Medžiotojų šventės dalyvių liūtis neįveikė…

Mažosios Lietuvos pučiamųjų ragų ansamblis „Kurtinys“, vad. G. Raila.

Praėjusį šeštadienį su liūtimis praūžė Šilutės krašto medžiotojų šventė, skirta Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos 70-mečio jubiliejui. Į šventę susirinko šios draugijos veteranai ir jaunesni medžiotojai, dalyvavo garbingų svečių – Seimo nariai Alfredas Nausėda, Remigijus Žemaitaitis, Lietuvos,  medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Talmantas, Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, valstybinių miškų urėdijos regiono padalinio vadovas Romas Gečas.

Dabartinė Šilutės r. medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkė Nijolė Endrikaitienė šventės atidarymo proga kalbėjo: „Džiugu, kad sulaukėme šios garbingos sukakties ir galime ją iškilmingai paminėti kartu su savo kolegomis ir bendraminčiais. Šiandien esame Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos, kurios pirmtakė yra garsiausio šalies gamtos mokslininko prof. Tado Ivanausko 1920 m. sukurta taisyklinga medžioklės draugija, nariai. Sudėtinga prieškario laikų Pamario krašto istorija šiek tiek pavėlino šilutiškių medžiotojų prisijungimą prie Lietuvos medžiotojų draugijos“.

Tiek prieškariu, tiek pokario metais šilutiškiai medžiojo pavieniui. Tik 1949 m. apie 150 medžiotojų tapo ką tik įsteigtos Šilutės medžiotojų draugijos nariais. 1962 m. medžiotojai susibūrė į 12 būrelių. Dabar draugija vienija 19  Šilutės ir Pagėgių krašto medžiotojų klubų ir būrelių. Per ilgus dešimtmečius susiformavo šiuolaikinės medžioklės tradicijos. Ir į šią šventę medžiotojai, jų šeimų nariai rinkosi su savo klubų vėliavomis ir kita klubo atributika. Savo stenduose klubų medžiotojai eksponavo nuotraukas su įdomiausiomis bendruomenės gyvenimo akimirkomis, rodė įspūdingiausius medžioklės trofėjus, atspindinčius Pamario krašto girių turtus.

Pirmą kartą medžiotojų šventėje medžioklės ragus skardeno Mažosios Lietuvos pučiamųjų ragų ansamblis „Kurtinys“, vadovaujamas šilutiškiams gerai pažįstamo Gražvydo Railos. Beje, Gražvydas jau ne kartą dalyvavo Lietuvos ir kitų šalių medžioklės ragų šaukinių konkursuose ir pelnė garbingas prizines vietas.

Šventės proga medžioklės klubų šauniausi medžiotojai buvo apdovanoti medžioklės deivės Medeinės medaliais. 

Šventės dalyviams koncertavo Vita Lacko.

Vakarop padangė apsiniaukė, ir pasipylė liūtis, lydima stiprių vėjo gūsių. Tai buvo tik šventės paįvairinimas, nes medžiotojams blogo oro nebūna…

Petras Skutulas

Broniaus Uselio nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite