Meno diena Macikų socialinės globos namuose atvėrė šių namų turtų skrynią

Bene paskutinę saulėtą spalio mėnesio dieną į Macikų socialinės globos namus sugužėjo apie 100 svečių. Visą pusdienį skambėjo muzika, dainos, scenoje vaidino šio žanro mėgėjai. Tądien Macikų socialinės globos namuose vyko šventinė Meno diena.

Įspūdingą meninę programą „Dvi sėklos“ parodė Adakavo socialinės globos namų kolektyvas. Su šia programa dalyvavę tarptautiniame specialiųjų poreikių asmenų „Nuostabiųjų teatrų festivalyje“ Lenkijoje iš 36 dalyvių buvo pripažinti geriausiai pasirodžiusiais.

15 metų tradicija
Idėja surengti socialinės globos įstaigų Meno dienos šventę kilo prieš 15 metų. Šį sumanymą įgyvendinti Viliaus Gaigalaičio globos namams (Gargždai) padėjo Klaipėdos regione esančių socialinės globos įstaigų kolektyvai. Per 15 metų nusistovėjo graži tradicija. Meno diena kasmet rengiama vis kituose namuose, kas treji metai atkeliauja į Macikus.
„Be Viliaus Gaigalaičio, Padvario, Adakavo socialinės globos namų kolektyvų, pakvietėme Šilutės rajone esančių Rusnės specialiosios, Saugų vaikų globos namų atstovus, dalyvavome“, – sakė Macikų socialinės globos namų vadovė Jovita Andrijauskienė.
Šeimininkai Meno dienai ruošėsi iš anksto. Šventei organizuoti dar metų pradžioje buvo numatyta lėšų, o laukiant gausaus svečių būrio atskubėjo ir rėmėjų. Atvykusių kolektyvų nariai pavaišinti ne tik arbata ir kava, buvo ir saldumynų, ir sumuštinių.

Įvairių rankdarbių moko socialinė darbuotoja Jolanta Maslauskienė. Jos vadovaujamus užsiėmimus lankantys savo darbus eksponuoja parodose ir pelno padėkų. Padėkomis nukabinta viena svetainės „Prie židinio“ siena. Nuotraukoje Jolanta Maslauskienė ir Macikų socialinės globos namų direktorė Jovita Andrijauskienė.

Šventę transliavo vietinė televizija
Macikų socialinės globos namuose norinčių dalyvauti meninėse programose, vaidinti, šokti, dainuoti netrūksta. Visus juos suburia užimtumo grupės vadovė Vidutė Jovaišienė. Šįkart su entuziastais parengtą programėlę „Žiogas ir skruzdės“ žiūrovai sutiko plojimais. Pasak šventės organizatorių, jaukioje, tačiau nedidelėje salėje sunkiai sutilptų visi norintieji, tad šventę Macikų globos namų gyventojai stebėjo ir patogiai prie televizorių įsitaisę per vietinę televiziją. Salėje patogiau ir erdviau įsikūrė Meno dienos dalyviai, kolektyvai, juos atlydėję įstaigų vadovai, šventės svečiai. Meno dienos dalyvius pasveikino Seimo narys Artūras Skardžius, Šilutės r. savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, administracijos skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis, Tarybos nariai.
Gražių žodžių, poezijos posmų kiekvienam kolektyvui parinko Meno dienos šventės vedėja vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė. Pirmieji šventės akordai – Macikų socialinės globos namų socialinių darbuotojų vokalinio ansamblio skambios dainos. Poezijos posmais kviečiami vienas po kito savo programas rodė Rusnės specialiosios mokyklos, Padvarių socialinės globos namų, Šilutės socialinių paslaugų centro, Adakavo socialinės globos namų, Saugų vaikų globos namų kolektyvai.
Šventę užbaigė gausus Viliaus Gaigalaičio globos namų kolektyvas, parodęs įspūdingą meninę programą.

Iš suvertų saldainių popieriukų „auginti“ skarotą eglę moko floristė.

Dėmesys užimtumui
Macikų socialinės globos namuose veikusi užimtumo grupių dalyvių darbų paroda paakino pasidomėti jos autoriais. Macikų socialinės globos namuose yra 9 socialinės grupės. Norintiems išmokti rankdarbių, įvaldyti amatų paslaptis vyksta užsiėmimai molio, vytelių pynimo, floristikos, darbščiųjų rankų, medžio ar metalo apdirbimo būreliuose. Norinčių lankyti būrelius gausu. Kai kurie lanko net po kelis.
Užimtumo svetainėje „Prie židinio“ ir lankančiųjų, ir jų padarytų darbų pilnos spintos ir lentynos. Rankdarbiais išpuošti gyventojų kambariai, kitos socialinės globos namų erdvės. O kiek darbų padovanota, sunku ir besuskaičiuoti. Rankdarbių moko socialinė darbuotoja Jolanta Maslauskienė. Viena iš darbščiausių lankytojų Sandra jau laukia Kalėdų. Šventės laukdama neria raudonas servetėles. Socialinė darbuotoja J. Maslauskienė tarsteli, kad Sandra mažiau kalba, tačiau stebina kruopščiu ir kantriu darbu.

Iš vytelių pina įvairiausių krepšių.

Būrelių lankytojų rankdarbių dovanojama įvairiomis progomis, jais prekiaujama Kaziuko mugėse, kasmet rugsėjo pirmą savaitgalį Vilniuje vykstančiose socialinių globos įstaigų šventėse-mugėse.
Iš vytelių pinti mokanti Gitana Balčienė sako, kad šis užsiėmimas reikalauja nagingumo, kruopštumo ir kantrybės, o šito ne visiems užtenka. Nagingumu ir kantrybe išsiskiria užsiėmimus lankantis Kęstas. Kiekvieno užsiėmimo metu jis nupina po krepšelį. Krepšių ir krepšelių nupinama įvairių dydžių, formų, paskirties. Vieni tinka daržovėms, kiti – namų interjerui ar sodui papuošti. O štai užsiėmimus lankančios merginos pareiškė norą iš vytelių nupinti dėžę skalbiniams, o viena mama planuoja padaryti dovaną savo sūnui, gyvenančiam vaikų globos namuose.
Floristė Danutė Grikštienė moko, kaip iš įvairių kruopų ar į mažyčius kamuoliukus surutuliotų popieriukų sukurti paveikslą, iš nukritusių klevo lapų surišti gėlę, iš saldainių popieriukų suverti girliandą ir padaryti skarotą kalėdinę eglę…

Donato sukurtame molio laive įsitaisė katinas ir dvi žiurkės.

Iš molio nulipdo net margutį
Prieš keletą metų po restauracijos ir modernizavimo buvusiuose garažuose įkurtos dirbtuvės.
Vienoje įsikūrė užimtumo grupė „Molinukas“. Pasak šios grupės vadovės keramikės Beatos Vaitelienės daugeliui lankančiųjų molis tampa ne vien lipdymo medžiaga, bet ir terapine priemone. Grupės lankytojai lipdo dekoratyvines lėkštes, įvairiausių formų vazas, paveikslus, namelius ir net didžiulį margutį. Į užsiėmimus mielai skuba Donatas. Molio minkymas, lipdymas jam atveria fantaziją. Donatas mielai bendrauja, rodo savo sukurtus darbus, juos komentuoja. Ne vienerius metus lipdantis iš molio yra surengęs ir personalinių parodų. Dabar vienas maloniausių darbų – lipdyti laivus. Viename Donato nulipdytame laive įsitaisė katinas ir dvi jo draugės – žiurkės…
Kitas „Molinuko“ lankytojas lipdiniams iš molio naudoja savotišką techniką. Jo sukurti darbai primena po sausros suskeldėjusią žemę. Šiam efektui pasiekti molio gabalas rankose minkomas apie 4 valandas… Pasak B. Vaitelienės, nė vienas keramikos profesionalas neturėtų tiek kantrybės ir laiko.
„Molinuko“ lankytojai sukuria daug darbų, jais išpuoštos korpusų erdvės, gausu ekspozicijų salėje, kiti iškeliauja į parodas, dovanojami. Be dovanų nebuvo išleista ir šio rašinio autorė.
Dar kitose patalpose įsikūrė medžio ir metalo apdirbimo užimtumo grupės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite