Meno diena Macikų socialinės globos namuose atvėrė šių namų turtų skrynią

Bene paskutinę saulėtą spalio mėnesio dieną į Macikų socialinės globos namus sugužėjo apie 100 svečių. Visą pusdienį skambėjo muzika, dainos, scenoje vaidino šio žanro mėgėjai. Tądien Macikų socialinės globos namuose vyko šventinė Meno diena.

Įspūdingą meninę programą „Dvi sėklos“ parodė Adakavo socialinės globos namų kolektyvas. Su šia programa dalyvavę tarptautiniame specialiųjų poreikių asmenų „Nuostabiųjų teatrų festivalyje“ Lenkijoje iš 36 dalyvių buvo pripažinti geriausiai pasirodžiusiais.

15 metų tradicija
Idėja surengti socialinės globos įstaigų Meno dienos šventę kilo prieš 15 metų. Šį sumanymą įgyvendinti Viliaus Gaigalaičio globos namams (Gargždai) padėjo Klaipėdos regione esančių socialinės globos įstaigų kolektyvai. Per 15 metų nusistovėjo graži tradicija. Meno diena kasmet rengiama vis kituose namuose, kas treji metai atkeliauja į Macikus.
„Be Viliaus Gaigalaičio, Padvario, Adakavo socialinės globos namų kolektyvų, pakvietėme Šilutės rajone esančių Rusnės specialiosios, Saugų vaikų globos namų atstovus, dalyvavome“, – sakė Macikų socialinės globos namų vadovė Jovita Andrijauskienė.
Šeimininkai Meno dienai ruošėsi iš anksto. Šventei organizuoti dar metų pradžioje buvo numatyta lėšų, o laukiant gausaus svečių būrio atskubėjo ir rėmėjų. Atvykusių kolektyvų nariai pavaišinti ne tik arbata ir kava, buvo ir saldumynų, ir sumuštinių.

Įvairių rankdarbių moko socialinė darbuotoja Jolanta Maslauskienė. Jos vadovaujamus užsiėmimus lankantys savo darbus eksponuoja parodose ir pelno padėkų. Padėkomis nukabinta viena svetainės „Prie židinio“ siena. Nuotraukoje Jolanta Maslauskienė ir Macikų socialinės globos namų direktorė Jovita Andrijauskienė.

Šventę transliavo vietinė televizija
Macikų socialinės globos namuose norinčių dalyvauti meninėse programose, vaidinti, šokti, dainuoti netrūksta. Visus juos suburia užimtumo grupės vadovė Vidutė Jovaišienė. Šįkart su entuziastais parengtą programėlę „Žiogas ir skruzdės“ žiūrovai sutiko plojimais. Pasak šventės organizatorių, jaukioje, tačiau nedidelėje salėje sunkiai sutilptų visi norintieji, tad šventę Macikų globos namų gyventojai stebėjo ir patogiai prie televizorių įsitaisę per vietinę televiziją. Salėje patogiau ir erdviau įsikūrė Meno dienos dalyviai, kolektyvai, juos atlydėję įstaigų vadovai, šventės svečiai. Meno dienos dalyvius pasveikino Seimo narys Artūras Skardžius, Šilutės r. savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, administracijos skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis, Tarybos nariai.
Gražių žodžių, poezijos posmų kiekvienam kolektyvui parinko Meno dienos šventės vedėja vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė. Pirmieji šventės akordai – Macikų socialinės globos namų socialinių darbuotojų vokalinio ansamblio skambios dainos. Poezijos posmais kviečiami vienas po kito savo programas rodė Rusnės specialiosios mokyklos, Padvarių socialinės globos namų, Šilutės socialinių paslaugų centro, Adakavo socialinės globos namų, Saugų vaikų globos namų kolektyvai.
Šventę užbaigė gausus Viliaus Gaigalaičio globos namų kolektyvas, parodęs įspūdingą meninę programą.

Iš suvertų saldainių popieriukų „auginti“ skarotą eglę moko floristė.

Dėmesys užimtumui
Macikų socialinės globos namuose veikusi užimtumo grupių dalyvių darbų paroda paakino pasidomėti jos autoriais. Macikų socialinės globos namuose yra 9 socialinės grupės. Norintiems išmokti rankdarbių, įvaldyti amatų paslaptis vyksta užsiėmimai molio, vytelių pynimo, floristikos, darbščiųjų rankų, medžio ar metalo apdirbimo būreliuose. Norinčių lankyti būrelius gausu. Kai kurie lanko net po kelis.
Užimtumo svetainėje „Prie židinio“ ir lankančiųjų, ir jų padarytų darbų pilnos spintos ir lentynos. Rankdarbiais išpuošti gyventojų kambariai, kitos socialinės globos namų erdvės. O kiek darbų padovanota, sunku ir besuskaičiuoti. Rankdarbių moko socialinė darbuotoja Jolanta Maslauskienė. Viena iš darbščiausių lankytojų Sandra jau laukia Kalėdų. Šventės laukdama neria raudonas servetėles. Socialinė darbuotoja J. Maslauskienė tarsteli, kad Sandra mažiau kalba, tačiau stebina kruopščiu ir kantriu darbu.

Iš vytelių pina įvairiausių krepšių.

Būrelių lankytojų rankdarbių dovanojama įvairiomis progomis, jais prekiaujama Kaziuko mugėse, kasmet rugsėjo pirmą savaitgalį Vilniuje vykstančiose socialinių globos įstaigų šventėse-mugėse.
Iš vytelių pinti mokanti Gitana Balčienė sako, kad šis užsiėmimas reikalauja nagingumo, kruopštumo ir kantrybės, o šito ne visiems užtenka. Nagingumu ir kantrybe išsiskiria užsiėmimus lankantis Kęstas. Kiekvieno užsiėmimo metu jis nupina po krepšelį. Krepšių ir krepšelių nupinama įvairių dydžių, formų, paskirties. Vieni tinka daržovėms, kiti – namų interjerui ar sodui papuošti. O štai užsiėmimus lankančios merginos pareiškė norą iš vytelių nupinti dėžę skalbiniams, o viena mama planuoja padaryti dovaną savo sūnui, gyvenančiam vaikų globos namuose.
Floristė Danutė Grikštienė moko, kaip iš įvairių kruopų ar į mažyčius kamuoliukus surutuliotų popieriukų sukurti paveikslą, iš nukritusių klevo lapų surišti gėlę, iš saldainių popieriukų suverti girliandą ir padaryti skarotą kalėdinę eglę…

Donato sukurtame molio laive įsitaisė katinas ir dvi žiurkės.

Iš molio nulipdo net margutį
Prieš keletą metų po restauracijos ir modernizavimo buvusiuose garažuose įkurtos dirbtuvės.
Vienoje įsikūrė užimtumo grupė „Molinukas“. Pasak šios grupės vadovės keramikės Beatos Vaitelienės daugeliui lankančiųjų molis tampa ne vien lipdymo medžiaga, bet ir terapine priemone. Grupės lankytojai lipdo dekoratyvines lėkštes, įvairiausių formų vazas, paveikslus, namelius ir net didžiulį margutį. Į užsiėmimus mielai skuba Donatas. Molio minkymas, lipdymas jam atveria fantaziją. Donatas mielai bendrauja, rodo savo sukurtus darbus, juos komentuoja. Ne vienerius metus lipdantis iš molio yra surengęs ir personalinių parodų. Dabar vienas maloniausių darbų – lipdyti laivus. Viename Donato nulipdytame laive įsitaisė katinas ir dvi jo draugės – žiurkės…
Kitas „Molinuko“ lankytojas lipdiniams iš molio naudoja savotišką techniką. Jo sukurti darbai primena po sausros suskeldėjusią žemę. Šiam efektui pasiekti molio gabalas rankose minkomas apie 4 valandas… Pasak B. Vaitelienės, nė vienas keramikos profesionalas neturėtų tiek kantrybės ir laiko.
„Molinuko“ lankytojai sukuria daug darbų, jais išpuoštos korpusų erdvės, gausu ekspozicijų salėje, kiti iškeliauja į parodas, dovanojami. Be dovanų nebuvo išleista ir šio rašinio autorė.
Dar kitose patalpose įsikūrė medžio ir metalo apdirbimo užimtumo grupės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite