Meno diena Macikų socialinės globos namuose atvėrė šių namų turtų skrynią

Bene paskutinę saulėtą spalio mėnesio dieną į Macikų socialinės globos namus sugužėjo apie 100 svečių. Visą pusdienį skambėjo muzika, dainos, scenoje vaidino šio žanro mėgėjai. Tądien Macikų socialinės globos namuose vyko šventinė Meno diena.

Įspūdingą meninę programą „Dvi sėklos“ parodė Adakavo socialinės globos namų kolektyvas. Su šia programa dalyvavę tarptautiniame specialiųjų poreikių asmenų „Nuostabiųjų teatrų festivalyje“ Lenkijoje iš 36 dalyvių buvo pripažinti geriausiai pasirodžiusiais.

15 metų tradicija
Idėja surengti socialinės globos įstaigų Meno dienos šventę kilo prieš 15 metų. Šį sumanymą įgyvendinti Viliaus Gaigalaičio globos namams (Gargždai) padėjo Klaipėdos regione esančių socialinės globos įstaigų kolektyvai. Per 15 metų nusistovėjo graži tradicija. Meno diena kasmet rengiama vis kituose namuose, kas treji metai atkeliauja į Macikus.
„Be Viliaus Gaigalaičio, Padvario, Adakavo socialinės globos namų kolektyvų, pakvietėme Šilutės rajone esančių Rusnės specialiosios, Saugų vaikų globos namų atstovus, dalyvavome“, – sakė Macikų socialinės globos namų vadovė Jovita Andrijauskienė.
Šeimininkai Meno dienai ruošėsi iš anksto. Šventei organizuoti dar metų pradžioje buvo numatyta lėšų, o laukiant gausaus svečių būrio atskubėjo ir rėmėjų. Atvykusių kolektyvų nariai pavaišinti ne tik arbata ir kava, buvo ir saldumynų, ir sumuštinių.

Įvairių rankdarbių moko socialinė darbuotoja Jolanta Maslauskienė. Jos vadovaujamus užsiėmimus lankantys savo darbus eksponuoja parodose ir pelno padėkų. Padėkomis nukabinta viena svetainės „Prie židinio“ siena. Nuotraukoje Jolanta Maslauskienė ir Macikų socialinės globos namų direktorė Jovita Andrijauskienė.

Šventę transliavo vietinė televizija
Macikų socialinės globos namuose norinčių dalyvauti meninėse programose, vaidinti, šokti, dainuoti netrūksta. Visus juos suburia užimtumo grupės vadovė Vidutė Jovaišienė. Šįkart su entuziastais parengtą programėlę „Žiogas ir skruzdės“ žiūrovai sutiko plojimais. Pasak šventės organizatorių, jaukioje, tačiau nedidelėje salėje sunkiai sutilptų visi norintieji, tad šventę Macikų globos namų gyventojai stebėjo ir patogiai prie televizorių įsitaisę per vietinę televiziją. Salėje patogiau ir erdviau įsikūrė Meno dienos dalyviai, kolektyvai, juos atlydėję įstaigų vadovai, šventės svečiai. Meno dienos dalyvius pasveikino Seimo narys Artūras Skardžius, Šilutės r. savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, administracijos skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis, Tarybos nariai.
Gražių žodžių, poezijos posmų kiekvienam kolektyvui parinko Meno dienos šventės vedėja vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė. Pirmieji šventės akordai – Macikų socialinės globos namų socialinių darbuotojų vokalinio ansamblio skambios dainos. Poezijos posmais kviečiami vienas po kito savo programas rodė Rusnės specialiosios mokyklos, Padvarių socialinės globos namų, Šilutės socialinių paslaugų centro, Adakavo socialinės globos namų, Saugų vaikų globos namų kolektyvai.
Šventę užbaigė gausus Viliaus Gaigalaičio globos namų kolektyvas, parodęs įspūdingą meninę programą.

Iš suvertų saldainių popieriukų „auginti“ skarotą eglę moko floristė.

Dėmesys užimtumui
Macikų socialinės globos namuose veikusi užimtumo grupių dalyvių darbų paroda paakino pasidomėti jos autoriais. Macikų socialinės globos namuose yra 9 socialinės grupės. Norintiems išmokti rankdarbių, įvaldyti amatų paslaptis vyksta užsiėmimai molio, vytelių pynimo, floristikos, darbščiųjų rankų, medžio ar metalo apdirbimo būreliuose. Norinčių lankyti būrelius gausu. Kai kurie lanko net po kelis.
Užimtumo svetainėje „Prie židinio“ ir lankančiųjų, ir jų padarytų darbų pilnos spintos ir lentynos. Rankdarbiais išpuošti gyventojų kambariai, kitos socialinės globos namų erdvės. O kiek darbų padovanota, sunku ir besuskaičiuoti. Rankdarbių moko socialinė darbuotoja Jolanta Maslauskienė. Viena iš darbščiausių lankytojų Sandra jau laukia Kalėdų. Šventės laukdama neria raudonas servetėles. Socialinė darbuotoja J. Maslauskienė tarsteli, kad Sandra mažiau kalba, tačiau stebina kruopščiu ir kantriu darbu.

Iš vytelių pina įvairiausių krepšių.

Būrelių lankytojų rankdarbių dovanojama įvairiomis progomis, jais prekiaujama Kaziuko mugėse, kasmet rugsėjo pirmą savaitgalį Vilniuje vykstančiose socialinių globos įstaigų šventėse-mugėse.
Iš vytelių pinti mokanti Gitana Balčienė sako, kad šis užsiėmimas reikalauja nagingumo, kruopštumo ir kantrybės, o šito ne visiems užtenka. Nagingumu ir kantrybe išsiskiria užsiėmimus lankantis Kęstas. Kiekvieno užsiėmimo metu jis nupina po krepšelį. Krepšių ir krepšelių nupinama įvairių dydžių, formų, paskirties. Vieni tinka daržovėms, kiti – namų interjerui ar sodui papuošti. O štai užsiėmimus lankančios merginos pareiškė norą iš vytelių nupinti dėžę skalbiniams, o viena mama planuoja padaryti dovaną savo sūnui, gyvenančiam vaikų globos namuose.
Floristė Danutė Grikštienė moko, kaip iš įvairių kruopų ar į mažyčius kamuoliukus surutuliotų popieriukų sukurti paveikslą, iš nukritusių klevo lapų surišti gėlę, iš saldainių popieriukų suverti girliandą ir padaryti skarotą kalėdinę eglę…

Donato sukurtame molio laive įsitaisė katinas ir dvi žiurkės.

Iš molio nulipdo net margutį
Prieš keletą metų po restauracijos ir modernizavimo buvusiuose garažuose įkurtos dirbtuvės.
Vienoje įsikūrė užimtumo grupė „Molinukas“. Pasak šios grupės vadovės keramikės Beatos Vaitelienės daugeliui lankančiųjų molis tampa ne vien lipdymo medžiaga, bet ir terapine priemone. Grupės lankytojai lipdo dekoratyvines lėkštes, įvairiausių formų vazas, paveikslus, namelius ir net didžiulį margutį. Į užsiėmimus mielai skuba Donatas. Molio minkymas, lipdymas jam atveria fantaziją. Donatas mielai bendrauja, rodo savo sukurtus darbus, juos komentuoja. Ne vienerius metus lipdantis iš molio yra surengęs ir personalinių parodų. Dabar vienas maloniausių darbų – lipdyti laivus. Viename Donato nulipdytame laive įsitaisė katinas ir dvi jo draugės – žiurkės…
Kitas „Molinuko“ lankytojas lipdiniams iš molio naudoja savotišką techniką. Jo sukurti darbai primena po sausros suskeldėjusią žemę. Šiam efektui pasiekti molio gabalas rankose minkomas apie 4 valandas… Pasak B. Vaitelienės, nė vienas keramikos profesionalas neturėtų tiek kantrybės ir laiko.
„Molinuko“ lankytojai sukuria daug darbų, jais išpuoštos korpusų erdvės, gausu ekspozicijų salėje, kiti iškeliauja į parodas, dovanojami. Be dovanų nebuvo išleista ir šio rašinio autorė.
Dar kitose patalpose įsikūrė medžio ir metalo apdirbimo užimtumo grupės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite