivaldybės vadovybė?
– Meras ir administracijos direktorius (Sigitas Šeputis) lieka tie patys, o dėl mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus pavaduotojo tarsis koalicijos partneriai – socialdemokratai ir valstiečiai. Vyksta derybos, manau, kitą savaitę viską sužinosime.
– Išėjus iš darbo Alfredui Nausėdai, liko laisva Kaimo reikalų skyriaus vedėjo vieta. Gal žinote, kas taps nauju šio skyriaus vadovu?
– Apie tai kol kas nesikalbėjome. Gal skelbsime konkursą, gal perkelsime į šį postą šiame skyriuje dirbantį specialistą…
– Ikiteisminio tyrimo medžiagos duomenimis, rinkėjai buvo agituojami, žadant už tai atsilyginti, balsuoti už tris partijos Tvarka ir teisingumas kandidatus į Šilutės rajono savivaldybės tarybą – Gintarą Bružą, Darių Soščeką ir Gintautą Vismantą. VRK gavo G. Bružo ir D. Soščekos pranešimus, kad jie atsisako Tarybos nario mandatų. G. Bružas buvo užsitikrinęs teisę tapti Tarybos nariu. VRK negaliojančiais pripažino visus šių kandidatų gautus rinkimų reitingo balus. Vietoj pasitraukusio G. Bružo bei jo mandatą turėjusio gauti D. Soščekos, jis atiteko TT partijos kandidatui Ričardui Stonkui. Kaip vertinate tokius dalykus?
– Sunku vertinti. Medžiagos mums niekas nepateikė – vien nuogirdos. Viskas paremta žodžiu „Galimai“. Ir kovo mėnesį, ir dabar. Labai gaila, kad iki šiol nieko nežinome net apie kovo mėnesio rinkimuose padarytus pažeidimus. Mistiniai dalykai!
Jeigu norime sąžiningų rinkimų, reikėtų ne naikinti rezultatus ir nubausti visus, o paviešinti kaltininkus. Dabar rinkimai jau baigėsi, o kaltininkų vis tiek nežinome. Koks skirtumas kas kaltas, jeigu rinkimai jau baigėsi…
– Vakar lankėtės Kultūros ministerijoje. Kokių naujienų parvežėte?
– Buvome Kultūros ministerijoje ir Kultūros paveldo departamente, kur susitikome su jo direktore Diana Varnaite. Kalbėjomės apie darbo grupės dėl Macikų koncentracijos stovyklos memorialinio komplekso veiklą, apie genocido aukų kapines Armalėnuose. Planuojame jas prijungti prie Macikų komplekso ir viską perduoti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui.
Taip pat kalbėjomės apie H. Šojaus dvaro komplekso tvarkymo užbaigimą, Švėkšnos sinagogą. Sutarta, kad sinagogos projektą finansuosime kartu su Kultūros paveldo departamentu, o statybos darbus dengs Kultūros ministerija. Lietuvoje planuojama sutvarkyti apie 10 sinagogų, viena iš jų bus Švėkšnos. Žemaičių Naumiesčio sinagogos ateitis neaiški. Kol kas aptversime šį avarinės būklės pastatą ir bandysime užkonservuoti. Susitikome su Edita Mildažyte. Rugsėjį numatome baigti paruošiamuosius darbus, o spalio 2 d. laukiame paminklo Indijos nepriklausomybės patriarchui Mahatmai Gandžiui ir jo bendražygiui litvakui Hermanui Kalenbachui atidengimo.
– Koks planuotosios Vilkyčių seniūnijos likimas?
– Jau baigiami ekonominiai skaičiavimai, kiek kainuotų įsteigti naują seniūniją ir ją išlaikyti. Su rezultatais supažindinsime Saugų ir Vilkyčių gyventojus. Po to reikės apsispręsti. Skubotų sprendimų nedarysime – viską aptarsime, skaičiuosime, o tada pažiūrėsime.
– Buvo atvykę Aplinkos ministerijos atstovai. Kokių naujienų atvežė?
– Domėjosi mūsų nuomone apie angliavandenilių telkinių paiešką ir eksploataciją. Mes pakartojome tai, ką esame sakę anksčiau. Ištirti, ką turime savo gelmėse, galima, tačiau užsiimti gavyba nėra reikalo. Šiuo metu naftos produktai pinga ir mums skubėti nėra kur.
– Kokie bus pirmieji pagrindiniai darbai?
– Grįšime prie kadetų mokyklos steigimo. Jos Rusnėje reikia. Vyksta eilinis sporto komplekso ir Kultūros ir pramogų centro dokumentacijos rengimo etapas. Laukiame šių pradėtų darbų tęsinio. Trumpiau tariant, stengiamės įgyvendinti visus savo viešai duotus pažadus.
– Ačiū už pokalbį.

Kalbino Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite